تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: گسترش خانه های مجردی؟

راي دهنده
82. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • معایب خانه مجردی به مراتب از مزایایش بیشتر است

24 29.27%
  • مزایای خانه مجردی به مراتب از معایبش بیشتر است

58 70.73%
صفحه 4 از 23 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 222

نام تاپيک: گسترش خانه های مجردی

اگه نباشه جاش خالی می مونه DJ_EBI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

من زندگی مجردی رو خیلی بیشتر ترجیح میدم. به مدت حدود 3سال هم تقریبا مجرد بودم(منو پدرم با هم زندگی میکردیم و پدرم به واسطه ی کاری که داشت اکثرا شهرستان بودن) خوب اول از مزایاش بگم که احساس آزادی میکنی تو محیطی که زندگی میکنی چه از لحاظ پوشش و کارایی که انجام میدی و..... یکی از بهترین تجربه ها هم این بود که الان هم آشپزی حرفه ای بلدم و هم یه سری کارای زندگی رو به راحتی انجام میدم که قبل از این موضوع عمرا بلدم بودم ساده ترین کارا رو انجام بدم) البته تو سن تقریبا پایینی این تجربه باسه من بود حدود 20 سالگی. معایب زندگی مجردی باسه من این بود که بعضی موقع ها از تنهایی داشتم دیوونه میشدم یه مقدارم افسرده شده بودم (دلیلش فوت 2نفر از اعضای خوانواده تو فاصله ی کم) الان که باز به خاطر تجدید فراش پدرم دوباره با خوانواده زندگی میکنم نمیگم بده ولی به شدت داره بهم احساس بدی دست میده که احتمالن تا چند وقت دیگه دوباره زندگی شیرین مجردی رو باز تجربه کنم

Sent from my HTC D816h using Tapatalk
    Last edited by DJ_EBI; 04-05-2015 at 18:49.

2. این کاربر از DJ_EBI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

کدام گروه از افراد بیشتر به خانه های مجردی روی می آورند؟

1- خانه های مجردی دانشجویان غیر بومی :

یکی از عوامل افزایش خانه های مجردی در سال‌های اخیر، پذیرش غیر بومی دانشجویان در دانشگاه های غیر دولتی و آزاد بود که امکانات خوابگاه برای پذیرفته شدگان ارائه نمی‌کردند. این موضوع باعث می‌شد تعدادی زیادی از دانشجویان در شهر محل تحصیل خود برای ادامه زندگی مجبور به تهیه خانه های مجردی شوند.

2- زندگی مجردی فارغ‌التحصیلان شهرستانی برای فرار از بازگشت :

از دیگر افرادی که ساکنان خانه های مجردی در شهرهای بزرگی مانند تهران را تشکیل می‌دهند، دانشجویانی هستند که پس از فراغت از تحصیل قصد بازگشت به شهر خودشان را ندارند و با توسل به یافتن شغلی در تهران، به دنبال باقی ماندن در این شهر هستند.

3- زندگی مجردی مهاجران جویای کار :

از دیگر افرادی که در خانه های مجردی زندگی می‌کنند می‌توان به مهاجرانی که شهر و دیار خود را به امید یافتن شغلی در تهران ترک کرده‌اند، اشاره کرد.

4- افزایش سن ازدواج خانه های مجردی را زیاد می‌کند :

زمانی که سن ازدواج به دلیل مسائل اقتصادی و فرهنگی بالا می‌رود، دخترها و پسرها وقتی سال‌ها از 18 ساله شدنشان گذشت و هنوز مجرد بودند و قصد ازدواج هم نداشتند، برای اینکه مستقل شوند و از آزادی‌هایی که در محیط خانواده از آن بی بهره‌اند، دست یابند، خانه را به امید زندگی آزاد در خانه های مجردی ترک می‌کنند.

5- افزایش طلاق و زندگی‌های مجردی :

عموماً پس از طلاق چه مرد، چه زن تمایل زیادی به بازگشت به خانه پدری و زندگی در کنار خانواده اولیه ندارد. در نتیجه پس از طلاق زن و مرد در راهی خانه های مجردی می‌شوند و دور از نظارت‌های خانوادگی زندگی جدید را آغاز می‌کنند.

6- مردهای متأهل و خانه های مجردی :

البته خانه های مجردی بر خلاف نامشان، تنها به کار مجردها نمی‌آیند. برخی از مردان متأهل که روابطی خارج از خانواده دارند نیز برای ادامه این روابط غیر عرفی اقدام به تهیه خانه های مجردی می‌کنند و ساعت‌ها و روزهایی را خارج از خانه و بدون اطلاع خانواده در خانه های مجردی سر می‌کنند !!

(کیانا نیک فام- گروه اجتماعی تبیان)

4. 2 کاربر از Motaharri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

کدام گروه از افراد بیشتر به خانه های مجردی روی می آورند؟

1- خانه های مجردی دانشجویان غیر بومی :

یکی از عوامل افزایش خانه های مجردی در سال‌های اخیر، پذیرش غیر بومی دانشجویان در دانشگاه های غیر دولتی و آزاد بود که امکانات خوابگاه برای پذیرفته شدگان ارائه نمی‌کردند. این موضوع باعث می‌شد تعدادی زیادی از دانشجویان در شهر محل تحصیل خود برای ادامه زندگی مجبور به تهیه خانه های مجردی شوند.

2- زندگی مجردی فارغ‌التحصیلان شهرستانی برای فرار از بازگشت :

از دیگر افرادی که ساکنان خانه های مجردی در شهرهای بزرگی مانند تهران را تشکیل می‌دهند، دانشجویانی هستند که پس از فراغت از تحصیل قصد بازگشت به شهر خودشان را ندارند و با توسل به یافتن شغلی در تهران، به دنبال باقی ماندن در این شهر هستند.

3- زندگی مجردی مهاجران جویای کار :

از دیگر افرادی که در خانه های مجردی زندگی می‌کنند می‌توان به مهاجرانی که شهر و دیار خود را به امید یافتن شغلی در تهران ترک کرده‌اند، اشاره کرد.

4- افزایش سن ازدواج خانه های مجردی را زیاد می‌کند :

زمانی که سن ازدواج به دلیل مسائل اقتصادی و فرهنگی بالا می‌رود، دخترها و پسرها وقتی سال‌ها از 18 ساله شدنشان گذشت و هنوز مجرد بودند و قصد ازدواج هم نداشتند، برای اینکه مستقل شوند و از آزادی‌هایی که در محیط خانواده از آن بی بهره‌اند، دست یابند، خانه را به امید زندگی آزاد در خانه های مجردی ترک می‌کنند.

5- افزایش طلاق و زندگی‌های مجردی :

عموماً پس از طلاق چه مرد، چه زن تمایل زیادی به بازگشت به خانه پدری و زندگی در کنار خانواده اولیه ندارد. در نتیجه پس از طلاق زن و مرد در راهی خانه های مجردی می‌شوند و دور از نظارت‌های خانوادگی زندگی جدید را آغاز می‌کنند.

6- مردهای متأهل و خانه های مجردی :

البته خانه های مجردی بر خلاف نامشان، تنها به کار مجردها نمی‌آیند. برخی از مردان متأهل که روابطی خارج از خانواده دارند نیز برای ادامه این روابط غیر عرفی اقدام به تهیه خانه های مجردی می‌کنند و ساعت‌ها و روزهایی را خارج از خانه و بدون اطلاع خانواده در خانه های مجردی سر می‌کنند !!

(کیانا نیک فام- گروه اجتماعی تبیان)
    هدف شما از دادن اینگونه پست ها چیه؟ بگی خانه هرزگیه؟ خوب باشه فهمیدیم ب سلامت

6. 2 کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی Motaharri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

صرفا نتایج تحقیقی بود که از قشر غالب علاقمند به خانه های مجردی گزارش شده.
    شما یک کلمه هرزگی نشون بدین، بعدا تهمت بزنین و جو رو متشنج کنین.

فکر نکنم بتونی هیچ کدام از دلایل بالا رو رد بکنی، نهایتا بتونی بگی من اینجوری نیستم.
    که اونم خدا میدونه کی راست میگه و کی دروغ.

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

چرا میزنین؟ ...حالا یه اطلاعاتی بوده ایشون به اشتراک گذاشتن ....سخت نگیرید ، نظرشونه و قابل احترام. به نظر من دلایل خوبی رو برای افزایش خونه های مجردی آوردن (هرچند کامل نیست تا حدی از دید منفی هست)، این ک خوبه یا بده به اندازه کافی بحث شده ...تکرار مکررات میشه.
    Last edited by mjorh; 09-08-2015 at 13:20.

9. این کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

چرا میزنین؟ ...حالا یه اطلاعاتی بوده ایشون به اشتراک گذاشتن ....سخت نگیرید ، نظرشونه و قابل احترام. به نظر من دلایل خوبی رو برای افزایش خونه های مجردی آوردن (هرچند کامل نیست تا حدی از دید منفی هست)، این ک خوبه یا بده به اندازه کافی بحث شده ...تکرار مکررات میشه.
    از پایه تاپیک یک طرفه بوده اینکه نوشته بشه معضل ینی انگار مثلا مواد مخدره ک برای جامعه معضل شده! از همون پست استارت بگیر تا این پست اخری ک دادن یک طرفه نوشته شده نمونش "رابطه های خارج از عرف" "ازادی" "دور از نظارت خونواده" ووو
    یعنی کلا داره زندگی در خانه مجردی منع میشه ک مثلا تشکیل خونواده بدی چند تا بچه پس بندازی !!
    نمیدونم شاید البته شما متن ایشون مثبت یا بی طرف برداشت کردین!

11. 2 کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

از پایه تاپیک یک طرفه بوده اینکه نوشته بشه معضل ینی انگار مثلا مواد مخدره ک برای جامعه معضل شده! از همون پست استارت بگیر تا این پست اخری ک دادن یک طرفه نوشته شده نمونش "رابطه های خارج از عرف" "ازادی" "دور از نظارت خونواده" ووو
    یعنی کلا داره زندگی در خانه مجردی منع میشه ک مثلا تشکیل خونواده بدی چند تا بچه پس بندازی !!
    نمیدونم شاید البته شما متن ایشون مثبت یا بی طرف برداشت کردین!
    سخت نگیر....انجمن همینه ...تا بوده همین بوده.

13. این کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

و اینکه گفتید مورد تایید عرف قرار نگرفته بستگی داره عرف کجا منظورتون باشه؟ تو خیلی از مناطق سنی نشین ایران به قدری این موضوع جا افتاده است که اگه مردی فقط به یک همسر اکتفا کنه باعث تعجب اطرافیان هست.
    عزیز بهتره با منبع و مدرک صجبت کنید .
    بنده متعلق به مکانی هستم که تعداد مساجد اهل سنت بسیار بیشتر از مساجد شیعه بوده و تا حالا مسجد شیعه در اینجا ندیدم و کاملا جمله ی شما رو نقض می کنم . چند همسری هم به هیچ عنوان در مناطق سنی نشین ایران جا افتاده نیست . حال شما منظورتون کدوم نقطه هستش و با کدوم آمار و ارقام میگین ، نمی دونم . اونایی که چندین همسر مختلف هم دارند ، معمولا خانواده هایی هستند که اصطلاحا اصیل گفته میشن ، اونم در دوران قدیمی تر و نه الان . مثلا میگن فلانی شیخ هستش اینقدر مال و املاک داره دو سه تا زن هم داره . اگر شما منظورتون این مورد استثناها هستند که این استثناها در ارتباط با خان های ایرانی هم که صادقه اصلا ارتباطی به شریعت نداره .
    Last edited by Public Enemy; 11-08-2015 at 13:16.

15. 2 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

عزیز بهتره با منبع و مدرک صجبت کنید .
    بنده متعلق به مکانی هستم که تعداد مساجد اهل سنت بسیار بیشتر از مساجد شیعه بوده و تا حالا مسجد شیعه در اینجا ندیدم و کاملا جمله ی شما رو نقض می کنم . چند همسری هم به هیچ عنوان در مناطق سنی نشین ایران جا افتاده نیست . حال شما منظورتون کدوم نقطه هستش و با کدوم آمار و ارقام میگین ، نمی دونم
    به طور خاص در جزیره قشم که خودم ساکنش هستم، در تمام روستاها و بخش های این جزیره که جمعیت بومی اهل سنت شافعی مذهب داره چند همسری کاملا پذیرفته شده هستش، حتی خیلی از زن ها خودشون برای شوهرشون خواستگاری میروند.

اونایی که چندین همسر مختلف هم دارند ، معمولا خانواده هایی هستند که اصطلاحا اصیل گفته میشن ، اونم در دوران قدیمی تر و نه الان . مثلا میگن فلانی شیخ هستش اینقدر مال و املاک داره دو سه تا زن هم داره . اگر شما منظورتون این مورد استثناها هستند که این استثناها در ارتباط با خان های ایرانی هم که صادقه اصلا ارتباطی به شریعت نداره .
    منظور من استثاها نبود مثلا در غرب هرمزگان و جنوب فارس و بوشهر یه اقلیت اهل سنت هستند که زیاد بین عوامشون عرف نیست گرچه شیخ ها و متمول ها اکثرا چند همسر دارند ولی به این صورت که تو جزیره قشم رایج هست نه. تو قشم طرف سی سالش نشده حداقل دو تا زن گرفته کاملا هم جا افتاده و نرمال هستش بینشون.
    Last edited by Captain_America; 11-08-2015 at 13:50.

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

به طور خاص در جزیره قشم که خودم ساکنش هستم، در تمام روستاها و بخش های این جزیره که جمعیت بومی اهل سنت شافعی مذهب داره چند همسری کاملا پذیرفته شده هستش، حتی خیلی از زن ها خودشون برای شوهرشون خواستگاری میروند.
    منم احساس می کنم مشکل @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو دارم با شما پیدا می کنم . یه صحبتی می کنین که بدون مدرک هست و صحتش هم قابل بررسی نیست .

شما اول صحبت هاتون گفتین مناطق اهل سنت نشین کشور که شامل استان های جنوبی کشور مثل خوزستان و هرمزگان و کهگلویه هستش . اما زمانی که از شما مدرک خواستم شما عقب نشینی کردین و گفتین "به طور خاص " . پس شما یه نیتجه گیری خاص رو تعمیم دادین به یه حامعه ی بزرگتر که کاملا غلطه .

ثانیا شما یک شهر کوچک با چند روستا رو مثال زدین . عقاید و باورها و سلایق یک قسمت ممکنه تحت تاثیر بسیاری از عوامل باشه و به دلیل همون عوامل با سایر مناطق متفاوت باشه . دلیل نمیشه چون این فرهنگ در منطقه ی قشم رواج داره ، ارتباطی به سنی بودن یا نبودنشون داشته باشه . پس بنده هم که می بینم خوانین بختیاری چند همسره هستند ، نتیجه میگیرم اکثر ترک های کشور هم چند همسره هستند !

و در آخر شما دلیلی رو اوردین که ظاهرا برگرفته از مشاهداتون هستش. بنده یا باید این دلیل رو بی چون و چرا قبول کنم ، یا باید در ارتباطش تحقیق کنم و به اون منطقه سفر کنم و یه تحقیق انجام بدم که آیا ادعای شما صحت داره یا حیر . قطعا مورد دوم از توان و حوصله ی بنده و سایر دوستان خارج هستش .
    متاسفانه خیلی از مسایل و دلایلی که توی اکثر بحث هاتون میارین از این قبیل هستند و نظرات کاملا شخصی و مطالعات سطحی و ابتدایی خودتون رو تعمیم میدین . این کار اصلا صحیح نیستش . قطعا زمانی که در ارتباط با مساله ای صحبت میشه ، برای رد یا تاییدش نیاز به دلایل قطعی و محکم هستش ، نه به قول امیر یه سری داستان

18. 8 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •