تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: راهنمایی در مورد مک

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahdi_z100's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض راهنمایی در مورد مک

با سلام خدمت دوستان
    من 15 سال هستش که کاربر pc هستم و شغلم هم گرافیک هستش . میخواستم یه سیستم جدید جمع کنم که به فکر خرید imac افتادم . باتوجه به اینکه من تا به حال با سیستم عامل مک کار نکردم میترسم که نتونم با مک کنار بیام . هم از لحاظ کاربری و هم نداشتن تجربه کار با مک .
    من الان نمیدونم کدوم فارسی نویس رو مک کار مینه ( با توجه به استفاده زیاد من از فارسی نویس مانند پروین ) . فرمتهای psd پی سی به مک میخوره یا نه ؟ کلا اگه به مک کوچ کنم میتونم فونتها و استایلها ، براشها و غیره رو از پی سی به مک انتقال بدم یا نه ؟
    به طور مثال از نرم افزار کرل روی سیستم عامل مک نمیشه استفاده کرد و برای استفاه یا باید ویندوز ریخت و یا از کلک های دیگه استفاده کرد . آیا سرعت کار به همان سرعت سیستم عامل مک هست یا خیر ؟
    اگه روی مک ویندوز هم نصب کنم کیفیت و قدرت پردازش و رندر سیستم عامل مک رو داره یا نه ؟
    و کلا هر راهنمایی که میتونه به من کمک کنه .
    با تشکر از زحمات شما دوستان

تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

.............................up

کاربر فعال OS X DogForum.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

با سلام

خدمت شما عرض کنم که بنده خودم گرافیک کار هستم و طراح و کد نویس وب سایت و توی شرکت ما همگی از مک استفاده میکنیم.

در مورد برنامه های گرافیکی باید بگم که برنامه هایی مثل فوتوشاپ اول برای مک نوشته شده اند و بعد ویندوز. در مورد فوتوشاپ شما اصلا نیاز به فارسی ساز ندارین چون فوتوشاپ CC کاملا ساپورت میکنه نوشتار فارسی رو.

در کل مکینتاش خیلی بهتر از ویندوز فارسی رو ساپورت میکنه.

تمامی فونت های فارسی ، هم ورژن X اش که مخصوص مک هستش وجود داره و هم مک فونت های ویندوز رو ۹۰ درصدش رو ساپورت میکنه.

سرکت کارکرد مک بسیار از ویندوز بالاتره و همه چی دم دست شما هستش که البته این نسبی هستش و به سخت افزار شما هم مربوط میشه اما کلا هم از نظر سرعت پردازش بالاتره هم به علت ساختارش چون همه چی دم دست هستش سرعت کارکردن شما هم با اون بیشتر هستش.

از نظر برنامه ها هم اصلا نگران نباشید چون یا مشابه بهترش برای مک هست یا اینکه همون برنامه ها برای مک هم نوشته شده است.

هرگونه سوالی داشته باشید در خدمتم.

تنها نکته منفی مک برای developer ها و designer ها قیمت مک هستش... به نظر من اگر برای کار گرافیکی سنگین میخواهید باید یا مک بوک پرو بردارید یا مک پرو و برای مانیتور هم Thunderbolt Display که ما برای شرکت گرفتیم و تمامی طراحی های خودمون رو باش انجام میدیم چون به راحتی به کل device های اپل وصل میشه .

4. 2 کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

با تشکر از وقتی که گذاشتید دوست من
    نظر من روی Apple New iMac 27 Inch ME088 2014 هستش .
    اگه رو ی مک ویندوز نصب کنم سرعت رندرش به سیستم عامل مک میرسه یا نه ؟
    برای کرل نگفتید که چه باید کرد ؟ میخوام اگه بشه از ویندوز استفاده نکنم . الان یکی از مشکلات من کرل هستش .
    برای لوازم جانبی چطور ؟ به طور مثال من نمیتونم از مجیک موس استفاده کنم به خاطر اندازه کوچکش . آیا مانند pc میشه از موسهای دیگر شرکتها مانند لاجیتک میشه استفاده کرد یا محدودیت داره ؟
    همین سوال رو در باره پرینتر و اسکنر هم دارم .
    آیا فرمتهای خروجی گرافیکی مک به pc میخوره یا بلعکس ؟ مانند PSD , CDR , Ai و غیره ؟ کلا خروجی مک با pc فرق میکنه یا خیر ؟
    من الان 4 ترابایت حجم هاردهای اکسترنالم هستش . آیا برای اتصال به مک مشکلی نداره و مانند ویندوز ساپورت میشود یا خیر ؟ از لحاظ فرمت هارد دیسک عرض میکنم
    با تشکر دوباره از شما دوست عزیز
    Last edited by mahdi_z100; 16-04-2015 at 17:57.

کاربر فعال OS X DogForum.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

خواهش میکنم ...

ببینید در مورد نصب ویندوز شما کیفیتی که با مک دارین رو هیچ وقت روی ویندوز نخواهید داشت چون این دستگاه به صورت اختصاصی برای مک طراحی شده ...

در مورد مجیک ماوس باید بگم که تا با اون توی مک به صورت تخصصی کار نکردید اینطوری نگین چون به نظر من کار بدون اون با مک (نه ویندوز) خیلی خیلی سخت میشه ... مجیک ماوس کلا برای طراح ها ، کد نویس ها و ادیتور های فیلم و آهنگ ساخته شده و سرعت کار شما رو چندین برابر میکنه. به اندازه اون نگاه نکنید چون کلا روش دست گرفتنش متفاوته با ماوس های معمولی و بعد از مدتی عادت میکنید به اون. اما اگر اصرار دارین (که اگر از من مشنوید ۲ هفته ای تست کنید اول مجیک ماوس رو) بله تقریبا همه ماوس ها به مک وصل میشند.

در مورد لوازم جانبی مثل پرینتر تا اون ها رو به دستگاه وصل کنید با USB پیغام میده که چنین مدلی به دستگاه نصب شده ، آیا میخواهید درایورش رو براتون دانلود کنم ؟! و با زدن YES خیلی راحت نصب میشه . مثل ویندوز نیست که بعضی اوقات اذیت بکنه.

اسکنر هم که اصلا یه برنامه نصب میکنید به نام VUESCAN که بدون نیاز به هیچ درایوری برای شما با امکانات و فرمت های مختلف اسکن انجام میده.

در مورد خروجی های برنامه ها ، اگر که مشترک باشند بین مک و ویندوز (مثل فوتوشاپ) که خیر .. هیچ فرقی ندارند اگر هم که نه باید تست کنید.

در مورد Corel هم من کار نکردم اما فکر میکنم مشترک باشه و ورژن مک اون هم موجود هستش. ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

در مورد هارد که من خیلی بیشتر از این ها به مک نصب کردیم (۴-۵ هارد اکسترنال) که شما با نصب یه App ساده به راحتی مک رو NTFS ساپورت میکنید (مک به طور نرمال فرمت NTFS رو میخونه اما write نداره که با نصب اون برنامه خیلی راحت این مشکل رو هم حل میکنید).

در مورد مدل هم چون برای کار گرافیکی میخواهید من MF886 رو پیشنهاد میدن با رم حد اقل ۱۶ گیگ و هارد فلش درایو . دلیلش هم این هستش که رم های مدل های جدید قابل افزایش نیستند و الان هرچی بالاتر بردارید بعدا راحت تر خواهید بود.

7. 2 کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

سلام دوست عزیز فکر نمی کنم مشکلی داشته باشید با مک
    من خودم هم از پی سی به مک کوچ کردم و مشکلی نبود
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •