تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: خازن های پاور

اگه نباشه جاش خالی می مونه lpix's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض خازن های پاور

با سلام

یه پاور silverstone 350W دستمه که روی سیستم روشن نمی شد. بازش کردم و با اتصال کوتاه کردن دو تا سیم سبز و سیاه روشنش کردم. فن کار کرد و روشن شد. ولی به محض رشن شدن یه صدای کوچیکی اومد و فک کنم یکی از خازن هاش سوخت. چون بوی بدی هم اومد
    بعد خاموشش کردم و چند بار هم روشنش کردم. باز هم روشن شد و فن می چرخه. چک کردم چند تا از خازن هاش باد کردن ...
    الان با چیزهایی که تو نت خوندم می خوام این کارها رو انجام بدم:
    1. خازن های معیوب و همینطور مشابه اون ها رو عوض کنم
    2. با استفاده از اسیلوسکوپ یکی از دوستان میزان نوسان در ولتاژ خروجی رو اندازه بگیرم و چک کنم که بیتشر از 120 میلی ولت نشه ...

سوالی که دارم اینه که چون من قبلا تعمیر پاور انجام ندادم آیا این کارها کافی هستم یا بهتره بدم به یه تعمیر کار با تجربه ... ؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

با سلام

یه پاور silverstone 350W دستمه که روی سیستم روشن نمی شد. بازش کردم و با اتصال کوتاه کردن دو تا سیم سبز و سیاه روشنش کردم. فن کار کرد و روشن شد. ولی به محض رشن شدن یه صدای کوچیکی اومد و فک کنم یکی از خازن هاش سوخت. چون بوی بدی هم اومد
    بعد خاموشش کردم و چند بار هم روشنش کردم. باز هم روشن شد و فن می چرخه. چک کردم چند تا از خازن هاش باد کردن ...
    الان با چیزهایی که تو نت خوندم می خوام این کارها رو انجام بدم:
    1. خازن های معیوب و همینطور مشابه اون ها رو عوض کنم
    2. با استفاده از اسیلوسکوپ یکی از دوستان میزان نوسان در ولتاژ خروجی رو اندازه بگیرم و چک کنم که بیتشر از 120 میلی ولت نشه ...

سوالی که دارم اینه که چون من قبلا تعمیر پاور انجام ندادم آیا این کارها کافی هستم یا بهتره بدم به یه تعمیر کار با تجربه ... ؟
    دو عدد خازن 300 ولتی در پاور است باید حتما اون ها دشارژ بشه بعد برد پاور رو لمس کنید ولتاژ زیادی هست و اگر حواستون نباشه ممکنه دردسر درست بشه پاور رو از برق کشیدید باید با هیت سینک برد رو از بدنه بیارید بیرون برد نباید لمس بشه با یک پیچ گوشی که روکش عایق درست و حسابی داره دوسر خازن های 300 ولتی رو از پایه اتصال بدید و مطئن بشید تخلیه شده باشه جرقه که بزنه یعنی تخلیه میشه بعد میتونید با هویه اون خازن های مورد نظر رو جدا کرده و خازن با همون مشخصات هم بزارید اگر با اون مشخصات پیدا نکردید ولتاژ باید یکی باشه ظرفیت بیشتر بود ایراد نداره اگر هم خازن صافی باشه هرد و زیاد باشه مشکلی نیست

بعد از اینکار قطعات اطراف خازن و قطعاتی که به خازن بوق میزنه هم باید تست بشه که مشکلی نداشته باشه بهرحال به نظر من بهتره به یک تعمیرکار که تجربه داره داده بشه و از نظر خودم اگر برای سیستمتون میخواین یک پاور نو تهیه کنید بهتره

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه lpix's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

دو عدد خازن 300 ولتی در پاور است باید حتما اون ها دشارژ بشه بعد برد پاور رو لمس کنید ولتاژ زیادی هست و اگر حواستون نباشه ممکنه دردسر درست بشه پاور رو از برق کشیدید باید با هیت سینک برد رو از بدنه بیارید بیرون برد نباید لمس بشه با یک پیچ گوشی که روکش عایق درست و حسابی داره دوسر خازن های 300 ولتی رو از پایه اتصال بدید و مطئن بشید تخلیه شده باشه جرقه که بزنه یعنی تخلیه میشه بعد میتونید با هویه اون خازن های مورد نظر رو جدا کرده و خازن با همون مشخصات هم بزارید اگر با اون مشخصات پیدا نکردید ولتاژ باید یکی باشه ظرفیت بیشتر بود ایراد نداره اگر هم خازن صافی باشه هرد و زیاد باشه مشکلی نیست

بعد از اینکار قطعات اطراف خازن و قطعاتی که به خازن بوق میزنه هم باید تست بشه که مشکلی نداشته باشه بهرحال به نظر من بهتره به یک تعمیرکار که تجربه داره داده بشه و از نظر خودم اگر برای سیستمتون میخواین یک پاور نو تهیه کنید بهتره
    خیلی ممنون بابت راهنمایی های خوبتون

می خواستم عوض کنم ولی بعد که بازش کردم دیدم پاور خیلی خوبیه:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    و
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سیستم خودم نیست ولی فعلا دست منه
    یه کامپیوتر قدیمیه. با 512 مگ رم. هارد 120 و ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •