تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: کد سیستم و چگونه بدست آوردن آن

اگه نباشه جاش خالی می مونه a1l2i3z4a5h6r7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهرون

12 کد سیستم و چگونه بدست آوردن آن

با سلام به اساتید محترم من یک سوال داشتم در باره این عکس که گذاشتم میخواستم بدونم کد سیستم رو چگونه بدست میارن؟ ]چیجوری که این خودش اینو شناخته و اینجا قرار داده

پروفشنال MRHArtsClube's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    پارسلند

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    این کد یه کد نیست که مستقیما از سیستم بدست اومده باشه. معمولا این کد ها از مخلوط شماره سریال سی پی یو، مادربورد و مک آدرس شما با یه سری فعل و انفعالات بدست میان.

یه مثال میزنم واسه روشن تر شدن قضیه:
    سریال هاردتون (درایو اول): 5678-1234 (یه کد هگز دو قسمتیه مثل E0FA-547C)
    سریال سی پی یو (هسته اول): 4055525995 (که اینم یه کد هگز هست که اگه اشتباه نکنم برای سی پی یو های اینتل 10 رقمیه)

حالا مثلا E0405552547C995 میتونه یه کد سیستم باشه. E0 + 405552 + 547C + 995
    یا با Mac Address که یه کد 12 رقمی هگز هست که مثل XX-XX-XX-XX-XX-XX نوشته میشه مخلوطش کرده.

اینی که شما گذاشتی چون هنوز یه عدد هگز (مبنای 16) هست ممکنه فقط مثل مثال من تیکه تیکه ساخته باشدش، یا ممکنه با یه عدد جمع کرده باشه یا کم کرده باشه یا چنین چیزی

به هرحال اینکه دقیق نمیشه فهمید چیه مگه اینکه خیلی ساده از این سریالها (که واسه هر سیستمی خاص و جدا هست) و تلفیقشون به وجود اومده باشه.

3. 2 کاربر از MRHArtsClube بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه a1l2i3z4a5h6r7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    این کد یه کد نیست که مستقیما از سیستم بدست اومده باشه. معمولا این کد ها از مخلوط شماره سریال سی پی یو، مادربورد و مک آدرس شما با یه سری فعل و انفعالات بدست میان.

یه مثال میزنم واسه روشن تر شدن قضیه:
    سریال هاردتون (درایو اول): 5678-1234 (یه کد هگز دو قسمتیه مثل E0FA-547C)
    سریال سی پی یو (هسته اول): 4055525995 (که اینم یه کد هگز هست که اگه اشتباه نکنم برای سی پی یو های اینتل 10 رقمیه)

حالا مثلا E0405552547C995 میتونه یه کد سیستم باشه. E0 + 405552 + 547C + 995
    یا با Mac Address که یه کد 12 رقمی هگز هست که مثل XX-XX-XX-XX-XX-XX نوشته میشه مخلوطش کرده.

اینی که شما گذاشتی چون هنوز یه عدد هگز (مبنای 16) هست ممکنه فقط مثل مثال من تیکه تیکه ساخته باشدش، یا ممکنه با یه عدد جمع کرده باشه یا کم کرده باشه یا چنین چیزی

به هرحال اینکه دقیق نمیشه فهمید چیه مگه اینکه خیلی ساده از این سریالها (که واسه هر سیستمی خاص و جدا هست) و تلفیقشون به وجود اومده باشه.
    ممنون ازت دوست عزیز اما شما میتونی با سریال و کدفعال سازی این برنامه رو بشکونی امکانش هست ؟
    چون این برنامه به صورت آزمون ساز اگه بلد هستین راهنماییی بفرمایید .

پروفشنال MRHArtsClube's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    پارسلند

پيش فرض

ببین دوست عزیز این کار اصلا نیازی به اینکه بدونید اون کد چطوری درست میشه نداره! به مهندسی معکوس یا Reverse Engneering که توسط برنامه های کرک انجام میشه نیاز داره. برای اطلاعات بیشتر از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بخش مباحث آموزشی و تمرینات آموزشی رو چک کنید.

در ضمن چون من خودم برنامه نویس هستم و اگر هم نبودم هم داستان فرقی نداشت پیشنهاد میکنم برای حمایت از حقوق شرکت سازنده برنامه، این برنامه رو خریداری بفرمایید. چون قطعا زحمتهای زیادی برای این برنامه ها کشیده میشه.

پس بیایید لطفاً از حقوق برنامه نویسهای ایرانی حمایت کنیم تا شاهد برنامه های قویتر، رایگان و حتی Open Source ایرانی باشیم.
    متشکرم

6. این کاربر از MRHArtsClube بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •