تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: چند سوال درمورد لپ تاپ

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض چند سوال درمورد لپ تاپ

سلام ، حدود 4 یا 5 ماهه که لپ تاپ خریدم ( ASUS K551LN - XX199H ) اولین بازی که نصب کردم watch dogs بود . حدود سه - چهار ماه تمام تنظیمات گرافیکیشو روی high گذاشتم و حدودا یک روز درمیون حدود 4 تا 6 ساعت بازی می کردم ( البته رو ultra هم اجرا می کرد ولی وقتی که ماشین ها میترکیدن یه خورده لگ دار می شد ) بعد از سه - چهار ماه دیدم وسط بازی دیوار میاد رفتم از چند نفر پرسیدم گفتن گرافیکت داره ضعیف میشه منم تنظیماتشو گذاشتم رو medium یه مدت درست بود ولی بعدش دوباره اون دیوار ها اومد تا جایی که مجبور شدم رو low بذارم همه چی شو که بعد از یکی دو هفته با 30 فریم درثانیه اجراش میکرد . بازی battlefield 4 هم چند روز پیش نصب کردم همه چی را روی مدیوم گذاشتم با 60 فریم اجراش کرد . سه - چهار ماه پیش هم همینطوری اجراش میکرد . آیا واقعا کارت گرافیک لپ تاپم ضعیف شده ؟ سوال دوم ) وقتی که بازی nfs most wanted یا life is strange را بازی می کنم دمای سی پی یوم به 70 و خورده ای میرسه مادربرد هم حدود 70 میشه ولی کارت گرافیکم 60 و خورده ای آیا این دما واسه قطعات لپ تاپ ضرر داره ؟ (کول پد هم دارم و دمای اتاقم 22 درجه است ) سوال سوم ) هنگام بازی وقتی نرم افزار speccy را باز میکنم دمای سی پی یو و مادربرد را با رنگ قرمز مینویسه ولی قطعات دیگه رو با زرد نشون میده ( وقتی هم که از بازی میام بیرون دوباره دما رو با زرد نشون میده ) یعنی دماشون باعث آسیب زدن بهشون میشه ؟ اینم مشخصات لپ تاپم : OS : Windows 8.1 Single Language 64-bit cpu : Intel Core i7 4500U RAM : 8.00GB Dual-Channel DDR3 motherboard : ASUSTeK COMPUTER INC. S551LN VGA : 4095MB NVIDIA GeForce 840M رزولوشن مانیتور : (Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz

داره خودمونی میشه تابو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

جواب یک : عزیزم چیپ گرافیک دیجیتاله 0-1 پس یا کار میکنه یا نه پس ضعیف نمیشه . جواب دوم : دمای سی پی یو شما بالاست و قطعا ضرر داره و باید دستگاتونو برای سرویس ببرید تعمیرگاه . جواب سوم : با جواب دوم یکی هست حتما برای سیستم کولینگ یه تعمیرگاه ببر حتما وگرنه گرافیک میسوزه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

آخه دمایی که سی پی یوم میتونه تحمل کنه 100 درجه است و تو کلی از فروم های خارجی معروف هم رفتم چند نفری دماشون همین قدر بود حتی بعضی هاشون بالاتر از این ولی تو جواب نوشته بودن این دما کاملا عادیه و هیچ جای نگرانی نیست . یکی از فروم ها هم tom's hardware بود.

داره خودمونی میشه تابو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

نه دوست عزیزم شما ساده ترین نرم افزار کولینگ تست رو هم نصب کنی به سادگی بهت میگه دمای سبز چه درجه ایه و قرمز چه درجه ای . مگه فرومهای خارجی استادن؟ در ضمن دستگاه از خود شرکت اچ پی تو آمریکا برای تعمیر به ایران اومده . عزیزم ما تو ایران تعمیرکارای خوب زیاد داریم . فرومهای خارجی رو ولش کن . واقعیت رو ببین

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

من لپ تاپمو بردم تعمیرگاه و بازش کردن و تست کردن فن هاشو گفتن همشون سالمه بهشون گفتم دمای سی پی یوم موقع بازی 75 میشه گفتن کاملا عادیه تمام لپ تاپ ها همینطوری هستن.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

اینکه وسط بازی تغییراتی نا بهنجاری مشاهده میشه ممکنه از خراب بودن شیدر گرفیک باشه خودم هم ۷ سال پیش با یک گرافیک همین مشکلات رو داشتم
    کلا گرافیک از واحد های مختلفی تشکیل شده خرابی هر کدوم از اونخا ممکنه این مشکل رو بوجود بیاره ترجیحا گرافیک را اپدیت کن ببین بازم مشکل پا برجاست یا خیر؟
    در ضمن اصلا گرافیک قطعه ۰و۱ نیست ممکنه بخشی ازش خراب بشه ...
    نکته بعدی دمای ۷۵ کاملا عادی هست دمای لپتاپ خودم تا ۹۵ هم میره و کلیه لپتاپ های در دمای خیلی بالا یصورت خودکار خاموش میشوند
    اون نرم افزار های دمای عادی را با سبز نشان میدهند بازی کردن برای لپتاپ وضعیت تحت فشار است پس با رنگ قرمز نشان میدهد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

خیلی ممنون از پاسختون . من حدود دو ماه پیش گرافیکمو آپدیت کردم ولی همه چی داغون شد وقتی ویندوز بالا میومد 40 درصد از سی پی یو استفاده می شد و باید با نگه داشتن دکمه پاور لپ تاپو خاموش می کردم و ... . restore را که زدم درست شد . حالا بازم آپدیتش میکنم هرچی شد بهتون اطلاع میدم . بازم ممنونم راستی وقتی که گرافیکمو آپدیت کرده بودم هیچ تاثیری نداشت. البته من بازم مطمئن نیستم که گرافیکم ضعیف شده یا نه چون فقط تو بازی watch dogs ( نسخه بلک باکسش رو داشتم ) این مشکل واسم پیش اومد . bf4 را قبلا رو مدیوم راحت اجرا می کرد الان هم راحت اجراش میکنه تازه بعضی از تنظیماتشو گذاشتم رو high بازم با 40 - 50 فریم میاره

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

اگه فقط توی یک بازی اشکال داره ممکنه اشکال از بازی باشه
    در ضمن سعی کنید نسخه عادی بازی ها را بگیرید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

بله تا الان فعلا تو همین یک بازی این مشکل رو دارم . چشم از این به بعد نسخه عادی رو میگیرم.
    Last edited by mohammadb86; 10-03-2015 at 21:22.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

راستی یه سوال دیگه هم دارم . آپدیت کارت گرافیک روی قدرت کارت گرافیک چقدر تاثیر میذاره ؟ مثلا میشه fps یه بازی که 40 هست بعد از آپدیت به 45 یا 50 برسه ؟ اگه عکسی از تست کارت گرافیک قبل و بعد از آپدیت دارید لطفا بذارید. و اگه میشه یه سایتی معرفی کنید که من مشخصات سیستممو توش بنویسم و بگه که چه بازی هایی را با چه فریمی میتونم اجرا کنم یا یه نرم افزاری معرفی کنید که کامپیوترمو تست کنه و بگه بازی ها را با چه فریمی میاره . ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •