تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 87

نام تاپيک: ترفند برخی پزشکان برای درآمدزایی بیشتر

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

نصف پول مردم داره تو جیب این دکتر های انسان نما میره
    دوست عزیز.....تعرفه های بالا رو دیدید
    ۸ تومن....۱۰ تومن....۱۲ تومن
    تازه فقط ۳۰درصد رو مریض میده و بقیه با بیمه هست
    همه ایرانی ها هم بیمه هستند
    تمام روستایی ها هم در مرکز بهداشت روستا مجانی ویزیت میشن
    مریض های بستری فقط ۱۰ درصد هزینه رو پرداخت میکنن و روستاییان فقط ۵ درصد
    پس این پزشکا چطوری خون مردم رو با ۳-۴ تومن تو شیشه میکنن؟
    اعمال و خدمات زیبایی هم که گران هست چون خدمات درمانی نیست و فقط شامل بیمه نیست
    تازه همون هم تعرفه مشخص داره
    از‌وقتی هم تلفن ۱۶۹۰ راهاندازی شده بهانه ای برای زیادگرفتن ویزیت نیست

2. 2 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

1- تعرفه که پزشکها میگیرن همه تعریف شده هست و از طرف وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تعیین شده
    2-شماره تلفن 1690 توسط وزارت بهداشت ایجاد شده و اگر پزشکی خلاف تعرفه پول بگیره میشه ازش شکایت کرد
    3-حساب بکنید 7 سال درس خوندن.....که دو سال در دوره اینترنی باید جون بکنی و از صبح تا شب بیدار باشی و ...... و اگر بدونین جون چند نفر رو همین اینتر های 23-24 ساله نحات دادن.....بعد همین ها میرن با حقوق 3-4 میلیونی با مدرک دکترا تو روستا خدمت میکنن....وقتی هم طرحشون تموم بشه ویزیتشون 8 تومن هست فکر میکنید زیاد هست
    4-خدارو شکر همه مردم با ارایه بیماره سلامت میتونن رایگان بیمه بشن.....و خیلی از پول ویزیت رو بیمه میده
    هیچ اصراری هم نیست که به مطب خصوصی مراجعه کنن و بخوان تعرفه خصوصی ( که از طرف دولت تعیین شده) پرداخت کنن........درمانگاه های دولتی در تمام شهرستان ها وجود دارند و هر شهر حداقا 5 تخصص ضروری (اطفال-زنان-داخلی-بیهوشی0جراحی) رو در بیمارستانش داره.....و تمام این ها در کلینیک هم میشینن
    میدونین تعرفه کلینیک دولتی چقدر هست؟ویزیت متخصص میشه سه چهار تومان
    5-بستگی به جمعیت شهر و نیاز شهر طبق استانداردهای وزارت بهداشت تخصص و فوق تخصص های دیگر هم در اون شهر ها فرستاده میشه و هر پزشک متخصص یا فوق تخصص موظف هست مدتی رو در مراکز دولتی کار کنه ....پس همیشه متخصصین و فوق تخصص در شهرستان ها در کلینیک دولتی و با ویزیت ناچیز در دسترس هستند
    6- تمام روستا ها با توجه به جمعیتشون پزشک دارن که مراجعه و ویزیت این پزشکان مجانی هست و اگر پزشک صلاح بدونه بیمار رو برای بررسی و درمان تخصصی به متخصص مربوطه و مراکز دولتی ارجاع میده و با این ارجاع ویزیت بسیار ناچیز میشه
    7-پس اگه اون روستایی خودش میره و حاضر میشه تعرفه خصوصی رو به فوق تخصص پرداخت کنه گناه پزشکا چیه؟
    8-بیمار یه مبلغ ناچیز رو پرداخت میکنه......میدونید مابقی کارانه پزشک چقدر با تاخیر وبهش میرسه؟
    9-میدونید ویزیت آزاد پزشکان در مراکز خصوصی آمریکا چقدر هست؟ 200 300 دلار برای یک ویزیت میگیرن.... در حالی که درمان و تشخیص و علم و دانش همین هست که با 20 تومن در ایران ارایه میشه
    10- وقتی کسی حاضر نمیشه مراکز دولتی بره یا برای یک اسهال استفراغ ساده که اون پزشک روستا به خوبی میتونه درمانش بکنه به مطب خصوصی متخصص مراجع میکنه گناه پزشک چیه؟مریض رو نبینه یا ویزیت ازش نگیره؟
    11-اگر دوره اینترنی یا رزیدنتی که پزشکا میگذرونن میدیدین نمیگفتین چرا درآمد پزشک باید چندین برابر کارمند باشه
    12- تازه با طرح تحول سلامت و گسترش کلینیک های دولتی خیلی از درآمد پزشک از طرف دولت و بیمه تامین میشه نه از " خون جامعه محروم"
    13- عدم مراجعه مردم به پزشکان روستا یا کلینیک های دولتی و تمایل مراجعه اونها به مطب خصوصی گناه پزشک هست؟
    14-
    شما نحوه برخورد پزشك آمريكايي را با ايراني مقايسه كنيد!!!مسئوليت پذيري اش چي؟؟؟اگه اينطوره چرا بيشتر مهندساي ايراني نسبت به پزشكان تمايل به مهاجرت دارند؟؟؟معلومه پول بادآورده و مفت اينجا بيشتر براشون ريخته
    درضمن ميزان مالياتي كه پزشك ايراني پرداخت ميكنه با امريكايي مقايسه كنيد..اگه بحث عدالته،ميزان درآمد پزشك بايد4-5 برابر يك كارمند باشه(نهايتا با اغماض10-20 برابر) نه اينكه 100-200 برابر!!!!معلومه هيچ بقالي نميگه ماست من ترشه وشما هم حامي هم صنفي ها تون هستين و چشمتون را روي حقايق ميبندين
    آيا همين پزشكان محترم سطح خدماتي را كه در بيمارستان خصوصي به مردم ميدهند در دولتي يكي هست؟؟؟؟از اينكه سطح شعور مردم در گرفتن حقشون پايينه شكي نيست ولي پزشك جماعت هم داره از اين وضع به زيبايي هرچه تمام سوءاستفاده ميكنه

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

شما نحوه برخورد پزشك آمريكايي را با ايراني مقايسه كنيد!!!مسئوليت پذيري اش چي؟؟؟اگه اينطوره چرا بيشتر مهندساي ايراني نسبت به پزشكان تمايل به مهاجرت دارند؟؟؟معلومه پول بادآورده و مفت اينجا بيشتر براشون ريخته
    درضمن ميزان مالياتي كه پزشك ايراني پرداخت ميكنه با امريكايي مقايسه كنيد..اگه بحث عدالته،ميزان درآمد پزشك بايد4-5 برابر يك كارمند باشه(نهايتا با اغماض10-20 برابر) نه اينكه 100-200 برابر!!!!معلومه هيچ بقالي نميگه ماست من ترشه وشما هم حامي هم صنفي ها تون هستين و چشمتون را روي حقايق ميبندين
    آيا همين پزشكان محترم سطح خدماتي را كه در بيمارستان خصوصي به مردم ميدهند در دولتي يكي هست؟؟؟؟از اينكه سطح شعور مردم در گرفتن حقشون پايينه شكي نيست ولي پزشك جماعت هم داره از اين وضع به زيبايي هرچه تمام سوءاستفاده ميكنه
    خدمتی که خود پزشک ارایه میده یکی هست....درمان مریض......تشخیص بیماری.....
    خدماتی مانند آندوسکوپی.....اکو.....همه یک نتیجه رو چه در آمریکا چه در ایران برای پزشک داره
    شما جراحی هایی که پزشکان ایرانی انجام میدن رو ندیدید.....ندیدید چطور اعمال مشکل رو به بهترین نحو انجام میدن
    تنها فرقی که ارایه خدمات پزشکی ایران و آمریکا داره امکانات و ابزارات پیشرفته تر اونها هست و این ارتباطی با پزشک و دانش و علم اون نداره
    درست هست مالیات پزشکان اونجا بیشتر هست اما میزان درآمدشون فوق العاده بیشتر هست

درآمد بیشتر پزشک نسبت به سایر اقشار جامه حق پزشک هست......مگر همه میتونن پزشکی بخونن......غیر از قبولی در دانشگاه....همه میتونن این همه مطلب رو فرا بگیرن و این همه کار عملی....کشیک دادن.....خستگی....فشار ...... استرس رو تحمل کنن؟ پزشکها از اقشار نخبه جامعه هستند
    در ضمن همین پزشکان که با بدبختی مدرک گرفتند درآمدی کمتر نسبت به مشاغلی مثل دلالان دارند که بدون تحصیل و با یک تلفن درآمد فوق العاده دارن

بله.....خدمات درمانی و تشخیصی و ویزیت پزشک همه در مراکز خصوصی و دولتی یکی و استاندارد هست و من خودم به چشم این رو دیدم
    یعنی فکر میکنید یه پزشک جان انسانی رو به خطر میندازه و درمان رو به درستی انجام نمیده تا مریض مرکز خصوصی ویزیت بشه؟برای این گفته مدرکی دارید؟
    تنها تفاوت مرکز خصوصی و درمان در امکانات رفاهی هست
    همین تفکر نادرست که در مراکز دولتی خدمات به خوبی ازایه نمیشه باعث میشه مردم به مراکز خصوصی مراجعه کنن
    در حالی که مراکز دولتی به غیر از پزشکان کادر درمانی خیلی مجرب تری هم نسبت به مراکز خصوصی دارند
    خیلی از مراکز دولتی برای بیماری های حاد و خطرناک خیلی بهتر از مراکز درمانی هستند

خیلی جالب هست که بعد از اجرای طرح تحول و بهبود خیلی زیاد وضعیت درمانی کشور که خدمات درمانی رو بسیار برای مردم ارزان کرده و راه های شکایت و پیگیری زیادی برای مردم قرار گرفته باز هم این گونه صحبت ها میشه اما هیچکس جرات نمیکنه به سوی شکایت بره......چرا چون خوب میدونین پزشکان بیشتر از حدی که در تعرفه تعیین شده از بیمار پول نمیگیرند
    عدم اعتمام و مراجعه بیمار به مراکز دولتی گناه پزشک نیست

5. 4 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

مطب های شلوغ به خاطر مراجعه عده زیادی از مریض ها به یک پزشک هست.......اون پزشک میتونه بگه من مثلا بیشتر از 50 نفر نمیبینم....ندیدید چطور اعترض میکنن التماس میکنن که یه مریض دیگه دیده بشه
    چرا مردم حاضر نمیشن به کلینیک دولتی مراجعه کنن؟.....پزشکی هم که در مرکز دولتی میشینه پزشک هست با همون علو و دانش و توانایی

میشه در صورتی که رفتار یک پزشک مورد تایید نباشه به شخص دیگه مراجعه کرد
    در ضمن همه که به فوت و فن پزشکی آگاه نستند.....شاید پزشک از لابلای حرف های بیمار چیزی دریافت میکنه.....شاید با قطع کردن حرف مریض و با پرسیدن سوال های دیگه میخواد نکته های لازم رو برای تشخیص و درمان پیدا کنه
    در ضمن الان در مراکز دولتی بعضی از تخصص ها که ارتقای ویزیت پیدا کردند- البته پولی که مریض میده زیاد نشده پولی که بیمه میده زیاد تر شده - موظف هستد که زمان بیشتر ویزیت برای مریض اختصاص بدهند
    اگر اینها رعایت نشه همیشه راه شکایت به واجد شکایت های مرکز درمانی و وزارت بهداشت و نظام پزشکی باز هست
    برای اینکه بحث حاشیه نرود من از کاربران خواهش میکنم توهین نشه و مقداری آرام تر صحبت کنند. تا بحث به نتیجه برسه. (میدونم دل مردم پر هست)

شما پزشک منطقی هستید (این طوری که در چند هفته ای که در سایت هستید متوجه شدم)
    اما در پاسخ به این پست و پست قبلی به نظرم کمی بیشتر تامل کنید.

باوربفرمائید چند تا مریض داخل مطب فرستادن و برخورد بد پزشک با بیمار هیچ توجیه ی ندارد و کاملا تخلف است.
    شما میگید وزارت بهداشت قیمت ها رو مصوب کرده . اگر دقت کنید زده حداقل میزان معاینه چند دقیقه بایدبشه و به تفکیک تخصص ها

شما میفرمائید مردم بروند بیمارستان دولتی و پول کمتر بدهند. این پاسخ شما در مقابل این پرسش من است
    چرا مردم حاضر نمیشن به کلینیک دولتی مراجعه کنن؟.....پزشکی هم که در مرکز دولتی میشینه پزشک هست با همون علو و دانش و توانایی
    اما چه ربطی داره؟ من پول ویزیت رو دادم . اصلا من پول ندهم و درمان رایگان باشه. چه ربطی به اخلاق بد پزشک و حوصله نداشتن اون داره؟

باز هم میگم اصلا من توقع نداشتم این طور غیرمنطقی پاسخ داده باشه. یعنی توجیه بود پاسخ هاتون همه

مطب های شلوغ به خاطر مراجعه عده زیادی از مریض ها به یک پزشک هست.......اون پزشک میتونه بگه من مثلا بیشتر از 50 نفر نمیبینم....ندیدید چطور اعترض میکنن التماس میکنن که یه مریض دیگه دیده بشه
    الان در سطح شهر یک سری متخصص ها هستند که مشتری آنچنانی ندارند. و برخی نوبت های آنچنان و شلوغ هستند. که تقصیر مردم هست. و گرنه پزشکان متخصص همه یک سطح دانش دارند.
    یکی دانشگاه اهواز مدرک گرفته یکی تهران یکی شیراز و یکی اصفهان.. چندان تفاوت نمیکند.مشکل اگاهی مردم هست که تعصب روی پزشک خاصی دارند. و گرنه چرا باید بمونن تو نوبت و التماس کنند؟ که پزشک باهاشون بد برخورد کنه؟

من خودم 2 سال پیش رفتم یکی از متخصص ها،سرش هم شلوغ بود.بهش میگم مشکل من این هست و دارو فقط برای این بده . گیر داده بود من باید جوش های صورتت هم درمان کنم. گفتم اقا من حساسیت دارم . جوش های صورتم رو کار نداشته باش. زد رو دفترچه گفت اگر میخواهی هیچ دارویی برات ننویسم! منم هیچی نگفتم و نوشت و رفتم پزشک دیگر.
    اما اگر اون موقع پول نداشتم برم پزشک دیگر چی؟
    شاید من پو.ل ندارم جوش های صورتم درمان کنم. زورکی که نمیشه!!

7. این کاربر از iranch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

عدم اعتمام و مراجعه بیمار به مراکز دولتی گناه پزشک نیست
    بحث دولتی و غیردولتی نیست اصلا. طرف هزینه داده یا نداده. میخواد وقتی رفت درست و حسابی معاینه بشه و مشکلش رو بگه.
    تازه همه که نمیتونن برن دولتی. این قدر هم خدمات سطح ش بالا نیست. مردم پیر هستند و نمیتونن تو نوبت وایسن. سرکار هستند. مجبرند برن خصوصی

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

مصلا متخصص های پوست ببنید چقدر بوتاکس و لیزر و .. میکنن./
    بوتاکس و موارد زیبایی باید پزشک تا می تونه بیمار رو منصرف کنه. چون مثل کلیه و کبد و مغز نیست که خطر افرین باشه
    عمل های زیبایی این قدر ضرروت نداره. درصورتی که میبینم پزشک میگه هیچ مشکل و عارضه ای نداره. بیا بوتاکس!

تازه این صحبت های تاپیک و پست اول رو که من و مردم نزدیم. از همکاران خودتون و پزشکان بیرون اومده. پس واقعیتی هست و پزشکان باید رعایت کنند.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اینکه پزشک میگه برو این دارو ها رو از فلان داروخانه بخر و بیا، تا برات توضیح بدم نحوه مصرف رو یعنی چی؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

باوربفرمائید چند تا مریض داخل مطب فرستادن و برخورد بد پزشک با بیمار هیچ توجیه ی ندارد و کاملا تخلف است.
    من خودم این رو قبول دارم و کاملا با این رفتار مخالفم چون نه تنها بیمار نمیتونه کامل به پزشک توضیح بده بلکه پزشک هم نمیتونه کامل بیمار رو ویزیت و معاینه کنه

اما چه ربطی داره؟ من پول ویزیت رو دادم . اصلا من پول ندهم و درمان رایگان باشه. چه ربطی به اخلاق بد پزشک و حوصله نداشتن اون داره؟
    بله اما بی حوصگی و رفتار ناصحیح پزشک با بیمار ناشی از شلوغی بیش از حد مطب هست
    اما در مراکز دولتی که قانون ارتقای ویزیت اجرا میشه پزشک در هر ساعت تعداد خاصی نوبیت داره پس میتونه با حوصله و دقت بیمار رو ویزیت کنه

اما مردم تعصب عجیبی به ویزیت در مطب دارند و همین باعث شلوغی مطب ها شده
    البته همچین رفتارهایی خطا هست و راه شکایت باز هست
    اما تعصب مردم بیشتر ناشی از فقر فرهنگی هست.....مخصوصا در روستا ها که بیمار به پزشک روستا مراجعه نمیکنه و حاضر میشه ویزیت آزاد متخصص و فوق تخصص بده
    در حالی که همون پزشک روستا ممکنه بتونه بیمار رو درمان کنه و یا اگر تشخیص بده بیمار رو ارجاع بده

من خودم 2 سال پیش رفتم یکی از متخصص ها،سرش هم شلوغ بود.بهش میگم مشکل من این هست و دارو فقط برای این بده . گیر داده بود من باید جوش های صورتت هم درمان کنم. گفتم اقا من حساسیت دارم . جوش های صورتم رو کار نداشته باش. زد رو دفترچه گفت اگر میخواهی هیچ دارویی برات ننویسم! منم هیچی نگفتم و نوشت و رفتم پزشک دیگر.
    اما اگر اون موقع پول نداشتم برم پزشک دیگر چی؟
    اینکه پزشک میگه برو این دارو ها رو از فلان داروخانه بخر و بیا، تا برات توضیح بدم نحوه مصرف رو یعنی چی؟
    این رفتار ها خطا هست و قابل بازخواست....البته بعد از اجرای طرح تحول راه بای شکایت بسیار هموار هست
    پس بهترین کار شکایت از فرد متخلف هست و نه خراب کردن وجهه کل جامعه پزشکی

تازه همه که نمیتونن برن دولتی. این قدر هم خدمات سطح ش بالا نیست. مردم پیر هستند و نمیتونن تو نوبت وایسن. سرکار هستند. مجبرند برن خصوصی
    به هرحال خدمات خصوصی هزینه خصوصی داره......
    در ضمن شما خودتون گفتید مطب شلوغ هست.....پس چطور کسی حاضر میشه تو صف چتد ساعته ویزیت خصوصی بایسته اما تو صف چند ساعته دولتی نایسته؟
    اما واقعا مراکز دولتی به همان کیفیت مراکز خصوصی در ارتباط با درمان و تشخیص هستند فقط امکانات رفاهی چندان مناسب نیست

چیزی که من رو ناراحت کرد این حرف هست که پزشکان بیمار رو به چشم پول میبینن و اینکه درمان بیمار به درستی انجام نمیشه تا به مراکز خصوصی برای درمان صحیح مراجعه بشه
    که این حرف بی اساس هست و تهمت محسوب میشه
    پزشکان با درآمدی بسیار کمتر از پزشکان کشور های غربی همان خدمات رو در بحث درمان وتشخیص ارایه میدند....پزشکان ایرانی از بهترین و مجرب ترین در دنیا هستند و ایران استادان بزگی در این زمینه داره
    همین پزشکان با این مشکلات چرخ بهداشت و درمان کشور رو که مشکلات عظیمی داره میچرخانند
    مشکلات بهداشت درمانی بیشتر به امکانات و زیر ساخت ها بر میگرده نه پزشک و کادر درمان
    Last edited by M.R.S.; 15-01-2015 at 21:22.

12. 2 کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

مصلا متخصص های پوست ببنید چقدر بوتاکس و لیزر و .. میکنن./
    بوتاکس و موارد زیبایی باید پزشک تا می تونه بیمار رو منصرف کنه. چون مثل کلیه و کبد و مغز نیست که خطر افرین باشه
    عمل های زیبایی این قدر ضرروت نداره. درصورتی که میبینم پزشک میگه هیچ مشکل و عارضه ای نداره. بیا بوتاکس!
    در مورد اعمال زیبایی بحث زیاد هست....اما این اقدامات درمانی نیست و به درستی شامل بیمه نمیشه پس باید هم گران باشه چون جنبه تجاری داره...در تمام دنیا این طور هست
    در ضمن همواره رویه این بوده که بیمار برای درمان و حل مشکل به پزشک مراجعه میکنه
    هیچ کس مجبور به انجم کاری نیست
    حتی بیمارانمتاسفانه از اقدامات و اعمالی که برای تشخیص و درمان لازم و حیاتی هست تفره میرن

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

اگر پزشکان بیمار را به چشم پول نمیبینند،حتما فقط به عشق خدمت به خلق و همنوع میرن دنبال پزشکی؟؟؟؟و مطب خصوصی؟؟؟اصلا جنبه مادی مطرح نیست؟؟؟؟
    آیا نظارتی که در اروپا و امریکا بر عملکرد پزشکان میشه در ایران با این همه بی نظمی و خطای انسانی صورت میگیره؟؟پیشنهاد میکنم یک سر به پزشکان نظام وظیفه بزنید که چطور بدون معاینه حتی سرپایی،یک عده جوون را بدبخت میکنند!!!!این همون هم صنفهای در ظاهر پاک و بی ریای شما هست!!!فقط پول مربوط به مهر را میگیرن و امضا و مرخص!!!!بله حتما مشکل از مریضه که باید خودش بگه و دکتر نباید وجدان انسانی اش به فکر اون جوان باشه.این هم حتما بخاطرمشکلات زیر ساخت و تجهیزاته...حس میکنم شما جناب وزیر یا از نزدیکانشون هستی چون خیلی از طرح تحول و خصوصا پزشکان تعریف میکنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •