تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 34 از 38 اولاول ... 24303132333435363738 آخرآخر
نمايش نتايج 331 به 340 از 376

نام تاپيک: [آموزش] در مورد انواع فرمت ها و کیفیت‏های ویدیویی

اگه نباشه جاش خالی می مونه hellfire's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

در مورد "فریم"، منظورتون رو ازش متوجه نشدم. اگه همون رزولوشن مد نظرتونه که تو پست قبل در موردش توضیح دادم. فقط اینو اضافه کنم که در بیت ریت ثابت و در نتیجه در حجم ثابت، هر چه رزولوشن کمتر باشه، جزئیات کمتر و کیفیت بیشتر هست. مثلاً یه ریپ 1080p و 720p از یک فیلم رو اگه در نظر بگیریم که هر دو سایز 4.37 گیگ دارن و در تمامی مشخصات برابراند، به جز رزولوشن؛ فیلم 720p کیفیت بهتری داره و جزئیات قابل نمایش کمتر.
    ببخشید یه سوال برام پیش اومده. منظور از جزیات و کیفیت رو میشه توضیح بدبد؟
    البته به نظر من کیفیت میشه میزان شفافیت و کیفیت رنگ و میزان ماتی تصاویر و توانایی نشان دادن صحنه های شلوغ و جزییات هم در که میزان نقاط تصویر و مرزبندی بین اشیا تصویر تاثیر داره. این نظر درسته؟

یه چیز دیگه که تو این بحث ازش غفلت شد ،اگه بحث رو درباره همه اجزای فیلم در نظر بگیریم، تاثیر فایل صوتی در کیفیت لذت بردن از فیلم هست، معمولا تو ریپ های 720p به حجم 3-4 گیگ 500-600 مگ حجم فایل صدا هست که به صورت چند کاناله هم هست. حالا سوالی که داشتم اینه که چرا ریپر ها از صدای dts تو ریپ شون استفاده نمیکنن؟

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

ببخشید یه سوال برام پیش اومده. منظور از جزیات و کیفیت رو میشه توضیح بدبد؟
    البته به نظر من کیفیت میشه میزان شفافیت و کیفیت رنگ و میزان ماتی تصاویر و توانایی نشان دادن صحنه های شلوغ و جزییات هم در که میزان نقاط تصویر و مرزبندی بین اشیا تصویر تاثیر داره. این نظر درسته؟
    تقریباً... البته تعریف دقیق اینه؛

کیفیت (Quality) تصویر: مفهوم کیفیت در تصویر اینه که رنگ یک نقطه از اون تصویر، تا چه حدی به رنگ واقعی (در تصویر مادر) نزدیکه. در تصاویر کامپیوتری، نقطه رو پیکسل درنظر میگیریم. تصویر مادر (source) با توجه به تصویر نهایی تعریف میشه. مثلاً در عکاسی، تصویر مادر میشه منظره ای که انسان میبینه. و کیفیت دوربین عکاسی به این صورت تعریف میشه که رنگ نقاط تصویر ثبت شده توسط دوربین، تا چه حد به رنگ های تصویر طبیعی نزدیک هستن. در Bluray-Rip ها تصویر مادر هر فریم میشه فریم معادل در Bluray. و کیفیت Bluray-Rip به این صورت تعریف میشه که رنگ هر پیکسل از هر فریم Bluray-Rip تا چه حد به رنگ پیکسل معادل از فریم معادل Bluray-Rip نزدیکه.

جزئیات (Resolution) تصویر: مفهوم رزولوشن یا جزئیات تصویر اینه که هر واحد از تصویر حاوی چه میزان داده ی تصویری هست. داده ی تصویری در تصاویر کامپیوتری رو تعداد پیکسل ها در نظر میگیریم. با این تعریف هر فریم از یک فیلم 1080p دقیقاً 2.25 برابر یک فریم از یک فیلم 720p داده ی تصویری (پیکسل) داره. یعنی به همین میزان میشه جزئیات بیشتری رو در یک فیلم 1080p نسبت به 720p قرار داد.

برای درک هر دو مفهوم، تصاویر زیر رو قرار میدم. البته این تصاویر رو با فوتوشاپ طراحی کردم، اما دقیقاً مفاهیم رو میرسونه.

Resolution

تصویر اول: به جزئیات دقت کنید (ساختمان ها، و نویز های قابل مشاهده روی سطح آب)

تصویر دوم: جزئیات رو با تصویر اول مقایسه کنید.
    این تفاوت وقتی قابل مشاهده ست که شما یک فیلم 1080p و 720p همون فیلم رو روی یک تلویزیون Full HD تماشا میکنید.

Quality

تصویر اول: فرض کنید که این تصویر، تصویر مادر هست.

تصویر دوم: مقایسه ی پیکسل به پیکسل کار سختیه، اما به لبه های اشیاء داخل تصویر دقت کنید. و نویزهای روی سطح آب که کاملاً از بین رفتن.

یه چیز دیگه که تو این بحث ازش غفلت شد ،اگه بحث رو درباره همه اجزای فیلم در نظر بگیریم، تاثیر فایل صوتی در کیفیت لذت بردن از فیلم هست، معمولا تو ریپ های 720p به حجم 3-4 گیگ 500-600 مگ حجم فایل صدا هست که به صورت چند کاناله هم هست.
    بله، 100%. صدا هم خیلی مهمه.

حالا سوالی که داشتم اینه که چرا ریپر ها از صدای dts تو ریپ شون استفاده نمیکنن؟
    البته استفاده میشه، اونم به وفور. منتها چون stream های DTS حجیم هستن (1.2 گیگ و بیشتر)، با ریپ های حجیم عرضه میشن. مثلاً ریپ های 1080p زیر 4.37 گیگ بعیده که صدای DTS داشته باشن. شما 1080p های 16 گیگی دانلود کنید، از تصویر فوق العاده و صدای DTS لذت ببرید.

3. این کاربر از maxeemo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه hellfire's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

خیلی ممنون از پاسخ دقیقتون.
    اینجوری و با این سرعتای اینترنت انتخاب سختی شد، جزییات یا کیفیت، مساله این است!

اگه نباشه جاش خالی می مونه coralisland_17's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    مازندران - بهشهر

پيش فرض

سلام دوستان
    من فرمت اکثر فیلم هایی که دانلود میکنم mkv هست ..ولی این فرمت رو تو دستگاه های خونگی نمیخونه..وقتی میریزم تو فلش به تلویزیون یا دی وی دی پلیر وصل میکنم چیزی نشون نمیده و فقط فرمتavi رو پخش میکنه
    با برنامه total video convet به فرمتavi که تبدیل میکنم حجم فیلم 600-700 مگ میشه 4-5 گیگ..
    من به چه برنامه ای میتونم فرمتش رو تبدیل کنم؟و به چه فرمتی تبدیل کنم؟

پروفشنال alex_love's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

سلام دوستان
    من فرمت اکثر فیلم هایی که دانلود میکنم mkv هست ..ولی این فرمت رو تو دستگاه های خونگی نمیخونه..وقتی میریزم تو فلش به تلویزیون یا دی وی دی پلیر وصل میکنم چیزی نشون نمیده و فقط فرمتavi رو پخش میکنه
    با برنامه total video convet به فرمتavi که تبدیل میکنم حجم فیلم 600-700 مگ میشه 4-5 گیگ..
    من به چه برنامه ای میتونم فرمتش رو تبدیل کنم؟و به چه فرمتی تبدیل کنم؟
    سلام
    در همین برنامه total video convet به قسمت تنظیمات حرفه ای برید و در اونجا مقدار بیتریت رو به عددی بین 700-850 تغییر بدید ( اگه از نرم افزارهایی مثل مدیا پلیر کلاسیک یا kmplayer برای پخش در پی سی استفاده میکنید ، فایل رو با این نرم افزارها پخش کنید و بعد روی تصویر کلیک راست کرده و propertise یا media info رو بزنید ، بعد دنبال bitrate در قسمت ویدئو یا avrg bitrate بگردید و این مقدار رو در قسمت تنظیمات توتال ویدئو کانورت قرار بدید ) ... با این کار حجم نهایی چیزی در حدود حجم فایل اصلی خواهد بود .

7. این کاربر از alex_love بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.درباره فایل های mp5وmp4 توضیح دهید؟و همچنین درباره کیفیت تصاویر HD,Full HD توضیح دهید.چرا موزیک ویدئوها با کیفیت های 1080p در ویندوز XP موقع پخش صدا و تصویر مغایرت دارد ولی در ویندوز 7 اینطور نیست؟
    با تشکر

Deutsch | Active member omid-p30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

دوستان مقدار بیت ریت در یک فیلم 720 واقعی چقدر هست ؟

این مقدار ضمنا همونی هست که جلوی عبارت normal bitrate نوشته میشه ؟

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.

دوستان فرق این دوتا که انقد حجمشون با هم فرق دارن در چیه؟ مگه کیفیتشون کی نیست؟ کلا میشه گفت که حجم بیشتر به معنای کیفیت بهتره؟

HD 720 | 700MB
    HD 720 | 3500MB

ممنون.

Deutsch | Active member omid-p30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

دوستان cropped یعنی چی ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام.

دوستان فرق این دوتا که انقد حجمشون با هم فرق دارن در چیه؟ مگه کیفیتشون کی نیست؟

HD 720 | 700MB
    HD 720 | 3500MB
    ممنون.
    مهم ترینش bitrate صدا/تصویر هستش.مثلا bitrate تصویر اولی 1مگ بوده و bitrate دومی 5مگ.صدا هم bitrateـش فرق داشته.

کلا میشه گفت که حجم بیشتر به معنای کیفیت بهتره؟
    به این راحتی نمیشه گفت حجم بالاتر یعنی کیفیت بهتر.بستگی به پارامترهای مختلفی داره مثل سورس اصلی،تجربه ی اونی که تبدیل میکنه و ...
    مثلا فیلم های پرده ای هستن که حجم 1گیگ دارن ولی کیفیتشون از dvdripـشون که 500مگ هست کمتره.

---

Crop بیشتر برای این استفاده میشه که نوارهای سیاه بالا/پایین فیلم حذف بشه تا هم نتیجه نهایی قشنگتر! باشه و هم مدت زمان تبدیل الکی افزایش پیدا نکنه.این Cropped هم به احتمال 99درصد منظورش همین بوده.
    مگر در شرایط خاص.مثلا یه لوگو/watermark توی تصویر بوده و برای حذفش مجبور شده تصویر رو Crop کنه.
    Last edited by CafeNet999; 15-11-2012 at 13:07.

13. این کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •