تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: زخم‌های پس از زایمان در کمین زنان کشورهای فقیر آسیایی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض زخم‌های پس از زایمان در کمین زنان کشورهای فقیر آسیایی

زنان فقیر و جوان برخی کشورهای آسیایی به دلیل بیماری نشت ادرار و مدفوع بلافاصله بعد از زایمان همیشه از زخم‌ها و مشکلات فراوانی رنج می‌برند.
    بسیاری از زنان آسیایی در حین بارداری و زایمان دچار زخم‌های این دوره می‌شوند که علت آن به نشت ادرار و مدفوع زنان بلافاصله بعد از زایمان بازمی‌گردد. این بیماری معمولا باعث خجالت و انزوای زنان ‌شده اما غالبا قابل درمان است.
    این شرایط بیشتر متوجه زنان فقیر و جوان است که عمدتا به دلایل مالی از مراقبت‌های دوران بارداری محروم شده و پیش از آنکه بدنشان آماده باشد بچه‌دار می‌شوند.
    این پدیده بیشتر درمورد زنان کشورهای نپال، پاکستان و افغانستان دیده شده است.
    در کشور نپال تنها 40 درصد از زنان قادرند زایمان سالم داشته باشند و هنوز 60 درصد در دوران بارداری و زایمان یا فوت می‌کنند و یا دچار عوارض بسیار بدی می‌شوند.
    یک زن تبعه نپال می گوید: من همیشه درحال انجام کارهای سخت بوده‌ام و همین امر باعث شده است فرزند خود را در رحم از دست بدهم. پس از اینکه جنین من مرد، دچار بیماری‌های مختلف شدم و شکم من متورم شد به طوریکه اصلا نمی‌توانستم پای راستم را تکان بدهم. این درحالی بود که اصلا آگاه نبودم جنین در رحم من مرده است. بیماری‌ها همچنان بعد از بیرون آوردن جنین با من همراه بود زیرا زمان خارج شدن جنین کاملا در ادرار و مدفوع خود شناور بودم.
    حدود 3 هزار و پانصد مورد زخم‌های پس از زایمان سالانه برای زنان پاکستانی که ساکن مناطق روستایی و حاشیه شهرها هستند، اتفاق می‌افتد.
    همچنین چند دهه ناامنی و عدم ثبات در افغانستان نیز زیرساخت‌های پزشکی در این کشور را تخریب کرده است و زنان این کشور با مشکلات عدیده بارداری و زایمان روبه رو هستند. در این کشور پرسنل پزشکی و کلینیک درمانی مناسب وجود ندارد و زنان پس از چند بارداری تنها یک یا دو فرزندشان زنده می‌ماند و خود به دلیل نشت ادرار و مدفوعشان همیشه با زخم‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. این کاربر از pouya bidar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •