تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: این لباس چه رنگیه ؟

راي دهنده
35. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • آبی و مشکی

21 60.00%
  • سفید و طلایی

14 40.00%
صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 56

نام تاپيک: ایــن لبــاس چـه رنــگیـه ؟

آخر فروم باز IRAN_KING's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

ابی مشکی می بینم

اگه نباشه جاش خالی می مونه jamalu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    Dark side of the Moon

پيش فرض

آبی روشن + تقریبن قهوه ای

3. این کاربر از jamalu بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز XENON24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چند روزی است که عکس یک لباس راه راه زنانه دنیای اینترنت را پر کرده است. از توئیر گرفته تا فیسبوک و گوگل پلاس، افراد عکس این لباس رو آپلود کرده و از دوستان خود در مورد رنگ‌ لباس می‌پرسند. نکته‌ی حیرت‌‌انگیز در مورد این عکس تفاوت‌ عمده‌ در نظرات افراد است. برخی لباس را سفید و نارنجی و بعضی دیگر سیاه و آبی می‌بینند. ولی ریشه این نظرات منتاقض در چیست؟ جواب این پدیده در توضیح واژه‌ی ثبات رنگ Color constancy پوشیده شده است. ثبات رنگ به ما اثبات می‌کند که رنگ‌های دیده شده توسط ما فقط ثباتی در ذهن شخص ما دارند و ممکن است که رنگ دیده شده توسط ما هم‌خوانی دقیقی با رنگ واقعی آن چیز نداشته باشد. برای درک بهتر دلایل برداشت‌های متفاوت از این عکس بهتر است در ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که اصولا چرا ما رنگ‌ها را می‌بینیم؟
    دیدن رنگ‌ها فرایندی است که به واسطه‌ی آن موجودات زنده و یا ماشین آلات قادر به تشخیص رنگ اشیاء بر اساس طول موج مختلف نور منعکس، منتقل، و یا ساطع شده از آن شیء هستند. در انسان نور توسط چشم و به واسطه‌ی یاخته‌های استوانه‌ای و مخروطی دریافته شده و به سیگنال‌ تبدیل شده و به قشر بینایی مغز فرستاده می‌شوند. در این قشر سیگنال‌ها دریافت، بررسی و پردازش شده و درکی ذهنی از آن رنگ پدید می‌آید. منظور از درک ذهنی این است که لزوما این درک تطابق کامل بر واقعیت نداشته و تجربی‌ای شخصی برای فردی است که آن پدیده را درک می‌کند. در سازوکار ثبات رنگ‌ها Color constancy در مغز ما، یک شی آشنا، فارغ از درک مقدار نور ساطع شده از آن، با رنگی سازگار تشخیص داده می‌شود.
    در واقع ذهن شما به نوعی برخی رنگ‌ها را تخمین می‌زند. این تخمین زدن می‌توانند با فاکتور‌های مختلفی گره خورده باشد. به طور مثال در این مورد خاص اگر افراد مدتی زیادی در مجاورت رنگ آبی قرار گرفته باشند، لباس را به رنگ سفید و نارنجی می‌بینند و افرادی که لباس را به رنگ آبی و سیاه می‌بینند، احتمالا زمان بیشتری در مجاورت رنگ زرد قرار داشته‌اند.
    شایان ذکر است که مورد بالا به تنهایی نمی‌تواند دلیل اصلی برای درک شما از رنگ‌ها باشد. عوامل دیگری چون خستگی و صفحه نمایشی که با آن این عکس را تماشا کردید نیز می‌توانند بر درک شما از این عکس تاثیر بگذارند.
    در نهایت خیالتان را راحت کنیم. رنگ واقعی لباس آبی و سیاه است.

کـاربـر بـاسـابـقـه befermatooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

رنگ لباس جنجالی بالاخره معلوم شد

شمال نیوز: صاحبان عكس لباس معروفى كه دنياى اينترنت را منفجر كرد مهمان برنامه ى الن شو بودند. آنها اينگونه گفتند ، داستان اين عكس از آنجا شروع شد كه مادرم سه عكس از سه لباس مختلف را برايم فرستاد و پرسيد كه كدام يك بهتر است براى اينكه در جشن عروسيت بپوشم؟

و خودش گفت من لباس آخرى را بيشتر دوست دارم ، من گفتم منظورت همون لباس سفيد و طلايى ديگه؟ گفت نه آبى و مشكى سفيد كجا بود! گفتم مامان اين لباس سفيده و اگه كه تو آبى ميبينى پس بايد برى دكتر!

اما من بعدا از شوهرم پرسيدم و او هم لباس را آبى مى ديد و اين داستان جنگ بين رنگ لباس از آنجا شروع شد ! ما همان شب به يك بار رفته بوديم و به هركس اين عكس را نشان داديم رنگ هاى مختلف آبى و يا سفيد مى ديد و ما واقعا گيج شده بوديم تا اين كه عكس را در تامبلر گذاشتيم تا از مردم هم نظر بخواهيم كه ديديم به صورت ناگهانى اين عكس به همه جا رفت و ميليونها بار در سراسر دنيا به اشتراك گذاشته شد!

6. این کاربر از befermatooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Sh-Meteor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    بهارستان

8. 3 کاربر از Sh-Meteor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

من بدبخت مشگی ، قرمز میبینم!

داره خودمونی میشه نگار بانو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    تهرانـــ

پيش فرض

صورتی و زرد
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    الکی مثلا من خیلی متفاوتم !
    مشکی و آبی

11. این کاربر از نگار بانو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال اینترنت استان خوزستان
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

میگن کسایی که آبی و مشکی میبینن نیمه سمت راست مغزشون بیشتر کار میکنه و کسایی که سفید-طلایی میبینن نیمه سمت چپ مغزشون بیشتر کار میکنه
    اونایی که سمت راست هستن حفظیاتشون قوی تره و اونایی که سمت چپ هستن محاسباتشون قوی تره
    Last edited by farshad0123; 09-03-2015 at 00:32.

13. 2 کاربر از farshad0123 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

میگن کسایی که آبی و مشکی میبینن نیمه سمت راست مغزشون بیشتر کار میکنه و کسایی که سفید-طلایی میبینن نیمه سمت چپ مغزشون بیشتر کار میکنه
    اونایی که سمت راست هستن حفظیاتشون قوی تره و اونایی که سمت چپ هستن محاسباتشون قوی تره
    من آبی-طلایی(مایل به قهوه ای) میبینم ... لابد نیمکره هام برتری محسوسی نسبت بهم ندارن

15. 2 کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

من کلا نیمکره های مغزم کار نمیده احتمالا جواب کرده دستگاهه هست توو فیلمها بوق ممتد خط افقی
    یه همچین وضی داریم ما
    والا
    نه حفظی نه محاسبات
    یه احتماله دیگه هم هست من کف سرم کار میکنه

17. 2 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •