تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: آیا برای خرید مانیتور 4k صبر کنم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض آیا برای خرید مانیتور 4k صبر کنم؟

سلام
    من می خوام مانیتور 23MP65HQ رو بخرم و عجله ای هم ندارم. به نظر شما صبر کنم تا مانیتور های 4k ال جی بیاد بعد برم 4k بخرم یا نه همین رو برم بخرم.
    با سپاس

آخر فروم باز GHAGHALEELEE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اصلا 4k نخر.4k و 8k پروژه هایی هستند برای تلویزیونها جهت پخش تصاویر بسیار باکیفیت.در مانیتور شما علاوه بر فیلم و بازی احتیاج به نرم افزارها و محیطهای مدیریتی دارید که 4k براتون خیلی خیلی مشکل خواهد شد.از این جهت که اگر حداقل 26 اینچ بگیرید باز نوشته هاتون و پنجره هاتون به قدری کوچک هستند که تقریبا معادل فول اچ دی در لپ تاپهای 13 اینچ هستند.ایا تا الان روی مانیتور 13 اینچ که فول اچ دی باشه کار کردید ببینید چقدر ریز هستند ؟ تازه این در شرایطی هست که در 13 اینچ شما با تمرکز در 13 اینچ کل دسکتاپ رو تحت نظر میگیرید ولی در 26 اینچ که تقریبا 4 برابر 26 اینچ هست چه جوری میخواهید در فاصله 50-60 سانتی کل دسکتاپ رو تحت نظر بگیرید!
    برخی میگن خوب فونت نوشته ها رو بزرگ کن در اینصورت باید پنجره ها هم بزرگتر بشوند که در این صورت محیط گسترده رو از دست خواهید داد.
    برای کسانی که احتیاج به محیط گسترده دارند 4k مناسب هست، بدین صورت که چندین پنجره باز رو در صفحه دسکتاپشون قرار میدهند ولی در این صورت هم کوچک بودن نوشته ها و پنجره ها شاید شما رو اذیت کند.
    به نظر من بجای 4k روی ips بودن مانیتور هزینه کنید.اگر هم مصمم هستید که 4k بخرید فقط قبلش نوشته ها و پنجره ها رو ببینید

3. این کاربر از GHAGHALEELEE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mmf66's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

همون 23 ال جی رو بخر حدود 630 تا 650 هست قیمتش مقرون به صرفه هست 4k اگرم بیاد قیمتش خیلی فرق میکنه و برای بازی هم گرافیک هیولایی میخواد

5. این کاربر از mmf66 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

اصلا 4k نخر.4k و 8k پروژه هایی هستند برای تلویزیونها جهت پخش تصاویر بسیار باکیفیت.در مانیتور شما علاوه بر فیلم و بازی احتیاج به نرم افزارها و محیطهای مدیریتی دارید که 4k براتون خیلی خیلی مشکل خواهد شد.از این جهت که اگر حداقل 26 اینچ بگیرید باز نوشته هاتون و پنجره هاتون به قدری کوچک هستند که تقریبا معادل فول اچ دی در لپ تاپهای 13 اینچ هستند.ایا تا الان روی مانیتور 13 اینچ که فول اچ دی باشه کار کردید ببینید چقدر ریز هستند ؟ تازه این در شرایطی هست که در 13 اینچ شما با تمرکز در 13 اینچ کل دسکتاپ رو تحت نظر میگیرید ولی در 26 اینچ که تقریبا 4 برابر 26 اینچ هست چه جوری میخواهید در فاصله 50-60 سانتی کل دسکتاپ رو تحت نظر بگیرید!
    برخی میگن خوب فونت نوشته ها رو بزرگ کن در اینصورت باید پنجره ها هم بزرگتر بشوند که در این صورت محیط گسترده رو از دست خواهید داد.
    برای کسانی که احتیاج به محیط گسترده دارند 4k مناسب هست، بدین صورت که چندین پنجره باز رو در صفحه دسکتاپشون قرار میدهند ولی در این صورت هم کوچک بودن نوشته ها و پنجره ها شاید شما رو اذیت کند.
    به نظر من بجای 4k روی ips بودن مانیتور هزینه کنید.اگر هم مصمم هستید که 4k بخرید فقط قبلش نوشته ها و پنجره ها رو ببینید
    اصلا من به این نکته ای که شما گفتید توجه نکرده بودم و جایی هم ندیدم. حالا شما بفرمائید که در 23MP65HQ چقدر نوشته ها و پنجره ها کوچک هستند چون من الان 19 اینچ crt دارم و زوی (1024x768) هست و به این عادت دارم و با توجه به نکته شما تغییر دادم به(1600x1200) و انقدر ریز شده که نمی تونم متنی رو بخونم. حالا شما حساب کن مدلی که من می خوام بگیرم روی(1920x1080) قرار داره و این جوری که خیلی خیلی ریز می شه.آیا شما تجربه fullhd رو داری و به نظر شما من با این مانیتور راحت هستم یا نه و می تونم اگه راحت نبودم رزولیشن رو روی (1024x1080) قرار بدم. و آیا مانیتوری وجود داره که ips و fullhd باشه ولی انقدر wide نباشه؟
    Last edited by gooogh; 03-03-2015 at 01:16.

7. این کاربر از gooogh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

همون 23 ال جی رو بخر حدود 630 تا 650 هست قیمتش مقرون به صرفه هست 4k اگرم بیاد قیمتش خیلی فرق میکنه و برای بازی هم گرافیک هیولایی میخواد
    مگه برای خرید 4k کارت گرافیک رو هم باید عوض کرد چون اینجوری باید مادربرد و سی پی یو رو هم عوض کنم. الان من geforce 9500 gt دارم و جای HDMI هم داره به نظر شما این کارت به 4k نمی خوره؟

آخر فروم باز mmf66's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

مگه برای خرید 4k کارت گرافیک رو هم باید عوض کرد چون اینجوری باید مادربرد و سی پی یو رو هم عوض کنم. الان من geforce 9500 gt دارم و جای HDMI هم داره به نظر شما این کارت به 4k نمی خوره؟
    اون که صد درصد ساپورت نمیکنه وضوح 4k رو ولی بر فرض هم ساپورت کنه اگه کار ویندوز و وبگردی و اینا باشه خوب مشکلی نیست ولی اگه بخوای بازی کنی باید یه سیستم غول داشته باشی تا بتونی بازی ها روز رو تو اون وضوح بازی کنی
    در ضمن شما مانیتور 23 اینچ 650 تومانی رو نمیتونی با مانیتور 27 تا 30 خورده ای اینچ 4k که میتونه قیمتش 1.5 تا 2 میلیون باشه مقایسه کنی شما به بودجه و انتظارتون هم توجه کنید

10. این کاربر از mmf66 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اصلا من به این نکته ای که شما گفتید توجه نکرده بودم و جایی هم ندیدم. حالا شما بفرمائید که در 23MP65HQ چقدر نوشته ها و پنجره ها کوچک هستند چون من الان 19 اینچ crt دارم و زوی (1024x768) هست و به این عادت دارم و با توجه به نکته شما تغییر دادم به(1600x1200) و انقدر ریز شده که نمی تونم متنی رو بخونم. حالا شما حساب کن مدلی که من می خوام بگیرم روی(1920x1080) قرار داره و این جوری که خیلی خیلی ریز می شه.آیا شما تجربه fullhd رو داری و به نظر شما من با این مانیتور راحت هستم یا نه و می تونم اگه راحت نبودم رزولیشن رو روی (1024x1080) قرار بدم. و آیا مانیتوری وجود داره که ips و fullhd باشه ولی انقدر wide نباشه؟
    اول ببخشید دیر جواب دادم، خدا قابلیت جدید فروم رو حفظ کنه که تو بخش اعلانات میگه نقل قول شده !!
    ببینید شما چون 19 اینچ با رزولوشن 1027*768 داشتید طبیعتا چشمتون به این رزولوشن عادت کرده اما این رزولوشن با این اینچ بسیار بزرگ هست و میتونم بگم کاملا بی کیفیت و از دور خارج شده هست.من همین الان رزولوشن 1024*1280 17 اینچ دارم که برای فاصله 50 حتی 65 سانت هم بسیار مناسب هست.همین تراکم پیکسلی مانیتور من در مانیتور فول اچ دی 23 اینچ هم هست.یعنی اگر من یک مانیتور 23 اینچ فول اچ دی داشته باشم نوشته ها و پنجره هام به اندازه مانیتور فعلیم هست ، که اندازه بسیار مناسبی هم هست.حتی اگر میخواهید تصویرتون با کیفیت تر باشه میتونید مانیتور 21.5 اینچ فول اچ دی بگیرید که البته یک خرده نوشته هاتون کوچکتر میشه ولی مشکلی از بابت بینایی نخواهید داشت.
    من خودم تجربه فول اچ دی در 13 اینچ رو داشتم و چشمم خیلی هم اذیت نمیشد ولی اگر همین تراکم پیکسلی بخواد 26 اینچ بشه دیگه کاملا تسلطم رو روی دسکتاپ از دست میدم.
    مانیتورهای wide بسیار مفیدتر از حالت معمولی هستند و کارایی بیشتری دارند.شما از بابت این نترسید و بلافاصله عاشق wide میشید.
    من نمیدونم شما مشکل بینایی دارید یا نه ولی رزولوشن 1920*1080 در 23 اینچ حالت بسیار استاندارد و معمول هست و اکثریت کابران باهاش مشکلی ندارند.
    فکر نکنم بشه سایز رزولوشن رو در فول اچ دی تغییر داد.اگر هم بشه فکر کنم چشم رو اذیت کنه لاقل رو مانیتور من که اینجوری هست.

12. این کاربر از GHAGHALEELEE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اون که صد درصد ساپورت نمیکنه وضوح 4k رو ولی بر فرض هم ساپورت کنه اگه کار ویندوز و وبگردی و اینا باشه خوب مشکلی نیست ولی اگه بخوای بازی کنی باید یه سیستم غول داشته باشی تا بتونی بازی ها روز رو تو اون وضوح بازی کنی
    پیرو صحبتهای دوستمون مثلا من یک فیلم فول اچ دی رو د نرم افزار dvbdream اجرا کردم 2-5 درصد از cpu رو اشغال کرد ولی وقتی فیلم 4k رو اجرا کردم چون cpu چسبید به 100 سیستم کلا هنگ بود.این نشون میده گرافیک شما که تقریبا مثل برای من هست (asus en210) حتی توانایی پردازش فیلمهای uhd رو نداره بازی که پیشکش.

14. این کاربر از GHAGHALEELEE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •