تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: بررسی تخصصی عملکرد و معایب لپ تاپ های N550 JK ASUS

پروفشنال DJMOKHTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

11 بررسی تخصصی عملکرد و معایب لپ تاپ های N550 JK ASUS

درود

خدمت دوستان عزیزم

نظر شخصی بنده ابتدا به عنوان یک خوره لپ تاپ و دوم به عنوان یک کارشناس نرم افزار در رابطه با N550 JK :

بررسی تخصصی :

1- صفحه نمایش :

صفحه نمایش این مدل آنطور که تبلیغ میشود عالی نیست . البته بنده مدل تاچ را تست کردم . میزان روشنایی مناسب هست اما میزان یکنواختی پخش نور در نقاط مختلف اصلا مناسب نیست بخصوص در گوشه ها .

این مساله را میتونید در این تصویر هم ببینید که بدرستی اشاره شده است :

میزان عمق مشکی مناسب نیست و نور اضافی در پس زمینه مشاهده میشود . شما یک صفحه کاملا مشکلی را با مقداری نور پس زمینه میبینید ! در تصویر فوق کاملا مشخص هست البته در مدل لمسی بیشتر مشهود میباشد

با نور زمینه سفید مشکل دارد و مقداری مایل به قرمز و کنتراست پایین و عدم گامای یکنواخت در زاویه های مختلف در گوشه ها مشاهده میشود .

عدم یکنواختی نور در زمینه این صفحه بخصوص در صفحه کاملا سفید در دید از زاویه کاملا مشهود است و نور پس زمینه سفید همه این مدل ها نقص دارند . شما با باز کردن مای کامپیوتر اگر کمی دقت کنی سفید مایل به قرمز در گوشه ها را میبینید که نشان دهنده کیفیت پایین ساخت بوده و جالب نیست ( این مساله مختص ایسوس نبوده و در بیشتر لپ تاپ های موجود در بازار شایع است )

با توجه به IPS بودن پنل این مدل بنده انتظار زاویه دید بهتری داشتم اما متاسفانه زاویه دید در حد لپ تاپ های مشابه مانند سونی که از همین پنل استفاده میکنند نیست و دقت زاویه دید تا 40 درصد ضعیف تر از مدل های سونی هست

بنده VAIO PRO هم دارم که برای بیزنس استفاده میکنم میتونم بگم تا به امروز پنل لپ تاپی با کیفیت تر و یکنواخت تر از صفحه نمایش VAIO PRO ندیدم . انگار صفحه گوشی و تبلت هست . حتی صفحه نمایش رتینا اپل هم نتوانست بنده را قانع کند به جز رزلوشن بالای اپل, در زمینه یکنواختی و یکدست بودن صفحه متاسفانه حتی اپل هم دارای نقایصی بود و راضی کننده نبود .

قطع و صل صفحه نمایش در این مدل کاملا مشهود میباشد و احتمالا از کابل مانیتور ( سوکت ) میباشد . طی 3 روز کار با این مدل در استفاده عادی بنده 5 بار با این مساله برخورد کردم . اما در حالت تست اگر درب را چند باز و بسته کنید تقریبا زیاد قطع و وصل میشود . در این حالت نیاز هست لپ تاپ را اف یا اسلیپ کنید و مجدد روشن تا حل شود . نباید این لپ تاپ را زیاد جابجا و باز و بسته کنید در غیر اینصورت جلوی دوستان خود شرمنده میشوید !

2- صدا :

صدای اسپیکرهاش بی کیفیت هست . کجای دنیا اسپیکر را میگذارند زیر لپ تاپ ؟ روی میز مقداری بهتر هست اما شما اگر قصد استفاده از این مدل بر روی یک فن را داشته باشید کلا صدا خفه هست . صدای این مدل فقط و فقط بلند هست ولی متاسفانه دقت و افکت و جزئئیات صدا خیلی پایین هست . وجود ساب ووفر برای یک لپ تاپ هم جالب نیست . اگر کسی قصد داشت ساب ووفر به لپ تاپ وصل کند سیستم خانگی میخرید به جای لپ تاپ . اصولا قابل حمل بودن و پرهیز از زیورآلات !! برای یک لپ تاپ مساله مهمی هست . هر چند که این مساله سلیقه ای میباشد ..

3- وضعیت سی دی رام :

لپ تاپ اکبند و پلمپ از نمایندگی خریداری شد . درب سی دی رام مشکلی نداشت و به خوبی بسته شده بود ( در این مدل درب سی دی رام بصورت پیشفرض درست چفت نمیشود ) که این درست بودن آن برای بنده جای تعجب بود . به زیر لپ تاپ دقت کردم متوجه شدم پیچهای زیر لپ تاپ انگار باز شده با نمایندگی ویستا که گارانتی این محصول هست از طریق یکی از دوستان فعال در این زمینه پیگیر و تماس گرفتم و جویای علت شدم بلاخره مشخص شد که چون درب سی دی این مدل همگی از کارخانه مشکل دارد و مراجعه به .یستا برای این مورد بسیار زیاد بوده شرکت ویستا قبل از اینکه مشتری خودش بخاطر این مورد مراجعه کند از قبل مشکل را با باز کردن لپ تاپ حل کرده ! به هر حال این مساله برای کالایی که اکبند خریداری میشود جالب نیست و تو ذوق مشتری میخورد .

در تست هایی که در پلی و رایت انجام شد عملکرد سخت افزاری سی دی رام مناسب و بدون نقص است

وضعیت وزن و بدنه :

جنس بدنه مقاوم هست . بدنه خیلی خیلی بزرگ و خیلی سنگین و قطور هست اصلا برای حمل و نقل مناسب نیست . پشت صفحه لپ تاپ هم مقداری سنگین و قطور کار شده ( ارم ایسوس مانند لپ تاپ های اپل به رنگ سفید روشن میشود ) . کیفیت در حد نرمال هست و میزان پذیرش خط و خش هم در حد عادی هست .

هنگامی که به شارژ وصل هست اگر پوست ظریفی دارید برخی مواقع که گوشه دستت شما به بدنه الومینیومی این لپ تاپ برخورد میکند مقداری برق گرفتگی خفیف را حس میکنید که مو به تن شما سیخ میکند . اما واقعا امیدوارم این مساله با توجه به اینکه با بدنه این مدل دائم در تماس هستید در دراز مدت باعث ریزش موهای شما نشود !

وزن این لپ تاپ بسیار زیاد هست و به راحتی شما را خسته میکند . شارژر بسیار بزرگ هست . حمل این دو با هم خیلی خسته کننده هست .

ظاهر این لپ تاپ اگر دقت کنید از اپل سری مک بوک پرو 15 تقلید کرده است . البته کیبورد در این مدل چندان شبیه اپل نیست اما در سری جدید که قیمت نزدیک به 6 میلیون تومان دارند دقیقا کپی اپل مک بوک پرو 15 شده است . و از نظر شخصی بنده هیچ چیز بدتر از این نیست یک شرکت بی هویت باشد و تولیدات دیگر کمپانی ها را تقلید و با مقداری تغییرات جزئی طراحی کند .

گرافیک و پردازنده :

کیفیت گرافیک فوق العاده بالا هست ( GTX 850 ) با چهار گیگ رم اختصاصی گرافیکی . به جز سری G ایسوس تا به امروز چنین کیفیت و قدرت گرافیکی روی لپ تاپ های معمولی داخلی ندیده بودم . همچنین کیفیت پردازنده بسیار مناسب هست و کوچکترین نقصی در پردازش مشاهده نخواهید کرد

فن و نویز :

سیستم خنک کننده بسیار عالی و بی صدا هست . ختی موقع بازی هم تقریبا چندان صدایی از فن این مدل نخواهید شنید . گرما هم در حد معمولی هست . بیشتر بالای کیبورد سمت چپ گرم میشود

هارد دیسک :

هارد 1500 گیگ مدلی که بنده تست کردم از نوع سامسونگ بود و مشکلی از لحاظ سرعت و نویز ندیدم و عملکرد طبیعی داشت . اما با نصب SSD بر روی این سیستم سرعت بسیار بالایی خواهید داشت . با SSD روشن شدن سیستم و لود کامل ویندوز 8.1 پرو فقط 7 ثانیه طول میکشد

رم :

8 گیگ رم بسیار مناسب هست و هیچ احساس نیازی به ارتقا رم نیست . اما این مدل تا 16 گیگ رم را ساپورت میکند . یک اسلات رم 8 گیگی بر روی دستگاه نصب است و اسلات دیگر خالی گذاشته شده ( بر خلاف بیشتر مدل ها که برای رم 8 از دو تا 4 گیگ استفاده میکنند که در صورت ارتقا هزینه بیشتری برای کاربر در بر خواهد داشت اما ایسوس در این مدل کار مناسب و بجایی انجام داده که از یک رم 8 گیگی استفاده کرده است )

کیبورد و تاچ پد :

از تایپ کردن با کیبورد بزرگ و عمیق این مدل لذت میبرید . کلید های کیبورد بسیار نرم و بی صدا هستند . عملکرد تاچ پد هم در حد نرمال و معمولی هست و مشکلی مشاهده نشد . اما نور تقریبا مایل به صورتی پس زمینه کیبورد برای بدنه نقره ای تقریبا میتونم بگم زشت هست و اصلا با هم ست نمیشوند . هر چند که با توجه به نقره ای بودن کیبورد , نور صفحه نمایش بر روی کیبورد می افتد و حروف حتی در تاریکی هم دیده میشود و نیاز به نور زمینه ندارد

باطری :

باطری در حالت عادی غیر قابل تعویض است . اما در صورت بروز مشکل در باطری خود شما به راحتی میتوانید پشت لپ تاپ را باز کرده و باطری را جدا و تعویض کنید . میزان شارژ دهی باطری متوسط رو به پایین هست . با توجه به نور پس زمینه و کاری که انجام میدهید و عوامل دیگر ... میتوان انتظار 2 الی 3 ساعت را از باطری داشت .

جمع بندی کلی :

برای کارهای سنگین بسیار مناسب هست . ولی این لپ تاپ چیزی نیست که ببرید سر کار یا کلاس و ... . کلا استفاده از این مدل بحای سیستم خانگی برای افرادی که مکان گذاشتن کیس و ... ندارند مناسب هست . کیفیت ساخت متوسط هست

برای افراد حرفه ای که انتظار کیفیت ساخت بالا در صفحه نمایش و بدنه دارند مناسب نیست . به هرحال اینها واقعیت هایی بود در باره این لپ تاپ که بصورت منصفانه و بدور از تعصب خاصی بنده عنوان کردم برای دوستانی که قصد خرید دارند قبل از خرید دقت کنید که ایا با این مسالئل میتوانید کنار بیاید یا خیر

اگر مشاوره برای لپ تاپ خواستید بنده در خدمت شما هستم

موفق و سربلند باشید

2. 5 کاربر از DJMOKHTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

میشه یه لب تاپ خوب برای برنامه نویسی و انجام کارهای گرافیکی که حدود 3700 اینا معرفی کنین
    اصلن گیم بازی نمی کنم فقط برای کارهای سنگین اتوکد و برنامه نویسی می خوام

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

13 مشکل این لپ تاپ

سلام.

من مدت زیادی با وسواس زیادی برای انتخاب یک لپ تاپ خوب از همه لحاظ تحقیق کردم و در نهایت این مدلو انتخاب کردم.
    و خریدمش.

توی 10 روز اول خریدم یه مشکلی براش پیش اومد: صفحه نمایشگر یهو میپرید و سیاه میشد. بدون اینکه لپ تاپ آسیبی دیده باشه. و روز به روز این مشکلش وخیم تر میشد.
    خداروشکر از فروشگاه معتبری خریده بودم. بردم و اونام با گارانتیش فرستادن تهران و در نهایت بعد از چند روز تعمیر نشد و تعویض شد و نوشو بهم دادن.
    1 سال بدون هیچ مشکلی باهاش کار کردم. بعد یک سال دوباره همون مشکل صفحه نمایشگر پیش اومد.ظاهرا مشکل سخت افزاری بود چون با هیچ یک از کارهای نرم افزاری حل نشد(بردم پیش متخصصش) . حالا دوباره فرستادن تهران که ببینن میشه درستش کرد یا باز باید تعویض بشه!
    وقتی تو اینترنت سرچ کردم دیدم برای خیلی از افرادی که این لپ تاپو دارن دقیقا همین مشکل پیش اومده.(سرچ کنید: سیاه شدن صفحه نمایشگر لپ تاپ asus n550)
    میخواستم بپرسم این مشکل واقعا مربوط به تولید و مدل این لپ تاپه؟
    اصلا دلیل این مشکلش چیه؟
    و چه جوری قابل تعمیره؟
    ینی اگر گارانتی نداشت میشد تعمیرش کرد؟

ممنووونم

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

سلام.

من مدت زیادی با وسواس زیادی برای انتخاب یک لپ تاپ خوب از همه لحاظ تحقیق کردم و در نهایت این مدلو انتخاب کردم.
    و خریدمش.

توی 10 روز اول خریدم یه مشکلی براش پیش اومد: صفحه نمایشگر یهو میپرید و سیاه میشد. بدون اینکه لپ تاپ آسیبی دیده باشه. و روز به روز این مشکلش وخیم تر میشد.
    خداروشکر از فروشگاه معتبری خریده بودم. بردم و اونام با گارانتیش فرستادن تهران و در نهایت بعد از چند روز تعمیر نشد و تعویض شد و نوشو بهم دادن.
    1 سال بدون هیچ مشکلی باهاش کار کردم. بعد یک سال دوباره همون مشکل صفحه نمایشگر پیش اومد.ظاهرا مشکل سخت افزاری بود چون با هیچ یک از کارهای نرم افزاری حل نشد(بردم پیش متخصصش) . حالا دوباره فرستادن تهران که ببینن میشه درستش کرد یا باز باید تعویض بشه!
    وقتی تو اینترنت سرچ کردم دیدم برای خیلی از افرادی که این لپ تاپو دارن دقیقا همین مشکل پیش اومده.(سرچ کنید: سیاه شدن صفحه نمایشگر لپ تاپ asus n550)
    اصلا دلیل این مشکلش چیه؟
    و چه جوری قابل تعمیره؟

ممنووونم
    کلا مدل های ایسوس زیاد مشکلات دارند
    خودم هم ویوو بوک داشتم خدا تا مشکل داشت اخر سر با ۵۰۰ تومن فروختمش
    کیفیت قطعات مورد استفاده در بورد خیلی پایین هست

کاربر فعال اینترنت آسیاتک android500's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

سلام.

و خریدمش.

اصلا دلیل این مشکلش چیه؟
    و چه جوری قابل تعمیره؟

ممنووونم
    منم دقیقا همین مشکل رو دارم خیلی مشکل مزخرفی هست. من احتمال میدم مشکل نه تو نرم افزاره نه تو سخت افزار بلکه تو طراحی اون هست که باعث میشه کابل فلت تحت اختلال الکتریکی یا مغناطیسی قرار بگیره به هم بریزه و تصویر درست حسابی رو نمایش نده و درنهایت باعث مشکی شدن اون میشه ولی خاموش نمیشه. نبود کابل ارث هم تو سیمکشی خونه میتونه عامل این مشکل باشه چون اکثر مواقع بدنه لپتاپ هم یه الکتریسیته ای رو داخلش داره. تو انجمنای خارجی گفتن با قطع اتصال کابل فلت و وصل کردن دوباره اون مشکل تا یه زمانی حل میشه که تو یه ویدویی که دیدم طرف اینکارو کرد موقع وصل کردن جرقه زد که صفحه نمایشش هم کاملا سوخته بود برای این مشکل هم میشه باتری رو خارج کرد و سپس کابل فلت رو قطع و وصل کرد ولی من ترجیح میدم درب لپتاپ رو ثابت نگه دارم و باز و بسته نکنم تا این مشکل پیش نیاد وگرنه حتما این مشکل پیش میاد.
    دوستان حرفه ای اگه نظری در این مورد دارن ممنون میشم راهنمایی کنن که چطور باتری رو خارج کنیم(باتری به راحتی قبل جداسازی نیست) و کابل فلت رو قطع و وصل کنیم چون متاسفانه تو این مملکت تعمیرکار باانصاف کم پیدا میشه و باید خودمون دست به کار بشیم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •