تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: لپ‌تاپ یا پ‌تاپ هیبریدی (hybrid laptop)؟ surface pro 3 (521 GB) آیا مناسب من هست؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه فربد's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض لپ‌تاپ یا پ‌تاپ هیبریدی (hybrid laptop)؟ surface pro 3 (521 GB) آیا مناسب من هست؟

سلام

من به دلیل مشکلی که در پاهام دارم و در حالت ایستاده و راه رفتنْ درد و فشار روی پاهام احساس می‌کنم، و همچنین به‌خاطر دستور دکتر، مجبورم یه لپ‌تاپی بگیرم که وزن‌ش تا جای ممکن، کم باشه. از طرفی هم مجبورم به‌خاطر کارم، هرروز با خوذم ببرم‌ش و این باعث می‌شه کوله‌م سنگین بشه.
    پس وزن برام مهم‌ئه.
    کارآیی‌ش برام مهم‌ئه، چون کار گرافیکی می‌کنم (البتّه render زیاد نمی‌گیرم، و اگر هم بگیرم، خیلی render خفن و سنگینی نیست.
    برنامه‌هایی که زیاد استفاده می‌کنم، بیش‌تر فتوشاپ، ایلوستریتور و این‌دیزاین‌ئه. همچنین معمولن تب‌های زیادی توی مرورگر اینترنت‌م باز می‌کنم.
    گاهی هم ویرایش فیلم انجام می‌دم که اون هم خیلی کم‌ئه و معمولن کار خیلی سنگینی نیست.
    به‌خاطر سلامتی‌م و مشکلات‌م حاضرم (و مجبورم) بیش‌ از حدّ معمول براش خرج کنم.
    اندازه‌ی اسکرین برام مهم‌ئه، ولی اگه لازم باشه، به یه مانیتور وصل‌ش می‌کنم تا بتونم کارهای گرافیکی‌م رو انجام بدم.
    اگه touch باشه هم برام خوب‌ئه، چون هم می‌تونم e-book بخونم و هم می‌شه presentation‌داشته باشم برای کارفرما یا توی دانشگاه.

به نظر شما چه لپ‌تاپی برام مناسب‌ئه؟
    آیا لپ‌تاپ هیبریدی می‌تونه جواب‌م رو بده؟ آیا surface pro 3 (512 GB) رو پیشنهاد می‌کنین یا گزینه‌ی مناسب دیگه‌ای هست؟ (بیش‌ترین مسأله‌م با surface قیمت‌ش‌ئه - که گفتم اگه بهترین گزینه باشه برام، حاضرم این خرج رو انجام بدم ـ و همچنین داغ کردن فن‌ش... . البتّه قلم‌ش هم به درد کار طراحی‌م می‌خوره.

ممنون‌م از راهنمایی‌تون
    Last edited by فربد; 03-04-2015 at 15:26.

آخر فروم باز Amir-Rainman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    Rasht

پيش فرض

هر چند برای کارای شما پردازنده های غیر از سری u مناسب هست اما بنظرم مدل asus UX303LN اگر وزنش (1.5kg ) براتون مشکلی نداره میتونه حداقل به خاطر پردازنده گرافیک بالاترش گزینه مناسب تری باشه، قیمتش هم کمتره

3. این کاربر از Amir-Rainman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پس یعنی شما می‌گید لپ‌تاپ/تبلت هیبریدی کلّن برای من مناسب نیست؟

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

تبلت ب دستگاهی میگن که سیستم عاملش مختص نمایشگر لمسی باشد مثل اندروید ios ویندوز ار تی
    چون سرفیس پرو ها از سیستم عامل ویندوز معمولی استفاده میکنن پس تبلت نیستند
    چون رندر داری پیشنهاد میشه حتما از پردازنده سری hq-mg استفاده کنی ولی این لپتاپ های توی این رنج سنگین هستند
    سبکترین مدل y50-70 لنوو هست با وزن 2.4 کیلو گرم!
    مدل nx500 ایسوس هم اگر پیدا بیشه میتونه خوب باشه البته من باهاش موافق نیستم

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

با سلام . چند تا سوال کلی رو جواب بدین ممنون میشم

در حال حاظر به سیستم فعلی که باهاش کار رندرینگ رو انجام میدین نگاه کنین . از نظر قدرت سخت افزاری چگونه هستش ؟ فقط با پردازنده رندریینگ میشه یا از GPU هم برای سرعت بخشیدن استفاده می کنین ؟ به صورت میانگین یک رندرینگ برای شما چقدر طول میکشه ؟ آیا نرم افزاری که باهاش کار رندرینگ می کنین و همچنین کار شما قابلیت رندرینگ توسط GPU رو داره یا خیر؟ و مهم ترین سوال از نظر بنده‌: چون گفتین کار اصلیتون رندرینگ نیست آیا می تونین کار رندرینگ رو بر عهده سیستم خانگی بزارین و سایر کارهارو با لپ تاپ انجام بدین ؟
    Last edited by Public Enemy; 06-04-2015 at 18:15.

تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون‌م از هر دو دوست گرامی HOJ-JAT و hayyan71.
    از اون‌جا که من متخصّص نیستم، نظری در مورد تعاریف ندارم. صرفن چیزی رو که دیده بودم، گفتم. ببخشید اگه اشتباه بود و مرسی از توضیح‌تون

راست‌ش برای من کارآیی‌ش مهم‌ئه ولی وزن به‌هرحال برای سلامتی‌م و شرایط‌م همچنان بااهمّیت‌ئه.
    من کار اصلی‌م رندرینگ نیست و ممکن‌ئه گاهی رندر بگیرم که اون هم خیلی خیلی سبک بوده تا الآن. البتّه تخصّص زیادی هم در مورد رندرینگ ندارم؛ آماتورم دیگه (فکر کنم روشن شد وضعیت‌م ؛) ) ولی گرافیک دوبعدی رو خیلی بیش‌تر و تخصّصی کار می‌کنم. در حال حاضر هم سیستم‌م، خیلی قوی نیست و قدیمی هم شده. اگر هم در آینده بخوام حرفه‌ای‌تر بشم و در اون حد کار کنم، شاید بهتر باشه سیستم دسکتاپ‌م رو قوی‌تر کنم. درنتیجه در جواب سؤال آخرتون، بله می‌تونم اون رندر رو به عهده‌ی سیستم خونگی‌م بذارم (همچنین ویرایش فیلم که اون هم به‌ندرت و سبک بوده همیشه).

چیزی که من رو وسوسه کرده:
    صفر. سبکی،
    ۱. هیبریدی بودن و امکان استفاده برای ئی‌بوک و ارایه‌ی کار در دانشگاه و به کارفرما،
    ۲. قلم

مشکلات‌م:
    صفر. قیمت (که بهترئه برای شرایط‌م تا حدی که می‌تونم و البته تاحدودی هم معقول هزینه کنم)،
    ۱. اسکرین کوچیک (که توی محلّ کار و خونه با یه مانیتور می‌شه حل‌ش کرد)،
    ۲. ترس از ضعف سخت‌افزاری همچین گجت‌ها/سیستم‌هایی (که چون تخصصی ندارم، نمی‌دونم می‌شه باهاش بی‌دردسر کار کنم یا نه - معمولن این‌جوری‌یه: چندین تبِ بازِ مرورگرِ اینترنت، همزمان با پخش موسیقی و باز بودن فتوشاپ، این‌دیزاین و ایلستریتور، و کار کردن باهاشون به‌طور معمول به‌صورت هم‌زمان)،
    ۳. یکی،‌دو جا خونده‌م که سرفِیسْ توی کارهای معمولی فن‌ش داغ می‌کنه و همچنین دقّت قلم‌ش خیلی خوب نیست،
    ۴. احتیاج به خریدن hub usb و تبدیل VGA و... (که برام مسأله‌ی اساسی‌ای نیست). فقط نداشتن dvd writer کمی آزاردهنده‌س (منطق سبکی‌ش رو می‌فهمم).
    ۵. ترس از دزدیده شدن راحت‌ش! )

ممنون می‌شم با توجّه به این موضوعات بفرمایید پیشنهادتون چی‌ئه (هیبریدی یا غیرهیبریدی و چه مدلی؟).
    مرسی

پ.ن: البتّه ممکن‌ئه بتونم کسی رو پیدا کنم که از خارج از ایران برام بخره و بیاره، درنتیجه امکان این هم هست که از مدل‌هایی انتخاب که این‌جا نیست.
    Last edited by فربد; 07-04-2015 at 08:06.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

چندتا نکته
    ۱.ویندوز ۸ هنوز بدرد لمسی نمیخوره مخصولا استفاده صنعتیش پس قلم و لمسی رو بهتره از اولویت هاتون کم کنید البته با ورود ۱۰ ممکنه وضع فرق کنه
    ۲.سری u فقط برای کارهای بسیاز سنگین مناسب نیستند وگر نه برای فتو شاپ و مرورگر خیلی مناسب هستند کم داغ میکنن و باطری زیاد نگه میدارن
    ۳.کلا لپتاپ های زیر ۲ کیلو درایو نوری ندراند شما میتونید خیلی راحت اکسترنالش رو بخرید
    ببیند مدل های زیادی توی بازار نیست واسه کار شما
    همین سرفیس ها هستند
    زن بوک ایسوس هست
    اگر دو نرم افزار
    این‌دیزاین و ایلستریتور نسخه مک داشته باشند مک بوک ایر هم خیلی میتونه مناسب باشه
    الترابوک های سونی هم هستند
    انتخاب بین اینا بستگی به این دوتا نرم افزار داره
    این‌دیزاین و ایلستریتور
    اگر در حد فتوشاپ هستند میتونی روی سرفیس فکر کنی ...البته بنظر من اپشنی بیشتر نسبت به بقیه ندارند

9. 3 کاربر از HOJ-JAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •