تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 36 از 38 اولاول ... 2632333435363738 آخرآخر
نمايش نتايج 351 به 360 از 376

نام تاپيک: [آموزش] در مورد انواع فرمت ها و کیفیت‏های ویدیویی

حـــــرفـه ای vtn54's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام

اگر چه به پای نسخه‌های بلو-ری نمی‌رسند ولی به نسبت حجمشان کیفیت بسیار خوبی دارند (منظورم نسخه هایی است که بین 3 تا 4 گیگابایت حجم دارند) مخصوصا اگر ریپ‌های گروههای مشهور را بگیرید.

ارادتمند

2. این کاربر از vtn54 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hassanshaikhi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

فیلم های web-dl معمولا از itunes میگیرن و کیفیت شبیه بلوری رو دارند ولی چون واسه عرضه آنلاین هستند واسه همین حجمشون کمتر هست و بیت ریت صدا و تصویر پایین میاد یه جور ریپ شده هستند.
    مزیتشون اینه که زودتر از بلوری میان.

4. 3 کاربر از hassanshaikhi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

با سلام و خدا قوت خدمت دوستان عزيز . بنده چندتا سوال داشتم كه اگر جواب بديد ممنون ميشم.
    1- فيلمي كه از روي نسخه اصلي HD ريپ شده باشه بايد حداقل چه حجمي داشته باشه كه بشه به اون گفت در حد HD و از ديدنش به اندازه فيلم HD لذت برد ؟ و اين فيلم حداقل با يد چه بيت ريتي داشت باشه؟
    2- در مورد FullHd هم سوال بالا مطرح است.
    3- بهترين پلير براي فايلهاي Mkv با حجم بالا (10GB) چيست؟
    4- با توجه به صحبت دوستان بنده اينطور فهميدم كه به علت متفاوت بودن نسبتهاي تصوير در فيلم برداري و نمايشگرها فعلا ما به هيچ وجه من الوجود قادر نيستيم فيلمهاي FullHd يا 1920.1080 واقعي را در نمايشگرهاي خانگي مشاهده كنيم . درسته ؟؟
    5- آيا ميشه فيلم هاي HD3ِD را به صورت 2 بعدي با همان كيفيت HD مشاهده كرد؟
    Last edited by heno65; 09-09-2013 at 12:18.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

با سلام و خدا قوت خدمت دوستان عزيز . بنده چندتا سوال داشتم كه اگر جواب بديد ممنون ميشم.
    1- فيلمي كه از روي نسخه اصلي HD ريپ شده باشه بايد حداقل چه حجمي داشته باشه كه بشه به اون گفت در حد HD و از ديدنش به اندازه فيلم HD لذت برد ؟ و اين فيلم حداقل با يد چه بيت ريتي داشت باشه؟
    4- با توجه به صحبت دوستان بنده اينطور فهميدم كه به علت متفاوت بودن نسبتهاي تصوير در فيلم برداري و نمايشگرها فعلا ما به هيچ وجه من الوجود قادر نيستيم فيلمهاي FullHd يا 1920.1080 واقعي را در نمايشگرهاي خانگي مشاهده كنيم . درسته ؟؟
    یک عامل خیلی مهم در حجم فیلمها، صدای آن است. یعنی حجم صدای فیلم نسبت به حجم تصویر فیلم. مثلا فیلم the.dark.knight.rises.2012.720p.bluray.x264-sparks که من گرفته بودم، حجم فایلش 6.56 GiB است. از این مقدار، 74 درصدش مربوط به تصویر و 26 درصدش یعنی 1.74 GiB مربوط به صدای فیلم است.
    در نسخه های کم حجم فیلم، معمولا از کیفیت صدا بیشتر از کیفیت تصویر کم میکنند، بهمین خاطر تصویر فیلمهایی که مثلا گانول یا اسکورپ و ... میگذارند، همچنان خوب بنظر می آید.
    فیلمهای سه بعدی را هم میتوانی با برنامه Kmplayer به دو بعدی تبدیل کنی.
    البته تلویزیون سه بعدی سامسونگ هم دیدم که میتواند فیلم سه بعدی را به صورت دوبعدی نمایش دهد. احتمالا مدلهای LG هم این توانایی را داشته باشند. من روی سامسونگ 6950 تست کردم و فیلم سه بعدی را دو بعدی هم نمایش داد.

بهترین پلیر هم اگر زیاد نخواهی درگیر تنظیمات شوی Media player classic است! وگرنه همان kmplayer را من ترجیح میدهم.
    Last edited by amir_t6262; 10-09-2013 at 10:29.

7. 3 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

یک عامل خیلی مهم در حجم فیلمها، صدای آن است. یعنی حجم صدای فیلم نسبت به حجم تصویر فیلم. مثلا ممکن است فیلمی با حجم 4 گیگ نزدیک 1.5 گیگش مربوط به صدای فیلم باشد.
    در نسخه های کم حجم فیلم، معمولا از کیفیت صدا بیشتر از کیفیت تصویر کم میکنند، بهمین خاطر تصویر فیلمهایی که مثلا گانول یا اسکورپ و ... میگذارند، همچنان خوب بنظر می آید.
    فیلمهای سه بعدی را هم میتوانی با برنامه Kmplayer به دو بعدی تبدیل کنی.
    البته تلویزیون سه بعدی سامسونگ هم دیدم که میتواند فیلم سه بعدی را به صورت دوبعدی نمایش دهد. احتمالا مدلهای LG هم این توانایی را داشته باشند. من روی سامسونگ 6950 تست کردم و فیلم سه بعدی را دو بعدی هم نمایش داد.

بهترین پلیر هم اگر زیاد نخواهی درگیر تنظیمات شوی Media player classic است! وگرنه همان kmplayer را من ترجیح میدهم.
    ممنون از پاسختون . ولي من فقط جواب سوال 3 رو گرفتم . بقيه سوالها كه بدجوري ذهنمو مشغول كرده به قوت خود باقي است . در مورد سوال 5 هم منظورم اينه كه با يك LCD معمولي و غير 3D هم ميشه فيلم 3D رو به صورت 2 بعدي ديد؟

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

دوستان من که فیلمهای حجم بالا از تورنت میگیرند و عضو سایتهای خصوصی تورنت هستند، خیلی روی این بیت ریت و ... حساس نیستند، چون تنوع زیادی در نسخه های حجم بالا نیست. مثلا از کیفیت 720P با حجم بالای 4 گیگ، شاید کلا 2 یا 3 ریلیز مختلف بیاید و براساس تجربه و کیفیت نسخه های قبلی که از انکدرهای مختلف گرفتیم، معمولا PUBLIChd و sparks را میگیریم. حالا با هر بیت ریت و ... که باشد. من خودم فیلمها را از دوستانم میگیرم و با تلویزیون 40 اینچ میبینم، تا حالا که از اکثر فیلمهایی که گرفتند راضی بودم. باز دیگر دوستان شاید بهتر بتوانند راهنمایی کنند. در مورد تبدیل 3D به 2D هم فقط تلویزیونهای سه بعدی این قابلیت را دارند.

10. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Legend's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Endadah

پيش فرض

سلام

1- اگه منظورت انکود شده مستقیما از روی خود دیسک بلوری هست به شخصه برای HD یا همون 720p بیت ریت 6000-5000 به بالا و حجم حداقل 5 گیگ رو انتخاب می کنم . . نسخه 4.37 هم بعضا انتخاب خوبیه . .

2- در مورد نسخه های Full HD یا همون 1080p هم که مستقیم ریپ شده باشه بیت ریت 10000 معمولی و 12000 به بالا به سمت خوب میره . . با حجم های حدود 10 گیگ به بالا . . البته استثنا هم داره، نسخه 1080p فیلم District 9 رو از گروه CHD با حجم 8 گیگ داشتم که نسخه خوبی بود . .

3- همون طور که دوستمون فرمودند، MPC پلیر کاملیه،‌اما KMPlayer کاربر پسندتره. .

4- اگه منظورت سایز فیلم هاست مثل 1920x816 و الباقی به خاطر استاندارد سایز تصویر ما معمولا دو نوار سایه بالا و پایین تصویر می بینیم، اما در نسخه های انکود شده، معمولا انکودر اون دو نوار رو می بره تا از حجم بیهوده کاسته باشه . .

5- دوستمون توضیح دادند . .

امیدوارم پاسخت رو گرفته باشی . . (;

شاد باشی
    Last edited by Legend; 11-09-2013 at 12:39.

12. 3 کاربر از Legend بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز djbehnam73's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    یه جایی از همین کره ی خاکی !

پيش فرض

سلام به همه سوال من اینه که چطوری می تونم یه فیلمی رو که با کیفیت 360p هست رو به 7200p تبدیل کنم !!!!!

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام به همه سوال من اینه که چطوری می تونم یه فیلمی رو که با کیفیت 360p هست رو به 720p تبدیل کنم !!!!!
    سلام...در حالت عادی ممکن نیست... به این نکته توجه کنید که شما در کاهش کیفیت، حجمی رو از دست میدید... نمیتونید اون حجم و اطلاعات رو جایگزین کنید. چون دیتای حذف شده باید از جایی بیاد که دیگه وجود نداره...

آخر فروم باز djbehnam73's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    یه جایی از همین کره ی خاکی !

پيش فرض

سلام...در حالت عادی ممکن نیست... به این نکته توجه کنید که شما در کاهش کیفیت، حجمی رو از دست میدید... نمیتونید اون حجم و اطلاعات رو جایگزین کنید. چون دیتای حذف شده باید از جایی بیاد که دیگه وجود نداره...
    دوسته عزیز حرفت درست ولی یه سری نرم افزار داریم که این کار رو می کنن اگه میتونی کمکم کن !!!!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •