تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مشاوره برای خرید پرینتر لیزری و چند سوال

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hoaxes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض مشاوره برای خرید پرینتر لیزری و چند سوال

سلام بر همه ی اساتید و دوستان گرامی

یک پرینتر لیزری میخوام بگیرم منتها هنوز نمیدونم رنگی بگیرم یا سیاه سفید . اونم به خاطر این که جواب چند سوال رو هنوز نفهمیدم. اول سوالام رو بپرسم :

1- میشه آدم یک پرینتر لیزری رنگی بگیره ولی ازش مثل یک پرینتر سیاه و سفید کار بکشه ؟ و از قابلیت چاپ رنگیش فقط در موارد معدودی

که اگر نیاز شد استفاده کنه ؟ یعنی مثلا میشه یه پرینتر رنگی گرفت بعد تونر های رنگیش ( به جز مشکی ) رو اصن در اورد گذشت کنار و فقط ازش به عنوان

سیاه و سفید استفاده کرد ؟ میصرفه اصن ؟. اینو واسه این پرسیدم که اگر این کار شدنیه و هیچ تفاوتی با خرید یه پرینتر سیاه و سفید نداره ، خوب چه کاریه آدم یه پرینتری

بگیره که اگه بعدا نیاز داشت یه چند صفحه هم رنگی پرینت کنه ، محدودیت نداشته باشه . اما اگر نتیجه ی این کار به خوبی یک پرینتر مختص سیاه و سفید

در نمیاد ، همون سیاه و سفید میگیرم چون اصل کار من سیاه و سفیده نه رنگی .

2- مشکلی برای تونر ها مثل کارتریج های جوهر افشان ها پیش نمیآد که اگر بعد از یه مدتی استفاده نشن خشک بشن و از این حرفا ؟

3- تونر مشکی برای پرینتر های لییزری رنگی تفاوتی با تونر مشکی برای پرینتر های لیزری سیاه و سفید میکنه در نوع و قیمت ؟

--------

این از سوالاتی که داشتم . حالا با جواب دوستان میتونم تصمیم بگیرم که آیا سیاه و سفید بگیرم یا رنگی

حالا جهت راهنمایی برای خرید ، بنده یک پرینتر لیزری میخوام با این شرایط :

1- مواد مصرفی پرینتر قیمت معقول داشته باشن طوری که بعد از اتمام تونر مجبور نباشم پرینتر رو بذارم تو جعبش بذارم کنار ! و همچنین تونر ها مستقل باشن و

از هد هم جدا باشن و هر مورد دیگه ای که لازمه باشه تا خرج اضافی به گردن آدم نیوفته موقع تعویض تونر ها.

2- علی رغم این که قیمت مواد مصرفی پرینتر برام مهمه، قیمت اولیه ی پرینتر محدودیتی نداره - می ارزه که اول آدم زیادم شده خرج کنه، ولی بعدا بتونه دووم بیاره

با خرجای دیگه ی پرینتر ، نه این که مجبور شه هر سال به اندازه ی یه پرینتر نو خرج کنه واسه ی تونر!

3- علت اصلی من برای خرید پرینتر این هست که چون هر روز با خوندن متن های طولانی توی کامپیوتر سر و کار دارم، میخوام متن ها رو روی کاغذ بیارم که چشام

کور نشه ! - برای همین هم فکر میکنم میزان تعداد چاپ بالا باشه نه به اون شدت که بخوام هر هفته یه کتاب 500 صفحه ای پرینت بگیرم نه هم استفاده ی معمولی خانگی

یعنی یه چیزی بینا بین . برای همین با عرض معذرت "خرکاری" پرینتر برام مهمه که اونقدری قوی باشه که اذیت نکنه . در واقع میخوام عمر خوبی داشته باشه با

این حد استفاده ازش .

4- وای فای و صفحه ی تاچ و پرینت عکس و بلوتوث و این قبیل موارد برای بنده حکم کشک رو داره - پس نبودشون چه بسا بهتر باشه .

5- به جز A4 فرمت های دیگه رو هم مثل A5 ساپورت کنه.

*- به جز کاغذ معمولی بشه کاغذ های سبک تر ( یه چیزی تو مایه های کاغذ کاهی ) هم استفاده کرد ( اگه اصن شدنیه این کار ؛ علت هم : صرفه جویی در هزینه کاغذ )

*- قابیلت چاپ دو رو داشته باشه .

( وجود این دو مورد آخر اگر باعث میشه که کیس های خیلی خوبی رو از دست بدم ، میتونم بی خیالش بشم ولی ترجیحا این قابلیت ها باشه تا جایی که میشه خصوصا

چاپ دو رو )

خیلی ممنون میشم اگر دوستان لطف کنن و راهنمایی بفرمایند .

آخر فروم باز sayanermia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

درود بر شما دوست عزیز
    ببینید پرینترهای لیزری مثل پرینترهای جوهر افشان نیستند که بعد از مدتی بی استفاده بودن ، غیر قابل استفاده بشند! شما شش ماه ازش کار نکش خاموشش کن بعد بیا روشنش کن پرینت بگیر!
    شما نیازی ندارید کارتیج های رنگی رو در بیارید! بذارید سر جاش باشه ، فقط کافیه تنظیمات پرینتر رو بذارید روی سیاه سفید تا همیشه خروجی سیاه سفید بگیره براتون و هر وقت لازم داشتید روی رنگی بذارید
    هزینه شارژ هر رنگ تقریبا 20 تومن میشه ( کیفیت خوب و درست درمون - وگرنه خیلی جاها هستند 8 تومن میگیرن شارژ میکنند ولی اصلا کیفیت خوبی ندارند )
    هر پرینتر معمولا تونرهای مخصوص به خودش رو داره و نمیشه به صورت کلی گفت تونرهای مشکی پرینترهای سیاه سفید با تونرهای مشکی پرینترهای رنگی یکی هستند!! یه موقع می بینی مدل کارتریج ها یکیه و میخورن بهم! یک موقع نمی خوره و اصلا باهم فرق دارند.
    به نظرم هزینه کنید رنگی بگیرید بهتره ( چون مشکل هزینه هم ندارید )

من خودم برای دفتر کارم پرینتر LaserJet CP1025nw Color خریدم. کار من طراحی و چاپ هست و برای اینکه به مشتری هام نمونه ی چاپی کارو نشون بدم و ازشون امضاء و تائید چاپ بگیرم با این پرینتر کارو پرینت میگیرم که کلیت کارو بدونن چیه! واقعا ازش راضی ام. برای هر رنگش هم حدود 20 تومن میدم که شارژش کنن!

برای خونه هم یک پرینتر سیاه سفید 1102 HP دارم . هر جفتشون HP هستند و واقعا خوب کار میکنند! منتهی چون شما مشکل بودجه ندارید پیشنهاد میکنم رنگی بخرید که بعدا اگر چاپ رنگی هم داشتید به مشکل برنخورید!

اکثر مدل های خونگی و اداری سبک ، چاپ دو رو اتوماتیک ندارند! اکثرا دو رو دستی هستند به این صورت که موقع پرینت شما مشخص میکنی میخوای دو رو بگیری ، دستگاه روی اول رو پرینت میگیره سپس بهتون پیغام میده کاغذ رو برگردونید و ادامه اش رو میگیره!

مدلی که من دارم هم شبکه لن داره هم وای فای که واقعا بدون دردسر هم ایفون هم ایپد بهش از طریق وای فای وصل میکنم و از لیست ایمیلم یا هرچیز دیگه که توی دستگاهام باشن پرینت میگیرم و این قضیه منو راحت کرده که دیگه مشکلی با هیچ سیستمی ندارم و مجبور نیستم درایور نصب کنم.

3. این کاربر از sayanermia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hoaxes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

درود بر شما دوست عزیز
    ببینید پرینترهای لیزری مثل پرینترهای جوهر افشان نیستند که بعد از مدتی بی استفاده بودن ، غیر قابل استفاده بشند! شما شش ماه ازش کار نکش خاموشش کن بعد بیا روشنش کن پرینت بگیر!
    شما نیازی ندارید کارتیج های رنگی رو در بیارید! بذارید سر جاش باشه ، فقط کافیه تنظیمات پرینتر رو بذارید روی سیاه سفید تا همیشه خروجی سیاه سفید بگیره براتون و هر وقت لازم داشتید روی رنگی بذارید
    هزینه شارژ هر رنگ تقریبا 20 تومن میشه ( کیفیت خوب و درست درمون - وگرنه خیلی جاها هستند 8 تومن میگیرن شارژ میکنند ولی اصلا کیفیت خوبی ندارند )
    هر پرینتر معمولا تونرهای مخصوص به خودش رو داره و نمیشه به صورت کلی گفت تونرهای مشکی پرینترهای سیاه سفید با تونرهای مشکی پرینترهای رنگی یکی هستند!! یه موقع می بینی مدل کارتریج ها یکیه و میخورن بهم! یک موقع نمی خوره و اصلا باهم فرق دارند.
    به نظرم هزینه کنید رنگی بگیرید بهتره ( چون مشکل هزینه هم ندارید )

من خودم برای دفتر کارم پرینتر LaserJet CP1025nw Color خریدم. کار من طراحی و چاپ هست و برای اینکه به مشتری هام نمونه ی چاپی کارو نشون بدم و ازشون امضاء و تائید چاپ بگیرم با این پرینتر کارو پرینت میگیرم که کلیت کارو بدونن چیه! واقعا ازش راضی ام. برای هر رنگش هم حدود 20 تومن میدم که شارژش کنن!

برای خونه هم یک پرینتر سیاه سفید 1102 HP دارم . هر جفتشون HP هستند و واقعا خوب کار میکنند! منتهی چون شما مشکل بودجه ندارید پیشنهاد میکنم رنگی بخرید که بعدا اگر چاپ رنگی هم داشتید به مشکل برنخورید!

اکثر مدل های خونگی و اداری سبک ، چاپ دو رو اتوماتیک ندارند! اکثرا دو رو دستی هستند به این صورت که موقع پرینت شما مشخص میکنی میخوای دو رو بگیری ، دستگاه روی اول رو پرینت میگیره سپس بهتون پیغام میده کاغذ رو برگردونید و ادامه اش رو میگیره!

مدلی که من دارم هم شبکه لن داره هم وای فای که واقعا بدون دردسر هم ایفون هم ایپد بهش از طریق وای فای وصل میکنم و از لیست ایمیلم یا هرچیز دیگه که توی دستگاهام باشن پرینت میگیرم و این قضیه منو راحت کرده که دیگه مشکلی با هیچ سیستمی ندارم و مجبور نیستم درایور نصب کنم.
    متشکرم از پاسختون

یعنی الان شما فقط مدل LaserJet CP1025nw Color رو توصیه میکنید ؟

ظاهرا چاپ دو رو هم داره منتها غیر اتوماتیک درسته ؟ چون چند جا نوشته بود نداره چند جا نوشته بود داره من متوجه نشدم آخر سر .

بعد یه سوال دیگه بی زحمت : در ضمینه ی پرینت سیاه و سفید کدوم یکی از دو تا پرینترتون بهتر کار میکنن به نظرتون ؟ LaserJet CP1025nw Color یا 1102 ؟

5. این کاربر از Hoaxes بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز sayanermia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

متشکرم از پاسختون

یعنی الان شما فقط مدل LaserJet CP1025nw Color رو توصیه میکنید ؟

ظاهرا چاپ دو رو هم داره منتها غیر اتوماتیک درسته ؟ چون چند جا نوشته بود نداره چند جا نوشته بود داره من متوجه نشدم آخر سر .

بعد یه سوال دیگه بی زحمت : در ضمینه ی پرینت سیاه و سفید کدوم یکی از دو تا پرینترتون بهتر کار میکنن به نظرتون ؟ LaserJet CP1025nw Color یا 1102 ؟
    عرض کردم پرینت دو رو داره ولی به صورت دستی!! یعنی خود دستگاه به شما اعلام میکنه کاغذو برگردون دکمه رو بزن تا من پشتشم بگیرم برات! خودش اتومات کاغذو بر نمی گردونه
    هر جفتشون کیفیت خوبی دارن توی پرینت سیاه سفید!

7. این کاربر از sayanermia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •