تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید تاپ لپ تاپ -> مناسب رشته معماری

اگه نباشه جاش خالی می مونه Milad_Sky's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

14 راهنمایی برای خرید تاپ لپ تاپ -> مناسب رشته معماری

سلام خدمت کاربران گرامی

لطف کنید با توجه به مشخصات زیر پیشنهاد خودتون رو اعلام کنید
    بودجه حدود 2.5 الی 2.7 میلیون
    مناسب برای اجرا و پردازش برنامه های رشته معماری (مدلی که کاملا از پس برنامه های مختلف حوزه معماری بربیاد)
    لطفا فاکتور وزن (زیر 2.5) و ظرفیت باطری رو هم در نظر داشته باشید
    ترجیحا پیشنهادی بدید که خودتون یا باهاش کار کرده باشید یا از کارایی اون اطلاعات کافی داشته باشید...تشکر
    Last edited by Milad_Sky; 10-03-2015 at 01:01.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    منزل

پيش فرض

سلام با یکم افزایش بودجه(حدود 300 تومن)به شما asus n56jn رو اگر اهل گیم خیلی نباشید معرفی میکنم!!!البته در مورد وزن یکم همچین نسبت به بقیه مدلای موجود سنگین تره ولی خوب برای شما که اصولا کد و مکس و احیانا فتوشاپ کارمیکنید حتما از پس همه کارها به خوبی برمیاد+صفحه نمایش که خیلی مهمه برای شما و کارتون که این مدل فصحه نمایش بسیار مناسبی داره!

3. این کاربر از a_bayan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام با یکم افزایش بودجه(حدود 300 تومن)به شما asus n56jn رو اگر اهل گیم خیلی نباشید معرفی میکنم!!!البته در مورد وزن یکم همچین نسبت به بقیه مدلای موجود سنگین تره ولی خوب برای شما که اصولا کد و مکس و احیانا فتوشاپ کارمیکنید حتما از پس همه کارها به خوبی برمیاد+صفحه نمایش که خیلی مهمه برای شما و کارتون که این مدل فصحه نمایش بسیار مناسبی داره!
    ممنون از اینکه پاسخ دادید

راستش برای عموی خودم می خوام و اینکه ایشون گفتن توی همون رنج قیمت باشه
    میشه لطف کنید مدل دیگه ای از همین برند ایسوس با توجه به مشخصات ذکر شده پیشنهاد بدید؟؟
    ضمنا مدل خاصی از برند Lenovo مدنظرتون هست؟؟ (سری Z رو زیاد ازش تعریف می کنن،نظری در مورد مدل های این سری دارید؟)
    البته به موارد پست اول ظرفیت باطری رو هم اضافه کردم
    Last edited by Milad_Sky; 10-03-2015 at 01:05.

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

اگر کیفیت صفحه نمایش براشون مهم نیست
    1 - fujitsu lifebook AH544 ( اگر گیر بیاد ) :
    i7 4702MQ 2.4,3.4 GHz / 6 GB Ram / 750 GB HDD / GT720M 2GB
    2 -MSI CX61 2pc با گارانتی ماتریکس 2600
    i7 2.4702mq 2.4,3.4 GHz/ 8GB Ram / GT820M 2GB / 1 TB HDD / HD+ TFT / 6 cell
    هرچند ظرفیت باتریش با اینکه 6 سلولی هستش زیاد جالب نیست

Lenovo Z510 هم تقریبا مشخصات بالا رو داره اما این هم باتریش جالب نیست زیاد ( 4 سلولی و GT740M با صفحه نمایش FHD )
    شما میزان شارژدهی مورد نظرتون چقدره ؟ قراره با چه نرم افزار هایی کار بشه ؟

6. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

اگر کیفیت صفحه نمایش براشون مهم نیست
    1 - fujitsu lifebook AH544 ( اگر گیر بیاد ) :
    i7 4702MQ 2.4,3.4 GHz / 6 GB Ram / 750 GB HDD / GT720M 2GB
    2 -MSI CX61 2pc با گارانتی ماتریکس 2600
    i7 2.4702mq 2.4,3.4 GHz/ 8GB Ram / GT820M 2GB / 1 TB HDD / HD+ TFT / 6 cell
    هرچند ظرفیت باتریش با اینکه 6 سلولی هستش زیاد جالب نیست

Lenovo Z510 هم تقریبا مشخصات بالا رو داره اما این هم باتریش جالب نیست زیاد ( 4 سلولی و GT740M با صفحه نمایش FHD )
    شما میزان شارژدهی مورد نظرتون چقدره ؟ قراره با چه نرم افزار هایی کار بشه ؟
    ممنون از توجه شما
    ببخشید،این لنوو با اینکه بعضی از مدل های اون باطری داخلی-جدا نشدنی- داره، ولی در کنارش مگه بعضی از مدل های سری Z اون باطریش قابل تعویض با 6 سلولی نیست؟؟؟
    شارژدهی هم بین 3-4 ساعت
    برنامه ها هم مثل AUTO CAD، 3DS MAX،فتوشاپ (البته ممکنه برنامه هایی دیگه ای هم در حوزه معماری باشن که بنده اطلاع نداشته باشم...)

ضمنا نظرتون در رابطه با مدل Z5070 لنوو چیه؟؟

و همچنین مدلی ازسری X ایسوز اگه می شناسید لطفا معرفی کنید (البته سری N و G اون به خاطر وزن و قیمت بالا رد شد!)
    Last edited by Milad_Sky; 10-03-2015 at 12:24.

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

سه تا چهار ساعت در حد چه کاری ؟ کارهای روزانه یا پردازش های سنگین ؟ هیچ لپ تاپی نمی تونه زیر پردازش های سنگین در حد 3 تا 4 ساعت شارژدهی داشته باشه
    کلا Z0-70 هم انتخاب مناسبی هست و به راحتی از پس کارهای CAD برمیاد . در صورتی هم که نیاز به پردازش توسط کارت گرافیک باشه ، با کارت گرافیک میان رده ی خودش یعنی GT840M می تونه نسبت به سایر لپ تاپ های هم قیمت کمک بیشتری به شما کنه .

اما دو نکته : لپ تاپ هایی که در بالا معرفی کردم از پردازنده با 8 هسته منطقی و فرکانس پایه ی 2.2 گیگاهرتز و 6 مگابایت حافظه cache بهره میبرند . اما سری های جدید از پردازنده سری U استفاده می کنند که حداکثر 4 مگابایت حافظه cache و 4 هسته منطقی دارند .
    با این وجود 4702MQ در کارهای rendering بیش از دو برابر سریعتر عمل میکنند .

9. 2 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه δεςяεт's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2014
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

بنده مدل hp probook 4540s ci7 رو بهتون پیشنهاد میکنم.حتی برای مالتی تسکینگ به هیچ وجه سراغ پردازنده های سری U نرید.دیگه کارهای سنگین بماند..یه آنتی ویروس حدود 30% از پردازنده ci5 سری U رو اشغال میکنه,ci7 سری U هم اختلاف زیادی ندارند چون هردو دو هسته منطقی و دو هسته مجازی دارند.دیگه خودتون حساب بقیه رو بکنید.در کل سری U فقط به درد کارهای سبک میخوره اون هم به شرط اینکه بیخیال اجرای همزمان برنامه ها بشید.

11. این کاربر از δεςяεт بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    منزل

پيش فرض

سلام.والا مدل ایسوس که مناسب 3دی باشه کمترین قیمتش همون 3تومن هستش...
    لنوو هم z5070 با اینکه خیلی خوبه و منم قبولش دارم اما متاسفانه همونطور که دوستمون گفتن سی پی یو سری یو داره و مناسب این نرم افزار ها نیست...میمونه z510 که چیز مناسبیه البته به غیر از صفحه نمایش ... یعنی صفحش معمولی رو به پایینه.با ایشون صحبت کنین این افزایش بودجه 300 تومن واقعا می ارزه...ضمنا بنده z410 هم چیشنهاد میکنم که بخاطر صفحه کوچکتر سایزش هم کوچکتره و سبک تره...البته اگر نرم افزار هاشون نیازی به صفحه بزرگ نداشته باشن!

13. این کاربر از a_bayan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

بنده مدل hp probook 4540s ci7 رو بهتون پیشنهاد میکنم.حتی برای مالتی تسکینگ به هیچ وجه سراغ پردازنده های سری U نرید.دیگه کارهای سنگین بماند..یه آنتی ویروس حدود 30% از پردازنده ci5 سری U رو اشغال میکنه,ci7 سری U هم اختلاف زیادی ندارند چون هردو دو هسته منطقی و دو هسته مجازی دارند.دیگه خودتون حساب بقیه رو بکنید.در کل سری U فقط به درد کارهای سبک میخوره اون هم به شرط اینکه بیخیال اجرای همزمان برنامه ها بشید.
    طبق تستی که با 4510U و Lenovo Flex 2 داشتم با نصب تمامی نرم افزار های پیش فرض + آنتی ویروس Nod 32 + اجرای گوگل کروم تقریبا 10 درصد پردازنده اشغال شده بود در حالی که 3632QM با همین وضعیت تقریبا 3 تا 4 درصد . با توجه به قابلیت Turbo boost این گونه پردازنده ها میشه تا حدی روی پردازش های سنگین ازشون استفاده کرد . ( پردارش نه رندرینگ )
    اگر نگاهی به بنچ مارک ها بندازین اگر 4750HQ رو به عنوان یه مرجع در نظر بگیریم ( فرکانس پایه برابر و فرکانس ماکزیمم در حالت Turboboost میزان 0.1 گیگاهرتز تفاوت دارد )، از بنچ مارک هایی که برمیگرده به محاسبات single core ماکزیمم 10 % از 4510U بهتر خواهد بود .
    سری i7 خانواده U نیز فرکانس پایه بالاتر و multiplier بالاتری دارند لذا در صورتی که نیاز به رندرینگ باشه فرکانس روی مقدار قابل قبولی ثابت خواهد بود . اما همون طور که گفتم به دلیل تعداد هسته های پایین تر در کارهای رندرینگ حداقل سرعت کار رندرینگ پردازنده های معمولی i7 بیشتر از دو برابر از این پردازنده سریعتر عمل میکنند .

در ضمن این پردازنده به راحتی قابلیت اجرا و پردازش چندین پردازش همزمان رو داره و قطعا به لطف Turbo booost به این راحتی ها در مصارف مختلف کم نمیاره
    در نهایت به استفاده مصرف کنند بستگی داره . نمیشه چون گفت در ارتباط با Single core مناسب عمل می کنه پس در تمامی جهات هم خوب عمل می کنه . مساله Cache و تعداد هسته ها ممکنه بسته به نرم افزار تاثیر محسوس یا غیر قابل محسوسی داشته باشند .

یه نکته : نمیشه گفت پرذازنده های سری U چون کم مصرف هستند پس ضعیف هستند . بلکه جمع بندی نهایی رو نیاز نرم افزار تعیین می کنه .
    * از نظر نرم افزاری که نیاز به پردازنش به فرکانس بالا داره ، این دو پردازنده زیاد تفاوتی ندارند . عموم نرم افزار ها همین گونه هستند .
    * در بحث پردازش موازی و رندرینگ، حداقل اختلاف 4702MQ و 4510U حدود دو برابر هستش .
    * مساله فرکانس و تعداد هسته های پردازنده تنها فاکتور ها برای انتخاب پردازنده نیستند .
    ** فاکتور های بسیاری هستند که قدرت نهایی سیستم رو برای ما تعیین می کنند

بنده شخصا Acer v5-573g رو ترجیه میدم به دلیل صرفه جویی در بودجه.
    1- در صورتی که نیاز نرم افزار به فرکانس بالا باشه ، turbo boost کمک شایانی به من خواهد کرد
    2 - در صورتی که نیاز به Rendering باشه ، سعی می کنم نرم افزار هارو طوری انتخاب کنم که از پردازش توسط GPU استفاده کنه . در این صورت 4500U با کمک GT750M می تونه چندین برابر سریعتر از پردازنده های i7 موجود در بازار پا پردازنده 8 هسته منطقی عمل کنه
    3 - و در انتها سعی می کنم پردازش هایی رو انجام بدم که در حد و توان لپ تاپ باشه و پردازش های بسیار سنگین رو بر عهده سیستم مناسب میزارم

به علت اینکه مسافر هستم نمیتونم زیاد مساله رو باز کنم یکی از کاربران انجمن سخت افزار رو تگ کردم امیدوارم توضیخات تکمیلی رو ایشون بده
    Last edited by Public Enemy; 10-03-2015 at 16:29.

15. 3 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه δεςяεт's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2014
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

توضیحات شما رو تایید میکنم دوست عزیز .

بنده سعی کردم به صورت خلاصه بگم به همین دلیل بعضی از حرفام ناگفته موند .من عرض نکردم پردازنده های سری U ضعیف هستند،پردازنده های سری U میان رده هستند.

با توجه به تستی که من با لپ تاپ hp pavilion 15 p062 که دارای پردازنده ci5 4210U داشتم متاسفانه انتظارات من رو بر آورده نکرد.

وقتی در حال اجرای بازی سبکی مثل فیفا 15 بودم حدود 40% از پردازنده اشغال شده بود ،بعد مرورگر رو باز کردم یک فایلی رو دانلود کنم پردازنده تا 60% اشغال شد و در آخر یک آنتی ویروس هم باز کردم و فایلم رو اسکن کردم حدود 90% پردازنده اشغال شد.

یه موزیکم گذاشتم سرعت پردازشم کمی افت کرد.
    همونطور که گفته میشه این پردازنده قادر هست 4ترد رو به صورت همزمان اجرا کنه و بیشتر از ۴ترد پردازنده رو تحت فشار قرار میده.
    در کل همه چیز برمیگرده به نوع کاربری.
    درسته که این پردازنده ها حتی سری ci3 هم جوابگوی خیلی از کارها هستند اما بحث سرعت پردازش هست که مطمئنا درمالتی تسکینگ پایین میاد...
    یه موضوع دیگه ای هسته بهش میگن آینده نگری معمولا ما ایرانی ها آینده نگر نیستیم.
    شاید الان این پردازنده ها پاسخگوی بعضی برنامه ها باشند ،اما دو فردا دیگه برنامه ها پیشرفت کنند قطعا نیاز به پردازشگر قوی تری خواهند داشت

اونوقت دیگه پشیمونی بی فایدست..

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
    Last edited by δεςяεт; 10-03-2015 at 19:01.

17. این کاربر از δεςяεт بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •