تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: گسترش خانه های مجردی؟

راي دهنده
82. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • معایب خانه مجردی به مراتب از مزایایش بیشتر است

24 29.27%
  • مزایای خانه مجردی به مراتب از معایبش بیشتر است

58 70.73%
صفحه 20 از 23 اولاول ... 101617181920212223 آخرآخر
نمايش نتايج 191 به 200 از 222

نام تاپيک: گسترش خانه های مجردی

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

متاسفانه دانش کم باعث میشه بعضیا اخلاقیات غربی رو ترجیح بدن.شما بهتره یه سر درباره مشکلات که این تفکر و فرهنگ غرب بر جامعشون گذاشته هم یه تحقیقی بکنید.از سستی بنیان خانواده بگیر تا ........
    ولی در کل به نظرم فرهنگ غرب به این دلیل جذابیت داره چون ازادی بی چون و چرایی میده و از قید و بند ادم رو رها میکنه.شما دنبال این ازادی هستید.
    همون غربی که شما اینقدر ادعاش رو دارید سال ها درگیر مسایل تبعیض نژادی بوده و هنوزم هست.من قبلنم گفتم ویژگی مثبت رو ادم باید تاثیر بگیره.من در حال حاضر ویژگی مثبتی در فرهنگ غربی نمیبینم.تو نظر بعضیا ازادی بی چون و چرای غرب یک ویژگی مثبت هست.که با کمی عمقی به مساله نگاه کردن میفهمید چنین نیست.
    اینجورام نیست که کسی بتونه خودشو گول بزنه و بگه اخلاقیات فقط تحت تاثیر فرهنگ هست.تا حدود زیادی تحت تاثیر مسایل سرشتی انسان قرار داره و انسان نا خوداگاه از بعضی مسایل بیزار هست.
    Last edited by javad2015; 30-01-2016 at 20:23.

2. 4 کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

متاسفانه دانش کم باعث میشه بعضیا اخلاقیات غربی رو ترجیح بدن.شما بهتره یه سر درباره مشکلات که این تفکر و فرهنگ غرب بر جامعشون گذاشته هم یه تحقیقی بکنید.از سستی بنیان خانواده بگیر تا ........
    ولی در کل به نظرم فرهنگ غرب به این دلیل جذابیت داره چون ازادی بی چون و چرایی میده و از قید و بند ادم رو رها میکنه.شما دنبال این ازادی هستید.
    همون غربی که شما اینقدر ادعاش رو دارید سال ها درگیر مسایل تبعیض نژادی بوده و هنوزم هست.من قبلنم گفتم ویژگی مثبت رو ادم باید تاثیر بگیره.من در حال حاضر ویژگی مثبتی در فرهنگ غربی نمیبینم.تو نظر بعضیا ازادی بی چون و چرای غرب یک ویژگی مثبت هست.که با کمی عمقی به مساله نگاه کردن میفهمید چنین نیست.
    اینجورام نیست که کسی بتونه خودشو گول بزنه و بگه اخلاقیات فقط تحت تاثیر فرهنگ هست.تا حدود زیادی تحت تاثیر مسایل سرشتی انسان قرار داره و انسان نا خوداگاه از بعضی مسایل بیزار هست.
    این سطحی ترین نوع نگاه به فرهنگ غرب و بدترین روش برای ایرادگیری است . آزادی بی چون و چرا هیچ وقت وجود نداشته . در ضمن اینجا هم کسی دنبال آزادی بی چون و چرا نبوده . صحبت ما حقوق برابر برای همه جنسیت ها و نژادهاست با هر گرایش جنسی است .

تبعیض نژادی در غرب هست ولی نه به این صورت و شدتی که در ایران هست . در صورتی هم که کسی شکایت کنه قانون با شخص خاطی برخورد میکنه . غرب داره برای مشکل نژاد پرستی تلاش میکنه و الان مشکل نژاد پرستی شدتش خیلی کمتر از 30 سال پیش هست .

ولی در ایران از تبعیض نژادی و جنسیتی هر کدام که اتفاق بی افته هیچ برخوردی صورت نمیگیره . همین بالاتر دونستن مرد نسبت به زن خودش یک جنسیت پرستی یا به نوعی نژاد پرستی است . یا همین توهین ها و جوک هایی که نسبت به اقوام مختلف ایران نسبت داده میشه نهایت نژاد پرستی است .

چیزی که توی جامعه ما خیلی وقته گم شده شناخت صحیح و سالم از اخلاق و اخلاقیات هست . اخلاقیاتی که بر حسب خرد و سکولار باشه .

ولی چیزی که ما در حال حاضر بعنوان اخلاق داریم یک مشت تفکرات سنتی با ترکیبی از اعتقادات دینی است که محلولی بنام اخلاقیات رو از اون بیرون کشیدن . نتیجه اش رو هم خیلی راحت میشه در بطن جامعه به ظاهر اخلاقمدار ما دید . مردمی بددهن که بین 30 کلمه ای که میگن 10 تای اون فحش و الفاظ رکیک تشکیل میده .
    مردمی متقلب , ریاکار , زن سیتز , دروغگو و در خیلی مواقع غرق شده در شهوت . کافیه نگاه افراد رو در کوچه و خیابان نسبت به جنس مخالف دنبال کنین تا ببینید با چه حرص و ولعی تک تک رهگذران دنبال میکنن . با این همه مشکل همچنان ادعا داریم که مردمی اخلاق مدار هستیم .
    Last edited by B3HZ@D; 30-01-2016 at 21:51.

4. 10 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

جامعه ایران بین زن و مرد تبعیض قایل نمیشه.فقط قشر کم سواد و قدیمی شاید اینجور باشن.و اینم دلیل نمیشه بگی تفکر ایرانی اینجور هست.بعضی مواقع ویژگی های یک زن به صورتی هست که نمیتونه در یک عرصه فعالیت داشته باشه مثلا یک زن نمیتوه قاضی بشه به خاطر احساساتی بودن.اینکه یک زن باید پوشش مناسبی داشته باشه به نفع خودش هست تا از شرف و کرامتش حفظ بشه.متاسفانه مسایل اینچنینی به دلیل درک نادرست تبعیض تلقی میشه.
    شرایط ایران همچین که شما نشون میدی سیاه نیست.بالاخره همه جور ادمی همه جا هست و این تفکر مورد پسند جامعه ایران هم نیست.اینا دلیلی به برتری فرهنگ غرب نداره.مغالطه نکنید لطفا.
    با داریم سر فرهنگ و تفکری که باید اجرا بشه صحبت میکنیم نه سر کاری که مردم انجام میدن.
    شما سعی میکنی الکی الکی با بهانه واهی غرب رو مهد تمدن نشون بدی و جامعه ایران رو سیاه تا به هدف خودت برسی.تبعیض نژادی اصلا بخشی از تفکر اونا هست.

6. 2 کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

مردمی بددهن که بین 30 کلمه ای که میگن 10 تای اون فحش و الفاظ رکیک تشکیل میده .مردمی متقلب , ریاکار , زن سیتز , دروغگو و در خیلی مواقع غرق شده در شهوت . کافیه نگاه افراد رو در کوچه و خیابان نسبت به جنس مخالف دنبال کنین تا ببینید با چه حرص و ولعی تک تک رهگذران دنبال میکنن . با این همه مشکل همچنان ادعا داریم که مردمی اخلاق مدار هستیم .
    کاملا موافقم یعنی با این قسمت به شدت موافقم البته خیلی سخته که بشه وضعیت امروز جامعه رو فقط از یک بعد نقد کرد به نظرم تاریخ 200 سال اخیر ایران انقدر نکبت بار بوده که تمام این اوصاف تو خون و متن جامعه ایرانی رخته کرده متاسفانه ...
    Last edited by hamid_diablo; 30-01-2016 at 22:04.

8. 2 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

جامعه ایران بین زن و مرد تبعیض قایل نمیشه.فقط قشر کم سواد و قدیمی شاید اینجور باشن.و اینم دلیل نمیشه بگی تفکر ایرانی اینجور هست.بعضی مواقع ویژگی های یک زن به صورتی هست که نمیتونه در یک عرصه فعالیت داشته باشه مثلا یک زن نمیتوه قاضی بشه به خاطر احساساتی بودن.اینکه یک زن باید پوشش مناسبی داشته باشه به نفع خودش هست تا از شرف و کرامتش حفظ بشه.متاسفانه مسایل اینچنینی به دلیل درک نادرست تبعیض تلقی میشه.
    شرایط ایران همچین که شما نشون میدی سیاه نیست.بالاخره همه جور ادمی همه جا هست و این تفکر مورد پسند جامعه ایران هم نیست.اینا دلیلی به برتری فرهنگ غرب نداره.مغالطه نکنید لطفا.
    با داریم سر فرهنگ و تفکری که باید اجرا بشه صحبت میکنیم نه سر کاری که مردم انجام میدن.
    شما سعی میکنی الکی الکی با بهانه واهی غرب رو مهد تمدن نشون بدی و جامعه ایران رو سیاه تا به هدف خودت برسی.تبعیض نژادی اصلا بخشی از تفکر اونا هست.
    میشه بگین در کجا و به چه صورت بررسی شده که زنان قضاوت بهتری به خاطر احساسات نداشتن یا اینکه چطور متوجه شدن زنان احساسی تر از مردان هستن و همین قضاوتشون رو تحت تاثیر قرار داده و میده ؟! ما که این همه قاضی زن در غرب داریم و هیچ مشکلی هم از نظر قضاوت وجود نداشته .

ولی چون اسلام گفته به قضاوت زنان اعتماد نکنید و شهادتشون ارزش کمی داره پس بگیم زنان قضاوت خوبی ندارن !

به فرض یک زن پوشش خوبی نداشته باشه . آیا ما نباید به اون درجه از انسانیت و فرهنگ و شعور رسیده باشیم که نیایم به یک شخص بخاطر پوشش اون اذیت و آزار برسونیم یا حرفی بزنیم یا تجاوز کنیم ! جامعه ای که بخاطر پوشش بخواد حال و هواش عوض بشه فاتحه اش خوندست .

من مغلطه میکنم ؟! ... شما اومدی میگی فرهنگ غرب نابوده و اندیشمندان گفتن داریم رو به زوال میریم . ولی وقتی مثالی از جامعه خودی آورده میشه شامل همه نمیشه ولی مثالی که شما میزنین شامل کل مملکت یک کشور میشه و بلا استثنا همگی ایراد دارن ؟! [مرسی از این منطق]

صحبت من اصلن غرب نیست . من بسته به مثال و ایراداتی که شما از غرب میگیرن از نمونه های داخلی براتون مثال میزنم تا به درک بهتر موضوع کمک بشه ... ولی بقول شما همه اینا سیاه نمایی است و ما هم که اصلن توی این مملکت زندگی نمی کنیم و این چیزا رو ندیدیم !
    Last edited by B3HZ@D; 31-01-2016 at 04:52.

10. 2 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

شما اصلا عادت دارید اونجوری که دوست دارید فکر کنید.
    احساساتی بودن زن که کاملا اثبات شده هست.قضاوت زن هم به دلیل همین احساساتی بودنش زیر سوال میره بعضی وقتا.ربطی به عقل و .... نداره.اینا درک کم شما رو میرسونه.
    جلوگیری از انجراف باید همیشه در جامعه وجود داشته باشه.کسی به کسی توهین نمیکنه به خاطر مساله ای مثل پوشش اگه عقل داشته باشه.راهنمایی میکنه.اگه ساکت بشینیم بنیان خانواده و جامعه از هم میپاشه.
    شما انتظار داری وقتی یه زن با لباس بدن نما میاد تو خیابون مردم چیزی نگن؟!

من حوصله ندارم بخوام شبهات یک عده ادم نادون رو براشون بسط بدم و تک تک دلیل بیارم.و بگم چرا از فرهنگ غرب بیزارم.برا حرفم دلیل دارم.و اینکه چرا باید از گسترش فلان رفتار جلوگیری کرد.طرف 4 تا تفکر غربی دیده خیال میکنه عالم علوم فرهنگی هست.یه ادمی مثل اوینی .جلال ال احمد یک عمر تحقیق کردن کتاب ها نوشتن بعد یه عده ادم نادون.........

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

شما اصلا عادت دارید اونجوری که دوست دارید فکر کنید.
    احساساتی بودن زن که کاملا اثبات شده هست.قضاوت زن هم به دلیل همین احساساتی بودنش زیر سوال میره بعضی وقتا.ربطی به عقل و .... نداره.اینا درک کم شما رو میرسونه.
    جلوگیری از انجراف باید همیشه در جامعه وجود داشته باشه.کسی به کسی توهین نمیکنه به خاطر مساله ای مثل پوشش اگه عقل داشته باشه.راهنمایی میکنه.اگه ساکت بشینیم بنیان خانواده و جامعه از هم میپاشه.
    شما انتظار داری وقتی یه زن با لباس بدن نما میاد تو خیابون مردم چیزی نگن؟!
    احیانن شما جوری که دوست ندارید فکر می کنید ؟!
    مرسی از این همه دلیل و مدرک برای احساساتی بودن زن . من که کاملن قانع شدم
    به فرض که با لباس بدن نما هم به بیرون اومده باشه . آیا بقیه این حق رو دارن که بیان اعتراض کنن یا حرفی بزنن ؟! پوشش هر شخص جزو ابتدایی ترین حقوق هر انسان به حساب میاد ! پس از این به بعد هر کس از پوشش کسی خوشش نیومد بره سراغ طرف و اونو راهنمایی کنه ؟!
    اینجاست که فرق تفکر سکولار با جوامع ما مشخص میشه .

من حوصله ندارم بخوام شبهات یک عده ادم نادون رو براشون بسط بدم و تک تک دلیل بیارم.و بگم چرا از فرهنگ غرب بیزارم.برا حرفم دلیل دارم.و اینکه چرا باید از گسترش فلان رفتار جلوگیری کرد.طرف 4 تا تفکر غربی دیده خیال میکنه عالم علوم فرهنگی هست.یه ادمی مثل اوینی .جلال ال احمد یک عمر تحقیق کردن کتاب ها نوشتن بعد یه عده ادم نادون.........

13. 3 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

احیانن شما جوری که دوست ندارید فکر می کنید ؟!
    مرسی از این همه دلیل و مدرک برای احساساتی بودن زن . من که کاملن قانع شدم
    به فرض که با لباس بدن نما هم به بیرون اومده باشه . آیا بقیه این حق رو دارن که بیان اعتراض کنن یا حرفی بزنن ؟! پوشش هر شخص جزو ابتدایی ترین حقوق هر انسان به حساب میاد ! پس از این به بعد هر کس از پوشش کسی خوشش نیومد بره سراغ طرف و اونو راهنمایی کنه ؟!
    اینجاست که فرق تفکر سکولار با جوامع ما مشخص میشه .
    در مورد احساساتی بودن زن خودت برو تحقیق بکن تو نت پر هست.مرد ها خشن تر هستن.
    شما اصلا رفتی ببینی تبعات و نتایج دادن چنین حقی به یک زن چی هست؟!
    این که یک شخص حق داشته باشه حرمت خودش رو بشکنه واقعا حق جالبیه!
    طرز فکر متفاوته.تو غرب مثل جامعه ایران زن رو وجود حرمت داری که حرمتش از مرد بیشتره نمیدونن.حقوق مساوی غرب معنیش اینه!!ولی اینجا میدونن.
    تو غرب ازدواج رو راهی برای ارضای نیازات جنسی میدونن.اینجا مسایلی مثل تسکین روحی.تولید نسل.کمال یک شخص و ... میدونن.و چون اینا تو تفکر دوم در ازدواج تو همجنس ایجاد نمیشه رو قبول ندارن.صرف نظر از اینکه به صورت ذاتی خیلیا به غیر اخلاقی بودنش واقفن.کلا ازدواج محترم تر شمرده میشه به عنوان یک امر مقدس.هدف ازدواج متفاوته در دو تفکر.
    وقتی با طرز فکر دینی نگاه بکنی میفهمی که این رفتارا کاملا توجیح منطقی داشته.ولی وقتی طرز فکرت غربی باشه و هی دم از حقوق بزنی احساس میکنی اینجا دارن حق پایمال میکنن!!

جامعه داری هری هری نیست که بشه همه حقی به افراد داد.باید تبعات و نتایجش بررسی دقیق بشه بعد تصمیم گرفت.
    نمونه خیلی سادش حق حمل اسلحه تو کشورای غربی.نتایجش رو هم که ماشالا همه در جریان هستن.
    اینکه میبینی مثلا تو ایران نگاه ویژه ای از بحث پوشش و .... به زن میشه به خاطر احترامی هست که قایل هستن براش.وگرنه براشون مهم نبود.هر جور دوست داره لباس بپوشه .یا مثلا بحث ازدواج محترم شمرده میشه کسی به خودش اجازه نمیده که بگه چون فلان کس میلش اینجوریه باید این حرمت شکسته بشه.ازدواج هدفش که فقط ارضا میل جنسی نیست.به علاوه این مسایل اینچنینی برا حفظ سلامت اخلاقی جامعه هم هست .شما وقتی از چیزی بخوای محافظت کنی بهش توجه ویژه میکنی.کلا جامعه ایران مثل غرب حرمتا رو به راحتی زیر پا نمیزاره و بیاد به خودش ازادی بیشتری بده .درک نادرست باعث شده اینا تبعیض تلقی بشه.
    پس میبینی که در تفکر دینی انسان به معنی واقعی کلمه انسان هست و تمام حرمتا حفظ میشه.ولی در تفکر غربی این حرمتا وجود نداره و انسان ازاده و همه حقی به خودش میده

آخر فروم باز koroshfe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Santiago Bernabeu

پيش فرض

خیلی برام عجیب هست ، نحوه ی نگرش ، و عجیب تر از اون ، نحوه ی بحث کردن
    اونطوری که تا به اینجا نوشته ها رو خوندم ، می شه گفت دو جبهه ی مقابل هم داریم
    و جمله ی اولم ، " خیلی برام عجیب هست " ، یجورایی اسناد پرتکراری داره به طوری که مطمئناً عده ای یقین دارن یه سری چیز ها برای من و بقیه عجیب هست
    توصیفی نه چندان با جزئیات اما شاملی از نقد نوشته ها دارم ؛ تنها کلمات نیستند که به متن قدرت می بخشند ، " سفت چسبیدگی " به موضع خود ، چیزی هست که کاملاً دیده می شه ، حتی در طرفی که از کلمات بهتر استفاده می کنه
    کاملاً طبیعی هست و به طور قطع نقدش نمی کنم ، اما چیزی که کاملاً مشهوده ، اینه که ابتدای بحث افراد تا این اندازه افراطی نیستند ، بعد از پست دوم یا سوم هست که برای دو طرف کاملاً می شه این ها رو تو نوشته ها دید ، یه طرفی " حوصله ندارد " بحث کند ، و جالب اینجاست که به بحث ادامه می ده ، طرف دیگر به شکل شخصیت های نابغه ی سریال ها تیکه های باحال می پرونه ، و بعضاً شاید براشون عجیب باشه حقایقی از شخصیت شخص مقابلشون
    اگر تا به اینجا خوندید ، خواهشی که دارم اینه که " تا اندازه ی توانایی خود در جهت بحث ، و یا با ارفاق ، در راستای اون ، صحبت کنید ! " حتی اگر چندیست شما در چند قرن آینده سیر می کنید ! ( همین جمله ی اخیر هم ، هیچ ربطی به بحث نداره ، مشخصاً استاندارد بحث کردن نیست ، درسته ؟ )

1." به نظر شما داشتن خانه ی مجردی تجربه ی خوبی است و چقدر علاقمند به زندگی در خانه مجردی هستید؟ "
    - کاملاً ، از نظر من ، و برای خودم ، تجربه ی بی نظیری هست ، علاقه ی زیاد من از این جهت هست که فضای امن و آرامش رو برای خودم ( به هر دلیلی ، شرایط ، گذشته ، مشکلات ) محدود و محدود تر کردم ( چه خودآگاه و چه ناخودآگاه ) ، و تنها به خودم رسیدم . افراد در طول روز ممکن هست من رو ناراحت ، وقتم رو تلف و یا یادآور مسائل تلخی برای من باشن ، از طرفی ، چون این مسائل رو در رابطه با " جوانان " مطرح کردین ، باید بگم دلیلی که برای اکثریت ( نه تنها خودم ) می تونه مهم ترین باشه ، استقلال از هر نظره . " بزرگ شدن " در مبنای سازمان دهی و حل مسائل ، نظم ، و چیزی که انسان از ابتدای بشریت با اون دست و پنجه نرم می کنه ، دوام آوردن !
    علاقه ای به بحث های روانشناختی در این زمینه ندارم ( عمدتاً به دلیل اطلاعات نه جامع و کافی ) اما تأثیر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو منطقی می بینم ، مخصوصاً در این سن ( از کلمه ی " سن " ایراد نگیرید ، همون " دوره " ، چه پلکانی چه پیوسته از نظر روانشناختی )
    چه فردی که رفتارهای ناپسند خودش رو ترک می کنه و تغییر می کنه و چه موفقیت بیشتر برای یک فرد موفق ، از برای خواستار تکامل هست ( هر چند می شه دید همین جوانان خودمون خیلی رفتارهایی رو که برای جلب یا هر چیزی سرلوحه قرار می دادن و بعد ها ترک می کنن ، شاید اصلاً به این تغییر فکر نکنند و نابهنگام براشون پیش میاد )
    به نظرم ؛ به هر دلیلی مانند توجیه ، تغییر ، خوردن سنگ به سر و ... ، برای یک جوون ، ممکنه " پیش برد شرایط و زندگی تا برای به وجود آوردن بهتر " دغدغه ی مهمی بشه
    زندگی مستقل لازمه ی این امر ( تکامل امروزی ) نیست ، سنت گرا ها و افراطی های " بنیان خانواده " ممکنه بگن " بشین تو خونت و کارتو بکن " ، اما واقعاً خودم ، طبق دلایل واضحی که خب به هر حال حتی مخالف هم می دونه ، زندگی مجردی رو از مقطعی کاملاً محرک و شرایط " مناسب " می دونم

2." آیا داشتن خانه ی مجردی را یک فرصت میدانید یا یک تهدید؟ "
    - به نظرم این از بین 3 سوأل ، مهم ترین سوأل هست ، ببینید ، طبق نظراتی که بالا از خودم ارائه کردم ، ممکنه بخوام این شرایط رو برای خودم مهیا کنم و کاملاً منطقی و بدون مغلطه و به درستی بالا ادعا کردم برای من ، خونه ی مجردی ، می تونه مفید واقع بشه ( اگر نقد و نظری غیر از این دارید ، این جمله نقد پذیر هست ، هر چند توضیحات متن بالا چندان با جزئیات کافی نبود )
    با این شرایط ، اگه خونه ی مجردی تهدید محسوب بشه ، دولت ، قانون و هر کسی که مسئول چنین رفاه اجتماعی هست ، به دلیل اینکه این شرایط برای دیگری تهدید هست باید اون رو از من سلب کنه ؟ ابداً منطقی نیست و فکر نکنم این چنین باشه ، پول و کارت شناسایی ، تنها لازمه ـش برای هر کسی

3." به نظر شما خانه مجردی داشتن برای یک جوان ایرانی چه محاسن و چه معایبی می تواند داشته باشد؟ "
    مدیر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به نظرم بهترین توضیح رو ارائه کرد ، همون طور که وظیفه ی افراد رو من یا شما براشون مشخص نمی کنیم و همون طور که انتخاب های اون ها به خودشون مربوطه ، فرد با دید خودش ، این موقعیت رو حسنه و یا معیوب می شماره
    تو جامعه ی ما که روابط و خانواده این چنین شکل گرفته ، پدری دخترش رو آماده ی چنین شرایطی نمی بینه و این اجازه رو بهش نمی ده
    مهم ترین مسئله از نظر من همونی هست که در پاسخ به سوأل 2 بیان کردم ، اگر مهیا بودن امکاناتی برای افرادی فایده و برای باقی ضرر داره ، این مثل همون مثالی هست که " خودشون " بارها می زنن ، چاقو هم آدم می کشه هم جراحی می کنه و نجات می ده !
    و باز هم می گم ، فکر نکنم مشکلی برای این مسئله باشه ، حتی محاکمه برای امور " زیر سقف " ( دقیقاً با همین لفظ در قوانین قید شده ) بسیار سخت گیرانه ـست ! من به راحتی می تونم خونه ی مجردی تهئه کنم و خیلی کارهایی که بیرون نمی تونم انجام بدم رو اونجا انجام بدم

نگاه افراد توی خیابون به خانم ها و دختر ها و فضولی و تز های مسخره و تبعیض و قانون جنگل و ... واقعاً ربطی به مسئله ی مورد بحث نداشت
    اما حالا که پیش اومد و مرتبط " شد " من هم نظرمو می گم
    من می تونم تو خونم الکل مصرف کنم بدون اینکه هیچ قانونی و شخصی ( حتی زن و بچه و ... ) من رو محکوم کنه ، اما ارجحیت برای شغل و امور اداری ، با رقیب من که الکل مصرف نمی کنه هست
    بدون توجه به اینکه من این کار رو بهتر و یا بدتر از شخص دوم انجام بدم ، این مثال ، شامل درستی از فضولی و تبعیض هست

*
    بنیان جامعه ی عرفی کشورمون مشخصاً خانوادست ، و خانواده کاملاً محتاط هست که فرزند نابالغ ندانسته انتخابی رو برای زندگی صورت نده ! کاملاً واضح و منطقی !
    و این ابداً به معنی نبود همجنسگرا این اطراف نیست ، من خودم دیدم

*
    و از این دسته مثال ها که کم هم نیستند
    طرف اول ، موافق شرایط فعلی
    طرف دوم ، منتقد شرایط فعلی
    خیلی ساده و کوتاه حرفمو می زنم !
    طرف اول در عین ناتوانی و به دور از منش مناظره ، شرایط و سیستم های موجود دیگه رو قانون جنگل ، فاسد ، فحشا و ... می خونه ، کاملاً مشخصه حرف این چنینی پذیرفته نمی شه ، حتی اگه درست باشه جواب های بسیار زیباتری دوستان " طرف دوم " دادن بهشون ، من هم می پذیرم
    اما طرف دوم در جاهایی مدعی این هستند که " وظیفه برای فرد تعریف شدنی نیست " ، " آزادی " و " احترام " و ...
    خیلی سادست ، مثل حرفایی که گفته شده ، شما نمی پذیرید ، متفاوت رفتار می کنید ، پدری شرایطی ( از نظر خودش ) ایمن تری رو می پذیره و فرزندش رو در اون شرایط قرار می ده !
    حالا اگه موافقین راجع به پدر و خانواده و حق و حقوق اون ها و بدشانسی از تولد در خانواده ی ایرانی و این چیز ها صحبت کنیم ، ها ؟
    امیدوارم نوشته هایی که مربوط به بحث نیستند و تنها برای تمسخر و توهین استفاده می شن کمتر ببینیم
    یکی از بهترین انجمن های مجازی اینترنت ایران هست اینجا ، افراد زیادی هم با پشتوانه ی منطقی و علمی صحبت می کنند
    بسیار زیباتر خواهد بود که فرد با بینش کافی ، منطق بسته ای رو در مورد فلسفه ی بحث ارائه بده و تنها به بحث بپردازه ، نه تحلیل شخصیت شخص مناظره کننده

با تشکر

16. 3 کاربر از koroshfe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز koroshfe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Santiago Bernabeu

پيش فرض

جامعه داری هری هری نیست که بشه همه حقی به افراد داد.باید تبعات و نتایجش بررسی دقیق بشه بعد تصمیم گرفت.
    نمونه خیلی سادش حق حمل اسلحه تو کشورای غربی.نتایجش رو هم که ماشالا همه در جریان هستن.
    اینکه میبینی مثلا تو ایران نگاه ویژه ای از بحث پوشش و .... به زن میشه به خاطر احترامی هست که قایل هستن براش.وگرنه براشون مهم نبود.هر جور دوست داره لباس بپوشه .یا مثلا بحث ازدواج محترم شمرده میشه کسی به خودش اجازه نمیده که بگه چون فلان کس میلش اینجوریه باید این حرمت شکسته بشه.ازدواج هدفش که فقط ارضا میل جنسی نیست.به علاوه این مسایل اینچنینی برا حفظ سلامت اخلاقی جامعه هم هست .شما وقتی از چیزی بخوای محافظت کنی بهش توجه ویژه میکنی.کلا جامعه ایران مثل غرب حرمتا رو به راحتی زیر پا نمیزاره و بیاد به خودش ازادی بیشتری بده .درک نادرست باعث شده اینا تبعیض تلقی بشه.
    پس میبینی که در تفکر دینی انسان به معنی واقعی کلمه انسان هست و تمام حرمتا حفظ میشه.ولی در تفکر غربی این حرمتا وجود نداره و انسان ازاده و همه حقی به خودش میده
    بحث تنها انتخابه ، " انتخاب اجباری نیست " ، مثل " آب خشک نیست "
    " لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ "
    هر کسی آزاده هر کاری بکنه ، چیزی که به عنوان " دین " بیان می کنین ، دو مسیر " رشد و گمراهی " رو از هم متمایز و معرفی کرده و برای انتخاب راه رشد ، سعادت وعده داده
    چیزی که شما داری می گی ، اجازه و حرمت و حفظ و فلان و از این صحبتا ( ) ، قانون تلقی می شه
    و دوستان می فرمایند ، مادامی که " لا اکراه " ، فضولی و تبعیض برای چیست ؟
    دوستان این شرایط فضولی و تبعیض رو نمی پذیرند ، من و شما به دلیل مناسب بودن و تأمین شدن امنیت خودمون و فرزندانمون و خانوادمون ( این ها از نظر خودمون هست البته ) ، می پذیریمش !
    فکر می کنم قضیه " دقیقاً " به همین اندازه سادست !
    با تشکر

پی نوشت : این آخری رو به این امید نقل قول کردم که بپذیریم بحث واقعاً پیچیده نیست و الکی وقت خودمون رو تلف نکنیم !

18. این کاربر از koroshfe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •