تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: سوال در مورد ROM

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض سوال در مورد ROM

سلام دوستان
    مگر نمی گیم حافظه فقط خواندنی؟
    یک در کارخانه روی حافظه ROM مثلا مادربورد نوشته میشه و ما بارها ازش استفاده میکنیم؟
    پس چطور است من وقتی بایوس رو میتونم اپدیت کنم...یعنی دارم روی حافظه ROM می نویسم مجدد.
    و میتونم بارها این کار رو بکنم. این دیگه فقط خواندنی نیست که ...

۲- باطری یک سری تنظیمات رو نگه میداره(باطری مادربورد) و اگر باطری نباشه فقط تنظیمات می پره... ساختار این حافظه مگر چطور است که با قطع باطری هم اطلاعات درونش ماندگار است؟

با عرض پوزش از سوالات مبتدی

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

سلام دوستان
    مگر نمی گیم حافظه فقط خواندنی؟
    یک در کارخانه روی حافظه ROM مثلا مادربورد نوشته میشه و ما بارها ازش استفاده میکنیم؟
    پس چطور است من وقتی بایوس رو میتونم اپدیت کنم...یعنی دارم روی حافظه ROM می نویسم مجدد.
    و میتونم بارها این کار رو بکنم. این دیگه فقط خواندنی نیست که ...

۲- باطری یک سری تنظیمات رو نگه میداره(باطری مادربورد) و اگر باطری نباشه فقط تنظیمات می پره... ساختار این حافظه مگر چطور است که با قطع باطری هم اطلاعات درونش ماندگار است؟

با عرض پوزش از سوالات مبتدی
    نه نمیگیم حافظه فقط خواندنی است، بلکه حافظه ای (شاید - هایی) داریم (داشته باشیم) که فقط خواندنی باشه مثله ROM که میشه READ-ONLY-MEMORY.
    این حافظه هم فقط خواندنی است که توسط شرکت تولید کننده اطلاعات روش نوشته میشه (درسته که روش نوشته میشه، ولی خواندنی هست، یعنی 99% مواقع از روش خوانده میشه، و نوشتن روش کاره کلا سخت و زمان بری هست)، اما UPDATEکردن قسمت های خاص کامپیوتر که سطح پایین هستند مثله BIOS (اسم کلی این نرم افزار های سطح پایین Firmware هستند که ترجمه کردند - ثابت افزار ) از این طریق بازنویسی میشوند.
    ساختار منظورتون رو متوجه نمیشم، باتری تنظیمات رو نگه میداره (تنظیمات SYSTEM و BIOS) و ارجاع میده این تنظیمات رو به ROM که BIOS داخل ROM هست.
    Last edited by VorteX01; 13-04-2015 at 12:15.

3. این کاربر از VorteX01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •