تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: مشکل در ارتباط با سالمندان و نخوردن یا عوضی خوردن قرص ها

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض مشکل در ارتباط با سالمندان و نخوردن یا عوضی خوردن قرص ها

سلام
    پدربزرگم چندین مشکل داره قلب+فشارخون+کلیه+اوره(نقرس)+ چشم+پوکی استخوان+پروستات
    پزشک های معالج با مشورت با همدیگه و زیر نظر متخصص داخلی در نهایت 8 قرص برای مصرف روزانه براش تجویز کردند. هر قرص هم خب باید در زمان خاصی خورده بشه مثلا یکی صبح یکی بعد نهار و .....

من تقریبا 3 روز وقت گذاشتم تا به ساده ترین شکل بهش توضیح بدم باید هر قرص رو چجوری و چه موقع بخوره یه جدول کشیدم با زمانبندی و چسبندون هر قرص در جای خودش و خلاصه خیلی مرتب و تر و تمیز.3 روز متوالی هم فقط توضیح می دادم که چجوری باید بخوره.

ولی متاسفانه هیچ فایده ای نداشته اولا میگه که این قرص ها شیمیاییه و برای بدن ضرر داره و معمولا نمی خوره.دوما قرص ها رو همه رو جابجا و اشتباه میخوره و از طرف دیگه مثلا الان دکتر قلب یه قرص قلب و 1 قرص فشارخون تجویز کرده ولی پدربزرگم هر موقع بیرون باشه میره داروخانه و قرص های فشارخونی که مثلا 3 سال پیش براش تجویز شده باشه رو میخره و به همراه این قرص های جدید میخوره مثلا الان 3 تا قرص فشار رو داره با هم میخوره.هرچی هم من توضیح می دم که خطر داره و ..... فایده نداره.اکثرا هم قرص ها که کلا مصرف نمی کنه بعد اگر یهو قلبش درد بگیره هرچی قرص برای قلب تجویز شده همه رو باهم میخوره. اگر برای پروستاتش مشکل پیش همینطور.

اختلال حواس یا مشکلات این چنینی هم نداره در ضمن تحصیلکرده و باهوش هم هست .نمی دونم مشکل از کجاست و باید چی کار کنم/

دوستان اگر تجربه یا راهنمایی دارن ممنون میشم بگید چیکار کنم.

ممنون

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

مشکلی که شما مطرح کردین تقریبا شایع هست
    یکسری افراد دارو ها رو قبول ندارن و همچنین ازدیاد داروهای مصرفی باعث خسته شدن فرد از مصرف مداوم میشه و بعضی‌دارو ها رو مصرف نمیکنه
    شما اول مطمئن بشین قرصی که خود ایشون برای فشار خون تهیه میکنن با سایر دارو ها تداخل نداشته باشه
    گمون نکنم این قرص ها باید سر ساعت خاصی مصرف بشه٬پس میتونین قرص ها رو جوری تنظیم کنین که چند تا رو صبح چند تا رو ظهر و چند تا رو موقع خواب مصرف کنن
    تهیه جعبه مخصوص دارو که بتونن راحت قرص ها رو پیدا کنن وزمان مصرف هم مشخص باشه میتونه به استفاده راحت تر کمکشون کنه

جدای عدم اعتقاد ایشون به داروهای شیمیایی شاید همین تعداد زثاد دارو باعث بی میلی به مصرف باشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

مشکلی که شما مطرح کردین تقریبا شایع هست
    یکسری افراد دارو ها رو قبول ندارن و همچنین ازدیاد داروهای مصرفی باعث خسته شدن فرد از مصرف مداوم میشه و بعضی‌دارو ها رو مصرف نمیکنه
    شما اول مطمئن بشین قرصی که خود ایشون برای فشار خون تهیه میکنن با سایر دارو ها تداخل نداشته باشه
    گمون نکنم این قرص ها باید سر ساعت خاصی مصرف بشه٬پس میتونین قرص ها رو جوری تنظیم کنین که چند تا رو صبح چند تا رو ظهر و چند تا رو موقع خواب مصرف کنن
    تهیه جعبه مخصوص دارو که بتونن راحت قرص ها رو پیدا کنن وزمان مصرف هم مشخص باشه میتونه به استفاده راحت تر کمکشون کنه

جدای عدم اعتقاد ایشون به داروهای شیمیایی شاید همین تعداد زثاد دارو باعث بی میلی به مصرف باشه
    سلام
    دارو های فشارخونش با هم تداخل داره.ولی گوش نمیده.
    یه جدول خیلی خوشگل از دارو هاش براش تهیه کردم که قرصی که باید سر ساعت خاصی بخوره را روش چسبوندم که شکل قرص رو بشناسه و در ضمن یه جعبه داروی خیلی شیک رنگی که میشه به صورت هفتگی قرص ها رو توش چید براش تهیه کردم و خودم قرص هاش رو توش می ریزم.ولی اصلا فایده ای نداشته .
    مثلا یه هفته مونده به آزمایش خونش یهو همه قرص ها رو دوتا دوتا مصرف می کنه که مثلا تو آزمایش معلوم نشه.
    میخوام کمکش کنم اگر حرف گوش کنه براش مشکلی پیش نمیاد مساله اینجاست لجبازی میکنه یا نمی دونم مشکل چیه؟
    کراتنینش شده بود 2.3 -------------------- دکترهاش خیلی خوبن با قرص و نظارت شدید 3 ماهه من به 1.8 رسید ولی باز دوباره قرص هاش رو نمی خورده الان باز برگشته رو 2.1. کلافه شدم.
    تقریبا تمام راه هایی که شما فرمودید رو امتحان کردم ولی بی فایده بوده.
    در نهایت چون قرص پروستات هم نمی خورد این قرص ایرانی گیاهیه که اسمش یادم رفته رو خریدم میخوره ولی خب تاثیر درمانی نداره ولی حداقل کاریه تونستم بکنم.
    ممنون از شما

4. این کاربر از رومنس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •