تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: گسترش خانه های مجردی؟

راي دهنده
82. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • معایب خانه مجردی به مراتب از مزایایش بیشتر است

24 29.27%
  • مزایای خانه مجردی به مراتب از معایبش بیشتر است

58 70.73%
صفحه 1 از 23 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 222

نام تاپيک: گسترش خانه های مجردی

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض گسترش خانه های مجردی

یکسری از جامعه شناسان مانند ایرج وثوق جامعه شناس و مدرس دانشگاه علامه طباطبایی تهران معتقدند:

در حال حاضر در جامعه ما بیشتر پسرها و دخترها به بهانه ادامه تحصیل از شهر و خانواده خود جدا می شوند و این اولین قدم در روی آوردن آنها به زندگی مجردی در سالهای بعد است.

در حال حاضر در تمام اجزای جامعه ما تقابل میان سنت و مدرنیته مشهود است و در این فضا افزاد در یک سرگردانی زندگی می کنند. در همین راستا تمایل به زندگی مجردی در طبقات پایین و سنتی جامعه به مراتب کمتر بوده و مانند سایر فعالیتهای اجتماعی متولی این آزادی پسران و دخترانی از طبقه میانی جامعه هستند.

بنابراین همانطور که همگان می بینند و می شنوند امروز معضل روی آوردن به زندگی تجردانه برای پسران و به ویژه برای دختران بسیار جدی است.

و عده ای دیگر نیز افزایش اشتیاق جوانان به خانه های مجردی را مشکل خاصی نمیببنند و در این زمینه نظرات متفاوتی دارند.

=========

به نظر شما داشتن خانه ی مجردی تجربه ی خوبی است و چقدر علاقمند به زندگی در خانه مجردی هستید؟
    آیا داشتن خانه ی مجردی را یک فرصت میدانید یا یک تهدید؟
    به نظر شما خانه مجردی داشتن برای یک جوان ایرانی چه محاسن و چه معایبی می تواند داشته باشد؟

نکته:

منظور از زندگی مجردی، زندگی خوابگاهی دوران دانشجویی و سربازی نیست.
    منظور تهیه مسکن مجزا از خانواده برای گذراندن باقی عمر به صورت مجردی میباشد (چه توسط یک پسر چه دختر).
    Last edited by Motaharri; 16-03-2015 at 18:42.

2. 4 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

بسیار بحث مفیدی خواهد بود ،اما برادر اول از همه منظور شما از خانه مجردی چیست؟
    اینکه چند جوون با هم تو یه خونه زندگی میکنن؟ این به نظر من تا دوره دانشجویی میتونه خوب باشه بیشتر از اون نه قطعا ضرر هاش بالاتره.
    یا اینکه افرادی که به تنهایی زندگی میکنن هم شامل میشه؟ من خودم الان اینجوری هستم به نظرم میتونه مفید باشه.

4. 3 کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

بسیار بحث مفیدی خواهد بود ،اما برادر اول از همه منظور شما از خانه مجردی چیست؟
    اینکه چند جوون با هم تو یه خونه زندگی میکنن؟ این به نظر من تا دوره دانشجویی میتونه خوب باشه بیشتر از اون نه قطعا ضرر هاش بالاتره.
    یا اینکه افرادی که به تنهایی زندگی میکنن هم شامل میشه؟ من خودم الان اینجوری هستم به نظرم میتونه مفید باشه.
    منظور از زندگی مجردی دوران دانشجویی یا سربازی و... که چند نفر با هم یک اتاقی میگیرن و به نوعی زندگی خوابگاهی دارن نیست.

منظور تمایل فرد به مستقل شدن از خانواده اش و زندگی در یک خانه به تنهایی برای بقیه زندگی اش هست.
    یعنی کسی که کار میکنه یا پول پدر را خرج میکنه از خانوادش جدا بشه و یک خانه مستقل تهیه کنه.

6. 2 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

منظور از زندگی مجردی دوران دانشجویی یا سربازی و... که چند نفر با هم یک اتاقی میگیرن و به نوعی زندگی خوابگاهی دارن نیست.

منظور تمایل فرد به مستقل شدن از خانواده اش و زندگی در یک خانه به تنهایی برای بقیه زندگی اش هست.
    یعنی کسی که کار میکنه یا پول پدر را خرج میکنه از خانوادش جدا بشه و یک خانه مستقل تهیه کنه.
    خب پس دقیقا شامل من هست! من برای اینکه بقیه زندگیم رو تنها باشم جدا نشدم به موقع اش قصد ازدواج و تشکیل خانواده دارم ، ولی شرایط برام اینجوری پیش رفت اول که رفتم دانشگاه شهرستان بعد هم سربازی بعد هم که دوباره دانشگاه ارشد خوندم و در طول همه این مدت و قبل از اون کار هم میکردم باعث شد شخصیتم به عنوان یه مرد بالغ و متکی به خودش شکل بگیره. سن زیادی هم ندارم الان 27 سالم هستش. ولی وقتی میبینم افرادی از من بزرگتر هنوز خانه والدینشون زندگی میکنن واسشون تاسف میخورم طرف سی سال سنشه آقاش و ننه اش "پسره" صداش میزنن!
    به نظرم اگه شخصیت فرد درست ساخته شده باشه خیلی خوبه وگرنه ضررهای خودش رو هم داره به طور مثال دوستان ناباب سر و کلشون پیدا میشه، خونه پاتوق میشه و از این بند و بساط ها. باید مثل هر کار دیگه ای شرایط رو سنجید اول بعد اقدام کرد.

8. 5 کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

بنابراین همانطور که همگان می بینند و می شنوند امروز معضل روی آوردن به زندگی تجردانه برای پسران و به ویژه برای دختران بسیار جدی است.

معضل ؟

معمولا کلمه معضل قبل از کلمه هایی مثل اعتیاد، گذایی، دزدی و قاپ زنی... میاد و معنای مشکل و بدبختی رو داره ولی اینکه قبل از کلمه "مستقل شدن" یا " زندگی مجردی" کلمه "معضل" رو به کار بردین متوجه نشدم ..

به نظر شما داشتن خانه ی مجردی تجربه ی خوبی است و چقدر علاقمند به زندگی در خانه مجردی هستید؟
    آیا داشتن خانه ی مجردی را یک فرصت میدانید یا یک تهدید؟
    به نظر شما خانه مجردی داشتن برای یک جوان ایرانی چه محاسن و چه معایبی می تواند داشته باشد؟

اگر موضوع بررسی یا نظرسنجی درباره میزان علاقه به یک نوع انتخاب اجتماعی هست که فکر نکنم برای بیان علاقه و تمایل نسبت به این نوع موضوع یا برشمردن محاسن و معایب اون استفاده از کلمه "معضل" (به معنای مشکل ) درست باشه

مثل اینکه مثلا بگیم معضل جامعه این موارد هست لطفا معایب و محاسن دزدی رو نام ببرید یا مثلا چقدر به گدایی و اعتیاد یا قاپ زنی علاقه مند هستین و چه محاسنی داره ..یا مثلا بگیم چقدر به معضل متاهلی علاقه مند هستین!

معضل تو جمله شما در جای مناسبی به کار نرفته! کلمه معضل بین سوال هایی که مطرح کردین و این توضیحتون پارادوکس ایجاد کرده.

10. 4 کاربر از titan.ity بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

معضل ؟

معمولا کلمه معضل قبل از کلمه هایی مثل اعتیاد، گذایی، دزدی و قاپ زنی... میاد و معنای مشکل و بدبختی رو داره ولی اینکه قبل از کلمه "مستقل شدن" یا " زندگی مجردی" کلمه "معضل" رو به کار بردین متوجه نشدم ..

اگر موضوع بررسی یا نظرسنجی درباره میزان علاقه به یک نوع انتخاب اجتماعی هست که فکر نکنم برای بیان علاقه و تمایل نسبت به این نوع موضوع یا برشمردن محاسن و معایب اون استفاده از کلمه "معضل" (به معنای مشکل ) درست باشه

مثل اینکه مثلا بگیم معضل جامعه این موارد هست لطفا معایب و محاسن دزدی رو نام ببرید یا مثلا چقدر به گدایی و اعتیاد یا قاپ زنی علاقه مند هستین و چه محاسنی داره ..یا مثلا بگیم چقدر به معضل متاهلی علاقه مند هستین!

معضل تو جمله شما در جای مناسبی به کار نرفته! کلمه معضل بین سوال هایی که مطرح کردین و این توضیحتون پارادوکس ایجاد کرده.
    معضل واژه ای نیست که من به کار برده باشم.
    اگر با عجله کمتری نوشته رو میخوندین متوجه میشدین که نظر یکی از جامعه شناس ها بوده نه نظر من هنگام پرسیدن سئوال.
    و در داخل کشور من نوشته رسمی از یک جامعه شناس که خانه مجردی رو معضلی ندونه، پیدا نکردم.

برای همین شما میتونین لینک بدین از کسانی که معتقد هستن این پدیده معضل نیست و یا نظر خودتون رو بگین.
    نمیدونم چرا تو این تالار علوم انسانی باب شده اینقدر به حواشی پرداخته میشه تا ریشه یابی دقیق موضوع.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

معضل واژه ای نیست که من به کار برده باشم.
    اگر با عجله کمتری نوشته رو میخوندین متوجه میشدین که نظر یکی از جامعه شناس ها بوده نه نظر من هنگام پرسیدن سئوال.
    و در داخل کشور من نوشته رسمی از یک جامعه شناس که خانه مجردی رو معضلی ندونه، پیدا نکردم.

برای همین شما میتونین لینک بدین از کسانی که معتقد هستن این پدیده معضل نیست و یا نظر خودتون رو بگین.
    نمیدونم چرا تو این تالار علوم انسانی باب شده اینقدر به حواشی پرداخته میشه تا ریشه یابی دقیق موضوع.

خب من ایرج وثوق رو نمیدونم چطوری پیدا کنم ایشونم تاپیک نزدن که این سوال رو ازشون بپرسم ولی از شما که توضیح یه نفر رو بدون منبع و اسم مقاله کپی پیست میکنید میتونم سوال بپرسم که چه همخونی یا ارتباطی بین یه موضوع که" معضل " نامیده شده و نظرسنجی برای بیان محاسن و معایبش وجود داره ؟ یعنی با عقل من یه نفر جور در نمیاد چطوری یه مسئله ای که بین عموم معضل شناخته نمیشه با نام معضل معرفی میشه و مخاطب باید درباره محاسن و معایب این موضوع که معضل نام گرفته نظر بده !!

وقتی یه موضوع محتوای نظرسنجی داره برای رسیدن به یک جواب واقعی عاقلانه تر و منصفانه تر اینه که هم معایب و هم محاسن اون بررسی میشه و بعد مخاطب طبق توضیحات و اطلاعات خودش آزادانه تو نظرسنجی شرکت کنه

اصل این قسمتی که شما کپی پیست کردین از یه مقاله با نام " لزوم توجه به ازدواج جوانان" از روزنامه کیهان کپی شده این مقاله قسمتی داره با نام : "علل بالا رفتن سن ازدواج" که یکی از علت های بالا رفتن سن ازدواج رو "تمایل به زندگی مجردانه و بی مزاحم" عنوان کرده و این قسمت کپی شده شما (که البته یه مقداری تصرف هم داشته!) مربوط به همین دلایل بالا رفتن سن ازدواج است..

من فکر میکنم اینکه با یه مقدمه چینی خاص سعی کنیم ذهن مخاطب رو به سمت چیزی که مایل هستیم هدایت کنیم (یا چیزی که مایل هستیم بشنویم)، در اصل توهین هست به شعور مخاطب .اگر واقعا در نظرمون مسئله اجتماعی وجود داره که نیازمند بحث و گفتگو یا نظرسنجی هست چه خوب که بی طرفانه نسبت به موضوع اطلاع رسانی کنیم از منابعی استفاده کنیم که حق مطلب رو بیان کرده اگر از طرف شخصی توضیح قرار میدیم اون رو کامل و دقیق نقل قول کنیم و بدون القائات خاص اجازه بدیم مخاطب نظر اصلیش رو خودش مطرح کنه نه القائات ما! البته اگر واقعا دغدغه ی ذهنی ما حل یه مشکل باشه !

13. 2 کاربر از titan.ity بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

من فکر میکنم اینکه با یه مقدمه چینی خاص سعی کنیم ذهن مخاطب رو به سمت چیزی که مایل هستیم هدایت کنیم (یا چیزی که مایل هستیم بشنویم)، در اصل توهین هست به شعور مخاطب .اگر واقعا در نظرمون مسئله اجتماعی وجود داره که نیازمند بحث و گفتگو یا نظرسنجی هست چه خوب که بی طرفانه نسبت به موضوع اطلاع رسانی کنیم از منابعی استفاده کنیم که حق مطلب رو بیان کرده اگر از طرف شخصی توضیح قرار میدیم اون رو کامل و دقیق نقل قول کنیم و بدون القائات خاص اجازه بدیم مخاطب نظر اصلیش رو خودش مطرح کنه نه القائات ما! البته اگر واقعا دغدغه ی ذهنی ما حل یه مشکل باشه !
    من قصد هدایت ذهن مخاطب رو نداشتم و ندارم، این سیاه بینی شماست که میخواد این رو به سایرین منتقل کنه.
    ترجیح میدم از این به بعد به اینگونه ایرادات بنی اسرائیلی در تاپیک ها پاسخ ندم.

اگرخواستین نظرتون رو در مورد فواید یا معایب خانه مجردی بدین، اگر هم فکر میکنین نظری ندارین، مجددا به حواشی بپردازید.

داره خودمونی میشه SpiralOut's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2015
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من معایبی نمی بینم. من دختر هستم و دو ساله مجرد زندگی میکنم. بهترین تصمیم زندگیم بوده.

16. 5 کاربر از SpiralOut بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

من قصد هدایت ذهن مخاطب رو نداشتم و ندارم، این سیاه بینی شماست که میخواد این رو به سایرین منتقل کنه.
    ترجیح میدم از این به بعد به اینگونه ایرادات بنی اسرائیلی در تاپیک ها پاسخ ندم.

اگرخواستین نظرتون رو در مورد فواید یا معایب خانه مجردی بدین، اگر هم فکر میکنین نظری ندارین، مجددا به حواشی بپردازید.
    شما مقاله یه نفر رو با یه عنوان دیگه که درباره موضوع ازدواج صحبت کرده یه قسمتیش رو کات کردین و یه مقداری تغییر هم دادین بعد از قول اون شخص تو تاپیکی گذاشتین بعد که به منبعی که گذاشتین یا رویکردی که در پیش گرفتین ایراد وارد میشه و از شما خواسته میشه حق مطلب رو بیان کنید توهین هم میکنید!

18. این کاربر از titan.ity بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 23 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •