تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 39

نام تاپيک: Macbook Pro نخرید!!

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

یه نکته ای رو مد نظر داشته باشین که windows داره برای طیف وسیعی از دستگاهها ارایه میشه . لذا باید نهایت هماهنگی رو با تمام قطعات داشته باشه . لذا طبیعی هستش که برخی مشکلات نرم افزاری / سخت افزاری در هنگام کار با ویندوز نسبت به مک پیش بیاد. اما مک برای چندین مدل خاص ارایه شده که طبیعتا برای اون دستگاهها به صورت کامل بهینه شده .

بزار براتون یه مثال بزنم : آیا یه گوشی ویندوز فون بیشتر هنگ می کنه یا یه گوشی اندروید ؟ مثلما گوشی اندروید چون ویندوز فون برای تعداد دستگاههای محدودی در بازار ارایه شده . اما تعداد بسیار زیادی گوشی اندرویدی در بازار هستش که سیستم عامل باید جوابگوی تمام نیاز های اونها باشه و هم توسعه دهنده سیستم عامل و هم سازنده تلفن همراه باید این مسایل رو در نظر داشته باشه .

خوب مایکروسافت هم می تونست به شما فقط یکی دو مدل لپ تاپ بده و سیستم عاملش رو فقط برای اون مدل لپ تاپ ارایه کنه .
    لذا مسایلی مانند سرعت بوت ، سرعت فن و مصرف منابع به دلیل بهینه سازی Mac OSX برای محصولات خود اپل غیر قابل مقایسه با ویندوز خواهند بود . مخصوصا اینکه این روزها لپ تاپ های اپل با هارد SSD ارایه میشند و نیاز نیست در ارتباط با تاثیر SSD در سرعت بوت و عملکرد کلی نرم افزار هارو یاد آور بشم
    همینطوره، ویندوز کار سخت تری رو داشته چون باید با همه دستگاه ها تطبیق داشته باشه. از طرفی کار اپل هم جسورانه بوده. اپل سیستم عاملش رو فقط با دستگاهش میفروشه! ممکنه مشتریش تو کل دنیا خیلی کمتر از ویندوز باشه اما خب این ریسک رو کرده و البته از نظر مالی هم موفق شده این رو صعود ارزش سهامش نشون میده.. این کمتر بودن کابران مک یک حسن بزرگی هم نسبت به ویندوز ایجاد کرده. ویروس و تروجان و کرم و... برای ویندوز فوق العاده بیشتره (که روی اون موضوع کند شدن و هنگ کردن ها هم بی تاثیر نیست) در نتیجه بنظر من اگه کسی مطمئن باشه که تمام نرم افزارهای تخصصیش با مک اوکی هست، مک کارایی بهتری بهش ارائه میده تا ویندوز...

مشاور خدمت سربازی mani6606's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

به نظر من انتخاب عنوان تاپيك صحيح نيست
    متاسفانه در ايران مردم در هنگام خريد و انتخاب جنس ، به خصوص گوشى و موبايل همه چيز رو به عهده فروشنده ميزارن حالا بماند طرف تا ديروز بقالى داشته حالا رفته كار گوشى فروختن ، طبق تجربه شخصيم بارها پيش امده طرف حتى اطلاعات پايه اى از يك محصول نداشته .و نقطه اتكا همه ان ها اين واژه هاست " دوربين فلان قدر پيكسل، صفحه نمايش فلان ، گارانتى ( ما يك گوشى ساسمسونگ كرفتيم بعد از يك هفته مدار بوتش سوخت و با وجود گارانتى شركت پنجاه هزار تومان هزينه گرفت ) ، به طور مثال من خودم ساكن مشهدم هفته قبل در يكى از گوشى فروشى هاى بزرگ اين شهر يكى از فروشندگان مدعى بود كه همراه اول سيم كارت ديتا نداره و جالب اينه كه با اطمينان هم مىگفت هنگامى كه من در سايت همراه اول به او نشان دادم طرف ميگه تازه يك هفته است كه سيم كارت هاى ديتا همراه اول وارد بازار شده !در حالى كه اين موضوع شايد بيش از يك سال باشه
    فكر كنم شما دوست عزيز بدون اطلاع و اگاهى قبل از دستگاه و نيازه اي خودتون از ان اقدام به صرف هزينه زيادي كرديد و حالا كه به خواسته خودتون نرسيديد شمشير كشيدين، من چهار ساله كه مكبوك پرو دارم و رشته تحصيليم برق هست در اين مدت من تمام نرم افزارهاي طراحي مدار و شبيه سازى ها را در ويندوز مجازي به راحتي اجرا كردم و هيچ مشكلي نداشتم . چهار سال قبل هنگامي كه من مك بوك گرفتم نسبت به امروز افرادي كمى در ايران مك بوك داشتند قبل از خريد من كلي سايت خارجى و بررسى هاي مختلف را خوندم دو يوتيوب كلي ويديو در اين باره هست شما مي تونستيد قبل از خريد حتي درانجمن هاي فارسى مك سوال بپرسيد افرادي زيادى هستند كه تجربه استفاده همزمان دو سيستم عامل رو دارند
    چند روز قبل رم و هارد سيستم را به ssd ارتقاردادم و اين دستگاه كه چهار سال از توليد ان ميگذره اخرين سيستم عامل مكينتاش يعني يوسميت را به راحتى در كمتر از ٥ ثانيه بوت ميكنه و به نظرم به راحتى تا چند سال اينده نياز هاي من رو برطرف ميكنه

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

3. 2 کاربر از mani6606 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

من در همین انجمن حتی اون زمان در مورد مشکل نداشتن ویندوز با مک پرسیدم گفتن نه مشکلی نیست و بوت کمپ اوکی هست و اینا...
    این مورد تایید میشه. نه تنها در این انجمن بلکه در سایر انجمن های مشاوره هم دائم گفته میشه با مک مشکلی نخواهی داشت اگرم داشتی در کنارش ویندوز نصب کن و ...
    و اینطور بخشی از کاربرها رو راهنمایی اشتباه و احتمالا گمراه می کنند!
    اما وقتی کاربر با اعتماد به این توصیه ها اقدام کرد اما از خریدش پشیمون شد همون افراد مشاوره دهنده از پذیرش اشتباه بزرگی که در مشاوره و پیشنهادشون بوده شانه خالی می کنند
    بهتره در تمام مشاوره ها برای مک بطور شفاف این 'یادآوری کلی' انجام بشه که همه ی نیازهای نرم افزاری تخصصی کاربر رو ممکنه نتونه مثل ویندوز برآورده کنه، و حتی نصب ویندوز در کنارش هم ممکنه %100 راه حل نباشه
    همین الان مودم سیمکارتش به خاطر نبود درایور کار نمیکنه.. ولی چه میشه کرد
    معمولا در لپتاپهایی که شیار سیمکارت دارند برای راه اندازی سیمکارت ابتدا نیازه که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو خریداری و روی مادربورد نصب کنید
    در ویندوز بای دیفالت همیشه فن ها با یک سرعت کم روشنن (گوش رو که نزدیک کنید میتونید بفهمید) و در موارد بسیار زیادی این سرعت زیاد هم میشه... بعضیا به اشتباه فکر میکنن ویندوز سنگین تر از مک هست! در حالیکه این به مدیریت سی پی یو بر میگرده
    در تنظیمات پیشرفته ی power options که در ص قبل شات اون رو گذاشتید در بخش مربوط به پردازنده، کارکرد فن رو بجای passive روی active قرار بدین تا فن دائما روشن نباشه
    این تغییر رو در تمام پروفایلهای مدیریت انرژی (high perf , balanced , power saver) و در هر دو حالت مربوط به شارژر و باتری اعمال کنید
    سقف توان پردازنده رو مناسبه که در پروفایل های balanced و power saver بترتیب در حدود 70 و 25 درصد قرار بدید. برای اجرای امور سبکتر، لپتاپ رو روی یکی از ایندو پروفایل قرار میدید تا هم داغ نکنه و هم باتری زود تموم نشه. مخصوصا زمانیکه به شارژر وصل نیست واجبه

5. 2 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

این مورد تایید میشه. نه تنها در این انجمن بلکه در سایر انجمن های مشاوره هم دائم گفته میشه با مک مشکلی نخواهی داشت اگرم داشتی در کنارش ویندوز نصب کن و ...
    و اینطور بخشی از کاربرها رو راهنمایی اشتباه و احتمالا گمراه می کنند!
    اما وقتی کاربر با اعتماد به این توصیه ها اقدام کرد اما از خریدش پشیمون شد همون افراد مشاوره دهنده از پذیرش اشتباه بزرگی که در مشاوره و پیشنهادشون بوده شانه خالی می کنند
    بهتره در تمام مشاوره ها برای مک بطور شفاف این 'یادآوری کلی' انجام بشه که همه ی نیازهای نرم افزاری تخصصی کاربر رو ممکنه نتونه مثل ویندوز برآورده کنه، و حتی نصب ویندوز در کنارش هم ممکنه %100 راه حل نباشه
    البته یهتر بود ایجاد کننده تاپیک کمی بهتر راج به اشکالات ویندوز روی مک می نوشت
    ایشون فقط ترک پد رو در مک با ویندوز مقایسه کرد!!!!
    خوب این که معیاری مناسبی نیست خیلی از لپتاپ ها ترک پد مناسبی ندارند...
    من خودم ویندوز روی مک دارم هیچ کدوم از این مشکلات حتی اون تاچ کردن ب جای کلیک کردن رو ندارم...(با یک تیک مشکل حل میشه)
    البته من توقع ندارم ویندوزم مثل مک روون باشه
    ولی در حالت کلی تفاوتی بین یک لپتاپ ویندوزی با یک لپتاپ مک دارای بوت کمپ ندیدم!!!
    طبیعا ما باید یک الترا بوک ۲ کیلویی را مقایسه کنیم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

دوست عزیز فرمان Command +X مثل ویندوز براتون کات میکنه،من الان ۶ ساله از مک استفاده میکنم،جز برای برنامه نویسی با برنامه ویژوال استودیو ( که نسخه ی مک نداره ) هیچ نیازی به ویندوز ندارم،جفتشون معایب و محاسن خودشونو دارن،جفتشون هم خوب بلدن با هم دشمنی کنن که به من و شمای یوزر ربطی نداره،بایدببینی مورد استفادتون چیه ،همین

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

در ضمن شما اگر از طریق بوت کمپ ویندوز بریزی،بقول دوستمون دروازه ی امنیتی رو برای ویروس ها و بد افزار ها بروی مک بوکت باز میکنی،اونایی که مک میخرن بعد روش ویندوز نصب میکنن،اصلا چرا مک میخرن؟؟؟ نگید بخاطر طراحی شیک اش ! مک بوک پز دادن نداره که،لب تاب خوشگل ویندوزی هم کم نیست ، تا دیر نشده با کاغذ خریدش بفروشش،
    مک بوک بخرید،ولی اگر کار گرافیک،روزنامه نگاری،طراحی سنگین، نرم افزارای مهندسی... انجام میدید.در غیر این صورت ویندوز هم بد نیست والا،ویندوز جادو های خودشو داره،مک هم همینطور،حالا هر چی هی استیو جابز مرحوم میگفت ویندوز از ما کپی کرده رابط گرافیکیش رو،یا بگه اندروید کپیه ایفونه...به ما چه ! من هم ایفون،هم لومیا،هم مک بوک هم سونی

9. این کاربر از Senmar Espahbod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یعنی ویندوز مجازی بهتر از ویندوز روی بوت کمپ عمل میکنه؟

من خودم ویندوز روی مک دارم هیچ کدوم از این مشکلات حتی اون تاچ کردن ب جای کلیک کردن رو ندارم...(با یک تیک مشکل حل میشه)
    این تیک رو کجا باید بزنیم ؟

دوست عزیز فرمان Command +X مثل ویندوز براتون کات میکنه،من الان ۶ ساله از مک استفاده میکنم،جز برای برنامه نویسی با برنامه ویژوال استودیو ( که نسخه ی مک نداره ) هیچ نیازی به ویندوز ندارم،جفتشون معایب و محاسن خودشونو دارن،جفتشون هم خوب بلدن با هم دشمنی کنن که به من و شمای یوزر ربطی نداره،بایدببینی مورد استفادتون چیه ،همین
    شما در فایندر نمیتونید با کامند+X کات کنید! این مشکل مال الان هم نیست اگر سرچ کنید می بینید از هفت هشت ده سال پیش بوده (حداقل)
    از این رفتار های خاص اپل بازم هست مثلا در تنظیمات مک نمیتونید کاری کنید که وقتی در لپ تاپ رو می بندید لپ تاپ اسلیپ نشه و روشن بمونه!

-
    من ترمم شروع شده و اصلا هیج وقتی ندارم ! میخواستم دست کم دو مطلب دیگه بذارم که حتما خواهم گذاشت اما از تاخیر معذرت میخوام!
    انتقادات نسبت به اسم تاپیک بجاست. منظور من هم اونی که برداشت میشه نبود اما اسمش به گونه ای هست که توجه بیننده ها رو جلب کنه که چیزی که قراره بگم.. قصدم هم مقایسه نبود، صرفا چیزهایی که یک خریدار اپل باید بدونه..
    Last edited by Nocturne; 08-02-2015 at 23:43.

11. این کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

این تیک رو کجا باید بزنیم ؟
    [Change “Tap to Click” (and other preferences) using Apple’s Boot Camp Control Panel:[/FONT][/COLOR]

1. Hit Windows + W (er, Command + W) to search in settings, type “Boot Camp” and hit Enter/Return.
    2. Answer “Yes” to the question about whether you want to let this app have its way with your computer.
    3. In the resulting “Boot Camp Control Panel” switch to the “Trackpad” tab.

13. این کاربر از HOJ-JAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مشاور خدمت سربازی mani6606's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

من در اين مدت كه از ويندوز مجازى استفاده كردم تا به حال مشكل خاصى نداشتم

Sent from my iPad mini 2 using Tapatalk

15. این کاربر از mani6606 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

راستش من هفته ای یک بار مک بوکم رو شات دان میکنم،هر شب فقط میبندمش و صب تا باز میکنم اسکرینش رو روشن میشه،فقط پسورد رو وارد میکنم،حتا اسلیپ هم نیست ! مگه خودم تو تنظیمات انرژی سیور تنظیم کنم که اسلیپ بشه ،مک بوک هم درست مثل ویندوز میشه رفتارای پاور اپشنش رو تنظیم کرد که تو چه موقعیتی چه رفتاری از خودش نشون بده دوست عزیز،این جوابیه رو کاملا فارسی نبشتم تا دی رنج نشه جملات فارسی و انگلیسی،بعدی رو فینگلیش میذارم تا بهتون بگم کجا برید برا تنظیمات

17. این کاربر از Senmar Espahbod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •