تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 8 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 79

نام تاپيک: چشم زخم

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

سلام؛

در رابطه با درستی چشم زخم اطمینان دارم اما نمیخوام بحثی درباره اش انجام بدم.
    فرض میکنم سوال کننده ی این تاپیک به چشم زخم اعتقادی نداره.
    توصیه ی لازم اینه که جانب احتیاط رو رعایت کنه و طوری جلوی مردم ظاهر نشه که نتیجه ی بدی بده.

این نکته رو بر اساس تجربه میگم:

مردم ما خیلی ظاهر بین هستند. در اکثر موارد کسانی که با ظاهری متفاوت جلوی مردم ظاهر شدند ( منظورم از ظاهر لباس نیست. ) موفق نبودند و زیانی به اونها رسیده.

معمولا افراد سرمایه دار هستند که اصطلاحا چشم میخورند. پس باید حتی الامکان سعی کرد جلوی مردم خودت رو پول دار و عالی تعریف نکنی, این خیلی برات بهتر هست. از دارایی هات, توانایی هات نکته ای رو جلوی مردم باز نکن ... احتیاط این رو میگه ... اگر هم به چشم زخم اعتقاد نداری هستند کسانی که از روی حسادت زهر خودشون رو بریزند و سعی در جلوگیری از پیشرفتت داشته باشند ...

2. این کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mobile101's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2015
    محل سكونت
    mobile101.ir

پيش فرض

با سلام
    دوست عزیز این که چشم زخم واقعا وجود داره یا نه باید بگم که این مسئله کاملا شخصیه و بستگی به اعتقادات و خانواده و محیطی که توش بزرگ شده و زنگی می کنه بستگی داره.تا جایی که من می دونم این یه مسئله ای بوده که از صدها سال پیش در بین مردم ایران وجود داشته و داره.اعتقاد داشتن به چنین موضوعی رو نمیشه با سایر کشور ها یا تکنولوژی و سایر موارد مقایسه کرد.حتی خود مردم آمریکا اعتقاد هایی دارند که مردم ایران به هیچ وجه نمی تونند قبول کنند.توصیه من اینه که به جای بررسی چنین موضوعاتی به فکر روش هایی برای نشان دادن فرهنگ غنی ایرانی به کشورهای خارجی باشیم تا وقتی کشور های خارجی اسم ایران رو می شنوند با احترام از ما یاد کنند.

4. این کاربر از mobile101 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

خرافه ای از صدها خرافه دیگر.

6. 3 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

مساله چشم زخم و ... برمیگردن به مساله تاثیر ذهن/آگاهی/روح بر جهان اطراف، که خیلی ها بدلایلی قبول ندارن و خیلها هم به دلایل خودشون قبول دارن ... انچه برای من عجیب هست اینه که چطور برخی دوستان بدون توجه به دلایل طرف مقابل براحتی این مسایل رو خرافات میدونن ...

علاوه بر تجربه های غیر قابل انکار شخصی، حتی یافته های علمی هم تا حدی این مساله رو تایید میکنن ... مثلا تاثیر دارونماها (placebo) بر درمان بیماری ها یا تاثیر آگاهی در دنیای کوانتوم که بعضی از فیزیک دادنان به اون اعتقاد دارن و ...

اینکه برخی از تجربیات ما رو علم نمیتونه توضیح بده صرفا به این معنا نیست که این هم مثل باقی مسایلی هست که تا الان تجربه کردیم و توضیحات دیگه خرافه هستن، شاید روزی همین علم نشون بده اینطور نیست و اونچیزی که فکر میکردیم خرافه هست واقعیت داره و ذهن این توانایی رو داره که بر جهان اطراف تاثیر بذاره ...
    Last edited by N I G H T P E A C E; 10-05-2015 at 21:46.

8. این کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

مساله چشم زخم و ... برمیگردن به مساله تاثیر ذهن/آگاهی/روح بر جهان اطراف، که خیلی ها بدلایلی قبول ندارن و خیلها هم به دلایل خودشون قبول دارن ... انچه برای من عجیب هست اینه که چطور برخی دوستان بدون توجه به دلایل طرف مقابل براحتی این مسایل رو خرافات میدونن ...

علاوه بر تجربه های غیر قابل انکار شخصی، حتی یافته های علمی هم تا حدی این مساله رو تایید میکنن ... مثلا تاثیر دارونماها (placebo) بر درمان بیماری ها یا تاثیر آگاهی در دنیای کوانتوم که بعضی از فیزیک دادنان به اون اعتقاد دارن و ...
    اونوقت کدوم یافته های علمی ای مسئله رو تایید میکنن؟

سرزمین جالبی داریم
    زن و مرد از همه جدا میشن یکی چشمشون زده!
    شخصی معتاد میشه و سرمایه شو از دست میده چشم خورده!
    گاهی اوقات اوضاع فراتر از اینها میره و این چشم و تفکرات شـــور باعث تولید انواع و اقسام میکروب ها میشه!
    و ...

جالب تر از اون اینه که از تمام این اتفاقات میشه با دود کردن اسپند و مراسم تخم مرغ شکانی و سنگ چشم زخم جلوگیری کرد یا مشکل رو برطرف کرد!!!

10. 11 کاربر از A/|\IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

مثلا برخی افراد دیده شده زیر ماشین شان تخم مرغ می شکونند. البته ما خودمان هم این کار را کردیم(چرا دروغ؟)
    بعد حساب کردم 4 تا تخم مرغ برای هر ماشین حساب کنیم. روزی چند تا ماشین از کمپانی تحویل مردم داده میشه.. چه تعداد تخم مرغ میشه در مجموع؟ چند نفر سیر میشن با این تعداد تخم مرغ؟

12. 5 کاربر از iranch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

یک نفر بود میگفت اگر جایی می رید که مشکوک هستید به اینکه برای شما دعا درست کردند یا چشم زخم خواهید خورد، جوراب خود را برعکس بپوشید.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اینکه برخی از تجربیات ما رو علم نمیتونه توضیح بده صرفا به این معنا نیست که این هم مثل باقی مسایلی هست که تا الان تجربه کردیم و توضیحات دیگه خرافه هستن، شاید روزی همین علم نشون بده اینطور نیست و اونچیزی که فکر میکردیم خرافه هست واقعیت داره و ذهن این توانایی رو داره که بر جهان اطراف تاثیر بذاره ...
    این مسائل خرافات است چون در محیط کنترل شده نمیشه نشونش داد، و تاثیرش هم مثل هر چیز دیگه ای فقط بر اساس همون placebo است که واضحه ربطی به دنیای کوانتوم و ... نداره. placebo هم درباره خود شخص است و نه سایرین (مصرف دارونما و تلقین و آگاهی من و ... ربطی به بیماری شخص دیگه نخواهد داشت) بطوری که در چشم زخم ادعا میشه (چشم شور من باعث میشه شخص دیگه بدشانسی بیاره). تحقیق درباره این چیزها کم صورت نگرفته، اینطور نیست که یک مفهوم گنگی باشه که هیچ کس ازش خبر نداره و هیچ تحقیقی نشه روش انجام داد.

هر وقت علم نشون داد ذهن من می تونه تاثیری روی خوش شانسی و بدشانسی بقیه بگذاره (به شکلی که ادعا شده در این باورها)، و توضیح داد که چرا در همه مشاهدات قبلی چنین تاثیرهایی هیچ وقت مشاهده نشده، اوکی، تا وقتی نشون نداده این چیزها جاش کنار بقیه خرافات است.

15. 7 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن سریال‌های خارجی M A S T 3 R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    Out of My Mind

پيش فرض

و این برای شخص من عجیبه که با توضیحات مفصل دوستان در صفحه قبل چگونه بعضی ها راحت به این مسئله باور دارن!
    اینکه چگونه شما "شکستن قوری در اثر نگاه کردن!" و بقیه مسئله های مضحک در این زمینه رو به placebo(که کاملا مربوط به خود شخص میشه) ربط میدین رو من نفهمیدم!،اگه میشه بیشتر ارتباط میان این دو رو توضیح بدین.
    خب این حرف شما به این معنی هست که ما به "هرچیزی" باور داشته باشیم تا مگر روزی علم خلاف اون رو ثابت کنه؟ به عنوان مثال من به هیولایی در فضا اعتقاد دارم که قصد حمله به زمین رو داره که با هیچ تلسکوپی هم قابل روئیت نیست،با توجه به اینکه ادعای من هم قابل رد شدن نیست آیا عاقلانه هست که کسی به این مسئله باور داشته باشه؟

17. 7 کاربر از M A S T 3 R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

اونوقت کدوم یافته های علمی ای مسئله رو تایید میکنن؟

سرزمین جالبی داریم
    زن و مرد از همه جدا میشن یکی چشمشون زده!
    شخصی معتاد میشه و سرمایه شو از دست میده چشم خورده!
    گاهی اوقات اوضاع فراتر از اینها میره و این چشم و تفکرات شـــور باعث تولید انواع و اقسام میکروب ها میشه!
    و ...

جالب تر از اون اینه که از تمام این اتفاقات میشه با دود کردن اسپند و مراسم تخم مرغ شکانی و سنگ چشم زخم جلوگیری کرد یا مشکل رو برطرف کرد!!!
    بحث من کلی تر هست، چشم زخم یکی از نمونه های تاثیر ذهن بر جهان اطراف هست و البته کارهای خرافی که انجام میشه رو نمیشه انکار کرد، اما انجام این کارهای خرافی به صورت منطقی دلیلی بر نبود چنین تاثیراتی بین ذهن/روح و جهان نیست ...

این مسائل خرافات است چون در محیط کنترل شده نمیشه نشونش داد، و تاثیرش هم مثل هر چیز دیگه ای فقط بر اساس همون placebo است که واضحه ربطی به دنیای کوانتوم و ... نداره. placebo هم درباره خود شخص است و نه سایرین (مصرف دارونما و تلقین و آگاهی من و ... ربطی به بیماری شخص دیگه نخواهد داشت) بطوری که در چشم زخم ادعا میشه (چشم شور من باعث میشه شخص دیگه بدشانسی بیاره). تحقیق درباره این چیزها کم صورت نگرفته، اینطور نیست که یک مفهوم گنگی باشه که هیچ کس ازش خبر نداره و هیچ تحقیقی نشه روش انجام داد.

هر وقت علم نشون داد ذهن من می تونه تاثیری روی خوش شانسی و بدشانسی بقیه بگذاره (به شکلی که ادعا شده در این باورها)، و توضیح داد که چرا در همه مشاهدات قبلی چنین تاثیرهایی هیچ وقت مشاهده نشده، اوکی، تا وقتی نشون نداده این چیزها جاش کنار بقیه خرافات است.
    البته بنده کوانتوم رو به دارونما ربط ندادم، گفتم ایندو یک چیز رو به صورت مشترک دارن و اون تاثیر آگاهی/ذهن بر جهان اطراف هست ...

خب شما بر چه اساس خود شخص رو از سایرین متمایز میکنید؟ اگر تلقین که از جنس اندیشه و ذهن هست در بدن خود فرد اثر میذاره، چرا بر بدن دیگران تاثیر نذاره؟ شما حد فاصل بین بدن من و خودتون رو کجا میدونید؟

و این برای شخص من عجیبه که با توضیحات مفصل دوستان در صفحه قبل چگونه بعضی ها راحت به این مسئله باور دارن!

اینکه چگونه شما "شکستن قوری در اثر نگاه کردن!" و بقیه مسئله های مضحک در این زمینه رو به placebo(که کاملا مربوط به خود شخص میشه) ربط میدین رو من نفهمیدم!،اگه میشه بیشتر ارتباط میان این دو رو توضیح بدین.

خب این حرف شما به این معنی هست که ما به "هرچیزی" باور داشته باشیم تا مگر روزی علم خلاف اون رو ثابت کنه؟ به عنوان مثال من به هیولایی در فضا اعتقاد دارم که قصد حمله به زمین رو داره که با هیچ تلسکوپی هم قابل روئیت نیست،با توجه به اینکه ادعای من هم قابل رد شدن نیست آیا عاقلانه هست که کسی به این مسئله باور داشته باشه؟
    در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به اندازه کافی این مساله بحث شده، شاید با خوندم پست های من در اون تاپیک منظورم رو بهتر درک کنید ...

19. این کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •