تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 39

نام تاپيک: Macbook Pro نخرید!!

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

اگر امنیتی است چرا خودش در منوها این گزینه رو گذاشته؟! ب
    توی تاپیک اپل هم عرض کردم این مال متن هست!
    غافل از اینکه اگه ویندوز بریزی باید مشکلات مک با ویندوز رو هم به ایرادات همیشگی ویندوز اضافه کنی! انگار همین که اپل به خودش زحمت داده و بوت کمپ رو ساخته باید ازش کلی ممنون هم باشیم...
    در مسله نمایشگر من فک میکنم بخاطر رینتا باشه چون ویندوز شاید نیتونه از حداکثر روشنایش بهره ببره کمی تاریک تر میشه
    من منتظز میمونم شما تمام مشکلات رو بنویسی تا نظر بدم
    این مشکل نمایشگر خیلی بحث بر انگیز نیست!
    مثلا شما یک مدل y5070 ببین اگر ۵ درجه از جلوش جاب جا بشی کلا رنگش تاریک میشه اگر اونو داشتی چی می گفتی؟؟؟
    طبیععا شما ۷ تومن دادی ی لپتاپ خریدی ولی هیچ چیزی تو دنیا بی عیب نیست
    منتظر سایر مشکلات ویندوزی شما هستم

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض 3. ترک پد!

با ریختن ویندوز، ترک پد (همون تاچ پد!) فوق پیشرفته مک بوک پروی شما احتمالا با ارفاق به اندازه ماوس مکینتاش پلاس به سال 1986 خوب کار میکنه : دی

در واقع دو مشکل اساسی هست
    1. شما هیچ تنظیمی در ویندوز برای ترک پد ندارید. برای مثال وقتی ویندوز می ریزید بای دیفالت برای کلیک کردن باید ترک پد رو کاملا فشار بدید و نمیتونید با تاچ کردن کلیک کنید!
    2. این ترک پد حتی در اسکرول کردن صفحه ها عملکرد بسیار ضعیفی داره که اون رو تقریبا غیرقابل استفاده میکنه! بطوریکه موقع اسکرول کردن در یک صفحه وب، صفحه یک دفعه می پره میره پایین و شما نمیتونم درست صفحه رو بخونید...

خب من خودم برای این مشکل یک راه پیدا کردم. برنامه ای بنام Trackpad++ driver که میتونید از آدرس مقابل دریافت کنید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بعد از باز شدن، روی go to downloads و بعد روی Download at FileCluster.com کلیک کنید (در مقال عبارت trackpad++ ...) در صفحه بعد باید لینک miror ش رو بزنید تا دانلود شه...
    اما کار تموم نشده! هنوز دو مشکل هست متاسفانه

1. مساله اسکرول با وجود اینکه بهتر شده اما کاملا درست نیست.. فقط در حدی است که بشه گفت قابل استفاده شده!
    2. مشکل جدی این برنامه اینه که تقریبا هر هفته ایراد پیدا میکنه. وقتی روشن میکنی یا ری استارت میکنی یه پیام میاد که میگه درایور بوت کمپ فعال شده و برای فعال کردن دوباره trackpad++ باید نسخه جدید اون رو مجدد دانلود کنی
    در حالیکه مثلا چند روز از دانلود قبلی بیشتر نگذشته و فایلی هم که میگری دقیقا همونه با همون حجم!! قشنگ معلومه که این یه باگه.. و واقعا هم باید مجدد دانلود کنی! اگه همون رو دوباره نصب کنی درست نمیشه!

اما خب چه میشه کرد، بازم بهتر از حالت پیش فرض با خود درایور بوت کمپه! ...اون سایت البته یه برنامه دیگه داده بنام powerplan assistnat که من اونم ریختم و تغییری مشاهده نکردم در عملکرد دستگاه.
    ضمنا جون اونم همین مشکلی که گفتم داشت و باید دوباره دانلود میکردی اون رو بی خیال شدم..

3. 2 کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

توی تاپیک اپل هم عرض کردم این مال متن هست!
    من میگم اگه اونه که شما میگی چرا با درگ کردن میشه فایل رو کات کرد؟؟!
    در ثانی منو های مک در هر برنامه ای فرق میکنه، وقتی در برنامه های ادیت متن باشی منوها همه متعلق به همون برنامه اند، اونحا مال متنه.. اما وقتی تو خود فایندر هستی منوها هم مال فایندره..

+
    در مورد موضوع صفحه نمایش ، من نظر شما رو ندارم!... البته یه موضوع دیگه هست که دقیقا به رتینا بودنش برمیگرده و تنها مربوط به مک هم نیست در مورد همه صفحات high-res صادقه .. صفحات جدیدی که بیش از حد متعارف رزولوشن دارند..
    ویندوز در 8.1 پاره ای از این مشکل رو رفع کرد اما هنوز در بیشتر برنامه ها مثل فتوشاپ و مکس و ... این مشکل هست که احتمالا در یک پست با راه حلش قرار میدم.. گرچه باز هم راه حل اید آل نیست...
    Last edited by Nocturne; 02-02-2015 at 16:41.

5. این کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

در مورد تاچ پد و نور صفجه این کشکلا معمولا به خاطر ردایور هست خوب معلومه کار نمیکنه یا بد کار میکنه اصلا مک طراحی شده که این طور باشه

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    من این تاپیک رو برای همین زدم یک نفر دیگه به مثل من قبل از خرید آگاه بشه.. و نه برای دعوا با پیروان اپل.. من طراحی صنعتی میخونم و کارم دیزاینه. عاشق کارهای اپلم.. برای من نمیخواد از اپل دفاع کنید!.. سالها از آیپد و آیپادش استفاده میکردم..

..در مورد باگهای خود ویندوز، خب باگ های بی شمار ویندوز که بر همگان واضح هست و فکر نکنم توضیحش لازم باشه.. و ضمنا اینکه مک بجز کارایی بهتر، امنیت بهتری هم داره... در مورد ایرادات خود مک اما میتونم همین الان به چند مورد اشاره کنم
    من دوبار پست خودمو خوندم ولی نفهمیدم چرا فکر کردید من از مک طرفداری میکنم.. اتفاقا کمپانی اپل و تمام محصولاتش جزو لیست ۴ چیزیه که من تو این دنیا ازشون متنفرم. و هیچوقت هم از هیچکدوم از محصولاتش استفاده نکردم و نخواهم کرد. ولی دلیل نمیشه که راجع بهش منطقی و بی طرفانه صحبت نکنم
    این باگ های ویندوز که ازش صحبت می کنید برای من اشکار نیست. همچنان خوشحال میشم که چند نمونه از این باگ های واضح رو برای من مثال بزنید. اتفاقا به نظر من نرم افزار های مایکروسافت از نظر کیفیت برنامه نویسی جزو بهترین ها هست. مشکلشون بیشتر در بازاریابی و تصمیم گیری هایی که به مهندسین مربوط نمیشه هست

اینجا میخوام به یکی از شیطنت! های آشکار اپل اشاره کنم که نه هیچ کس بهم گفت و نه واقعا جایی خوندم. خیلی جالبه که ما ایرانیها انگار اصلا علمی کار نمیکنیم ، میدونید انگار فقط دوست داریم یک جانبه و سیاه و سفید ببینیم
    من تعداد زیادی سایت در مورد اپل تو همین سابتهای فارسی میشناسم! سایتهایی که تقریبا هر روز و هر هفته کلی مطالب جدید از اپل می نویسن اما یک آدمیزاد نیومده بصورت منطقی تحلیل کنه و ایرادات مک بوک ها رو بنویسه! انگار فقط دوست داریم الکی طرفداری کنیم...

موضوع اینه که نور صفحه نمایش در ویندوز همیشه کمتر از مکه!! شخصا این رو امتحان کردم. دوستم مک بوکش مثل مال منه، در شرایط یکسان گذاشتیم کنار هم ، یکی تو ویندوز یکی تو مک ، و به طرز عجیبی صفحه مک چند پله روشن تر بود!
    در حالی که ما هردو در یک اتاق در یک شرایط نوری بودیم و لپ تاپ ها هم دقیقا کنار هم دیگه بود.. البته من خودم قبلا متوجه این اختلاف شده بودم اما نه تا این حد!

موضوع بعدی اینه که بای دیفالت شما نمیتونید نور صفحه رو از اون چیزی که خودش ادجاست میکنه بیشتر کنید!! یعنی میتونی نور رو کمتر کنید اما بیشتر نه! و شما با فشردن دکمه F2 همیشه مشاهده میکنید که نور در بالاترین حد قرار داره!
    برای این مضووع راه حلی پیدا نکردم (اگر راهی بلدید بگید) جز این که ادجاستمنت اتوماتیک نور صفحه رو کلا خاموش کنید!! باید از edit power plan روی گزینه ای که در شکل نشون دادم کلیک کنید و دو موردی که مشخص کردم off کنید تا همیشه به صورت دستی نور رو تنظیم کنید!

با ریختن ویندوز، ترک پد (همون تاچ پد!) فوق پیشرفته مک بوک پروی شما احتمالا با ارفاق به اندازه ماوس مکینتاش پلاس به سال 1986 خوب کار میکنه : دی

در واقع دو مشکل اساسی هست
    1. شما هیچ تنظیمی در ویندوز برای ترک پد ندارید. برای مثال وقتی ویندوز می ریزید بای دیفالت برای کلیک کردن باید ترک پد رو کاملا فشار بدید و نمیتونید با تاچ کردن کلیک کنید!
    2. این ترک پد حتی در اسکرول کردن صفحه ها عملکرد بسیار ضعیفی داره که اون رو تقریبا غیرقابل استفاده میکنه! بطوریکه موقع اسکرول کردن در یک صفحه وب، صفحه یک دفعه می پره میره پایین و شما نمیتونم درست صفحه رو بخونید...

خب من خودم برای این مشکل یک راه پیدا کردم. برنامه ای بنام Trackpad++ driver که میتونید از آدرس مقابل دریافت کنید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بعد از باز شدن، روی go to downloads و بعد روی Download at FileCluster.com کلیک کنید (در مقال عبارت trackpad++ ...) در صفحه بعد باید لینک miror ش رو بزنید تا دانلود شه...
    اما کار تموم نشده! هنوز دو مشکل هست متاسفانه

1. مساله اسکرول با وجود اینکه بهتر شده اما کاملا درست نیست.. فقط در حدی است که بشه گفت قابل استفاده شده!
    2. مشکل جدی این برنامه اینه که تقریبا هر هفته ایراد پیدا میکنه. وقتی روشن میکنی یا ری استارت میکنی یه پیام میاد که میگه درایور بوت کمپ فعال شده و برای فعال کردن دوباره trackpad++ باید نسخه جدید اون رو مجدد دانلود کنی
    در حالیکه مثلا چند روز از دانلود قبلی بیشتر نگذشته و فایلی هم که میگری دقیقا همونه با همون حجم!! قشنگ معلومه که این یه باگه.. و واقعا هم باید مجدد دانلود کنی! اگه همون رو دوباره نصب کنی درست نمیشه!

اما خب چه میشه کرد، بازم بهتر از حالت پیش فرض با خود درایور بوت کمپه! ...اون سایت البته یه برنامه دیگه داده بنام powerplan assistnat که من اونم ریختم و تغییری مشاهده نکردم در عملکرد دستگاه.
    ضمنا جون اونم همین مشکلی که گفتم داشت و باید دوباره دانلود میکردی اون رو بی خیال شدم..

این ایراداتی که ازش حرف میزنید ایراد محصوب نمیشه. چون شما سیستم عامل پشتیبانی نشده رو روش نصب کردید
    منم اگر روی لپتاپم FreeBSD نصب کنم وایرلسش از کار میافته و چون درایورش موجود نیست. حالا مشکل از فوجیتسوه یا freebsd؟
    همین الان مودم سیمکارتش به خاطر نبود درایور کار نمیکنه.. ولی چه میشه کرد
    همونطوری که گفتم شما نباید از ویندوز روی مک انتظاری داشته باشید چون سخت افزار مک برای سیستم عامل خودش طراحی و قفل شده

این جزو مبحاث امنیتی هست که در هنگام کات اگز سیستم کرش کنه فایل اسیب نبیته خدا شاهده توی وین یک بار همیچن مشکلی پیش اومد وین xp بود فک کنم
    البته یک افزونه فک کنم برای این مورد باشه ..مطمعن نیستم
    این موضوع نمیتونه ربطی به بحث امنیت قایل داشته باشه. نحوه ی عملکرد mv به این صورت هست که اول فایل کپی میشه و بعد از اتمام کار کپی فایل اصلی حذف میشه. وجود قابلیت move فقط به خاطر راحتی کاربر هست و حتی اگر در حین کار برق هم بره فایل اصلی دست نخورده باقی میمونه. چیزی که هست اینه که ممکنه موقع move کردن چند فایل همزمان و متوقف شدن٬ نصف تو محل جدید باشن و بقیه در محل قدیم
    البته من بعید میدونم اپل تو coreutils برنامه ی mv نذاشته باشه

8. 2 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

با سلام . تاپیک جالبی هست . به نظر بنده عنوان تاپیک رو ویرایش کنین و تغییر بدین :
    " بررسی دلایل خرید یا عدم خرید لپ تاپ های مک بوک"

اینجوری مخالفان و موافقان میان به راحتی نظرشونو می دن

10. 2 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

یکی از دغدغه های اکثر خریداران ایرانی انتخاب لپ تاپ مناسب هستش . اکثرا از دوستان و آشنایان کمک می گیرند . گروهی نیز سعی می کنند که با تحقیق در سایت های بررسی به نتیجه جامعی برسند . گروهی نیز از مشورت با فروشندگان استفاده می کنند .

در ارتباط با مورد اول و سوم کاملا طبیعی است که سلایق و وضعیت بازار بیشترین تاثیر رو در ارایه اطلاعات به خریدار داره . اما در ارتباط با سایت های نقد و بررسی لپ تاپ میشه نتایج بهتری گرفت .
    در کشور های سایت های بسیار متعددی در ضمینه بررسی تخصصی لپ تاپ وجود دارند . همچنین انجمن های تخصصی لپ تاپ مانند notebookreview وجود دارند که کاربران بسیاری در آنها فعالیت دارند . اما در ایران فقط چند سایت بررسی لپ تاپ وجود دارند که اولا جز یکی دو مورد بقیه فروشنده هستند دوما فروشنده تخصصی لپ تاپ نیستند و کالاهای بسیاری را به فروش می رسانند .

هر چند نقد و بررسی اولیه می تونه در خرید کمک شایانی انجام بده . اما نمی تونه پاسخگوی مشکلات احتمالی آینده باشه . لذا در ایران خلا وجود انجمن تخصصی لپ تاپ به شدت احساس میشه .

لذا به دلیل عدم وجود منابعی برای بررسی مشکلات پس از خرید ، اکثرا نظرات فروشندگان و آشنایان رو ملاک خرید قرار می دن . همون طور که گفتم نظر این دو دسته بر اساس سلایق و وضعیت بازار هست . به عنوان مثال سالها لپ تاپ های Dell به کیفیت ساخت در ایران مشهور بودند که پس از آمار بالای خرابی مدل N5010 بازار ایران تقریبا تهی از برند دل شد . و یا کمیاب بودن لپ تاپ های MSI در فروشگاهها به دلیل اینکه اکثر فروشندگان تصور می کنند لپ تاپ های MSI خرابی بسیاری دارند . و یا آمار فروش بالای لپ تاپ های لنوو در ایران ، که دلیلش این بود شایعه می کردند IBM پشت لنوو هستش .

به هر حال اپل هم از این گونه شایعات مصون نمانده . متاسفانه اکثر فروشندگان و افراد مختلف لپ تاپ های اپل را برای طراحی و برنامه نویسی پیشنهاد میدن البته اگر ازشون دلیل مقایسه و دلیل قانع کننده ای بخوای ، فقط به یه سری "اطلاعاتی اکتفا می کنند که حاکی از طرفداری اونها از برند اپل هست" .

به هر حال زمانی که بنده قراره در ضمینه ای راهنمایی بگیرم ، در صورتی که اطلاعات کمی در اون ضمینه دارم تا حد امکان به حرف های راهنما اعتماد می کنم. لذا اگر راهنمای بنده گفت "لینوکس نصب کن چون مصرف رم کمتری داره در نتیجه بازی ها بهتر اجرا میشن" ، من هم در صورتی که اطلاعاتی راجع به لینوکس ندارم یا مختصر هست ، چنین حرفی رو قبول می کنم . البته شاید این شبهه پیش بیاد که به حرف یه نفر نمی شه اعتماد کرد . بله با یه گل بهار نمیشه ، ولی اگر یه بوستان گل ببینید فصل ها فراموش میشن !

به هر حال به دلیل راهنمایی های غلط در اشتباهی افتادند که شاید برگشت از اون بسیار مشکل باشه .

شاید اگر یه انجمن کاملا تخصصی لپ تاپ موجود بود و خریداران در اون عضو می شدند و نظرات و بازخوردهای خودشون رو می گفتند چنین مشکلی پیش نمیومد

من بر عکس اکثر دوستان اپل رو بسیار قبول دارم . منتهی به عنوان یه لپ تاپ قابل حمل برای استفاده های شخصی . اکثرا لپ تاپ رو روی پاهام قرار میدم حتی در هنگام بازی . لذا اگر بخوام به یه لپ تاپ چند منظوره فکر کنم ، اپل یکی از انتخاب هام خواهد بود . اما چنین چیزی دلیل نمی شه اپل رو مناسب بازی بدونم .

12. 4 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

..در مورد باگهای خود ویندوز، خب باگ های بی شمار ویندوز که بر همگان واضح هست و فکر نکنم توضیحش لازم باشه.. و ضمنا اینکه مک بجز کارایی بهتر، امنیت بهتری هم داره... در مورد ایرادات خود مک اما میتونم همین الان به چند مورد اشاره کنم
    از جمله "کارایی بهتری داره" به شدت متنفرم . اصلا معنی این جمله یعنی چی ؟
    کارایی در هر ضمینه یک جور تعریف میشه . نمی شه "کارایی" رو به تمامی ضمینه ها تعمیم داد.

بنده خودم به لپ تاپم به شدت وابسته هستم . یه گوشی نوکیا ساده سیمبین دارم که فقط برای اس ام اس و تماس استفاده می کنم .
    اکثر دوستانم که میبینن با لپ تاپ زیاد کار می کنم ، می پرسن چرا گوشیتو عوض نمی کنی و اندروید نمی خری ؟ ازشون می پرسم دلیل این کار چیه ؟ می گن چون کارایی اندروید بیشتره . منم همیشه در جوابشون میگم " لپ تاپم تبدیل به یه گوشی اندرویدی میشه ولی گوشی اندرویدی تبدیل به لپ تاپم نمیشه !!!"
    طبیعی هست که یک گوشی اندروید امروزی قابلیت های بیشتری نسبت به گوشی سال 2009 داشته باشه ، اما زمانی که نیاز های بنده منو به سمت استفاده از لپ تاپ می کشونه ، خرید اسمارتفون اندرویدی صرفا جهت کاراییش نسبت به گوشی قدیمی برای بنده سودی نداره .

----------------------------

امنیت هم برای بنده بی معنی هست هر سیستم عامل برای خودش ایرادات بزرگ و کوچکی داره که مختص زمان و مکان نیست . اگر نگاهی به کارنامه OSX در سال 2014 در cve details بندازیم ، به 109 مورد آسیب پذیری برخورد می کنیم که از این مقدار بیش از نیمی از اونها یعنی 58 عدد از نوع Code Excution داشته و 29 مورد از آسیب پذیری ها امتیاز ماکزیمم 10 رو داشتند. البته اکثر این آسیب پذیری ها مربوط به محصولات ادوبی بودند .در حالی که در ویندوز 7/8/8.1 تعداد code execution ها 12/12/13 عدد بوده و فقط یک آسیب پذیری با امتیاز 10 داشتند که اونم ms14-066 بوده که هنوز اکسپلویتش به صورت پابلیک ارایه نشده . البته خانواده لینوکس هم تعداد آسیب پذیری های زیادی نداشته اما دو آسیب پذیری اخیرش یعنی shellshock و ghost خیلی سر و صدا کردند .

امنیت فقط نصب یک آنتی ویروس نیست که بگیم چون ویروس نمیگیره پس امنه . اگر اینطوره از نظر بنده هم ویندوز چون Data execute prevention و قابلیت نصب فایروال های مختلف داره امنه !
    Last edited by Public Enemy; 02-02-2015 at 21:18.

14. 2 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    دوست عزیز و سایر دوستانی که منظور من رو احتمالا اشتباه برداشت کردید، مهم نیست اینها "مشکل" اطلاق بشن یا نه، من میخواستم این ها رو که از قضا در هیج یک از سایتهای "مثلا" تخصصی اپل نخوندم اینجا مطرح کنم که دیگران هم آگاه بشن!
    این هم که اسمش رو شیطنت های اپل گذاشتم نظر شخصیمه و کاملا فکر میکنم اپل میتونسته اینها رو برطرف کنه و نکرده . همونطور که یه زمانی همین بوت کمپ رو هم نساخته بوده ولی الان داره.. اینها ایراداتی است که ممکنه با ارائه یه پچ نرم افزاری حل شه..
    باز میخواستم مشکلات دیگه ای رو اشاره کنم اما ترمم شروع شده ، امیدوارم وقت کنم که بیام.. ضمنا من اونقدر هم که اینجا نوشتم از لپ تاپم ناراضی نیستم، ولی به وضوح می بینم که مک اگر می خواست خیلی از این ارادات مسخره رو میتونست بر طرف کنه
    اما این کار رو به خاطر سیاست هاش انجام نمیده و شاید ویندوز هم در مقابل همچین عجله ای برای چاره اندیشی نداره.. این مشکلات رو کسی که میخواد اپل بخره باید بدونه ، چون یه بارم گفتم... ابتدا به ساکن میگن که خب با مک کار میکنی اگرم مشکل داشت فوقش
    اینه که ویندوز میرزی (حق انتخاب رو کاملا داری) درستم هست منتها تجربه ویندوز روی مک متفاوته.... من در همین انجمن حتی اون زمان در مورد مشکل نداشتن ویندوز با مک پرسیدم گفتن نه مشکلی نیست و بوت کمپ اوکی هست و اینا...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    در مورد باگهای ویندوز و کارایی مک بر اساس تجربه 12 ساله کار با ویندوز و تجربه دست کم 3 ماهه کار با مک این موضوع رو گفتم. کافیه برای مثال تنها به بالا آمدن سیستم عامل نگاهی بیندازید. مک عملا هیچ وقت قابل ملاحظه ای از کاربر نمی گیره
    وقتی روشنش میکنید ممکنه 10 یا حداکثر 15 ثانیه زمان ببره.. در مقابل من که از ورژن 95 ویندوز تا به حال با نسخه های مختلف ویندوز کار کردم همواره این مساله بوت شدن رو داشتم و جالب این که بعضا بعد از بوت شدن ظاهری هنوز سیستم برای کار آماده نبود
    (دسکتاپ میاد اما تو هنوز نمی تونی کار کنی!) این به این خاطره که ویندوز برای بالا بردن ظاهری سرعت باز شدن برنامه ها ، یکسری از اونها رو اتوماتیک در زمان بوت شدن سرخود باز میکنه که این عیب رو لینوکس یا مک ندارن
    البته ناگفته نمونه این مشکل در 8 و 8.1 خیلی بهتر شده... هرکس که کار با ویندوز رو مدت زیادی تجربه کرده باشه - اون هم کارهای کمی سنگین - حتما با کند شدن، گیر کردن و قفل کردن و نهایتا احتیاج به ctrl+alt+del یا بدتر ریست کردن و اینها مواجه بوده...

در مورد کارایی مک پرسیدید .. خب باید بر مبنای تجربه شخصیم بگم که مک به طرز عجیب غریبی فوق العاده است.. سرعتش بی نظیره. از اونحایی که از سخت افزارهای فوق العاده مک بوک حداکثر استفاده رو می بره بهترین عملکرد رو نشون میده
    مهمترین مساله مدیریت صحیح cpu هست. تو ویندوز اگه یه برنامه ساده هم ممکنه باعث داغ شدن دستگاه بشه تو مک حتی برنامه هایی مثل اتوکد هم دستگاه رو داغ نمیکرد. جالبه که در مک هیچ وقت فن ها روشن نیست!! فکر میکنید اصلا دستگاه فاقد فن باشه!
    اما در ویندوز بای دیفالت همیشه فن ها با یک سرعت کم روشنن (گوش رو که نزدیک کنید میتونید بفهمید) و در موارد بسیار زیادی این سرعت زیاد هم میشه... بعضیا به اشتباه فکر میکنن ویندوز سنگین تر از مک هست! در حالیکه این به مدیریت سی پی یو بر میگرده
    برای مثال در برنامه ای مثل keyshot انومانیک 99% سی پی یو رو احتصاص میده به برنامه! اونم بدون رندر یا کار خاصی، همین که بازش کنی بعد از چند ثانیه این اتفاق میفته که من خودم استفاده سی پی یو رو از 8 هسته به 2 تا محدود میکنم تا اوکی بشه
    البته ممکنه بگید تو داری مک رو با ویندوز ِ روی مک مقایسه میکنی ، اینطور نیست اگر مک رو با ویندوز روی وایو یا چیز های دیگه هم مقایسه کنید به همین نتیجه می رسید.. نمی گم توی مک هیچ باگی ندیدم ولیکن بنظر میاد یک سیستم عامل تا حد زیادی اوکی داره
    + سیستم اوکی + رابطه عالی بین این دو تا، اینها دست به دست هم میده تا قفل کردن هایی که بسیار در ویندوز مشاهده میشه اینجا نبینید.. (اون چند ایرادی که در پست های قبل پرسیدید و من گفتم هم ربطی به کند شدن یا قفل کردن و اینها نداشت... این که گفتم کارایی
    منظور از حیث ارور های بی خودی و قفل کردن و ... بود)
    Last edited by Nocturne; 04-02-2015 at 21:33.

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

یه نکته ای رو مد نظر داشته باشین که windows داره برای طیف وسیعی از دستگاهها ارایه میشه . لذا باید نهایت هماهنگی رو با تمام قطعات داشته باشه . لذا طبیعی هستش که برخی مشکلات نرم افزاری / سخت افزاری در هنگام کار با ویندوز نسبت به مک پیش بیاد. اما مک برای چندین مدل خاص ارایه شده که طبیعتا برای اون دستگاهها به صورت کامل بهینه شده .

بزار براتون یه مثال بزنم : آیا یه گوشی ویندوز فون بیشتر هنگ می کنه یا یه گوشی اندروید ؟ مثلما گوشی اندروید چون ویندوز فون برای تعداد دستگاههای محدودی در بازار ارایه شده . اما تعداد بسیار زیادی گوشی اندرویدی در بازار هستش که سیستم عامل باید جوابگوی تمام نیاز های اونها باشه و هم توسعه دهنده سیستم عامل و هم سازنده تلفن همراه باید این مسایل رو در نظر داشته باشه .

خوب مایکروسافت هم می تونست به شما فقط یکی دو مدل لپ تاپ بده و سیستم عاملش رو فقط برای اون مدل لپ تاپ ارایه کنه .
    لذا مسایلی مانند سرعت بوت ، سرعت فن و مصرف منابع به دلیل بهینه سازی Mac OSX برای محصولات خود اپل غیر قابل مقایسه با ویندوز خواهند بود . مخصوصا اینکه این روزها لپ تاپ های اپل با هارد SSD ارایه میشند و نیاز نیست در ارتباط با تاثیر SSD در سرعت بوت و عملکرد کلی نرم افزار هارو یاد آور بشم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •