تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: مشکل آپدیت بایوس و اختلال در ویندوز

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض مشکل آپدیت بایوس و اختلال در ویندوز

سلام
    من بایوس مادربورد رو از طریق ویندوز آپیدت کردم.
    اپدیت با موفقیت انجام شد و درخواست ری بوت داده شد. انجام دادم اما بعد از اون دیگه ویندوز بالا نیامد.
    مجبور شدم repair رو انجام بدم و فایل ها جایگزین کرد و برنامه ها پاک شد به صورت اتوماتیک تا ویندوز درست شد.
    یعنی نشان میده در حین آپیدت بایوس یک سری فایل های اصلی سیستم عامل خراب شده.
    حالا سوال اینجاست:
    من رفتم بایوس رو اپدیت کردم. چه ربطی به ویندوز داره؟ آپدیت بایوس از طریق پائین ترین سطح داره انجام میشه ... چرا باید فایل ها خراب بشه؟

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

اختیار دارین ... بایاس کارهای مهمی انجام میده یکیش IRQ تمامی سخت افزار ها است تو ویندوز --- اما بهم ریختگی ویندوز نباید میورد

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

اختیار دارین ... بایاس کارهای مهمی انجام میده یکیش IRQ تمامی سخت افزار ها است تو ویندوز --- اما بهم ریختگی ویندوز نباید میورد
    دقیقا سوال من هم اینجاست. نباید ویندوز بهم بریزه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

بهتر بود مدل مادربورد و ویندوز خودرا ذکر میکردید. بهتر میشد راهنمایی کرد
    جریان اینه که ، وقتی BIOS رو UPDATE میکنید، تنظیمات BIOS برمیگرده به حالت DEFAULT ، باید این تنظیمات رو قبل از اینکه UPDATE کنید، جایی مینوشتید یا حفظ میکردید.
    نیازی نبود که شما REPAIR کنید، بلکه در بیشتر مواقع میشه با تغییر HOST CONTROLLER از IDE به AHCI ویندوز رو بالا آورد (یا برعکس -- بستگی به مدل مادربورد داره -- به همین دلیل اگر مدل رو ذکر میکردید، بهتر می بود)، دلایل دیگری هم هست ، مثله اینکه بعد از UPDATE BIOS تنظیمات BOOT ORDER به حالت اولیه برمیگرده، یا پارتیشن ها عوض میشن (GPT and MBR -- این مدل آخر خیلی خیلی احتما کمی داره -- تقریبا 0%).

5. این کاربر از VorteX01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

بهتر بود مدل مادربورد و ویندوز خودرا ذکر میکردید. بهتر میشد راهنمایی کرد
    جریان اینه که ، وقتی BIOS رو UPDATE میکنید، تنظیمات BIOS برمیگرده به حالت DEFAULT ، باید این تنظیمات رو قبل از اینکه UPDATE کنید، جایی مینوشتید یا حفظ میکردید.
    نیازی نبود که شما REPAIR کنید، بلکه در بیشتر مواقع میشه با تغییر HOST CONTROLLER از IDE به AHCI ویندوز رو بالا آورد (یا برعکس -- بستگی به مدل مادربورد داره -- به همین دلیل اگر مدل رو ذکر میکردید، بهتر می بود)، دلایل دیگری هم هست ، مثله اینکه بعد از UPDATE BIOS تنظیمات BOOT ORDER به حالت اولیه برمیگرده، یا پارتیشن ها عوض میشن (GPT and MBR -- این مدل آخر خیلی خیلی احتما کمی داره -- تقریبا 0%).
    سلام
    آخه قبل از آپدیت من (احتمال 90 درصد ) بایوس روی دیفالت بوده.. فقط گزینه Virtuallization رو شاید فعال کرده باشم.
    ویندوز 8.1
    P8B75-V Asus
    یادمه همین روش رو با ویندوز 7 اپدیت کردم و مشکلی بوجود نیامد...

خوب اگر به علت تنظیمات Host Controller بوده ، مگر با Repair کردن این تظیمات تغیر میکنه؟ جز اینکه فایل ها رو جایگزین میکنه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

سلام
    آخه قبل از آپدیت من (احتمال 90 درصد ) بایوس روی دیفالت بوده.. فقط گزینه Virtuallization رو شاید فعال کرده باشم.
    ویندوز 8.1
    P8B75-V Asus
    یادمه همین روش رو با ویندوز 7 اپدیت کردم و مشکلی بوجود نیامد...

خوب اگر به علت تنظیمات Host Controller بوده ، مگر با Repair کردن این تظیمات تغیر میکنه؟ جز اینکه فایل ها رو جایگزین میکنه؟
    حتما اینطوری بوده:
    BIOS UPDATE 1: ویندوز شما : Win7 -> به روز رسانی BIOS -> تغییر نکردن HOST CONTROLLER یعنی همان IDE بود و همان IDE هم مانده بود -- در نتیجه نیازی به بازسازی هیچ اطلاعاتی هم وجود نداشته ، و ویندوز شما بالا میاد.
    BIOS UPDATE 2: ویندوز شما: Win8 -> به روز رسانی BIOS -> تغییر کردن HOST CONTROLLER یعنی IDE بوده و به AHCI تغییر کرده -- این باعث میشه که ویندوز نتونه با درایو شما ارتباط برقرار کنه ، مجبور میشه فایل های تو درایو رو از اول بازسازی کنه ، در نتیجه ویندوز یا باید REPAIR بشه تا بتونه با Advanced Host Controller Interface ارتباط برقرار کنه یا باید شما خودتون دستی تنظیمات رو از AHCI به IDE تغییر میدادید. که شما راه اول رو انتخاب کردید و REPAIR کردید.
    پ.ن: الان همه دارن تغییر میدن HOST CONTROLLER رو به AHCI، برای همین هم بطوره DEFAULT میزارن رو AHCI. مزایا هم نسبت به IDE داره ، که میتونید تو اینترنت پیدا کنید (بیشتر به درد SSD میخوره -- اگر SSD دارید ، برید رو AHCI)
    Last edited by VorteX01; 13-04-2015 at 11:02.

8. این کاربر از VorteX01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •