تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 39 از 39

نام تاپيک: Macbook Pro نخرید!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

ایشالا امروز حتما انجام میشه
    Last edited by Senmar Espahbod; 09-02-2015 at 13:38.

حـــــرفـه ای Ultimator's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    NetFrameWork.

پيش فرض

منم مك بوك ٢٠١٠ دارم حتما ميدونين مشخصاتش رو البته رم رو افزايش دادم، با پارالل مثل هلو ويندوز روش نصبه و همزمان كار ميكنم با جفتش، مك بوك پرو 2014 كه براش آب خوردنه پارالل كردن

به نظر من پارالل نصب كن و لذت ببر، من از پرفرمنس خوبش سورپرايز شدم. انقدر هم سواد دارم بدونم منابع بايد share بشن ولى امتحان كن شايد جواب كارتو داد

Sent from my iPad using Tapatalk

3. 2 کاربر از Ultimator بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض مشکل صفحاتی که DPI خیلی بالا دارند!

مرسی از همه دوستان بخاطر راهنمایی هاشون
    ایشالا امروز حتما انجام میشه
    چی شد دوست گرامی

-
    خب بریم سراغ ادامه مطالب... دیدید چه خوشقولم؟! تا تعطیلی دست داد اومدم!.. الان چیزی که یادمه برای گفتن موضوع رزولوشن هست. البته این مشکل فقط برای مک بوک رتینا نیست بلکه گویا در مدلهایی از لنوو، دل و... هم دیده شده
    در مدلهای جدیدی که رزولوشن های بسیار بالا دارند این مساله هست... برای سرچ میتونید از عبارتی مثل high-res displays یا high dpi و عبارات مشابه استفاده کنید ولی هنوز اسم دقیق این نوع رزولوشن رو نمیدونم
    چون تا پیش از این بیشترین رزولوشن مال full HD ها بود اما این ها از اون مدلها خب خیلی بیشتره.. اپل دیسپلی خودش رو با نام تجاری رتینا ارائه کرد...

مساله این هست که در این دیسپلی ها همه چی کوچیک میشه! در ویندوز 7 و ورژن اول ویندوز 8 این مشکلات هست، و شما با وررفتن با DPI تصویر باید کمی قابل تحملش کنید،
    اما در سرویس پک 1 ویندوز 8 این مساله رفع شد خوشبختانه! لیکن این مساله برای بیشتر برنامه ها هنوز پابرجاست!
    بیشتر برنامه ها نظیر فتوشاپ، ایلاستریتور و کلا محصولات ادبی، برنامه های مکس و اتوکد و کلا محصولات اتودسک، برنامه های راینو، کی شات، سالید ورکز و ... همه این مساله رو دارن!!..
    در این حالت آیکن ها و کلید ها و ابزار های برنامه به قدری کوچیک هست که قابل استفاده نیست!

و اما سرچ های من... خب من باز طبق معمول نتایج خودم رو میگم دوستان اگر راه بهتری سراغ دارند دریغ نفرمایند
    با سرچ ها به نتیجه ای نمی رسیدم تا اینکه یاد regedit افتادم. سالهای سال قبل تو ویندوز xp باهاش کار کرده بودم! حدس زدم از اونجا بشه یه کاری کرد.
    regedit قسمتی هست که میتونید تغییراتی توی رجیستری ویندوز ایجاد کنید.. وقتی سرچهام رو با کلیدواژه regedit ادامه دادم بالاخره به یه نتیجه خوب رسیدم:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نویسنده این وبلاگ راهی رو برای محصولات ادبی ارائه کرده که البته برای هر برنامه ای قابل استفاده است - من تست کردم. ابتدا مطابق با توضیحاتی که داده یه عمل ساده انجام میدید در regedit
    بعدش کافیه فایلی که نویسنده ارائه کرده دانلود و در پوشه برنامه هم نام فایل exe برنامه قرار دهید. به این ترتیب وقتی برنامه ران میشه اندازه ها کاملا بزرگ و نوشته ها خواناست!

البته این راه حل بی عیب نیست. در حقیقت کیفیت تصویر در این حالت پایینه! یعنی شما از ظرفیت بالای گرافیکی دیسپلی رتیناتون استفاده نمیکنید، و بلکه از لپ تاپ های عالی غیر فول اچ دی هم قدری پایین تر!
    لیکن بنظر راه بهتری نداریم. فکر میکنم باید صبر کنیم تا کمپانی های تولید نرم افزار راهکارهایی برای این مشکل یش بینی کنند و در ورژن های بعدی برنامه های خودشون رو سازگار کنن با این دیسپلی ها
    در مک اما این مشکل نیست! یعنی اگر ورژن مک فتوشاپ رو نصب کنید چنین مساله ای دیده نمیشه! و در عین رزولوشن عالی همه چی اندازه س
    اما اگر مثل من مجبور به استفاده از ویندوز باشید ظاهرا چاره ای ندارید.. (اگه راه بهتر سراغ دارید بگید!)

5. این کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض مشکل فتوشاپ با وکام!؟

آقا سلام . خبرای جدید اینکه ویندوزم خراب شد! دیگه بالا نمیومد . وارد ویندوز میشدی انگار مانیتور خاموش بود کلا! منم گفتم چه فایده داره دوباره با این همه دردسر ویندوز بریزم و بشینم برنامه ها رو بریزم و اشکالاتش رو رفع کنم
    بعد دوباره چند وقت بعد اینطوری بشه! ... این شد که گفتم به حرف دوستمون گوش کنم و پارالل بریزیم. همونطور که گفتن مثل هلو با ویندوز کار میکنه! تو این یکی دو هفته ای که ریختم مشکلی نداشته و خیلی راحته
    یعنی کلا بهتر از ویندوز با بوت کمپ بنظر میاد و کمترم داغ میکنه لپ تاپ! تنها عیبش اینه که ظاهرا ۴ هسته cpu داده به ویندوز یعنی من رندر که میگیرم میزنه با ۴ هسته رندر میگیره و نه ۸ تا. خب این یعنی مثلا سرعت رندرینگم نصف شده
    حالا نمیدونم میشه تو تنظیماتش کاری کرد یا نه ولی بجز این ایراد کلا راحت ترم چون دیگه همه چیم تو مکه فقط واسه دوسه تا برنامه که تحت ویندوز لازم دارم میرم تو ویندوز.

اما یه موضوعی هم که میخوام اشاره کنم مشکل مبهم فتوشاپ با وکام (Wacom) هست. اونم اینه که موقع کار گیر میکنه و دکمه ها و فرمان ها کلا می ایسته. بعد چند دفعه که میکشی و حرکت میدی دوباره آزاد میشه
    این لگ ها و گیر های الکی کارت رو کند و عملا مختل میکنه. حالا دنبال اینم که ببینم مشکل چیه، سرچ که کردم دیدیم خیلی ها تو فروم های خارجی این تیپ مشکلات رو دارن با مک. انگار مک هر دفعه که آپدیت شده این ایرادا به وجود اومده
    حالام من باید ببینم برای منم اینه یا اینکه یه باگه تو خوده فتوشاپم
    Last edited by Nocturne; 30-05-2015 at 23:35.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اما یه موضوعی هم که میخوام اشاره کنم مشکل مبهم فتوشاپ با وکام (Wacom) هست. اونم اینه که موقع کار گیر میکنه و دکمه ها و فرمان ها کلا می ایسته. بعد چند دفعه که میکشی و حرکت میدی دوباره آزاد میشه
    این لگ ها و گیر های الکی کارت رو کند و عملا مختل میکنه. حالا دنبال اینم که ببینم مشکل چیه، سرچ که کردم دیدیم خیلی ها تو فروم های خارجی این تیپ مشکلات رو دارن با مک. انگار مک هر دفعه که آپدیت شده این ایرادا به وجود اومده
    حالام من باید ببینم برای منم اینه یا اینکه یه باگه تو خوده فتوشاپم
    از خوشحالی دارم بال درمیارم . این مشکل با پلاگینی که اینجا ارائه شده حل میشه: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. این کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

تنها عیبش اینه که ظاهرا ۴ هسته cpu داده به ویندوز یعنی من رندر که میگیرم میزنه
    با ۴ هسته رندر میگیره و نه ۸ تا. خب این یعنی مثلا سرعت رندرینگم نصف شده
    ممکنه مک بطور خودکار 4 هسته ی حقیقی(سخت افزاری) رو به ویندوز اختصاص داده نه 4 هسته ی مجازی(منطقی) رو. که اگر این فرض اثبات بشه معنیش اینه که سرعت رندر شما دچار کاهش قابل توجهی نشده

10. این کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

توی paralles تعداد پردازنده ها تا 8 عدد در mac قابل افزایش هستش .

تنظیمات مربوط به ماشین مجازیتون رو چک کردین ؟ کلا نمیتونین به صورت دستی از 4 بالاتر ببرین ؟

12. 2 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

توی paralles تعداد پردازنده ها تا 8 عدد در mac قابل افزایش هستش .

تنظیمات مربوط به ماشین مجازیتون رو چک کردین ؟ کلا نمیتونین به صورت دستی از 4 بالاتر ببرین ؟
    چک کردم، تا ۸ تا داره! مرسی!

14. این کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال انجمن امنيت نرم افزار lvl@ster's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    www.denizsoft.com

پيش فرض

جالبه هر کسی که مک میخره ، ویندوز را هم همیشه یدک می کشه و همیشه بهش وابسته هست .

به نظر من کسی باید مک بخره که صد در صد کارهاش با مک قابل حل هست (اینترنت ف فیلم ، موزیک ، بازی های ساده). وکسی که developer mac هست بهتره اینو بخره .

سخت افزار بدون نرم افزار هیچه . یعنی نرم افزار به سخت افزار شما جان و روح می بخشه . حال برای ویندوز میلیون ها نرم افزار وجود دارد . ولی برای مک هزاران واضح هست که هزار در مقابل میلیون اصلا نمی خونه

برای ویندوز میلیون ها منابع اموزشی موجود است اما برای مک هزاران
    developer ویندوز هم از مک بیشتره هم از لینوکس

در کل انتخاب مک برای انجام کارهای تخصصی یک اشتباه بزرگ است .

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •