تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 34 از 34

نام تاپيک: عینک های مخصوص کامپیوتر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    عینکهای مخصوص کامپیوتری که دوستان فرمودن امریکایی هست، کدوم شون تاییدیه FDA امریکا رو داره؟
    هیچ کدوم (من سایتهاشون رو زیر و رو کردم ولی نشان یا صحبتی از تاییدیه FDA ندیدم)
    حتما می دونید که در امریکا مواد غذایی ، دارویی و درمانی حتما باید تاییدیه FDA رو داشته باشن وگرنه نشان دهنده ی اینه که اون محصول استانداردهای لازم پزشکی رو نداره.
    اگر این تاییدیه رو می داشتن با خیال راحت می شد خرید ولی بدون تاییدیه خرید خیلی توصیه نمی شه.

من شخصا این عینکها رو نه تایید می کنم نه رد ، شاید خستگی چشمی و سوزش چشم رو کاهش بدن ولی آیا واقعا می تونن از صدمات ناشی از کار مداوم با نمایشگرهای دیجیتال جلوگیری کنن؟
    این عینکها چون عدسی زرد دارند باعث میشه کنتراست تصویر افزایش پیدا کنه و با بزرگنمایی جزیی ایی که دارند (نمره ی مثبت جزیی) دیدن جزییات تصویر را تا حدودی راحت تر می کنن در نتیجه عضلات مژگانی فعالیت شون یمقدار کمتر شده و خستگی چشمی دیرتر سراغ فرد میاد .
    شما به راحتی می تونید به عینکساز سفارش یه عدسی زرد رو بدید با قیمت پایین تر اونم با نمره چشم خودتون و فریمی که می پسندید.
    پس این نوع عینکها فقط خستگی چشمی رو کاهش میده و به احتمال زیاد نمی تونه جلوی تشعشعات مضر نمایشگر رو بگیره.

نمایشگرهای LED عموما دوسری طول موج مضر برای بدن و چشم ساطع می کنند اول UVB & UVA که به نور ماورا بنفش معروفند ( اسم شون رو زیاد شنیدیم) و دوم طیفی از Blue Light (که اسم این یکی کمتر شنیده شده و همون نور آبی هست البته در یک گستره از طول موج خاص).
    نور ماورا بنفش مورد بحث طول موجش از ۲۸۰ نانومتر تا ۴۰۰ نانومتر هست و در معرض طولانی مدت این طول موج بودن در چشم می تونه باعث تحریک ناخنک ، کاتاراکت (آب مروارید) زودتر از موعد و بعضی از بیماری های شبکیه بشه ، عدسی ها Anti Reflective (آنتی رفلکس) جلوی ورود این طیف نور رو به چشم می گیرن، اینها همون عدسی هایی هست که اکثر اپتومتریستها و افتالمولوژیستها به بیمار توصیه می کنن و با توجه به کیفیت شون شروع قیمتها اگه اشتباه نکنم از ۴۰-۵۰ هزار تومنه ( هر عدسی آنتی رفلکسی نمی تونه این طول موجها رو بگیره و حتما باید کیفیت مناسب داشته باشه).

و اما نور آبی مورد بحث که طول موجش بین ۴۱۵ نانومتر تا ۴۵۵ نانومتر هست و جدا از اینکه باعث اختلال در خواب میشه روی شبکیه چشم اثر خیلی بدی داره و در سنین بالا احتمال ابتلا به بیماری AMD (نوعی بیماری شبکیه ست که دید فرد بشدت کاهش پیدا می کنه ومتاسفانه درمان خاصی هم نداره) رو افزایش میده، برای جلوگیری از ورود این نور به چشم باید از عدسی های Blue Light Blocker استفاده کرد . متاسفانه این نوع عدسی ها چون قیمتهاشون خیلی بالاست و شروع قیمتها از ۵۰۰-۶۰۰ هزار تومن هست شاید به دلیل همین قیمت بالاست که خیلی از همکارا همچین عدسی ایی رو به هر بیماری پیشنهاد نمیدن. ضمنا خاطرتون باشه که این نوع عدسی علاوه بر بلاک کردن نور آبی، آنتی رفلکس هم هست و نور ماورا بنفش رو رو هم بلاک می کنه.

واقعیت اینه که خستگی چشمی کار با کامپیوتر در برابر خطرات این تشعشعات قابل اغماضه .
    فکر می کنم الان دقیقا متوجه منظور من شدین، عینکی که تاییدیه FDA رو نداره به احتمال زیاد نمی تونه جلوی این تشعشات رو بگیره و فقط خستگی چشمی رو کاهش میده.
    تست طول موج عدسی هم با یکسری دستگاه های دیجیتال هست و اکثر (به جرات می گم بیش از 95%) این دستگاه هایی که تو عینک فروشی ها برای تست عینکهای آفتابی یا عدسی های آنتی رفلکس بکار می رن غیر استاندارد و غیرقابل اعتماد هست.

پیشنهاد من به شما اینه:
    اگر می تونید از عدسیهای Blue Light Blocker استفاده کنید ولی اگه نتونستین یک عدسی آنتی رفلکس با کیفیت بالا استفاده کنید.
    قانون ۲۰-۲۰-۲۰ ( هر ۲۰ دقیقه کار با کامپیوتر ، ۲۰ ثانیه ، فاصله ی بیشتر از ۲۰ فوت = ۶ متر رو نگاه کنید ) رو رعایت کنید.
    تا حد امکان تعداد پلک زدن تون رو بصورت ارادی بالا ببرید تا تبدیل به عادت بشه و هر وقت پشت سیستم می نشینید غیر ارادی پلک بزنید.
    و فاصله چشم تون تا مانیتور بهتره کمتر از ۵۰-۶۰ سانتی متر نباشه و چشمهای شما تقریبا در راستای بالاترین قسمت مانیتور باشه.

ضمنا مطمئنا خیلی از همکارا این مطالب رو میدونن چون در اکثر سمینارها این اطلاعات و خیلی از اطلاعات بروزتر دنیا مطرح میشه ولی اینی که چرا بیمار رو درست راهنمایی نمی کنن دلایل مختلفی داره که شاید خودتون بعضی هاش رو بدونید.
    Last edited by opticman; 12-09-2015 at 13:48.

2. 5 کاربر از opticman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام مجدد
    اجازه بدین توضیحاتم رو تکمیل کنم
    دوستانی که امکان استفاده از عدسی های بلو بلاکر رو ندارند توصیه می کنم علاوه بر استفاده از عدسی های آنتی رفلکس با کیفیت بالا برنامه های زیر رو برای کاهش مقدار نور آبی روی کامپیوتر/ لپ تاپ و یا موبل / تبلت شون نصب کنند:
    f.lux برای کامپیوتر : از داخل تنظیمات دمای رنگ رو (شکل خورشید) روی ۳۵۰۰ تا ۳۹۰۰ درجه کلوین بذارید.
    Bluelight Filter برای گوشی و تبلت: بهتره رنگ قرمز یا مشکی رو انتخاب کنید و خروجی نور بین ۴۰ تا ۵۰ درصد باشه
    در هر دو برنامه رنگ نمایشگر از حالت عادی خارج میشه تا شدت نور آبی کاهش پیدا کنه، چند روز اول یمقدار ناخوشایند هست ولی بسرعت بهش عادت می کنید.

من نمی گم این برنامه ها صد در صد نور مضر آبی رو حذف می کنه بلکه فقط مقدارش رو کاهش میده، ضمنا این برنامه ها برای جلوگیری از اختلالات خواب ناشی از نور آبی طراحی شدن که خوشبختانه میشه برای کاهش مقدار نور آبی هم ازشون استفاده کرد .
    و همین طور این تنظیمات در هیچ مقاله یا رفرنسی وجود نداره و من با توجه به اطلاعاتی که از طول موج رنگها ، دمای کلوین آنها و خنثی کننده ی رنگ ها داشتم انجام دادم و احتمالش هست که درصدی خطا داشته باشه. (اگه در انجمن یه فرد آشنا به رنگ و نور داشتیم که با هم همکاری می کردیم مطمئنا درصد خطا پایین تر می اومد)
    Last edited by opticman; 14-09-2015 at 09:03.

4. 2 کاربر از opticman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

"نبش قبر"
    آخرش یکی عدسی های بلولایت رو آورد تو ایران

http://www.norikoptic.com/Lens/Detail/14151

6. این کاربر از ibo8631 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام
    عینکهای مخصوص کامپیوتری که دوستان فرمودن امریکایی هست، کدوم شون تاییدیه FDA امریکا رو داره؟
    هیچ کدوم (من سایتهاشون رو زیر و رو کردم ولی نشان یا صحبتی از تاییدیه FDA ندیدم)
    حتما می دونید که در امریکا مواد غذایی ، دارویی و درمانی حتما باید تاییدیه FDA رو داشته باشن وگرنه نشان دهنده ی اینه که اون محصول استانداردهای لازم پزشکی رو نداره.
    اگر این تاییدیه رو می داشتن با خیال راحت می شد خرید ولی بدون تاییدیه خرید خیلی توصیه نمی شه.

من شخصا این عینکها رو نه تایید می کنم نه رد ، شاید خستگی چشمی و سوزش چشم رو کاهش بدن ولی آیا واقعا می تونن از صدمات ناشی از کار مداوم با نمایشگرهای دیجیتال جلوگیری کنن؟
    این عینکها چون عدسی زرد دارند باعث میشه کنتراست تصویر افزایش پیدا کنه و با بزرگنمایی جزیی ایی که دارند (نمره ی مثبت جزیی) دیدن جزییات تصویر را تا حدودی راحت تر می کنن در نتیجه عضلات مژگانی فعالیت شون یمقدار کمتر شده و خستگی چشمی دیرتر سراغ فرد میاد .
    شما به راحتی می تونید به عینکساز سفارش یه عدسی زرد رو بدید با قیمت پایین تر اونم با نمره چشم خودتون و فریمی که می پسندید.
    پس این نوع عینکها فقط خستگی چشمی رو کاهش میده و به احتمال زیاد نمی تونه جلوی تشعشعات مضر نمایشگر رو بگیره.
    آفرین. چقدر راحت عینکی رو که نتیجه سالیان تحقیق بوده تخریب کردی! چقدر جالب پس چون عدسیش زرد هست این همه تاثیر مثبت داره آره؟ میگم چطوره یه تلق زرد رنگ بزنیم روی مانیتور دیگه noscope چیه؟
    به شخصه عینک noscope رو بردم پیش چشم پزشک و کاملا تاییدش کرد و گفت با این عینک عملا تشعشات مضر مانیتور حذف و کاملا اثرش برای چشم مثبته
    خواهش میکنم دوستان به همین راحتی که چون یکم بزرگنمایی داره و رنگش زرده این عینک ها رو به بازی نگیرن
    اینا از 16 لایه تشکیل شدن
    کاری که عینک آنتی رفلکس انجام میده به هیچ عنوان قابل قیاس با noscope نیست بعد شما میگی noscope بذارید کنار برین آنتی رفلکس معمولی بخرین
    عملا به سمت نابودی چشماشون هدایت کردی
    Last edited by shahabbasic; 28-01-2017 at 13:27.

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •