تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: تاثیر خودنمایی ثروتمندان بر امنیت روانی جامعه؟

راي دهنده
36. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • تاثیر منفی داشته و بهتر است برخورد قانونی صورت گیرد

5 13.89%
  • تاثیر منفی داشته ولی نیاز به برخورد قانونی نیست

16 44.44%
  • تاثیر مثبت داشته و سبب افزایش انگیزه میشود

1 2.78%
  • هیچ تاثیری ندارد و نیازی به چاره اندیشی پیرامون این مسئله نیست

14 38.89%
صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 71

نام تاپيک: تاثیر خودنمایی ثروتمندان بر امنیت روانی جامعه؟

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض تاثیر خودنمایی ثروتمندان بر امنیت روانی جامعه؟

یکی از پدیده هایی که در شهرهای بزرگ کشورمون شاهدش هستیم، خودنمایی عده ای ثروتمند در سطح شهر هست.
    سوای اینکه این ثروت از راه های درست یا دزدی و کلاهبرداری به دست آمده، از نظر برخی از کارشناسان و مسئولین این خودنمایی ثروتمندان مصداق نا امنی اجتماعی است و باید با آن برخورد صورت بگیره.

برای مثال شرکت خودروسازی پورشه بیش از هر شهر دیگری در خاورمیانه در تهران فروش داشته است. المانیتور با اعلام این خبر در گزارشی نحوه زندگی قشر مرفه تهرانیان را بازتاب داد. براساس این گزارش در اینستاگرام صفحه‌ای به نام «بچه پولدارهای تهران» ساخته شده است که در آن تصاویر قشر مرفه تهران منتشر می‌شود.

و در فضای مجازی هم مرگ یگ دختر پورشه سوار جنجال ها و ناهنجاری های عجیبی رو به همراه داشت.

نظر شما در مورد خودنمایی ثروتمندان با خودروهای آنچنانی و ... در جامعه ایرانی چیست؟
    چه راهکاری برای مقابله یا اصلاح این پدیده پیشنهاد میکنید؟

پیوست:

برای متوجه شدن مفهوم خودنمایی، لینک زیر رو مشاهده کنید:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Motaharri; 28-04-2015 at 09:51.

2. 4 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

میشه بفرمایین چطور میشه تشخیص داد شخصی که سوار خودرو است در حال خودنمایی است یا تفریح یا سواری معمولی ؟!

ملاک ما یا افراد شاکی برای تشخیص خودنمایی یا عدم خودنمایی بر چه اساسه ؟ مثل این میمونه که یک نفر شاکی مراجعه کنه به نهاد مربوطه و عنوان کنه فلان شخص با فلان مدل ماشین در خیابان خودنمایی کرد و باید مجازات بشه .

نهاد مربوطه هم به سراغ شخص خاطی و خودنما !!! بره و ایشون رو به خاطر همچین جرم سنگین بزرگی دستگیر یا جریمه و یا زندانی کنه !!!

همین مونده برای نوع پول خرج کردن مردم هم نسخه بپیچیم و فتوا صادر کنیم .

صرف نظر از این که اون ثروت چطور بدست آمده [موضوع بحث نیست] این حق طبیعیه هر فردی است که بر اساس معیار و علاقه خودش ثروتش رو خرج کنه و چیزی که دلخواهش هست رو خریداری کنه .

حالا میخواد منزل 100 متری باشه یا 1000 متری یا خودروی داخلی باشه یا خارجی و پورش و ... یا هر چیز دیگه .

امنیت اجتماعی موقعی تعریف پیدا میکنه که دولت و مسئولانش بدونن چه زمانی باید دخالت کنن و چه زمانی باید به حقوق شخصی افراد احترام بذارن . امنیت اجتماعی وقتی است که شخص بتونه با خیال راحت پوشش و ظاهر مورد نظرش رو انتخاب کنه !!!

با خیال راحت توی خودرو بشینه و به سمت مسیر مورد نظرش بره . نه این که نگران این باشه که ماموران حتی به لباس آستین کوتاه معمولی هم گیر بدن و بگن با این لباس که پشت فرمان نشستی باعث تحریک بانوان میشی [تجربه شخصی] !!!

بتونه جشن ها و مراسمش رو در منزلش به راحتی برگزار کنه . در کل بدونه وقتی میاد بیرون هر آن نباید منتظر باشه که یک نفر جلوش سبز بشه و ایراد بیخودی بگیره یا بخواد امر به معروف و نهی از منکر کنه .

این به اصطلاح کارشناسان که تزهای مسخره این چنینی رو ارائه میکنن بهتره بشینن و مشکل رو از پایه بررسی کنن .

امنیت اجتماعی رو میتونن با پرداخت حقوق معوقه کارگران و معلمان و بقیه افراد برقرار کنن . نه با اتهام زدن [خودنمایی] به کسی که پشت فرمان خودرو شخصیش قرار گرفته .

واقعن همه چیزمون به همدیگه میاد ...
    Last edited by B3HZ@D; 27-04-2015 at 11:20.

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

در بحث های اینچنینی در حوزه اجتماعی، از دو زاویه باید به موضوع نگاه کرد؛ یکی ازادی عمل مورد نظر، یکی هم آثار اون عمل بر فرض آزادی.

در این موضوع، آزادی که جای بحثی نداره و باید باشه. به هیچ کس مربوط نیست افراد پولشون رو چه طور خرج می کنن مگر این که این پول خرج کردن به افراد دیگه آسیب وارد کنه. این که اگه کسی با Porsche از جلوی من رد بشه و من حس کنم طرف داره خودنمایی می کنه و احساس بدی بهم دست بده، پس افراد نباید آزاد باشن، با تمام آزادی های فردی در منافاته. این رو اگه بسط بدیم:اگه کسی خانه بزرگی داشته باشه چه طور؟ اگه کسی صورت زیبایی داشته باشه؟ اگه کسی ورزشکار باشه و به نظر بیاد با اندامش خودنمایی می کنه چه طور؟
    جدای از این مسئله نبود توانایی تشخیص خودنمایی کردن/نکردن، که بهزاد جان فرمودن، دخالت در زندگی شخصی مردم اون هم در این موارد که کاملا به میل افراد برمیگرده به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

و اما اگه بخوایم با قبول آزادی در انجام این کار ها آثارش رو بررسی کنیم، فکر نمی کنم خودنمایی به اون صورت آثار منفی داشته باشه. نظر من اینه که شاید در لحظه اول یک نوع اعصاب خُردی ایجاد بشه اما محتمله که در طولانی مدت باعث بشه افراد بیشتر تلاش کنن برای بدست آوردن اون امکانات.

5. 12 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

نظر من:

اگه شخص ثروت رو از راه غیرقانونی بدست آورده، باید با تخلفات مربوط به جمع کردن ثروت (و نه خرج کردن ثروت!) برخورد بشه. اگه ثروت از راه قانونی بدست آمده دلیلی نداره دخالت کنیم که شخص چطور حق داره از ثروتش استفاده کنه... چه بسا همین مسئله باعث انگیزه بشه برای سایرین که بیشتر هم تلاش کنند.

چیزی که باعث میشه امنیت روانی در جامعه بهتر بشه اینه که افراد شب گرسنه نخوابند، اعضای خانواده شون بیمار نباشن، بچه هاشون در مدرسه شرایط خوبی داشته باشند، هوای شهر آلوده نباشه، هزینه های زندگی چند برابر درآمدشون نباشه و ... . امنیت روانی افراد فقط وقتی با دیدن پورش و بنز سایرین به خطر می افته که افراد خودشون حداقل ها رو ندارن و می بینن سایرین اینقدر دارند، اگه افراد حداقل ها رو داشته باشند دیدن شخص دیگه سوار ماشین گرون قیمت چه امنیتی رو به خطر می اندازه؟

راه حل این نیست که پولدارها رو مجبور کنیم مثل فقیران زندگی کنند تا شاید فقیران حسرت نخورند، راه حل اینه که فقر رو در کشور کم کنیم. اون کارشناسانی که از این "بچه های پولدار تهران" شاکی هستند، در عمل هم که میشه مخالف همه راه هایی هستند که باعث میشه فقر در کشور کم بشه.

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

میشه بفرمایین چطور میشه تشخیص داد شخصی که سوار خودرو است در حال خودنمایی است یا تفریح یا سواری معمولی ؟!

ملاک ما یا افراد شاکی برای تشخیص خودنمایی یا عدم خودنمایی بر چه اساسه ؟ مثل این میمونه که یک نفر شاکی مراجعه کنه به نهاد مربوطه و عنوان کنه فلان شخص با فلان مدل ماشین در خیابان خودنمایی کرد و باید مجازات بشه .

نهاد مربوطه هم به سراغ شخص خاطی و خودنما !!! بره و ایشون رو به خاطر همچین جرم سنگین بزرگی دستگیر یا جریمه و یا زندانی کنه !!!

همین مونده برای نوع پول خرج کردن مردم هم نسخه بپیچیم و فتوا صادر کنیم .

صرف نظر از این که اون ثروت چطور بدست آمده [موضوع بحث نیست] این حق طبیعیه هر فردی است که بر اساس معیار و علاقه خودش ثروتش رو خرج کنه و چیزی که دلخواهش هست رو خریداری کنه .

حالا میخواد منزل 100 متری باشه یا 1000 متری یا خودروی داخلی باشه یا خارجی و پورش و ... یا هر چیز دیگه .
    در بحث های اینچنینی در حوزه اجتماعی، از دو زاویه باید به موضوع نگاه کرد؛ یکی ازادی عمل مورد نظر، یکی هم آثار اون عمل بر فرض آزادی.

در این موضوع، آزادی که جای بحثی نداره و باید باشه. به هیچ کس مربوط نیست افراد پولشون رو چه طور خرج می کنن مگر این که این پول خرج کردن به افراد دیگه آسیب وارد کنه. این که اگه کسی با Porsche از جلوی من رد بشه و من حس کنم طرف داره خودنمایی می کنه و احساس بدی بهم دست بده، پس افراد نباید آزاد باشن، با تمام آزادی های فردی در منافاته. این رو اگه بسط بدیم:اگه کسی خانه بزرگی داشته باشه چه طور؟ اگه کسی صورت زیبایی داشته باشه؟ اگه کسی ورزشکار باشه و به نظر بیاد با اندامش خودنمایی می کنه چه طور؟

جدای از این مسئله نبود توانایی تشخیص خودنمایی کردن/نکردن، که بهزاد جان فرمودن، دخالت در زندگی شخصی مردم اون هم در این موارد که کاملا به میل افراد برمیگرده به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

تشخیص این موضوع خودنمایی کار سختی نیست.
    اگر دقت کنید صحبتی از محدود کردن علاقه این افراد یه خرج کردن در محیط های خودشون نیست.

مشکل زمانی پیش میاد که وارد محیط هایی میشن که در اقلیت محض هستن.
    مثلا شما وارد یک جمع زیادی از کودکان گرسنه آفریقایی بشی و شروع کنی چلوکباب خوردن و بگی به من چه که اینا گرسنه هستن و ... . آیا عمل شما یک کار اخلاقیه اگر نیست یا هست چرا؟
    حالا ریشه گرسنگی اون کودکان آفریقایی هرچی میخواد باشه توجیهی برای عمل ضد اخلاقی شما نمیشه.

هنگام ویراژ دادن، لایی کشیدن، پارک کردن و ژست گرفتن کنار ماشین و... نشانه های خودنمایی هست و تاثیر منفیش رو بر جامعه میذاره.
    متاسفانه دوستان به دلیل خشمی که ازجاهای دیگه دارن چشمشون رو به روی هر نوع کاستی میبیندن و سعی میکنن توجیه کنن.

8. 4 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

اگه ثروت از راه قانونی بدست آمده دلیلی نداره دخالت کنیم که شخص چطور حق داره از ثروتش استفاده کنه... چه بسا همین مسئله باعث انگیزه بشه برای سایرین که بیشتر هم تلاش کنند.

چیزی که باعث میشه امنیت روانی در جامعه بهتر بشه اینه که افراد شب گرسنه نخوابند، اعضای خانواده شون بیمار نباشن، بچه هاشون در مدرسه شرایط خوبی داشته باشند، هوای شهر آلوده نباشه، هزینه های زندگی چند برابر درآمدشون نباشه و ... . امنیت روانی افراد فقط وقتی با دیدن پورش و بنز سایرین به خطر می افته که افراد خودشون حداقل ها رو ندارن و می بینن سایرین اینقدر دارند، اگه افراد حداقل ها رو داشته باشند دیدن شخص دیگه سوار ماشین گرون قیمت چه امنیتی رو به خطر می اندازه؟

راه حل این نیست که پولدارها رو مجبور کنیم مثل فقیران زندگی کنند تا شاید فقیران حسرت نخورند، راه حل اینه که فقر رو در کشور کم کنیم. اون کارشناسانی که از این "بچه های پولدار تهران" شاکی هستند، در عمل هم که میشه مخالف همه راه هایی هستند که باعث میشه فقر در کشور کم بشه.
    اولا شیوه نظام سرمایه داری طوری هست که همه نمیتونن ثروتمند بشن، چون هر ثروتمندی نیاز به کارگری و کارمندی برای پیشبرد هدفش داره و حذف اختلاق طبقاتی غیرممکنه.
    اینکه شما میگین باعث انگیزه میشه یک شعاره و جز حرص خوردن و تحمل بیماری های عصبی و روحی نتیجه دیگری برای قشر کارگر نداره.

کسی تو این تاپیک نوشت امنیت روانی فقط با پورشه بهم میریزه و هیچ عامل دیگری دخیل نیست؟
    من متوجه نمیشم چرا وقتی فقط یک موضوع خاص مطرح میشه اینقدر علاقه داریم پای بحث های دیگر رو هم وسط بکشیم.

برای اینکه دوستان زیاد با ایران درگیر نشن و یکطرفه نبینن من مثال غذا خوردن با ولع رو جلوی کودکان گرسنه آفریقایی مثال زدم.
    شما تشریح کنید این عمل اخلاقیه یا غیر اخلاقی و توسط چه مرجعی پستی یا بزرگی این عمل مشخص میشه؟
    Last edited by Motaharri; 27-04-2015 at 13:39.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اولا شیوه نظام آزادی در سرمایه داری طوری هست که همه نمیتونن ثروتمند بشن، چون هر ثروتمندی نیاز به کارگری و کارمندی برای پیشبرد هدفش داره.
    اینکه شما میگین باعث انگیزه میشه یک شعاره و جز حرص خوردن و تحمل بیماری های عصبی و روحی نتیجه دیگری برای قشر کارگر نداره.

کسی تو این تاپیک نوشت امنیت روانی فقط با پورشه بهم میریزه و هیچ عامل دیگری دخیل نیست؟
    من متوجه نمیشم چرا فقط یک موضوع خاص مطرح میشه اینقدر علاقه داریم پای بحث های دیگر رو هم وسط بکشیم.

برای اینکه دوستان زیاد با ایران درگیر نشن و یکطرفه نبینن من مثال غذا خوردن با ولع رو جلوی کودکان گرسنه آفریقایی مثال زدم.
    شما تشریح کنید این عمل اخلاقیه یا غیر اخلاقی و توسط چه مرجعی پستی یا بزرگی این عمل مشخص میشه؟
    دوست من دلیل اینکه چیزهای دیگه مطرح شد اینه که این موضوع اصلا درجه اهمیتش در رتبه هزارم هم نیست و شما میگید باید بطور قانونی با این افراد برخورد بشه؟ به علاوه کسی صحبت از نظام سرمایه داری نکرد (من منتقد سرمایه داری محض هستم)، ولی معنیش این نیست که هیچ رد و اثری از سرمایه داری نباید وجود داشته باشه.

شما به کشورهای اروپای شمالی نگاه کنید که تحصیلات دانشگاهی رایگان است، خدمات پزشکی رایگان است، افرادی که درآمد کم دارند اصلا مالیات پرداخت نمی کنند، افراد حتی کمک هزینه دولتی دریافت می کنند تحصیل کنند (اضافه بر تحصیل رایگان)، حتی بدون کار کردن هم کسی شب گرسنه نمی خوابه و ... ، و وقتی اطمینان از همه اونها حاصل شد ثروت باقیمانده حالت سرمایه داری پیدا می کنه. در اون شرایط نه حرص خوردنی است و نه بیماری عصبی (اینها رو مطالعات علمی نشون میده)، و دیدن کسی که خانه قصرمانند داره و ماشین چند صد هزار دلاری و ... برای اون افراد حالت انگیزه خواهد داشت.

همونطور که در پست قبلی گفتم:

---------------

اگر دقت کنید صحبتی از محدود کردن علاقه این افراد یه خرج کردن در محیط های خودشون نیست.

مثلا شما وارد یک جمع زیادی از کودکان گرسنه آفریقایی بشی و شروع کنی چلوکباب خوردن و بگی به من چه که اینا گرسنه هستن و ... . آیا عمل شما یک کار اخلاقیه اگر نیست یا هست چرا؟
    حالا ریشه گرسنگی اون کودکان آفریقایی هرچی میخواد باشه توجیهی برای عمل ضد اخلاقی شما نمیشه.

هنگام ویراژ دادن، لایی کشیدن، پارک کردن و ژست گرفتن کنار ماشین و... نشانه های خودنمایی هست و تاثیر منفیش رو بر جامعه میذاره.
    متاسفانه دوستان به دلیل خشمی که ازجاهای دیگه دارن چشمشون رو به روی هر نوع کاستی میبیندن و سعی میکنن توجیه کنن.
    آیا چلوکباب خوردن جلوی کودکان آفریقایی کار اخلاقی است؟ قطعا خیر. آیا باید قانونا جلوی این کار گرفته بشه؟ خیر. باید کمک بشه اون کودکان به شرایطی برسند که چلوکباب خوردن جلوشون، دیگه کار غیراخلاقی نباشه.

خودنمایی به نظر من کار جالبی نیست، ولی من معتقد نیستم چیزی که به نظرم کار جالبی نیست باید قانونا باهاش مقابله بشه. برای کم کردن تاثیر منفی هم باید ببینیم چرا ثروت در جامعه اینچنین تقسیم شده، و راه های مناسب برای حل این مشکل رو پیدا کنیم (مالیات بیشتر روی درآمدهای بالا، مالیات خرید بیشتر روی محصولات گرون قیمت و چیزهایی از این قبیل، و خرج این درآمدها در برنامه ها و سرویس هایی که باعث میشه افراد فقیرتر جامعه فرصت بهتری برای کسب درآمد و اشتغال داشته باشند مثل تحصیل رایگان، خدمات پزشکی رایگان، کم کردن جمعیت، ایجاد سرمایه مالی کارآفرینی برای بیزنس های کوچک و ...).

این دستمالی که در ذهنیت شما هست که باید روی هر دردی کشید که "اگر خوشمان نمی آید قانونا برخورد می کنیم" پاسخگوی مشکلات اجتماعی نیست. راه حل مشکل فقر در کشور، برخورد قانونی با پولدارها نیست.

11. 18 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

اصلا مثال شما ربطی به موضوع نداره.
    غذا یک چیز حیاتی هست، آدم غذا نخوره میمیره. چرا این رو با داشتن پورش مقایسه میکنین؟ یکی مثل من سمند داره درسته پورش رو میبینه دلش میخواد ولی من هنوز ماشین دارم و نیازم برآورده میشه. اون حس زیاده خواهی همیشگی انسانه که به هیچ چیز قانع نمیشه. اونی هم که پورش داره یوقت بوگاتی ویرون ببینه دلش میخواد...
    کلا مقایسه ی این قضیه با نیازهای اساسی انسان مثل آب و غذا اصلا درست نیست.
    پول ابزاری هست برای داشتن امکانات بیشتر برای زندگی بهتر، راحت تر و لذت بخش تر. اگه قرار باشه پولدار مثل افراد عادی زندگی کنه پس پولش به چه کاری میاد؟ صدقه بده همش رو؟!
    Last edited by afshin b; 27-04-2015 at 14:01.

13. 7 کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

خوب این مشکل اون شخص به حساب نمیاد . مشکل فقر باید توسط دولت و نهادهای مربوطه بررسی بشه و برای اون راهکار در نظر گرفته بشه .

می فرمایین از این به بعد در خیابان ها تابلو راهنمایی رانندگی با عبارت ورود خودروهای مدل بالا و اسپرت ممنوع نصب کنن تا مشکلی پیش نیاد ؟!

وضعیت رفاهی و آسایش زندگی و ثبات اقتصادی بر عهده شهروند و شهروندان جامعه نیست . بلکه با برنامه ریزی اقتصادی و پروژه های دولتی تهیه میشه . شما که انتظار نداری اون شخص بیاد به تک تک افرادی که در خیابان هستن یک خودرو هدیه بده یا کمک مالی کنه .

کمک مالی هم اگر باشه تا یک حد و حدود خاصی در نظر گرفته میشه که اون هم بسته به اخلاق و دست و دلبازی و قدرت مالی شخص مقابل بستگی داره .

شما نگفتین روی چه معیاری میشه تشخیص داد که چه کسی خودنمایی کرده ؟! معیار نهاد مربوطه که قراره با این قضیه برخورد کنه روی چه حسابی و چگونه بررسی میشه ؟

اصلن طرح همچین قوانینی خنده دارـه . کلن هدف این برنامه و پروژه علمی و حساب شده کارشناسان قراره چه دستاوردی برای ما و جامعه داشته باشه ؟ اینم از همون دست پروژه هاست که میخواستن پیاده روها مختلط نباشه و جدا باشه و زنانه و مردانه بشه !

این مغز ها رو میبرن اونجا و همچین برنامه هایی برای پیشبرد جامعه ارائه میدن و آخرش میرسیم به جایی که الان در اون هستیم و گرفتارش شدیم . نگاه دنیا به چه سمتیه اونوقت ما نگران اینیم که چه کسی خودنمایی کرده و چه کسی ویراژ داده و میخوایم به این روش امنیت اجتماعی و روانی برقرار کنیم !
    Last edited by B3HZ@D; 27-04-2015 at 14:05.

15. 8 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

واسه کی میخوان خودنمایی کنن؟ واسه خودشون دور همی خودنمایی میکنن دیگه . اخه ادم عاقل چشمش مگه به مال دیگرونه ؟ اونا با خودنمایی فقط دارن یه جورایی خودشون رو ارضا میکنن .

درسته اگه کسی داشت از گشنگی میمرد اخلاقی نیست که بریم جلوش چلوکباب بخوریم . اما این اصلا با اون خودنمایی فرق میکنه .
    چون گرسنگی یه نیاز طبیعیه و کسی که گرسنه است و چیزی برای خوردن نداره یه نیازمند واقعیه که خودنمایی جلوی نیازمندا اصلا اخلاقی نیست .
    اما داشتن ثروت زیاد نیاز نیست و کسی که با دیدن خودنمایی یک نفر با ثروتش ، حس بدی بهش دست بده یا واقعا نیازمنده یا قانع نیست . خوب مشکل دوم که مشکل خود فرده و ادم باید به مال خودش قانع باشه . ولی مشکل نیازمندی یا فقر رو باید دولت و مسئولین یه فکری به حالش بکنن .

به طور کلی منظورم اینه که اگه دولت کاری کرد که کسی زیر خط فقر زندگی نکرد (البته یه چیز ارمانیه و درسترش اینه که حداقل میزان فقر در جامعه تا میتونه به صفر نزدیک کنه) در اینصورت اکثر مردم به حد نرمال از ثروت میرسن که دیگه کسی با این خودنمایی ها ناراحت نشه .

البته حالا که دولت ما بی کفایته مردم هم خودشون باید کمی رعایت کنن این قضیه رو . به هر حال گناه دل سوزوندن واسه اون فرد خودنما نوشته میشه نه دولت .

17. 2 کاربر از Gregar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •