تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: ** مشاوره جهت به روز رسانی کارت گرافیک **

آخر فروم باز happyfeat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض ** مشاوره جهت به روز رسانی کارت گرافیک **

سلام خدمت همه دوستان
    من مشخصات سیستمم به شرح زیر هست
    cpu : intel core i5 2500k stock freq
    mb: p67 asrock
    ram : 2 * 4 gig ddr3
    vga: amd 6950 cross fire
    power : 885 green
    حالا قصد داشتم کارت گرافیک سیستم رو بروز کنم و به فکر تهیه کارت جی فروس 970 هستم اما چند تا سوال ذهن من رو درگیر خودش کرده که از شما دوستان راهنمایی میخوام
    اول اینکه با ارتقا کارت به نظر شما پردازنده و مادربرد گلوگاه برای کارت ایجاد می کنند و آیا ااین پردازنده برای کارت مورد نظر مناسب هست؟
    دوم اینکه تفاوت کارایی و پرفومنس کارت 970 با کارت های الان خودم در چه حدی هست و چه قدر قوی تر هست
    سوم اینکه آیا ارزش داره کمی صبر کنم و از کارت های سری جدید ای ام دی سری 300 خرید کنم یا نه ؟! یعنی از نظر کارایی ممکنه تفاوت فاخشی با کارت های سری 9 جی فورس بکنه ؟!!
    ممنون میشم اساتید عزیز رهنمایی بفرمایید

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

970 یه مشکل حافظه هم داره تو مدل 4 گیگ.تو اینترنت تحقیق کنین بد نیست.
    به نظر من صبر کن مدلای amd بیاد ببینیم چه جوریسات.من احتمال میدم قیمت گرافیکای انویدا هم با اومدن amd کمتر میشه.

3. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال jahangir1400's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام

1. پردازنده خوبی داری و گلوگاه ایجاد نمیکنه، اورکلاک هم میتونی بکنی که بهترم بشه، در مورد مادربرد شما اطلاعاتی ندارم، اما کلا مادربرد زیاد مهم نیست قدیمی نباشه کافیه، همین که کراس فایر رو جواب داده با 970 هم نباید مشکلی داشته باشه.

2. طبق نتیجه مقایسه 3dmark11 بین 2 تا 6950 و یه 970 حدود 30 درصد افزایش کارایی داره، در بازی ها و تستای دیگه هم همین حدود یکم کمتر بیشتر بهبود داره، یکی دقیقا مثل شما به همین شکل ارتقا داده اینم لینک نتیجه مقایسه: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . اینم تاپیک مشاوره این شخص [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . cpu هم 3570 هست که تقریبا کارایی مشابه با 2500 داره
    مورد دیگه ای هم که باید توجه کنی میزان مصرف برق هست، 2 تا 6950 در حالت فول لود حدود 330 وات مصرفشه در حالی که 970 حدود 150 وات

3. بستگی به نیازت داره، میتوی صبر کنی هم سری جدید کارتها میاد، هم با در راه بودن DX12 میتونی خیالت راحت باشه که DX12 رو فول ساپورت میکنه، اگرچه اعلام کردن که تمام کارتها فعلی DX12 رو ساپورت میکنه اما احتمال هم داره رو کارتهای جدید یه سری امکانات و آپشن اضافه داشته باشه، ممکن هم هست اینجور نباشه. صرفا از جنبه احتیاط میگم و احتمال

در مورد مشکل حافظه که دوستمون گفتن هم تحقیق کن من دقیق نمیدونم کدوما مشکل داره و چه مشکلی

در کل به نیازت نگاه کن، اگر الان راحتی و مشکل خاصی نداری صبر کن، اگر لازمه و عجله داری ارتقا بده ضرر نمیکنی

5. 2 کاربر از jahangir1400 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

سلام خدمت همه دوستان
    من مشخصات سیستمم به شرح زیر هست
    cpu : intel core i5 2500k stock freq
    mb: p67 asrock
    ram : 2 * 4 gig ddr3
    vga: amd 6950 cross fire
    power : 885 green
    حالا قصد داشتم کارت گرافیک سیستم رو بروز کنم و به فکر تهیه کارت جی فروس 970 هستم اما چند تا سوال ذهن من رو درگیر خودش کرده که از شما دوستان راهنمایی میخوام
    اول اینکه با ارتقا کارت به نظر شما پردازنده و مادربرد گلوگاه برای کارت ایجاد می کنند و آیا ااین پردازنده برای کارت مورد نظر مناسب هست؟
    دوم اینکه تفاوت کارایی و پرفومنس کارت 970 با کارت های الان خودم در چه حدی هست و چه قدر قوی تر هست
    سوم اینکه آیا ارزش داره کمی صبر کنم و از کارت های سری جدید ای ام دی سری 300 خرید کنم یا نه ؟! یعنی از نظر کارایی ممکنه تفاوت فاخشی با کارت های سری 9 جی فورس بکنه ؟!!
    ممنون میشم اساتید عزیز رهنمایی بفرمایید
    توضیحات جهانگیر عزیز کامل بود. مشکلی از لحاظ ایجاد گلوگاه در پردازنده یا سازگاری قطعات جود نداره. GTX 970 نسبت به گرافیک فعلی خودتون ارتقاء مناسبیه.
    در مورد مشکل حافظه این کارت باید بدونید که GTX 970 با 4گیگ Vram عرضه میشه اما 3.5 گیگ از این مقدار در عمل کارایی داره و سرعت حافظه در زمان لود کامل رم افت میکنه.
    ولی این مشکل قابل چشم پوشیه چون بازی‌های امروزی در رزولوشن FHD بیشتر از 2گیگ Vram نیاز ندارن. برای این رزولوشن هیچ وقت به بیش از 3 گیگ Vram نیاز نخواهد بود. یعنی با بازی‌های آینده هم هیچ مشکلی نخواهید داشت.

در مورد کارت‌های جدید AMD، همیشه روال کار اینجوری بوده که هر دو شرکت بزرگ تولید کننده گرافیک، محصولاتی هم رده با تفاوت‌های اندک تولید میکنند و در هر رنج قیمتی محصولات مشابهی از هر دو برند وجود دارند که البته در بعضی بازه‌ها کارت‌های Nvidia و در بعضی دیگه کارت‌های AMD ارجحیت دارن.
    اگه الان قصد خرید دارید، پیشنهاد میکنم همین GTX 970 رو تهیه کنید. کارت کم مصرف و خنکیه و نسبت به قیمتش عملکرد بسیار خوی داره. Zotac GTX 970 OC 4GB حدود 1،350 قیمت داره و در بین GTX 970ها قیمت بسیار مناسب و گارانتی معتبری داره. بعید میدونم AMD در سری جدیدش کارت بهتری با این حدود قیمت معرفی کنه.

7. 2 کاربر از kaveh-gh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

سلام.مشخصات سیستم من اینه:
    main:Biostar e770 a DDR2
    cpu:AMD Phenome 9650
    Ram:$GB DDR2
    حالا قصد خرید یه کارت گرافیک حرفه ای دارم.آیا کارت های خوب مثل R9280 و R9290 روی سیستم من جواب میدن یا خیر؟پیش از این یه کارت R9280x Asus روی سیستم امتحان کردم که کار کرد ولی مشکل داشت.اما نفهمیدم مشکل از خود کارت بود یا این که با سیستم من هم خوانی نداشت.ممنون از لطفتون....

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    بعد از مشاوره ای که چند وقت پیش از شما گرفتم و مشکلاتی که در اجرای بازی های جدید با کارت هام داشتم تصمیم به ارتقا کارتم گرفتم که 2 گزینه مد نظرم هست
    گزینه اول کارت جی فورس 970 هستش که خیلی از دوستان هم پیشنهادش دادن اما چیزی که منو مردد در خریدش میکنه اون 500 مگ حافظه ای هستش که در کارت باعث بروز افت سرعت میشه . ناگفته نمونه رزولیشنی که بازی می منم 1090 هست و می دونم که الان تو این رزولیشن به این مقدار رم احتیاجی نیست اما در مورد بازی های آینده میشه همچین نظری داد؟؟
    کارت دومی که مد نظرمه کارت 290x از ای ام دی هست . منهای تفاوت قیمتش تو ایران چون اگه کسی از خارج برام بفرسته هم قیمت 970 در میا واسم . حالا به نظرتون آیا 290 ایکس با توجه به گرم تر بودن و پر مصرف تر بودن و قدیمی تر بودن نسبت به 970 ارزش خرید داره ( اما در عوض 4 گیگ رمش کامله و یه مقدار هم نسبت به 970 قوی تر )
    سوال بعدی در مورد 290 ایکس این که آیا به طور کامل از DX12 پشتیبانی می کنه یا در این مورد هم ابهامی وجود داره
    سوال آخر در مورد این کارت اینکه آیا طبق تست های 3Dmark منتشر شده ممکنه با اومدن دایرکت 12 290 ایکس پیشرفتی خیلی زیادی بکنه اما کارت های انویدیا پیشرفت چشمگیری نداشته باشن؟؟
    خواهش میکنم با نظرات خوب و منطقی که مطرح می کنید منو تو یه خرید خوب و منطقی کمک کنید

تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

سلام دوستان
    بعد از مشاوره ای که چند وقت پیش از شما گرفتم و مشکلاتی که در اجرای بازی های جدید با کارت هام داشتم تصمیم به ارتقا کارتم گرفتم که 2 گزینه مد نظرم هست
    گزینه اول کارت جی فورس 970 هستش که خیلی از دوستان هم پیشنهادش دادن اما چیزی که منو مردد در خریدش میکنه اون 500 مگ حافظه ای هستش که در کارت باعث بروز افت سرعت میشه . ناگفته نمونه رزولیشنی که بازی می منم 1090 هست و می دونم که الان تو این رزولیشن به این مقدار رم احتیاجی نیست اما در مورد بازی های آینده میشه همچین نظری داد؟؟
    کارت دومی که مد نظرمه کارت 290x از ای ام دی هست . منهای تفاوت قیمتش تو ایران چون اگه کسی از خارج برام بفرسته هم قیمت 970 در میا واسم . حالا به نظرتون آیا 290 ایکس با توجه به گرم تر بودن و پر مصرف تر بودن و قدیمی تر بودن نسبت به 970 ارزش خرید داره ( اما در عوض 4 گیگ رمش کامله و یه مقدار هم نسبت به 970 قوی تر )
    سوال بعدی در مورد 290 ایکس این که آیا به طور کامل از DX12 پشتیبانی می کنه یا در این مورد هم ابهامی وجود داره
    سوال آخر در مورد این کارت اینکه آیا طبق تست های 3Dmark منتشر شده ممکنه با اومدن دایرکت 12 290 ایکس پیشرفتی خیلی زیادی بکنه اما کارت های انویدیا پیشرفت چشمگیری نداشته باشن؟؟
    خواهش میکنم با نظرات خوب و منطقی که مطرح می کنید منو تو یه خرید خوب و منطقی کمک کنید
    سلام دوباره دوست عزیز
    بین دو کارت GTX 970 و R9 290X پیشنهاد بنده هم کارت انویدیا هستش. به همون دلایلی که خودتون هم اشاره کردید. این دو کارت عملکرد تقریباً مشابهی دارن اما GTX 970 جدیدتر، خنک‌تر و کم‌ مصرف‌تره و در این ایران قیمت منطقی‌تری داره.
    Gigabyte GTX 970 OC WF 3X 4GB حدود 1،460 و GTX 970 OC G1 Gaming حدود 1،600 قیمت داره در حالی که R9 290X با برد گیگا و ایسوس حدود 2،400 و با برد MSI حدود 2،100 قیمت داره.

در مورد مشکل Vram کارت GTX 970 همونطور که اشاره کردید بازی‌های امروزی در رزولوشن FHD و تنظیمات اولترا به ندرت به بیشتر از 2گیگ رم نیاز پیدا میکنن. البته بازی‌هایی هستند که تا حدود 2.5 گیگ رم مصرف میکنند اما نه حالا و نه در هیچ زمان دیگه‌ای به بیش از 3.5 گیگ Vram برای این رزولوشن نیاز پیدا نخواهید کرد. پس مشکل Vram کارت GTX 970 رو میتونید به کلی نادیده بگیرید. این موضوع بیشتر برای کسانی که قصد SLI کردن این کارت رو دارن و در رزولوشن 2K یا بیشتر بازی میکنند مد نظر قرار میگیره.

در مورد دایرکت ایکس 12 باید صبر کرد و دید که این نسخه در عمل تا چه حد عملکرد کارت‌های قبلی رو بهتر میکنه. چیزی که مشخصه اینه که وظیفه سازگاری دایرکت ایکس با کارت‌های موجود در بازار به عهده مایکروسافته و این شرکت اعلام کرده که تمام کارت‌های مدرن امروزی از دایرکت ایکس 12 پشتیبانی خواهند کرد. بنده به شخصه خیلی بعید میدونم که نسخه جدید دایرکت ایکس بتونه عملکرد کارت‌های AMD رو به شکل محسوسی بهتر کنه و تأثیر چندانی در عملکرد کارت‌های Nvidia نداشته باشه. همچین اتفاقی منطقی و عقلانی به نظر نمیرسه، اما چون این نسخه هنوز منتظر نشده نمیشه نظر دقیقی داد. حتی Nvidia و AMD هم نمیتونن در این مورد اظهار نظر قطعی کنند و فقط به تبلیغات و حدس و گمان‌ها و شایعات دامن میزنن.

در مورد خرید کارت از خارج از کشور، این کار رو به کل توصیه نمیکنم. بهترین کارت از بهترین برند ممکن هم ممکنه روزی به مشکل بخوره... اگه قطعه مربوطه گارانتی معتبر داخلی نداشته باشه یا مجبورید با پولتون خداحافظی کنید یا قطعه رو به دست تعمیرکارهای غیر رسمی بسپرید.
    Last edited by kaveh-gh; 05-04-2015 at 16:02.

11. این کاربر از kaveh-gh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

ممنون از راهنمایی های کاملی که کردین . من فردا می خوام برم بازار کارت 970 رو بگیرم . سوالی که داشتم اینه که کارت های برد زوتاک مدل omega از نظر کارایی با مدل های گیگابایت ( بیشتر مدل
    Gigabyte GTX 970 OC WF 3X مد نظرم هست ) تفاوت زیادی داره .؟؟ از نظر کیفیت ساخت چه طور ؟؟ شرمنده که اینقدر سوال می پرسم و اذیتتون می کنم

تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

ممنون از راهنمایی های کاملی که کردین . من فردا می خوام برم بازار کارت 970 رو بگیرم . سوالی که داشتم اینه که کارت های برد زوتاک مدل omega از نظر کارایی با مدل های گیگابایت ( بیشتر مدل
    Gigabyte GTX 970 OC WF 3X مد نظرم هست ) تفاوت زیادی داره .؟؟ از نظر کیفیت ساخت چه طور ؟؟ شرمنده که اینقدر سوال می پرسم و اذیتتون می کنم

خواهش میکنم دوست عزیز.
    بین دو کارت Zotac GTX 970 OC AMP! Omega Core Edition 4GB و Gigabyte GTX 970 OC WF 3X 4GB مدل گیگا رو پیشنهاد میکنم. Omega Core Edition فرکانس بالاتری داره و کمی بیشتر اورکلاک شده، به همین دلیل احتمالاً حدود 2 تا 5 درصد سریعتر از OC WF X3 گیگابایت باشه. اما کارت گیگا در کنار کیفیت ساخت بالاتر، 1 سال هم بیشتر گارانتی داره. به نظر من گیگا انتخاب بهتریه.

14. این کاربر از kaveh-gh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

دوست عزیز به نظرم شما بهتره صبر کنی سری 300 گرافیک های AMD بیاد چون ممکنه انتخاب های بهتری داشته باشی و اینکه قیمت کارت های نسل حاضر ارزان تر هم میشه .

و اینکه کارت های 6950 میتونن به 6970 آنلاک بشن یعنی شما 2 تا 6950 رو به 2 تا 6970 ارتقا میدی فقط هم با تغییر بایوس .
    من جای شما باشم فعلا اینکار رو انجام میدم و صبر میکنم واسه سری جدید . چون کارتی که شما میخوای بگیری مشکل مموری داره شاید با بازی های الان مشکلی ایجاد نکنه اما از کجا معلوم که با DX12 و بازی های جدید سال آینده نیاز به بیش از 3 گیگ رم نباشه ؟ یا شاید شما مانیتور رو عوض کردی و رزولوشن بالاتری گرفتی . به نظرم فعلا صبر کن.

16. این کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •