تبلیغات :
فروشگاه کیف و گارد موبایل
فروش تان را به طور باورنکردنی افزایش دهید رازی که کمتر کسی بیان می کند.(کاملا رایگان)
تعمیر هارد
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
دستگاه جوجه کشی
[ سفارش آگهی متنی ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترين راه براي افزايش حجم اعضلات در چيست

راي دهنده
147. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
 • مصرف 6وعده غذاي با كالري بالا و كار كردن با وزنه سنگين وخواب طولاني

  88 59.86%
 • مصرف مكلها با پروتئين بالا با برنامه هاي سنگين ورزش در باشگاه

  59 40.14%
بسته
صفحه 1 از 49 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 483

نام تاپيک: مشاوره و راهنمايي در بدنسازي

 1. #1
  داره خودمونی میشه remigolian's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2006
  محل سكونت
  khoramabad
  پست ها
  136

  11 مشاوره و راهنمايي در بدنسازي

  بدنسازی و تناسب اندام
  (( راهنمای مکملها ))


  • مقدمه
  • مکملها از الف تا ی
  • بهترين مکملها
  • بهترين تمرين ، تغذيه و مکمل برای تيپ بدنی شما
  • دستورات مکملها

  مقدمه

  مسائل بسيار پيچيده ای که در زمينه مکملها وجود دارد باعث گرديد تا اين مطالب را جهت اطلاع علاقمندان بنويسم ، هدف از نگارش اين مطالب کمک به افراد عادی جهت آشنايي با دنيای مکملهاست ، بخاطر داشته باشيد که مکمل در تعريف به معنی چيزی اضافه است و آنها نمي تواند جايگزين مناسبی برای تغذيه و تمرين باشد. اما استفاده از مکمل صحيح و سالم به همراه تغذيه صحيح و برنامه تمرينی که مناسب با هدف شما تنظيم شده باشد ، می تواند شما را در پيشرفت سريعتر ياری نمايد.
  در صورت داشتن هر نوع پرسشی درباره مکملها می توانيد باEmail تماس بگيريد ،گروه تغذيه ما از پاسخگويي به شما خوشهال خواهند شد.
  اميدوارم از مطالب ارائه شده لذت ببريد.


  مکملها از الف تا ی

  رتبه بندی:
  0 = بدرد نخور ( زائد )
  * = بد و مضر
  ** = در مرز مطلوب
  *** = مطلوب ( ممکن است مفيد باشد )
  **** = خوب ( مفيد است )
  ***** = عالی ( مي بايد مصرف شود )

  آمينو اسيدها : آمينو اسيدها مواد پايه و زير ساخت پروتئينها بوده وآنها در بدن جهت ساخت بلوکهای پروتئينی ساخته می شوند . آمينو اسيدها يکی از فاکتورهای بسيار مهم در آنابوليسم بدن (درساخت بافتهای عضلانی ) می باشند.
  آنها بسيار ضروری می باشند ,اما اگر شما قبلا در رژيم روزانه غذايي پروتئين زيادی داشته باشيد , در غير اين صورت انتخاب مناسبی است .
  رتبه : ***

  بورون: تعداد خيلی کمی از کمپانی های توليد مکمل ادعا می کنند که بورون می تواند تستوسترون را افزايش دهد. اما من می توانم به شما اطمينان بدهم که اين چنين نيست پولتان را برای اين مواد زايد حرام نکنيد .
  رتبه : 0

  چيتوسان : اين ماده از خانواده بلک کنندههای چربی می باشد وخيلی از افراد که ان را استفاده نموده اند نشان داده اند که آن می تواند جلوی جذب چربی را در معده بگيرد, اما ممکن است اين ماده جلوی جذب ساير مواد ضروری را هم بگيرد .
  رتبه :

  ويتامين و املاح معدنی : من اين مواد را برای زمان کاهش وزن توصيه می کنم نه برای افزايش عضله . ممکن است شما روی بعضی از محصولات تجاری ديده باشيد که نوشته اند ( با خيال راحت استفاده کنيد )که اين هم مانند چيتوسان فايده يا ضرر آن مشخص نباشد .
  رتبه : **

  کروميوم : اين ماده احتمالا يکی از معروفترين چربی سوزها در ويترين فروشگاهها باشد . کروميوم يک ماده مفيد است, اين ماده ثابت کرده که می تواند شما را در کاهش چربی و افزايش عضله کمک نمايد . بهترين محصول کروميوم پيکولات می باشد .
  رتبه : ***

  کيريسين : اين ماده از يک گياه بدست می آيد, از فرا يند تبديل تستسترون به استروژن جلو گيری می کند و ماده به صورت همزمان با مکملهايی که سطح تستسترون را افزايش می دهند استفاده مکی شوند و شما نمی خواهيد که استروژن افزايش يابد بنابراين اگر از مکملهاي افزايش دهنده تستسترون استفاده می کنيد خوب است که از کيريسين نيز استفاده کنيد .
  رتبه : **

  کلوسترام (شير ماک) :
  اين ماده ادعا دارد که می تواند سطح IGF1( انسولين فاکتور شده ) را افزايش دهد . اين ماده در شير مادران شيرده پيدا شده است , اما اين ماده نمی تواند چيز خوب و مناسبی به شما ارائه نمايد چرا که IGF1 فقط برای کودکان شيرخوار مفيد است واين ماده برای من و شما مفيد نمی باشد .
  رتبه : 0

  کراتين : کراتين يکی از مواد پايه و اصلی انرژی عضلانی می باشد , که در عضله ذخيره می گردد و ما آنرا در تغذيه روزانه به مصرف می رسانيم , کراتين را در اشکال مختلف غذايي می توان يافت , يکی از آن مواد گوشت قرمز می باشد , بنابراين اين ماده يک پيشنهاد خوب برای کسانی است که گياه خوار هستند , با استفاده از اين مکمل عضله آبگيری خواهد نمود . هنگامی که عضله از کراتين انباشته گردد عضله می تواند حدود 70% آبگيری بيشتر نمايد واين می تواند عضلات شما را بزرگتر وسخت تر نشان دهد .
  هنگامی که شما کراتين را می خوريد آن انباشته می شود ودر حدود 20 دقيقه بعد آن تبديل مي شود به ATP,ATP ( آدنوزين تری فسفات ) چيزی است که در هنگام تمرين به عضلات شما انرژي می بخشد .
  با کراتين ممکن است که شما بتوانيد تعداد تکرار بيشتری را از حالات معمول انجام دهيد .
  بهترين فرم کراتين , کراتين مونوهيدرات می باشد . خيلی از کمپانی ها می گويند شما میبايد کراتين را بارگيری نماييد به اين معنی که می بايد در هفته اول از کراتين چهار برابر بيشتر از حالت معمول استفاده شود . بارگيری اختياری است .
  رتبه : *****

  داندولين ( قاصدک ) :
  اين ماده ديورتيک (مدر) می باشد که بسيار مفيد است . خيلی از بدنسازان از داندولين قبل از مسابقات استفاده می کنند تا عضلانی تر ديده شوند . اين ماده در قسمت خلفي گل قاصدک يافت می شود .
  من توصيه می کنم که مکمل حاوی دانولين را با ترکيبات خلفی گل قاصدک خريداری نماييد و به تنهايی استفاده نکنيد .
  رتبه : ***


  DHEA : ( دی هيدرو اپی آندروسترون ) يکی ديگر از افزايش دهنده های تستوسترون مي باشد . اين ماده به تنهايي کار مفيدی در بدن انجام نمي دهد ، اما با ماده هايي مانند تريبولوس تراسيس و تونگکت علی بسيار مفيد ميباشد.
  رتبه : ***

  اسيدهای چرب ضروری ( EFAS ) : يک زمان ممکن است گفته شده باشد که تمام چربيها بد هستند . اين مطلب صددرصد صحيح نمي باشد . هنوز ايده ای بدست نيامده است که شما نتوانيد به فست فود ( fast food ) دلخواهتان رفته و عضلاتتان را افزايش بدهيد. متاسفانه اين راه کارگر نخواهد بود. چربيهای م
  لينوليک اسيد ( امگا-3 ) هستند که در ماهيهای آبهای سرد يافت مي شود مانند کفشک ماهی و ماهی حلوا و ... ، يا در روغنهای خاصی مانند روغن دانه سويا ميتوان آنها را يافت . حال اگر شما رژيم غذايي خيلی کم چرب داريد eafs ميتواند برای گرفتن انرژی مصرفی روزانه خيلی مفيد باشد.
  رتبه : ***

  ژينکو بيلوبا ( درخت شجرالمعبد يا چهل سکه ) : اين گياه برای تمرکز کردن مفيد است و ممکن است به افرادی که نمي توانند در باشگاه تمرکز نمايند کمک نمايد . من هرگز ژينکو را شخصاً امتحان نکرده ام اما از افراد زيادی که تمرين مي کنند شنيده ام و از افرادی که آنرا برای سردردهای شديد استفاده نموده اند. اگر شما دچار عدم تمرکز در تمرينات باشگاه هستيد آنرا امتحان کنيد.
  رتبه : **

  جينسنگ : جينسنگ يکی از گياهانی است که می تواند به شما در مقابل فشارها و استرس کمک نمايد . به نظر من نيمی از افرادی که جينسنگ واقعی استفاده نموده اند ، نتايج خيلی خوبی هم گرفته اند . اين ماده در اشکال مختلفی از جمله هندی ، آمريکايي ، کره ای ، سيبريه ای و چينی به بازار آمده است که آنها با هم تفاوت چندانی ندارند، اما فرم سيبريه ای آن بهتر است.
  رتبه : **

  گلوکوزامين : اين ماده در بين داروهای آرتريت محبوبيت زيادی داردو می تواند به بافت غضروفی بدن شما کمک نمايد . خيلی از بدنسازان درد را در سرتاسر روزهای تمرين در آسيب ديده گي هايشان تحمل ميکنند.
  رتبه : **

  گلوتامين : گلوتامين يک نوع آمينواسيد است . اين نوع آمينواسيد در بافت عضلانی انسان بيشتر يافت شده است . بنابراين اين ماده برای تمام بدنسازان ضروری ميباشد. همه ميدانند که پروتئين برای بزرگتر شدن شما نياز است و گلوتامين در بين پروتئينها ئی که شما برای رشد نياز داريد رتبه اول را دارد ، گلوتامين اگر بهترين مکمل در فروشگاههای امروزی نباشد ، يکی از بهترينها است .
  رتبه : *****

  گوارانا : گوارانا ترجيحاً از خانواده گياهان کافئين دار می باشد . گوارانا در رده محصولات انرژي زا قرار دارد . اين ماده مي تواند انرژی شما را در طول زمان تمرين تامين نمايد . بهتراست اين ماده را با ماهوانگ ( گياه افدرا ) ترکيب نمائيد.
  رتبه : ***

  5-HTP ( 5- هيدروکسی تريپتوفان ) : در بدن شما به سروتونين تبديل ميشود. بنظر ميرسد که 5-HTP ميتواند به مهار اشتها کمک نمايد . خيلی از مردم مدعی هستند که آن واقعاً کار ميکند . اگر شما مشکل تغذيه بی رويه داريد ، آنرا امتحان کنيد .
  رتبه : ***

  هيدروکسی سيتريک اسيد ( HCA ) : يکی ديگر از مهار کننده های اشتها ميباشد . HCA از محبوبيت زيادی برخوردار نبوده و روی همه نتيجه يکسانی ندارد . احتمالاً اگر برای شما کارگر شود ، نبايد تاثير چندان بزرگی را داشته باشد.
  رتبه : *

  ليپوئيک اسيد : اين ماده يکی از محرکهای انسولين ميباشد و ميتواند کاری مشابه آن را انجام دهد. اين ماده در خيلی از بسته های مکملی کراتين مانند : ( Cell Tech ) يافت مي شود ، ليپوئيک اسيد به همراه کراتين واقعاً تاثيرگذار است . بدنسازانی که انسولين را با کراتين استفاده نموده اند ميتوانند از تاثيرات مشابه رشد اين ماده استفاده نمايند . اين تاثير در واقع با ليپوئيک اسيد رخ نخواهد داد، اما شما ميتوانيد رشد خوبی در عضلاتتان داشته باشيد.
  رتبه : **** ( به همراه کراتین )

  تری گليسريدهای زنجيره متوسط ( MCT ) : اينها شکلی از چربيها هستند که به نسبت چربيهای معمولی ، در سطح کمتری انباشته می شوند . به روزهايي برگرديد که افزايش دهنده های وزن و پودرهای مشابه بسيار بزرگ و محبوب بودند و بهترين چيزهايي که عموماً پيرامون MCT بودند از محبوبيت زيادی برخوردار بودند. امروزه محبوبترين افزايش دهنده وزنی که از MCT در آن استفاده شده است CNHG900 ميباشد. بنظر نميرسد که اين مواد بتوانند چربيها را کم کرده و عضلات را افزايش دهند. بنابراين MCT ها مهم نيستند ، اما از چربيهای معمولی بهتر بهتر هستند. رتبه :

  ملاتونين : ملاتونين هورمونی است که در بدن شما موجود بوده و به شما فرمان ميدهد که چه هنگام بخواب برويد. اين ماده خواب آور طبيعی است و ممکن است خيلی قوی نباشد اما مانند ساير خواب آورها ، اعتياد آور نيست.
  بدنسازان ملاتونين را استفاده ميکنند ، چرا که شما فقط هنگامی رشد ميکنيد که در خواب هستيد.
  رتبه : **

  يام ( شلغم شيرازی يا سيبزمينی ترشی ) : بنظر مي رسد که اين ماده در بدن به DHEA تبديل مي شود . اما من ميگويم اگر شما به DHEA نياز داريد، DHEA بخريد.
  رتبه : 0

  فسفات ها : فسفات ها برای افزايش پايداری شما استفاده می شوند. همچنين آنها را با کراتين مصرف ميکنند.مانند فسفاژن HP شرکت EAS ، شرکت EAS آنرا در کنار کراتين توليدی خودش تبليغ مينمايد.
  رتبه : **

  پرگننولون : اين يکی ديگر از ترکيبات افزايش دهنده هورمون تستوسترون ميباشد . همچنين اين ماده هورمون پروژسترون را در خانمها افزايش مي دهد که نوعی هورمون کاتابوليک کننده است ، فرايند کاتابوليک يعنی شکسته شدن بافت عضلانی که بسيار بد است . در نتيجه اين يکی ديگر از مکملهای دارويي است که هميشه مفيد نمي باشد.
  رتبه : *

  پيرووات ( pyruvate ) : اين يکی از مکملهای جديد است که گمان ميرود بتواند شما را در کاهش چربی بدن بدون ورزش ياری نمايد .خيلی از بدنسازان نشان داده اند که اين ماده تاثيرگذار است . همچنين آنرا مانند يک ماده اعتياد آور ديده اند . بنظر مي رسد که پيرووات بتواند سطح ATP را در بدن تغيير دهد ( پيل انرژی عضله ) مانند کراتين ، شما قبل از استفاده ميتوانيد تاثير آنرا روی ديگران ببينيد . اما من سفارش ميکنم هنگامی تمرين را انجام دهيد که آنرا گرفته ايد
  رتبه : ***

  پالمتو ( ريشه درخت نخل اره ای يا بادبزنی ) اين گياهی است که در ابتدا برای کمک به مردان ضعيف استفاده شد . همچنين در حال حاضر کشف کرده اند که اين ماده ضد استروژنيک بوده ( در جلوگيری از هورمون مضر زنانه يعنی استروژن مفيد می باشد )، که اين هم ممکن است در ساخت آندروستن بيشتری در سيستم شما کمک کند . همچنين پالمتو ميتواند در درمان آکنه در بعضی موارد مفيد باشد.
  رتبه : ***

  غضروف کوسه : اين موضوع باز ميگردد به 90 سال پيش ، که فردی گفت آن ميتواند سرطان را درمان کند ، اوگفت که کوسه تنها جانوری است که سرطان نمي گيرد . اين باعث شد تا اشتياق گرفتن غضروف کوسه بيشتر شود. در آخر مشخص شد که همه اينها نادرست بوده . در حال حاضر غضروف کوسه ميتواند برای کمک به بدنسازان و وزنه بردارانی که غضروفشان را از دست داده اند استفاده شود . با کشف گلوکوزامين ، نظر من اينست که اگر شما تشخيص داديد که مفاصلتان از بين رفته است گلوکوزامين بخريد که خالصتر و تاثيرگذارتر است .
  رتبه : *

  استرولز ( گياه استرول ) : با وجود اينکه نام گياه استرول شبيه به استروئيد است اين ماده هيچ کاری نميتواند انجام دهد. فروشندگان فقط بخاطر شباهت اسمی اين گياه آنرا مي فروشند . استرول هيچ کاری در بدن نمي کند .
  رتبه : 0

  تائورين : شبيه تمام مطالبی که قبلاً درباره گلوتامين گفتم درباره تائورين هم صادق است ، اما گلوتامين در ساخت بافت عضلانی بهترين آمينواسيد و شماره 1 آنهاست ، تائورين هم اسيد آمينه شماره 2 است . به پيشنهاد من فقط گلوتامين مصرف نمائيد ، اما اگر مي خواهيد يک پله کوچک جلوتر باشيد از هر دوی آنها استفاده کنيد.
  رتبه : ***

  تنگکت علی ( لانگی فولی ، پاساک بومی ) : تنگکت علی که با نام لانگی فولی نيز خوانده می شود ، نشان داده است که می تواند در بالانس هورمونی تاثيرگذار باشد ( خصوصاً برای تستوسترون مفيد است ) و در قوای جنسی نيز تاثير گذار است.
  لانگی فولی در رده گياهان شناخته شده جنوب شرقی آسيا است که خاصيت افزايش تستوسترون را دارد ( تجزيه های علمی نشان داده است که ماده فعال اين گياه تستوسترون را 400% افزايش می دهد. ) اين ماده در بدن فعاليت آنابوليکی داردو بصورت سنتی برای افزايش سطح انرژی و پايداری قوای حياتي کاربرد دارد.
  رتبه : *****

  تريبولوس تراسيس : تريبولوس از دسته گياهان داروئی بوده ، که در درمانهای بومی شرقی استفاده می شده و پس از سال 1981 در بلغارستان برای درمان ناتوانی جنسی در مردان استفاده می شده . بر اساس تاييد يک مرکز مطالعات پزشکی مردان در بلغارستان ، افزايش توان جنسی مردان ( افزايش تستوسترون ) در حدود 38% است که به دنبال اين افزايش ، ما شاهد پيشرفت ترکيبات پروتئينی در بدن خواهيم بود که برای رشد عضلانی و استحکام بدن بسيار مفيد می باشد.
  رتبه ***** :

  واناديل سولفات : واناديل مکمل خوبی است ،چرا که باعث می شود شما افزايش عضله داشته و احساس کنيد که عضلاتتان سخت تر شده اند. واناديل يکی ديگر از مکملهای با تاثير گذاری مشابه انسولين ميباشد ، اما اين ماده در دوز بالا ميتواند کمی سمی باشد .اگر شما عضلات لختی داريد ، ميتوانيد از آن استفاده نمائيد. اما از دستورات و هشدارهای روی بسته بندی آن پيروی نمائيد.
  رتبه : ***

  پروتئين وی ( کشک ) : پروتئين وی در حال حاضر بهترين نوع پروتئين است. رژيم غذايي شما هميشه می بايد حاوی سطح بالايي از پروتئين وی باشد، همچنين رژيم غذايي شما می بايد سطح بالايي از پروتئين طبيعی وی و ساير پروتئين ها را دارا باشد. محاسبه پروتئين مورد نياز بدن شما بصورت زير است :
  وزن بدن به پوند * عدد 5/1 ( برای مثال يک يک فرد 200 پوندی جمعاً 300 گرم پروتئين جذبی نياز دارد.)
  رتبه : *****

  ساليکس آلبا ( وايت ويلو بارک ، نوعی بيد ) : اين گياه حاوی نوعی آسپرين ميباشد . آزمايشها نشان داده است که ترکيب آسپرين و افدرين در کاهش چربی موثر است . اين گياه به تنهايي برای درمان تب و آماس استفاده می شود.
  رتبه : **

  يوهيمب : اين گياه نيز بصورت فراوان برای افزايش توان جنسی مردان مورد استفاده قرار می گيرد . همچنين استفاده از آن ممکن است باعث توقف ذخيره نمودن چربی توسط بدن شود .( بصورت خيلی خفيف )
  رتبه : ***

  در صورت نياز به آگاهی از نکات مهم تمرين ، تغذيه و مکملهای سالم متناسب با فيزيک شما با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تماس بگيريد .

 2. 11 کاربر از remigolian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند 3. #2
  داره خودمونی میشه remigolian's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2006
  محل سكونت
  khoramabad
  پست ها
  136

  پيش فرض نقش بدنسازی در ساختن يک جامعه سالم بسيار مهم است

  نقش بدنسازی در ساختن يک جامعه سالم بسيار مهم است
  اين جملات نياز به فکر و تعمق دارند ، اگر از آنها درست استفاده کنيد هر يک مانند کليدی خواهد بود که درهای بسته ذهن را باز ميکند و شما را در رسيدن به موفقيت و سلامت ياری مينمايد. اميدوارم از آنها لذت ببريد .
  نقش بدنسازی در ساختن يک جامعه سالم بسيار مهم است.

  به ديگران اجازه ندهيد که به شما بگويند نمی توانيد ، فقط کافيست تا در جهت انديشه های مثبت خود گام برداريد.

  10 متر را نمی توان با يک گام طی کرد ،اما هزاران کيلومتر را ميتوان با قدمهای شمرده طی نمود.

  بين حرف تا عمل ، يک دنيا تفاوت هست.

  مشکل افراد برداشتن گام اول است ، گام اول نزديکترين گام به هدف است.

  عموماً مردم ، خوب يا بد را می دانند ، اما برتری از آن کسی است که به دانسته های خود عمل ميکند.

  وقتی به عکس يک بدنساز موفق نگاه ميکنيد ، فراموش نکنيد که عضلات او ميليمتر به ميليمتر رشد کرده اند .

  دانش و کمی پشتکار ، در صورت داشتن هدف سالم يعنی موفقيت.

  اگر شما هيچ هدفی نداشته باشيد ، هيچ چيزی بدست نخواهيد آورد.

  آينده در دستان شماست .

  برای اينکه زندگيتان را عوض کنيد ، بايد اول فکر و بدنتان را عوض کنيد.

  سختي ها زود گذرند و موفقيتها ماندگار.

  اگر شما برای بدست آوردن چيزی تلاش نکنيد ، در نهايت باخته ايد.

  آهن هرگز براق و زيبا نمی شود ، مگر اينکه آتش را تحمل کند.

  برای اينکه يک برنده واقعی باشيد ، بايد از تمام امکاناتتان بدرستی استفاده نمائيد.

  مطمئن باشيد ، کسانی که به خودشان اهميت نمی دهند نم يتوانند به شما اهميت بدهند.

  قبل از آنکه کاری يا مقامی را بدست بياوری ، شخصيت خود را برای آن آماده و پرداخته کن.

  برنده ها کاری را انجام ميدهند که بازنده ها انجام نمی دهند.

  بدن شما در انجام کارها تنبل نيست ، فکر شما تنبل است.

  خيلی از مردم خواب موفقيت را می بينند ، اما بعضی ديگر بيدار شده اند و سخت برای رسيدن به موفقيت تلاش مي کنند.

  اگر از نا اميدی ، سرهای ما به زير باشد ، مجال ديدن افقهای تازه و روشن را از دست خواهيم داد.

  هرگز اجازه ندهيد ، آخرين کلمه شکست باشد.

  چگونگی آينده ، بستگی به آنچه اکنون انجام می دهيم دارد.

  رفتار و طرز برخورد واگير دار است ... آيا برخورد شما ارزشمند است؟

  موفقيت قابل اندازه گيری ميباشد ، آيا شما از تمام قابليت های خود استفاده ميکنيد؟

  انسانها در انتخاب راهشان هيچ محدوديتی ندارند.

  بين آنچه اکنون هستيد و آنچه که ميخواهيد باشيد تفاوت هايي وجود دارد ، آنچه را که انجام می دهيد ميزان تفاوتها را مشخص می کند.

  اگر شما ميخواهيد طوری باشيد که ديگران نيستند ، بايد کارهای درستی را انجام دهيد که ديگران انجام نمی دهند.

  من نمي توانم گذشته ام را عوض کنم ، اما ميتوانم امروز را خوب بسازم و به فردا اميدوار باشم.

  از پيشرفت های کوچک نااميد نشويد چرا که مجموع آنها موفقيتهای بزرگ را ميسازند.

  همين امروز عادتهای بد را عوض کنيد ، تا فردا شخص ديگری باشيد.

  کارهای خوب را آنقدر انجام دهيد تا تبديل به عادت شوند.

  گفتار پسنديده نشانه فکر سالم است و عمل صحيح نتيجه آن.

  به ديگران اجازه ندهيد برای چيزی که شما داريد و آنها نتوانسته اند بدست بياورند، سرزنشتان کنند.

  اگر با افراد با تجربه و آگاه مشاوره نموديد ، بر خواسته های اشتباه خود اسرار نورزيد.

  اشتباهات کوچک جبران پذيرند ، اما اگر زياد باشند آرزوهای شما را بر باد خواهند داد.

  بدنسازی و ورزش را برای ارتقاء شخصيت و حفظ سلامت انجام دهيد.

  بدنسازی برای تمامی افراد جامعه کاربرد دارد و هيچ محدوديتی در انجام آن وجود ندارد

  منبع : پايگاه علمي پرورش اندام استان لرستان pm30.mihanblog.com

 4. 5 کاربر از remigolian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند


 5. #3
  داره خودمونی میشه remigolian's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2006
  محل سكونت
  khoramabad
  پست ها
  136

  پيش فرض نمونه رزيم غذايی

  اولین نکته ای که باید بخاطر سپرد آن است که باید نظم را وارد زندگی و برنامه غذایی خود بکنید، که این خود از مشکل ترین قسمتهای کار است. شما باید همواره هنگامی که تمایل به خوردن دارید نگاهی گذرا به آنچه خورده اید و یا می خواهید در آینده بخورید داشته باشید، باید بدانید که غذایی را که تمایل به خوردن آن دارید به چه روشی می خواهید بسوزانید. البته در این مقاله قصد نداریم راجع به سوزاندن چربی و روشهای بزرگ کردن ماهیچه صحبت کنیم، اما باید بدانید که غذایی را که میخورید با چه برنامه ای قصد استفاده کردن از آنرا دارید.
  نکته مهم بعدی آن است که متخصصان و مربیان مختلف این ورزش، رژیم های غذایی متفاوتی را برای کار ارائه می کنند، هرگز فکر نکنید که با یک رژیم غذایی در مدت کوتاه می توانید نتیجه بگیرید، اگر به مربی خود اعتقاد دارید رژیم او را دنبال کنید. بزرگترین اشتباه آن است که در مقاطع زمانی کوتاه رژیم غذایی را تغییر دهید.
  رژیم غذایی باید قابل دسترسی باشد
  شما باید بتوانید در هر جا و مکانی که هستید به مواد غذایی مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. لذا آوردن موادی که در مکانهای خاصی یافت می شود در فهرست غذایی از اشتباهات بزرگ برخی رژیم های غذایی است. هرگز فراموش نکنید بهترین رژیم غذایی، استفاده از مواد طبیعی است که شما می توانید از هر مغازه میوه فروشی، بقالی، خواربار فروشی و ... آنها را تهیه نمایید.

  رژیم غذایی برای یک هفته
  در اینجا به یک نمونه از رژیم غذایی که باید طی یک هفته مصرف شود صرفا" برای آگاهی شما اشاره می کنیم. دقت کنید که این رژیم برای نمونه متعادلی از تمرینهای ورزشی پرورش اندام در نظر گرفته شده است و بدیهی است با رعایت این رژیم و انجام تمرینات کمتر یا بیشتر به نتیجه مورد نظر نخواهید رسید.-

  کربوهیدرات
  ده عدد سیب زمینی با حجم متوسط
  حدود نیم کیلو برنج
  حدود یک و نیم کیلو ماکارونی
  یک قطعه کامل نان سفید
  یک قطعه کامل نان سیاه
  ماست به اندازه نیاز
  - فیبر و سبزیجات
  حدود نیم کیلو نخود فرنگی
  حدود نیم کیلو هویج
  حدود یک چهارم کیلو لوبیا
  یک عدد خیار
  یک عدد کلم بروکلی

  میوه
  هفت عدد گریپ فرویت
  هفت عدد موز
  یک ظرف توت فرنگی
  یک ظرف زرد آلو
  یک مشت کشمش
  - پروتئین
  ده عدد سینه مرغ
  حدود 24 عدد تخم مرغ
  یک وعده گوشت بوقلمون
  حدود یک کیلو گوشت قرمز
  یک ورق به اندازه کف دست پنیر

  منبع: پايگاه علمي پرورش اندام استان لرستان http//pm30.myblog.com
  Last edited by remigolian; 09-11-2006 at 15:53.

 6. این کاربر از remigolian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است


 7. #4
  داره خودمونی میشه remigolian's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2006
  محل سكونت
  khoramabad
  پست ها
  136

  پيش فرض بدنسازي را علمي بياموزيم

  الف: تنظيم های غير ارادی :تنظيم وتوضيع جريان خون به عضلات اسکلتي از طريق اعصاب تحت تاثير سيستم عصبی سمپاتيک قرار دارد. دو نوع تار عصبی ازاين سيستم در عضلات صاف ديواره رگها وجود دارد

  1- تارهای گشاد کننده عروق يا کولی نرژيک «cholinergic» (از انتهای آنها استيل کولين ترشح می شود) که نقش آنها افزودن به جريان خون درعضلات فعال هنگام ورزش با اتساع رگها میباشد

  2- تارهای تنگ کننده رگ (منقبض کننده) يا آدرنرژيک «Adreneryic» ( که نورآدرنالين ويا نوراپی نفرين از انتهای آنها ترشح می شود)

  هنگام استراحت جريان خون در عضلات اسکلتي بسيار کم است زيرا رگهای خونی موجود در اين عضلات به حالت نيمه بسته (حالتی که ازخود رگها ناشی ميشود و تا حدود زيادی مستقل ازکنترل عصبی است)می باشد.

  بعدا" خواهيم ديد که افزايش جريان خون در عضلات فعال که باعث افزايش حالت باز شدن يا اتساع رگها بصورت فعالانه انجام نمی گيرد . بلکه چون عضله صاف ديواره آنها در حالت انبساط قرار می گيرند ، فشار جريان خون موجب اتساع آنها می شود.

  ب: تنظيم شيميائی: افزايش جريان خون در عضلات هنگام ورزش ، از ترکيب شيميائی خون تاثير می پزيرد. چنانکه قبلا" عنوان شدعضلات صاف رگهای خونی عضلات اسکلتی هنگام استراحت (که از کنترل عصبی مستقل هستند )در حالت نيمه بسته می باشد و افزايش جريان خون در اين عضلات از طريق کاهش خاصيت درونی تنگ کنندگی رگها وهمراه با افزايش حالت اتساع در آنها صورت می گيرد که بروز اين حالت در نتيجه تاثير عمل موضعی تغييرات شيميائی بر رگهای خونی است ، واسطه های شيميائی که در زير برشمرده می شوند،بعنوان علل اين تغيير پيشنهاد شده اند:

  1- کاهش غلظت اکسيژن

  2- آزاد شدن پتاسيم و هيستامين«Histamine» (مادهای که از تجزيه هستيدين بدست می آيد وباعث اتساع وافزايش قابليت نفوذ مويرگها ، افزايش ترشح معده وانقباض عضلات احشائی می شود) درون سلولی

  3- ترکيب شيميائی اتساع رگ که (برادی کينين) «Brady Kinin» نوعی کينين از يک زنجيره شامل 9 اسيد آمينه؛ ناميده می شود.

  جالب توجه است که چگونه عوامل باز کننده و محدود کننده با عمل کرد خود ، جريان خون را در يک منطقه محدود کرده ،آنرا به بخش ديگری که در نتيجه ورزش نياز بيشتری دارد می رسانند ، همچنين قابل توجه است که چگونه نيازها ی قسمتهای مختلف بدن در حين انجام کار با يکديگر متفاوت است ، به عنوان مثال مغز در حالت استراحت و ورزش ازيک مقدار ثابت خون استفاده می کند ، در حاليکه نياز قلب همراه با افزايش ضربان آن نسبت به حالت استراحت افزايش می يابد . در هنگام ورزش مقدار جريان خون به عضلات فعال (به منظور تغذيه ودريافت اکسيژن)و همچنين پوست (به منظور دفع حرارت) بيشتر می شود.در همان حال جريان خون به ساير اندامهای درونی چون کليه ها ، روده ها ومعده همراه با افزايش کار کاهش می يابد.با توجه به نکته مهم عنوان شده در بحث فوق مربيان با تجربه می دانند که هنگام انجام فعاليت ورزشی هنگامی است که خون متوجه اندامهای درونی نباشد و بايد يک ورزشکار در موقع مطلوب به امر تغذيه بپردازد طوريکه چنانچه خون از معده و روده ها متوجه عضلات فعال و پوست گرديد عضلات اندامهای درونی تحت فشار در اثر کم خونی نباشند. بنابرين قبل از تمرين ميبايد :

  1 از تناول غذاهای سنگين و دير هضم اجتناب نمود،

  2 مواردی که باعث افزايش اسيد بدن و کاهش بيش از حد PH می شود در رژيم قبل از تمرين به حد اقل ميزان خود کاهش داده شود.

  3 رژيمهائی که شامل مواردی هستند که باعث افزايش انقباض در رگها ميشوند را به حداقل ميزان رسانيد

  4 با تمرکز و آرامش قبل از تمرين ، خود را برای انجام فعاليت آماده نمائيد و از ايجاد فشار و تنش که باعث بهم خوردگی تعادل عصبی ميشود و عملکرد اعصاب را مختل می نمايد پرهیز نمایید « با اعصابی آرام و راحت به تمرين بپردازيد» آشفتگی عصبی مي تواند عامل ايجاد عدم تمرکز گردد که خود باعث بهم ريختگی سيستم گردش خون و همچنين افزايش ميزان آسيب ديدگی است.

  5 قبل از تمرين استفاده از مواد مدر را قطع نمائيد. زيرا اين مواد باعث کاهش پتاسيم درون سلولی وافزايش ميزان گرفتگی در عضله می گردند وعملا" کارائی ورزشی را کاهش ميدهند .

  6 در هنگام تمرين از افراط در نوشيدن خودداری نمائيد ، چراکه نوشيدن بيش از حد نياز آب باعث متوجه ومتمرکز نمودن خون به عضلات اندامهای درونی می گردد . اين عمل بدنبال خود کاهش ميزان گردش خون در عضلات فعال و پوست را دارد که مانع از پيشرفت و عدم نتيجه گيری از تمرين را می شود.

  7 در حاليکه ورزشکار تمرين مينمايد حرارت داخلی بدن افزايش يافته «که ميبايد بتدريج و صحيح بعد از تمرين از ميزان حرارت درونی کاست» در اين حالت اگر ورزشکار نوشيدنی بسيار سرد و يا داغ ميل نماید ميتواند آسيبهای جدی وغير قابل جبرانی رابه اعضای درونی بدن خود برساند.

  8 انجام فعاليت در مکانهائی که دی اکسيد کربن و رطوبت بالا دارند و اکسيژن در آنجا محدود باشد باعث پايين آمدن راندمان کار يک ورزشکار ميگردد .

  9 با توجه به عملکرد اعصاب و هماهنگی جالبی که بين اعضاء و اعصاب وجود دارد (متوجه ومتمرکز نمودن خون در ناحيه عضلات فعال وکاهش ميزان انبساط در ناحيه غير فعال بدن) مربيان با تجربه سعی می نمايند تا سيستم تمرينات ورزشکاران را طوری که باعث آشفتگی در هماهنگی ذکر شده نگردند يعنی تمرکز خون را در عضله فعال کاهش ندهند«سيستم تمرينات متمرکز ، تک عضله يا عضلات هماهنگ در تمرين نتيجه ای مطلوبتر از سيستم تمرين عضلات غير متمرکز وناهماهنگ دارد» ( در اينجا نياز به آشنايی باسيستمهای مختلف برای مربيان افزايش مي يابد چرا که مربی آگاه به آناتومی حرکت و آشنا به سيستم های مختلف می تواند از طريق اعمال سيستم صحيح و متناسب با نياز ورزشکار کارائی وی را افزايش داده و او را به هدف نزديکتر نمايد.)

  10 با توجه به اينکه هنگام ورزش ميزان مقاومت در برابر فشار خون در اثر اتساع رگهای عضلات فعال کاهش می يابد ورزشکاران می بايد از مواردی که باعث افت فشار خون می شود قبل از تمرين اجتناب نمايند.

  11 جالب توجه است که انجام کار دنياميک با استفاده از عضلات کوچک چون بازو نيز در مقايسه با عضلات بزرگ مانند عضله پا موجب افزايش بيشتر فشار خون می شود . اين حالت بخصوص هنگامی که فرد با دست کاری را انجام ميدهد مانند پارو کردن برف ، کندن زمين نقاشی کردن ديوار و يا کارهايی مانند نجاری مشاهده می شود . اين نوع کارها برای افراد مسن که دچار بيماريها ی قلبی و گردش خون می باشند توصيه نمی شود

  12 لازم به تذکر است که تمرين ورزشی نيز خود بر فشار موثر است . برای مثال: کار طولانی در افراد تمرين نکرده کاهش پيوسته و تدريجی فشار سيستولی ميشود که نشانه نزديک شدن خستگی است. از سوی ديگر انجام تمرينات منظم اين پديده را به تاخير می اندازد بطوری که کار سنگين را می توان برای مدت خيلی طولانی تر بدون تغيير زياد در فشار خون ادامه داد.

  «هر چه فرد دارای تمرين بهتر و بيشتری باشد فشار خون او زودتر به سطح قبل از شروع تمرين می رسد

  منبع :پايگاه علمي پرورش اندام استان لرستان
  Last edited by remigolian; 24-12-2006 at 16:32.

 8. 2 کاربر از remigolian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند


 9. #5
  داره خودمونی میشه remigolian's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2006
  محل سكونت
  khoramabad
  پست ها
  136

  پيش فرض راهنماي مكملها وتاثير آن برروي بدن

  [این روزها بیشتر جوانان به پرورش عضلات و ماهیچه های بدن خود علاقمند شده اند و بسیاری از آنها بدون مشورت با پزشک یا متخصص تغذیه، مکملهای غذایی مصرف می کنند. در این نوشته سعی می کنیم شما را با انواع آنها آشنا کنیم، اما تاکید می کنیم مصرف آنها نباید بدون مشورت با متخصص صورت بگیرد.


  اولین نکته ای که باید مورد توجه شما قرار داشته باشد آنکه است که یک ورزشکار لزومآ نباید از مکمل های غذایی برای پرورش عضلات و ماهیچه های خود استفاده کند، هر چند استفاده از آنها می تواند به او کمک کند تا این کار را با سرعت خیلی بیشتری انجام دهد.

  مکمل ها در یک تعریف ساده ابزارهایی برای افزایش توانایی ساختن ماهیچه در بدن ورزشکار هستند. در غالب موارد، افراد با مولتی ویتامین ها، پروتئین و کراتین مصرف آنها را شروع می کنند. (کراتین نوعی از اسیدهای آمینه است که منبع انرژی برای بدن محسوب می شود که راجع به آن توضیح خواهیم داد.)IMG]http://www.gahnevesht.com/images/uploads/1167042192.gif[/IMG]
  چندین نوع مکمل غذایی وجود دارد که می تواند به رشد، ترمیم و بازسازی ماهیچه ها کمک کند، که در اینجا فهرستی از بهترین انواع این مکمل های غذایی ارائه می شود :


  Protein
  Creatine
  Glutamine
  Multi-Vitamin
  HMB
  Prohormones
  Flavones (Methoxy, Ecdysterone)
  ZMA


  حال اجازه دهید توضیح مختصری راجع به هر کدام از این مکمل ها ارائه کنیم.

  پروتئین :
  منشاء پروتئین آمینو اسیدها هستند و آمینو اسید اساسی ترین رکن ساختمانی ماهیچه است، بنابراین پروتئین ضروری ترین عنصر در ساختمان ماهیچه محسوب می شود و بدون آن بدن نمی تواند ماهیچه سازی کند.

  یک فرد معمولی روزانه حدود 2-1 گرم پروتئین برای هر یک پوند (حدود 450 گرم) از وزن بدنش نیاز دارد؛ بنابراین یک فرد متوسط با وزن تقریبی 70 کیلوگرم، باید روزانه بین 150 تا 300 گرم پروتئین مصرف کند.

  پودرهای پروتئینی که با آب یا شیر مخلوط می شوند معمولآ از انواع مناسبی هستند که کیفیت بالایی داراند و شما می توانید از آنها استفاده کنید. اما نکته مهم آن است که چندین نوع پروتئین وجود دارد و باید دید که هریک به چه کاری می آیند، Whey (مثل پروتئینی که در کشک وجود دارد)، Soy (پروتئین سویا)، Egg (پروتئین تخم مرغ) و Casein (ماده پروتئین شیر) و ... سئوال اینجاست کدام یک از آنها بهتر است؟

  کاملآ بستگی به این دارد که شما کی و چگونه می خواهید از آنها استفاده کنید. اساسآ پروتئین های مایه پنیر یا همان Whey در بین مکمل های غذایی برای استفاده بعد از تمرین مناسب نیستند، چرا که آنها در زمانی که بدن شما بیش از هر وقت دیگری به پروتئین نیاز دارد استفاده می شوند. این نوع پروتئین بسیار سریع هضم می شود (حدود 30 دقیقه) و 100% بهینه عمل می کند و یکی از بهترین محصولات مکمل غذایی است.


  Casein یا همان ماده پروتئین شیر بسیار دیر هضم می شود (بالای 2.5 تا 5 ساعت) به این معنی که استفاده این پروتئین به عنوان یک مکمل غذایی قبل از خواب بسیار خوب است چون در هنگام خواب بدن شما یک مدت طولانی را بدون پروتئین در طول شب سپری می کند.

  پروتئین تخم مرغ (سفیده آن) به شیوه متوسطی هضم می شود (بین 1.5 تا 3 ساعت) و برای همه زمانها پروتئینی بسیار مفید است و می تواند برای ترشح مداوم آمینو اسیدها در بدن کمک کند.

  پروتئین Soy یا همان سویا دوست خوبی برای گیاه خواران است چون این پروتئین تنها پروتئینی است که منبع آن از گیاهان است. سویا یک پروتئین خوب و کامل است، اگر چه به تاثیر گذاری پروتئین های دیگر مثل شیر و سفیده تخم مرغ نیست. علاوه بر این سویا یک ماده بسیار مفید برای سلامت خانم ها شناخته شده است.

  مکملهای پروتئینی یا بطور مستقیم همین پروتئین هایی که ذکر کردیم هستند و یا بصورت ترکیبی از این پروتئین ها ساخته می شوند.

  اما آن چه چیزی است که یک پروتئین ترکیبی می تواند ارائه دهد ولی پروتئین هایی که از آنها نام بردیم به تنهایی نمی توانند؟

  پاسخ، تفاوت در سرعت هضم پروتئین است. در واقع پروتئن های ترکیبی در هر زمانی می توانند مصرف شوند، برای هضم های سریع، متوسط و یا جذب طولانی مدت در بدن.

  کراتین :
  آمینو اسید کراتین برای حجم دادن به ماهیچه ها بسیار خوب عمل میکند. این واقعه بطور طبیعی در بدن اتفاق می افتد و بسیار بی خطر و موثر برای همگان است مخصوصا اگر شما تا به حال از آن استفاده نکرده باشد.

  نکته اساسی که در کراتین وجود دارد این است که کراتین قابلیت افزایش ATP (منبع اصلی انرژی ماهیچه ها) را دارد، بنابراین شما با مصرف صحیح آن می توانید تعداد حرکات، ست ها و وزنه های ورزشی خود را افزایش دهید و به تبع آن بافت های ماهیچه خود را بیشتر رشد دهید.

  کراتین باید در یک چرخه زمانی مشخص و درست مصرف شود، بسیاری از افراد نتایج خوب را از مصرف این مکمل برای حدود 4 هفته گرفته اند.

  کراتین انواع مختلف دارد، کراتین خالص مونوهیدرات، پودر کراتین مثل پودر کراتین HDT، ... و فرمولهای خاص کراتین برای مصرف در مواردی ورزشکار انسولین مصرف می کند و ... خب اما کدام یک برای مصرف مناسب تر هستند؟

  مکمل های غذایی کراتین که داخل آن دکستروز، آمینوها و دیگر مواد مناسب وجود دارد معمولآ در حالت کلی نتیجه بهتری حاصل می کنند. فراموش نکنیم که ارزش تاثیر گذاری یک پودر کراتین خوب همراه با آب انگور می تواند بهتر باشد. نکته دیگر اینکه کراتین را بهتر است بعد از ورزش مصرف کنید.

  گلوتامین :
  گلوتامین بیشترین آمینو اسید موجود در بافت ماهیچه است. این ماده از کم کاری ماهیچه ها جلوگیری می کند و ترمیم آنها را بهبود می بخشد. در واقع پس از ورزش هر چه بهتر و سریعتر به حالت اولیه خود برگردید بهتر و قوی تر میتوانید به ورزش ادامه دهید.


  گلوتامین را نباید همزمان با کراتین استفاده کرد، چون در این حالت آنها با هم در جذب شدن رقابت می کنند. گلوتامین را قبل از ورزش و کراتین را پس از ورزش مصرف کنید.

  مولتی ویتامین ها :
  هرگزنباید مولتی ویتامین را فراموش کرد. با وجود آنکه معمولآ آنها را خیلی ساده بحساب می آورند، ولی بسیار بسیار مهم هستند. اگر شما کمبود یک ویتامین یا مینرال (ماده معدنی) داشته باشید این موضوع حتما مانع پیشرفت شما در ورزش خواهد شد.

  مولتی ویتامین های خوب برای پیشرفت در حجم دادن به ماهیچه هایتان بسیار ضروری است علاوه بر اینکه برای سلامتی شما نیز می توانند مفید باشند. یکی از انواع ضعیف و مورد علاقه عموم، مولتی ویتامین Eclipse's Complex 24 است و یک نوع قوی تر آن Multi-Pro 32X است.

  شما باید پس از مشورت با متخصص و پزشک، نوع مناسب بدنتان را حتما در رژیم غذایی خود قرار دهید. اگر روزانه مقدار زیادی میوه و سبزیجات استفاده می کنید نوع ضعیف آن برای شما مناسب خواهد بود. هر چند نوع قوی تر آن برای آنکه دیگر مطمئن شوید که هرآنچه نیاز دارید به بدنتان میرسد، می توانید استفاده کنید. به علاوه ورزشکاران و کسانی که تمرینات سخت بدنسازی انجام می دهند به ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری نیاز دارند.

  HMB :
  HMB یک مکمل غذایی بسیار خوب است. HMB ماده ای است که بر اثر سوخت و ساز اسیدهای آمینه در بدن بوجود می آید و تاثیر عمیقی بر افزایش ماهیچه ها و محافظت از آنها دارد و حتی می تواند در از بین بردن چربی ها نیز به بدن کمک کند.

  پروهورمونها :
  تکنولوژی تهیه هورمون های مختلف سالهاست که در حال پیشرفت است. پروهورمون ها اساسا برای افزایش هورمونهای آنابولیک (فرآیند متابولیکی که به سنتز مواد منتهی می شود) در بدن بکار می روند. پروهورمونها برای خانم ها و نوجوانهای زیر 18 سال توصیه نمی شود و بهترین انواع رایج آنها عبارتند از :  Ergopharm 1-AD
  Higher Power Megabol-X
  Higher Power Anabol-X
  Higher Power 4-Diol 300
  Ergopharm Nor-Andro Spray
  Syntrax FUZU


  آنابولیک فلاون (متوکسی ، اکدیسترون و غیره ... ) :
  فلاون ها به دسته ای از مواد تعلق دارند که منشا گیاهی داشته و جزو مواد غذایی نیستند اما در سلامت انسان تاثیر بسزایی دارند. در این میان متوکسی فلاون و اکدیسترون آخرین و پیشرفته ترین مکمل های غذایی برای بهبود آنابولیک هستند.

  آنها فلاون های غیر هورمونی هستند که بطور طبیعی ترکیب پروتئین ها، نگهداری نیتروژن و رشد ماهیچه ها را افزایش می دهند. ترکیب آنها با پروتئین بسیار خوب عمل می کند چون جذب پروتئین را افزایش می دهند. برای استفاده از اکدیسترون ضعیف Syntrax Syntrabol انتخاب خوبی است. بعضی از کمپانی ها پروتئین را با متوکسی ترکیب می کنند.

  ZMA :
  آخرین و مطمئنا کوچکترین مکمل غذایی در این لیست ZMA است. ZMA مخفف Zinc Magnesium Aspartate به معنی روی منیزیم و اسپارتیت (نوعی اسید آمینه) است، در واقع ZMA ترکیب روی، منیزیم، اسپارتیت و ویتامین B6 است. این مکمل غذایی شامل ویتامین و مینرال ها، برای افزایش نیرو، تستوسترون و پیشرفت ترمیم و خواب بسیار سودمند است

 10. 2 کاربر از remigolian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند


 11. #6
  داره خودمونی میشه remigolian's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2006
  محل سكونت
  khoramabad
  پست ها
  136

  پيش فرض جند مکمل که در ایران به تایید وزارت بهداشت رسیده

  Pure Protein

  مكمل پروتييني رژيمي با:
  Last edited by remigolian; 12-07-2007 at 18:15.

 12. 2 کاربر از remigolian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند


 13. #7
  داره خودمونی میشه remigolian's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2006
  محل سكونت
  khoramabad
  پست ها
  136

  پيش فرض انفجار اعضلات پا

  انفجارعضلات پا

  تمرين را با چهار سر ران آغاز مي كنيم


  1- پرس پا

  محدوده اعمال فشار :عضلات چهار سر بطور عمده و عضلات سريني (باسن) بطور جانبيپرس پارا با وزنه سبك دو يا سه ست براي گرم كردن شروع مي كنيم .سپس ستهاي اصلي شروع مي شود در ست اول از وزنه اي استفا ده كنيد كه به سختي بتوا نيد هشت تكرار اجراع كنيد . در ست دوم يك صفحه 20 كيلويي به هر طرف اضافه كنيد و با وزنه جديد چهار تكرار اجرا كنيد سپس وزنه 20 كيلويي را از هر طرف كم كنيد ودو ست با قيمانده را 10 تكرار اجرا كنيد

 14. #8
  داره خودمونی میشه remigolian's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2006
  محل سكونت
  khoramabad
  پست ها
  136

  پيش فرض گلوتامين

  گلوتامین فراوانترین آمینو اسید موجود در بدن است. این ماده بیش از 50% کل آمینو اسیدهای موجود در سلولهای عضلانی را تشکیل میدهد و آمینو اسیدی غیر ضروری است. این اصطلاح میتواند کمی گیج کننده باشد اما "غیر ضروری" به این معنا است که شما نباید گلوتامین بدن خود را از منابع خارجی دریافت کنید. درواقع فرایند تولید گلوتامین برای وضعیت بدن و کارایی آن بسیار مهم است.
  اما بدن شما تنها مقدار مشخصی گلوتامین تولید میکند و هنگامی که شما بدن خود را تحت فشار جسمی (مانند ورزش) قرار میدهید، نیاز به گلوتامین افزایش میابد و در بیشتر موارد بدن نمیتواند این نیاز را به طور کامل برآورده سازد.

 15. #9
  داره خودمونی میشه remigolian's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2006
  محل سكونت
  khoramabad
  پست ها
  136

  پيش فرض کول با هالتر

  اين حرکت، حرکتي چند مفصلي بوده و براي تمرين دادن عضلات ناحيه سر شانه اعم از دلتوئيد و عضلات ذوزنقه اي کول و ... به کار گرفته مي شود.
  اغلب کساني که در ايران اين حرکت را انجام مي دهند معمولا دامنه حرکت را رعايت نکرده، وزنه هايي بسيار سنگين تر از آنچه که بايد انتخاب کنند انتخاب مي کنند و در نتيجه از پس اجراي درست تکنيک اين حرکت بر نمي آيند و فقط زير وزنه هاي انتخابي خود تقلا کرده و دست آخر نيز از عدم رشد عضلات ناحيه سر شانه و کول شکايت مي کنند!  به ثبات و به آرامشي که فرد در حين اجراي حرکت دارد با دقت نگاه کنيد. در تمام طول اجراي حرکت، تنها، بازوها حرکت مي کنند و نيازي به حرکت دادن کمر و پاها و ... نيست.
  [ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  در صورتي که وزنه ها را درست انتخاب کرده و از قهرمان بازي هاي معمول به دور باشيد به راحتي مي توانيد با تمرکزي که بر روي حرکت داريد و بدون اينکه از ديگر قسمت هاي بردن کمک گرفته و وزنه را پرتاب کرده و از فشار وارد بر عضلات مورد تمرين کم کرده باشيد دامنه حرکت را کامل کنيد.

  برخي از افراد از پرتاب کردن وزنه و برخي ديگر نيز از نيروي پا و کمر براي بالا بردن وزنه در حين اجراي اين حرکت کمک مي گيرند. هدف از اجراي اين حرکت، بالا بردن وزنه نيست بلکه، هدف، تمرين دادن و وارد کردن فشار به عضلات دلتوئيد و کول است و بس!

 16. این کاربر از remigolian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است


 17. #10
  داره خودمونی میشه remigolian's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2006
  محل سكونت
  khoramabad
  پست ها
  136

  پيش فرض حمله به عضلات پشت و زيربغل

  ( نکات مهم قبل از تمرين )

  v گرم کردن صحيح و واقعی : بدن را کاملا گرم نمائيد ، اما هيچ ستی با وزنه سبک و وزنه تعدادی انجام ندهيد ، چرا که يک ست خيلی سنگين بر روی رشد عضلات تاثير به سزايی دارد.

  v تکرار : من در تمرينات پشت و زير بغل تکرارهايم را روی رنج تعدادی 10 الی 12 تکرار انجام ميدهم ، و هرگز تمرينات کمتر از 10 تکرار انجام نميدهم ، زيرا در تکرارهای کمتر از 10 هيچ تاثير گذاری برای عضلات بزرگ زيربغل نديده ام .

  v انتخاب وزنه : با وزنه های کوچک و کم دور و بر خود را شلوغ نکنيد ( تمرين را با وزنه سبک خراب نکنيد.) به عبارت ديگر در تمرينات پشت و زير بغل وزنه های سنگين جابجا کنيد.

  v نوع تکرار: بطور عمومی من حرکاتم را با سرعتی متعادل و نرمال انجام ميدهم ، در تکرارها ، حرکات رفت را با سرعتی بيشتر از برگشت انجام ميدهم ( وزنه را بسرعت کشيده و به نرمی رها ميکنم .) اين نوع تکرار در رشد عضلات پشت و زير بغل بسيار مهم است.

  v حريف تمرينی : اگر شما می خواهيد يک فشار واقعی برای رشد عضلات بياوريد ، داشتن يک حريف تمرينی ضروری است ، تا يکديگر را در انجام سريعتر تمرين ياری نماييد.

  v استفاده از مچ بند : من در تمرينات پشت از بند ليفت استفاده مينمايم . گريپ ( مچ گيری ) من به اندازه کافی قوی نيست و من نميخواهم که گرفتن ضعيف باعث وقفه بين حرکاتم گردد. با بند ليفت ميتوانم تکرارهايم را کامل انجام دهم.  تمرينات هفتگی با فلکس ويلر  روزهای هفته
  صبح
  بعداز ظهر

  روز اول
  جلوران
  پشت ران و شکم

  روز دوم
  سينه
  ساق و شکم

  روز سوم
  زیربغل و عضلات پشت
  شکم

  روز چهارم
  سرشانه و دلتوئید
  جلو بازو و پشت بازو

  روز پنجم
  استراحت
  ساق و شکم

  روز ششم
  تکرار دوره
  -----
  تمرينات زير بغل وپشت با فلکس ويلر  حرکت
  تکرار
  ست

  روئینگ با کابل دست معکوس
  12- 10
  4

  تی بار رو دست معکوس
  12- 10
  4

  پارویی با هالتر
  12- 10
  4

  زیربغل با کابل از پشت سر
  12- 10
  4

  پارویی تک دمبل
  12- 10
  4
  در صورت نياز به آگاهی از نکات مهم تمرين ، تغذيه و مکملهای سالم متناسب با فيزيک شما ، سوالات خود را مطرح کنید

  منبع :پايگاه علمي پرورش اندام استان لرستان
  Last edited by remigolian; 29-12-2006 at 00:29.

بسته
صفحه 1 از 49 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

به اشتراک بگذارید

به اشتراک بگذارید

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

 • شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
 • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
 • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
 • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
 •