تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 11 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 102

نام تاپيک: مهریه بالا یا مهریه پایین؟

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

ولی اگر قرار بود از سر معرفی و صرفا همینجوری
    با یک فردی ازدواج کنم اونوقت عاقلانه تر این بود که مهریه رو بالاتر در نظر بگیرم (نه برای اذیت و سرکوفت زدن بلکه برای یکسری صلاحدید که فرضا دو فردا اون اقا نگه بیا این 5 تا سکه بفرما برو
    )
    سلام ستاره

راستش من زندگی ای که استوار بودنش منوط به زیاد بودن مقدار مهریه باشه رو پوشالی میدونم. به نظر من این اصلن جالب نیست که مردی که همسر شما باشه صرفن به خاطر زیاد بودن مبلغ مهریه شما رو ترک نکنه... من دیگه اسم اون همزیستی رو نمیتونم زندگی زناشویی بزارم... زندگی ای که مرد زورکی و صرفن به خاطر ترس از مهریه به زنش نمیگه Get out ... خب به نظر من اگه اون مرد کسی باشه که در شرایط مهریه = 5 تا سکه، بخواد زن رو هر وقت خواست دک کنه، تعیین کردن مهریه ی بالا هم نمیتونه به کیفیت اون زندگی کمکی بکنه...

کلن این مبحث که وجه مالی ضامن بقای زندگی باشه رو کاملن باهاش مخالفم. به قول قدیمی ها: چاه باید از خودش آب داشته باشه، نمیشه آب ریخت داخلش و اسمش رو گذاشت چاه آب. آخه زندگی ای که ماندگاریش به مهریه بستگی داشته باشه که هنر نیست.. نقش عشق و علاقه چیه این وسط؟

2. 3 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه PCminister's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

بیاید اول روی این تمرکز کنیم که مهریه چی نیست بعد بریم سر اینکه مهریه چی هست. موافقید؟

مهریه بهای هیچ چیز یا هیچ کس نیست. (خدا رو شکر کسی نیومد بگه مهریه زیاد میگیریم که جهازیه جبران بشه!)

مهریه در ازای خانم در ازدواج پرداخت نمیشه. (نیاز به توضیح نداره. چون انسانها خرید و فروش نمیشن. غیر قانونیه!)

مهریه پشتوانه نیست. (این برمیگرده به جهان بینی اسلام که ممنوع هست در موردش بحث کنیم.)

مهریه برای سوء استفاده از جلوگیری در طلاق نیست.

و....

مهریه چیست؟

مهریه یک هدیه است از طرف آقا به خانم که مرد با پرداخت اون نشون میده در اظهار علاقه اش و وارد شدنش به این زندگی مشترک جدی هست. همین. پرداخت مهریه اجباری است اما مقدار اون توافقی.

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

در جایی که از قدیم در جامعه نگاه مرد سالاری بوده و قانون امروز رو هم همون افراد با نگاه صد در صد مرد سالاری نوشتند نگاه به زن نگاه ابزاری و کالا بوده و زن هم این نوع نگاه رو پذیرفته پس وجود

مهریه و در عوض اون نادیده گرفته شدن ارزش های انسانی و حقوق برابر در جامعه برای یک زن کاملا عادی هستش حالا برای تبلیغات و عوام فریبی هر چند وقت یک بار هم که شده از

این برنامه های دفاع از حقوق زنان / ارزش های زن در اسلام / جایگاه زن / بهشت زیر پای مادران و ... میذارن ولی شما زیاد باور نکنید ...

تا زمانی که یک زن به جایگاه انسانی خودش در جامعه پی نبرده و داشتن مهربه رو حق قانونی خودش میدونه جامعه هم در حالی که حق رو به اون زن ضعیف و مظلوم واقع شده

میده همچنان از برتری ها و حقوق نابرابر یک مرد در برابر زن دفاع میکنه و اینست عدالت ناب بـــوق ...

.
    .
    .

بحث توی این ضمینه زیاده ولی بهتره قبلش اگر دوستانی که به امور مذهبی واردترن جواب این سوال رو بدن که :

مرد این مهریه رو که یکی از دوستان هم اشاره کردند که تکلیف است و گفتند باید باهاش مثل یک بدهی عندالمطالبه برخورد بشه رو در برابر چه چیزی که از طرف یک زن بهش میرسه باید پرداخت کنه ؟

5. 5 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بیاید اول روی این تمرکز کنیم که مهریه چی نیست بعد بریم سر اینکه مهریه چی هست. موافقید؟

مهریه بهای هیچ چیز یا هیچ کس نیست. (خدا رو شکر کسی نیومد بگه مهریه زیاد میگیریم که جهازیه جبران بشه!)

مهریه در ازای خانم در ازدواج پرداخت نمیشه. (نیاز به توضیح نداره. چون انسانها خرید و فروش نمیشن. غیر قانونیه!)

مهریه پشتوانه نیست. (این برمیگرده به جهان بینی اسلام که ممنوع هست در موردش بحث کنیم.)

مهریه برای سوء استفاده از جلوگیری در طلاق نیست.

و....

مهریه چیست؟

مهریه یک هدیه است از طرف آقا به خانم که مرد با پرداخت اون نشون میده در اظهار علاقه اش و وارد شدنش به این زندگی مشترک جدی هست. همین. پرداخت مهریه اجباری است اما مقدار اون توافقی.
    برادر،

اگه مهریه یک هدیه است، پس چرا اجباری است؟ از کی تا حالا هدیه اجباری است؟ از کی تا حالا برای هدیه، شخص گیرنده باید مقدارش رو رضایت بده؟ مهریه همه چیزش در تناقض با مفهوم هدیه است. بعد هم اینکه "اظهار علاقه" است که نمی دونم چطور چیزی که برای اظهار علاقه است، اجباری و عندالمطالبه است. این هم کاملا با مفهوم اظهار علاقه در تضاد است. هدیه ای که برای اظهار علاقه است نه اجباری است، نه مقدارش از پیش تعیین میشه، و نه عندالمطالبه است.

و البته کلمه مهریه ریشه عبری "موهآر" (מֹ֫הַר) داره به معنی "خرید زن". بگذریم که حتی قواعدی هست که اگر زن یک قسمت از بدنش طوری نبود که باید باشه، میزان مهریه به توافق رسیده شده نصف میشه. همین خرید زن هم با ارفاق است چون وقتی هزینه ای بابت اون کار دریافت میشه ما واژه دیگه ای براش داریم. البته هیچ کدوم این ها مهم نیست.

هر چیزی رو جامعه ای تعریف می کنه که در اون پدید میاد و مهریه هم استثنا نیست، مهریه رو افرادی تعریف می کنن که اون رو تعیین می کنن و امروزه به مهریه به چشم پشتوانه نگاه میشه (شما از 100 دختری که ازدواج می کنند بپرسید هدفتون از مهریه چیه 99 تا میگن پشتوانه و از اون طرف حتی یک مرد هم نمیگه مهریه هدیه ای است که من به خاطر علاقه می پردازم!)، و دلیلش هم اینه که ازدواج در جامعه ما به شکل عجیبی حقوق یک طرفه و به نفع مرد داره که این مورد رو خانم ها کوتاه نمیان و به نظر من بی ربط هم نمیگن. وقتی حقی از اموال شوهر ندارن، وقتی حق تحصیل و کار و حتی خروج از منزلشون و خروج از کشور و ... شون در دست شوهر است و خیلی چیزهای دیگه، طبیعیه این یکی رو خوب می چسبند و ول نمی کنند.

بحث همون تفاوت "چیزی که هست" و "چیزی که باید باشه" است، و شما به نظر می رسه میگید "چیزی که به نظر من باید باشه ، همونی است که هست" ، در حالی که امروزه و در جامعه ما و از دید اکثریت، چه خوشتون بیاد و چه خوشتون نیاد، "نیست".

7. 8 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

دوست عزیز یک بار میفرمایید مهریه تکلیف است که معنیش میشه اجبار و حتی عندالمطالبه و یک بار دیگه می فرمایید هدیه است که معنیش میشه اختیاری چون فکر نکنم هدیه دادن از روی اجبار معنی خاصی داشته باشه !!

اون وقت اگر کسی نخواد هدیه بده یعنی به خانمش علاقه ای نداره ... یا برعکس اونایی که به خانمشون هدیه دادن پس دیگه عشق و علاقشون اثبات شدست !!

9. 3 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

اگه مهریه یک هدیه است، پس چرا اجباری است؟ از کی تا حالا هدیه اجباری است؟ از کی تا حالا برای هدیه، شخص گیرنده باید مقدارش رو رضایت بده؟ مهریه همه چیزش در تناقض با مفهوم هدیه است. بعد هم اینکه "اظهار علاقه" است که نمی دونم چطور چیزی که برای اظهار علاقه است، اجباری و عندالمطالبه است. این هم کاملا با مفهوم اظهار علاقه در تضاد است. هدیه ای که برای اظهار علاقه است نه اجباری است، نه مقدارش از پیش تعیین میشه، و نه عندالمطالبه است.
    هدیه است چون مرد اونو به خانم پرداخت میکنه.

اجباری است چون خدا به مرد واجب کرده اینو پرداخت کنه. (این هدیه وقتی میتونه هدیه محسوب نشه که مرد نخواد پرداخت کنه چون راضی به این ازدواج نیست اما وقتی راضی هست باید تکلیفشو انجام بده. چطور میشه اینو توضیح داد وقتی نمیشه مذهبی بحث کرد؟)

اجباری بودنش از طرف خانم که دریافت کننده این هدیه هست بوجود نیومده. خدا به مرد تکلیف کرده که اگر میخوای با اجازه من وارد این زندگی مشترک بشی و به این خانم علاقه داری باید این مبلغ را (که خدا به عهده زن و شوهر گذاشته) به خانم پرداخت کنی. خانم هم هر وقت خواست میتونه این هدیه را طلب کنه.
    توافقی (بین دوطرف) هست یعنی اگر هر کدوم ناراضی باشن عقد باطله.

و البته کلمه مهریه ریشه عبری "موهآر" (מֹ֫הַר) داره به معنی "خرید زن". بگذریم که حتی قواعدی هست که اگر زن یک قسمت از بدنش طوری نبود که باید باشه، میزان مهریه به توافق رسیده شده نصف میشه. همین خرید زن هم با ارفاق است چون وقتی هزینه ای بابت اون کار دریافت میشه ما واژه دیگه ای براش داریم.البته هیچ کدوم این ها مهم نیست.
    دفعه اول هست که این معنی را در مورد مهریه میخونم. باید در موردش بیشتر تحقیق کنم.

بحث همون تفاوت "چیزی که هست" و "چیزی که باید باشه" است
    اینجا آمریکا نیست برادر. ایرانه.

چیزی که هست اون چیزی است که هست، بوده و خواهد بود. چرا؟

چون...

بحث مذهبی ممنوعه!

11. این کاربر از PCminister بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه محرمانه's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    كوچه پشتي نيوكمپ

پيش فرض

اجباری است چون خدا به مرد واجب کرده اینو پرداخت کنه. (این هدیه وقتی میتونه هدیه محسوب نشه که مرد نخواد پرداخت کنه چون راضی به این ازدواج نیست اما وقتی راضی هست باید تکلیفشو انجام بده. چطور میشه اینو توضیح داد وقتی نمیشه مذهبی بحث کرد؟)

اجباری بودنش از طرف خانم که دریافت کننده این هدیه هست بوجود نیومده. خدا به مرد تکلیف کرده که اگر میخوای با اجازه من وارد این زندگی مشترک بشی و به این خانم علاقه داری باید این مبلغ را (که خدا به عهده زن و شوهر گذاشته) به خانم پرداخت کنی. خانم هم هر وقت خواست میتونه این هدیه را طلب کنه.

دفعه اول هست که این معنی را در مورد مهریه میخونم. باید در موردش بیشتر تحقیق کنم.

اینجا آمریکا نیست برادر. ایرانه.

چیزی که هست اون چیزی است که هست، بوده و خواهد بود. چرا؟

چون...

بحث مذهبی ممنوعه!

ممنون
    بحث در مورد مهریه به دین کشیده میشه و این انجمن چون بیشتر عاشق حرف خودشه نمیشه صحبت کرد
    قبل از ایشون بنده اینجا بودم و این تایپک ها زیاد زده شده و پاک شده
    الانم همینطوره / زمانی که دیده بشه بحث داره به نتیجه میرسه و به ضرر برخی ها هست تایپک بسته و پاکسازی میشه مثلا / پست های مخالف نظر عده ای هم پاک میشه

++++
    آنچه از مطالعه تاریخى حقوق زن در ادوار گذشته معلوم مى شود این است که مهریه از ابداعات حقوق اسلام نیست و قبل از آن نیز وجود داشته است. قدیمیترین قانونى که تاکنون شناخته شده، قانون حامورابى مى باشد که در حدود 1700 سال قبل از میلاد مسیح تدوین شده است. قانون حامورابى شامل 282 ماده مى باشد که 150 ماده آن به زبانها زنده ترجمه شده است. طبق مواد 138 و 139 قانون مزبور اگر زن عقیم بوده و طلاق داده شود، شوهر مکلف است که مهر و جهیزیه وى را تسلیم کند و در صورتى که زن مهر و جهیزیه نداشته باشد، پرداخت مقدار یک من نقره به او ضرورى است. هرگاه زن مرتکب ترک خانواده یا اعمالى از قبیل آن شود، به لحاظ جرم ارتکابى، شوهر از تأدیه مهریه و جهیزیه معاف بوده است. نظر به مراتب فوق معلوم مى شود که قانون حامورابى با وضع مواد خاصى درباره مهریه آن را از احکام عقد نکاح تلقى کرده است.
      محتوای مخفی: **** 

محتوای مخفی: **** 
    مهریه در یونان قدیم

در یونان قدیم شخصیت حقوقى زن کمتر مورد توجه بود، چنانکه مردان مى توانستند زن خود را به دیگرى ببخشند یا او را به دوست خود قرض دهند اما آنچه از کتب مربوطه برمى آید از جمله تشریفاتى که براى ازدواج در یونان قدیم صورت مى گرفته این بوده است که پدر دختر، بدون اخذ مبلغى پول یا هدیه از طرف داماد با انتقال حقوق خود نسبت به دختر و در نتیجه با ازدواج وى موافقت نمى کرده.(2)

مهریه در حقوق زرتشتى

از نوشته هاى زرتشتى چنین برمى آید که مرد هنگامى که مى خواست با دخترى ازدواج کند، مکلف بوده است که علاوه بر مالى که به دختر مى بخشیده مالى را نیز به پدر او تسلیم کند. از حقوق زرتشتى در خصوص مهر مى توان نکات ذیل را استنباط کرد:

1ـ اقوام دختر هنگام نکاح او مقدارى از مال خود را که مساوى با سهم الارث دختر از مال آنها بوده است، تسلیم وى مى کردند.

2ـ شوهر یا اقوامش مقدارى هدایا به دختر ونزدیکان او مى دادند اما معلوم نیست که آیا اهداء اموال مزبور براى عقد نکاح ضرورى بوده است یا خیر. ولى مسلم است که هنگام انحلال نکاح زن نمى توانسته اموالى را که متعلق به او بوده قبل از پرداخت قروض و یا سایر تعهدات شوهر استرداد کند، یعنى در واقع تعهدات شوهر درباره زن نیز مؤثر بوده است.

در حقوق زرتشتى زن مى توانسته مهرى را که شوهر به او داده یا تعهد به تسلیم آن کرده است به او ببخشد اما در صورتى که زن مهر را گرفته و بعدا عیبى از قبیل نازا بودن در او ملاحظه مى شد، حق زن نسبت به مهر ساقط و شوهر مجاز در استرداد آن بوده است.

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

And you have something to support your argument?!

In logic and philosophy, an argument is a series of statements typically used to persuade someone of something or to present reasons for accepting a conclusion.

لطفا از زبان فارسی استفاده کنید

به نظرم در مورد هدیه اشتباه میکنید. هدیه چیزی است که شخص با رضایت خودش و بدون توقع دریافت چیزی تقدیم میکنه. اما در مورد مهریه معامله هست و حتی قرارداد امضا میکنن و شرایطی هم داره. واجب بودن از طرف خدا هم میشه "دستور" و باعث میشه که بسیاری از مردها هنگام تعیین مهریه ناراضی باشند که دیگه نه معنی هدیه میده و نه معامله.

* در صورتی که مثل معامله بهش نگاه کنیم میشه گفت چیزی بین معامله مال غیر و معامله نسیه میشه که مشکل داره. چون در نسیه (مثل چک) باید تاریخی مشخص بشه و تا قبلش طرف نمیتونه تقاضای دریافت مهریه بکنه در غیر اینصورت معامله باطل هست. در حالی که مهریه عندالمطالبه هست و بعد از عقد قرارداد باید داده بشه؛ اما میبینیم که این مال در اختیار مرد نیست!

بحث در مورد مهریه به دین کشیده میشه و این انجمن چون بیشتر عاشق حرف خودشه نمیشه صحبت کرد
    قبل از ایشون بنده اینجا بودم و این تایپک ها زیاد زده شده و پاک شده
    الانم همینطوره / زمانی که دیده بشه بحث داره به نتیجه میرسه و به ضرر برخی ها هست تایپک بسته و پاکسازی میشه مثلا / پست های مخالف نظر عده ای هم پاک میشه

شما کاملا اشتباه میکنید
    پاکسازی هایی که گاهی صورت میگیره کاملا دوطرفه هست و فقط بخاطر سختگیری و فشار خارجی بر قوانین انجمنهاست. اگر میتونید یک نمونه بیارید که صحبتهای یک طرف پاک شده ولی طرف دیگر به همراه نقل قولها باقی مونده !!
    تجربه خودم بدون تعصب میگه : نتیجه ای که فکر میکنید از آزادی بیان کامل میگیرید، کاملا برعکس خواهد بود !

14. این کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

.
    .
    .

دوست عزیز آخه چقدر تناقض ...

می فرمایید خدا به مرد اجبار کرده که این هدیه رو به زن باید پرداخت کنه حالا تکلیف مردی که خانمش بخواد این هدیه رو بهش ببخشه و قبولش نکنه چی هستش .... نافرمانی از دستورات خداوند ؟

بالاخره مرد باید به حرف خدا گوش کنه و اطاعت امر کنه و هدیه رو پرداخت کنه و یا اگر زنش چنین هدیه ایی نخواست باید برای اینکه زنش ناراضی نباشه و عقد باطل نشه دستوارت خداوند رو زیر پاش بزاره !!

شما که به مذهب و اسلام و مطالعه علاقه دارین پس در این موارد هم کمی مطالعه کنین تا بهتر با دستورات دینی و مذهبی که از اون پیروی میکنید آشنا بشین :

محتوای مخفی: مهریه  

با اوّلین عمل زناشویی، پرداخت همه مهریه بر مرد واجب می‌شود.

آمیزش با همسر، موجب استقرار تمام مهر در عقد دائم [۱] [۲]و نیز در عقد موقّت به شرط تمکین زن از شوهر در تمام مدّت تعیین شده، ثبوت عده و احصان مى‌شود

و اما تمکین چیست ؟

مراد این است که زن جهت استمتاع، خود را در اختیار شوهر قرار دهد و استمتاع شوهر از خود را ـ جز در موارد وجود مانع عقلی یا شرعی ـ محدود به زمان یا مکان و یا کیفیت خاصّی نکند

تمکین یکی از تکالیف زن در برابر شوهر به شمار می‌رود که به دو نوع «تمکین خاص» و «تمکین عام» تقسیم می‌شود. تمکین خاص به برآوردن درخواست‌های جنسی شوهر و تمکین عام به انجام وظایف خانوادگی، اطاعت از شوهر و پذیرفتن ریاست شوهر بر خانواده است.

=========

اینم چند تا روایت در مورد تمکین زن از شوهرش :

امام صادق (ع) می فرماید:" زنی خدمت پیامبر(ص) آمد و عرض کرد حق مرد بر زنش چیست؟ فرمود: به در خواست (جنسی) مرد پاسخ دهد و اگر چه (زن) بر روی شتر باشد". امام باقر(ع) نیز از پیامبر اسلام (ص) نقل می کند که حضرت به زنان فرمود: " برای این که مردانتان را از زناشویی منع کنید، نماز تان را طولانی نکنید".

در روایت دیگری امام صادق (ع) به این عمل زنان و عواقب آن اشاره می کند و می فرماید: " زنی که شوهرش را در خوابگاهشان معطل کند و راضی به عمل زناشویی نشود تا این که مرد به خواب رود،تا وقتی که مرد در خواب است ملائک آن زن را لعنت می کنند

دیگه باقی تحقیقات و مطالعه در این موارد با خودتون ...

با این چین طرز نگاهی که دونسته یا ندونسته مورد تایید خانم های محترم هم هستش حالا باز هم خانم ها دنبال حقوق مساوی در جامعه باشند ...

باشد که رستگار شوند ....

16. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

لطفا از زبان فارسی استفاده کنید
    از زبان انگلیسی استفاده میشه که دوستان بدونن من از اون تندروهای بی منطق نیستم که فقط بخوان به زور چماق و باتون حرفشونو به کرسی بشونن.

به نظرم در مورد هدیه اشتباه میکنید. هدیه چیزی است که شخص با رضایت خودش و بدون توقع دریافت چیزی تقدیم میکنه. اما در مورد مهریه معامله هست و حتی قرارداد امضا میکنن و شرایطی هم داره. واجب بودن از طرف خدا هم میشه "دستور" و باعث میشه که بسیاری از مردها هنگام تعیین مهریه ناراضی باشند که دیگه نه معنی هدیه میده و نه معامله.
    خب همینجاست که میگم بدون مذهب نمیشه توضیحش داد.
    شما میخواین من یه تکلیف دینی را بدون صحبت در مورد دین توضیح بدم.

خب به امید خدا من شروع میکنم هر جا مذهبی بود قیچی دست شماست!

هدف از ازدواج: رضایت خدا
    روش ازدواج: آنچه خدا خواسته (بدون دوستیهای قبل از ازدواج)
    روش اعلام به خانواده خانم: بزرگترها و بدون اقدام مستقیم
    روش ایجاد شناخت: خدا عقل داده و گفته ازش استفاده کن و تحقیق کن.
    روش تحقیق: محل تحصیل، همسایه ها، دوستان خانوادگی و... (I can Expand on this)
    حالا همه اینا OK شد حالا میخوایم اقدام نهایی انجام بدیم.

همون خدایی که من میخوام راضی نگهش دادم حالا میگه باید این هدیه را به همسرت بدی و او به من گفته اگر میخوای من ازت راضی باشم باید این هدیه را با توافق دو طرف تعیین کنی و باید هر وقت او خواست این هدیه را به او تقدیم کنی. چرا؟ (چون باید بحث مذهبی آزاد باشه که من توضیح بدم.)

حالا گفته میشه من نمیخوام از این قوانین پیروی کنم و میخوام همسرمو خودم انتخاب کنم و خودم ... کنم و ... کنم و همش باخودم! خب چنین دوست عزیزی نباید هم مهریه را قبول داشته باشن.

حالا میرسیم به اینکه چرا معامله نیست؟
    چون کالایی رد و بدل نمیشه. چون آدمها قابل خرید و فروش نیستن. این خانم هست که این هدیه را دریافت میکنه و اگر خواست میتونه دریافت نکنه و مهریشو ببخشه (که البته اگر مذهبی میشد بحث کرد میگفتم مستحبه اما چون ممنوع هست شما کم رنگ بخونید ریا نشه!)

شما که به مذهب و اسلام و مطالعه علاقه دارین پس در این موارد هم کمی مطالعه کنین تا بهتر با دستورات دینی و مذهبی که از اون پیروی میکنید آشنا بشین :
    حق با شماست من باید مطالعه بیشتری داشته باشم.

با این چین طرز نگاهی که دونسته یا ندونسته مورد تایید خانم های محترم هم هستش حالا باز هم خانم ها دنبال حقوق مساوی در جامعه باشند ...
    همون خدایی که به من و شما دستور داده با دخترا رفیق نشو، چشمتو حفظ کن، با نا محرم بگو بخند نکن همون خدا هم به خانم این دستورات را داده. شاید باورتون نشه اما همون خدا هم دستور داده پسرها و دخترها را زود مزدوج کنید که بی بند و باری پیش نیاد ملت دنبال ازدواج سفید نیوفتن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •