تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: کمک در اورکلاک 5960x !

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_nnn13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض کمک در اورکلاک 5960x !

سلام به همگی دوستان...

به تازگی یه سیستم جهت رندر جمع کردم که میخواستم برای اورکلاک کردنش کمکم کنید، خودم از طریق نرم افزار اور کردم که سیستم بالا نیومد و کلی مشکل برام درست کرد، در صورتی که اور رو روی 3.7 ست کرده بودم...

مشخصات سیستم به شرح زیر هستش:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دوستان اگه میشه در مورد اور کردن از طریق بایوس کمکم کنید، نمیخوام فرکانس رو خیلی بالا ببرم ! حدود 4 کافیه !
    بایوس و چیپست هم به آخرین ورژن آپدیت کردم...

موفق و شاد و سلامت باشید...

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام به همگی دوستان...

به تازگی یه سیستم جهت رندر جمع کردم که میخواستم برای اورکلاک کردنش کمکم کنید، خودم از طریق نرم افزار اور کردم که سیستم بالا نیومد و کلی مشکل برام درست کرد، در صورتی که اور رو روی 3.7 ست کرده بودم...

مشخصات سیستم به شرح زیر هستش:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دوستان اگه میشه در مورد اور کردن از طریق بایوس کمکم کنید، نمیخوام فرکانس رو خیلی بالا ببرم ! حدود 4 کافیه !
    بایوس و چیپست هم به آخرین ورژن آپدیت کردم...

ضریب پردازنده باز است از بایوس با ضریب فرکانس رو زیاد کنید اگر دیدید سیستم بوت نشد با در آوردن باتری مین بایوس رو دیفالت کنید وارد بایوس بشید ضریب رو که اضافه کردید با اضافه کردن ولتاژ به پردازنده تست کنید به صورت یک صدم یک صدم ولت ولتاژ رو اضافه کنید تا به پایداری برسید سپس یک تست 10 دقیقه ای با پرایم 95 در حالت blend بگیرید و در حین تست دمای پردازنده رو بررسی کنید ...

3. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

سلام
    عجب سیستمی!
    برای اورکلاک کردن بهتره اول رم رو روی حالات دیفالت یعنی 2133 ست کنین.
    برای پردازنده هم با کمک همون نرم افزار ایسوس هربار باید کمی به multiplier اضافه کنین و و تست پایداری بگیرین (همراه با چک کردن دما) اگر پایدار نشد باید ولتاژ رو افزایش بدید.
    مثلا برای این پردازنده با ولتاژ ۱.۳ باید حداقل به 4.2 برسین.
    اینجا توضیحات خوبی داده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by afshin b; 02-03-2015 at 23:36.

5. این کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام مجدد...

بابت راهنمایی خیلی خیلی ممنونم،
    کلاک رو تا 4.2 و 4.4 رسوندم و دمای هسته ها توی کلاک 4.4 با یک رندر 2 ساعته بالاتر از 60 نرفت ! معمولاً بین 55 تا 60 بود...
    فقط یه مشکل دارم ، سیستم رو که ری استارت میکنم ، حدود 5 دقیقه طمان میبره که سیستم بالا بیاد، ولی اگه سیستم رو خاموش روشن کنم ظرف 20 ثانیه سیستم بالا میاد...

مشکل کجاست ؟ چون بعد از ری استارت مانیتور به حالت استندبای میره و انگار سیستم یه جورایی هنگه، ولی بعد از 5 دقیقه مانیتور روشن میشه و سیستم بالا میاد...

سرعت سیستم با کلاک 4.2 دقیقاً 4 برابر سیستم با سی پی یو 2600k با کلاک 3.8 بود...

این CPU فوق العادست !

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام مجدد...

بابت راهنمایی خیلی خیلی ممنونم،
    کلاک رو تا 4.2 و 4.4 رسوندم و دمای هسته ها توی کلاک 4.4 با یک رندر 2 ساعته بالاتر از 60 نرفت ! معمولاً بین 55 تا 60 بود...
    فقط یه مشکل دارم ، سیستم رو که ری استارت میکنم ، حدود 5 دقیقه طمان میبره که سیستم بالا بیاد، ولی اگه سیستم رو خاموش روشن کنم ظرف 20 ثانیه سیستم بالا میاد...

مشکل کجاست ؟ چون بعد از ری استارت مانیتور به حالت استندبای میره و انگار سیستم یه جورایی هنگه، ولی بعد از 5 دقیقه مانیتور روشن میشه و سیستم بالا میاد...

سرعت سیستم با کلاک 4.2 دقیقاً 4 برابر سیستم با سی پی یو 2600k با کلاک 3.8 بود...

این CPU فوق العادست !

درحالت دیفالت بودن بایوس هم این مشکل رو دارید یا بعد از اور این اتفاق میفته؟ اگر همیشه در حالت دیفالت بودن بایوس هم مشکل دارید بایوس مینتون رو آپدیت کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو بررسی کنید درست نشد رم و گرافیک هم بررسی بشه

اگر بعد از اور اینطوری میشه بیشتر میتونه از تنظیمات اور و تنظیمات مربوط به ولتاژ پردازنده و تنظیمات مربوط به فرکانس و تایمینگ و ولتاژ رم ها باشه پاور هم باید برای سیستمتون در حالت اور مناسب باشه و توان سیستم رو تامین کنه

8. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

من در مورد این مشکلی ایده ای ندارم، فقط پاور به نظر کافی میاد و مشکل از پاور نباید باشه.
    میخواستم بپرسم این فرکانس هارو با چه ولتاژی زدید؟

10. این کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همگی دوستان...

درحالت دیفالت بودن بایوس هم این مشکل رو دارید یا بعد از اور این اتفاق میفته؟ اگر همیشه در حالت دیفالت بودن بایوس هم مشکل دارید بایوس مینتون رو آپدیت کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو بررسی کنید درست نشد رم و گرافیک هم بررسی بشه

اگر بعد از اور اینطوری میشه بیشتر میتونه از تنظیمات اور و تنظیمات مربوط به ولتاژ پردازنده و تنظیمات مربوط به فرکانس و تایمینگ و ولتاژ رم ها باشه پاور هم باید برای سیستمتون در حالت اور مناسب باشه و توان سیستم رو تامین کنه

این مشکل بدون اور کردن و روی حالت دیفالت هم هستش ! ولی اینم بگم که از همون اول که سیستم رو راه انداختیم این مشکل وجود داشت، ولی در کل توی کارایی سیستم مشکلی وجود نداره، فقط ری استارت حدود 5 دقیقه طول میشکه ولی اگه خاموش روشن کنم ظرف 1 دقیقه سیستم بالا میاد...
    باتری مادربورد هم بیرون کشیدم و بایوس هم آپدیت کردم...

من در مورد این مشکلی ایده ای ندارم، فقط پاور به نظر کافی میاد و مشکل از پاور نباید باشه.
    میخواستم بپرسم این فرکانس هارو با چه ولتاژی زدید؟

آقا افشین، متاسفانه توی کلاک 4.4 سیستم بعد از یک ساعت هنگ میکنه و اون صفحه آبی مرگ میاد...
    ولتاژ توی کلاک 4.2 بین 1.3 تا 1.35 متغییر هستش !
    تا چه اندازه میتونم ولتاژ رو بالا ببرم ؟

همگی موفق باشید....

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

تو همون لینکی که دادم، پیشنهاد داده از که ۱.۳۵ تا ۱.۴ بیشتر نرین.
    خودش برای کلاک ۶.۱ ولتاژ روی ۱.۶۴۷ ست کرد که خب قطعا برای استفاده ی دائم نیست.

Last edited by afshin b; 06-03-2015 at 12:38.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •