تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 52

نام تاپيک: استفاده 100% از هارد

اگه نباشه جاش خالی می مونه hraa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

14 استفاده 100% از هارد

سلام خدمت اساتید
    مدتی است هنگام شروع بکار ویندوز 8.1 درصد استفاده از هارد دیسک به 100 میرسد و مدتی هم همین شکل میماند، چند تا گزینه پیشنهادی ( مثلا حذف گوگل کروم، اسکن کامل با آنتی ویروس آپدیت،استفاده از سیستم چک، تغییرات در سرویسها، نرم افزارهای تمیز کننده و دفرگ و ...) مخصوصا در سایتهای خارجی را تست کردم ولی هیچ کدوم موثر نبود، دوستان اگر کسی مشکل من را دارد و به جواب خوب و اجرایی رسیده ممنون میشم راهنمایی سریع کنند.
    Last edited by hraa; 28-12-2014 at 10:39.

آخر فروم باز saeed774's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

فقط در ویندوز 8.1 این مشکل وجود داره ؟ احتمالش هست در درایوی که ویندوز رو نصب میکنین بدسکتور نرم افزاری یا فیزیکی وجود داشته باشه . شما یکبار درایو ویندوز رو راست کلیک کن و properties بزن و از منوی Tools گزینه check disk زو انتخاب کن و در صفحه ظاهر شده تیک هر دو گزینه رو بزن تا اگر بدسکتوری وجود داشته باشه البته بصورت نرم افزاری رفعشون کنه . اگر بدسکتور فیزیکی باشه باید از نرم افزارهای تحت داس و بوتیبل مانند HDD Regenerator استفاده کنی .
    در Task Manager هم نگاه کن ببین کدوم پروسس هارد رو مشغول میکنه ؟
    Last edited by saeed774; 29-12-2014 at 00:59.

3. 3 کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

با استفاده از resource monitor ویندوز، از تب disk، ببینید چه فایل هایی در حال بیشترین خواندن و نوشتن هستن

5. 2 کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

سلام

پس از اجرای ویندوز ؛ چند دقیقه این مشکل وجود دارد ؟ شاید لود یکی از نرم افزارهایی که در شروع ویندوز اجرا می شوند باعث ایجاد این مشکل شده است.(از جمله خود آنتی ویروس ) و اگر پس از لود نرم افزارهایی که در start up تسک منجر وجود دارند ؛ فعالیت هارد کاهش می یابد , مشکلی نیست.

نرم افزار زیر را اجرا کنید و از منوی view ؛ system information را انتخاب کنید و سپس به تب I/O بروید و اگر نمودار به صورت فعال وجود دارد موس را روی نمودار قرار دهید تا نام پروسس مورد نطر را نشان دهد.(نمودار آبی رنگ)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در تب health نرم افزار hdtune هم چک کنید هارد مشکلی نداشته باشد.
    کد:

7. 2 کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

با تشکر از همه دوستان ، خدمتتون بگم که وقتی وارد محیط ویندوز میشم این اتفاق میفته و چند دقیقه هم همینطور میمونه و بعد خودش کم میشه، اینکه برنامه ای اجرا بشه یا نه ویا اینکه به اینترنت وارد بشم یا نه هم تاثیری نداره...
    در مورد بدسکتور، چک کردم هرچند که قبلا هم چک کرده بودم ولی مشکلی نداشت، با نرم افزارهایی هم که گفتید چک کردم و نتیجه اش بدین شکل شد که براتون عکسشو گذاشتم... ولی کماکان همونطوره، ضمنا یک بار هم ریستور کردم سیستممو ولی باز هم مشکل پابرجاست، نمیدونم چکار کنم...
    عکس مربطو به شروع کار بدون اجرای هیچ برنامه ای:

عکسهای مربوط به نرم افزار process بدون اجرای برنامه ای :

عکس مربوط به برنامه تست ارد، فقط یکی از گزینه ها مثلث زرد بود که روی آن کلیلک کردم و نتیجه اش زیرش نوشته:

بازم ممنون
    Last edited by hraa; 29-12-2014 at 23:16.

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

سلام

ابتدا عکس مربوط به hdtune را به آقای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نشان دهید تا از مشکل نداشتن هارد مطمئن شوید.

اگر واقعا این مشکل فقط یکی دو دقیقه ؛ و آن هم فقط هنگام شروع ویندوز اتفاق می افتد نمی توان به ان مشکل گفت.

اگر کندی در کپی و جابجایی فایلها ؛ blue screen ؛ هنگ کردن های بی مورد؛ کندی در اجرای نرم افزارها رخ نمی دهد ؛ مشکلی وجود ندارد.

task manager را اجرا کنید و در تب perfomance در پایین پنجره open resource monitor را کلیک کنید و سپس در تب

Disk ببینید کدام سرویسها در حال استفاده از هارد می باشند.( طبیعتا در همان ثانیه های آغازین ویندوز باید چک کنید )

تا در صورت امکان آنها را غیر فعال کنید.
    [IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

این موارد را بررسی نمایید .(وضعیت فعلی را به خاطر بسپارید تا در صورت نیاز به حالت قبلی باز گردانید.)

سرویسهای زیر را ابتدا stop و سپس disable نمایید و سپس سیستم را ریست نمایید. (فقط برای بررسی)
    background intelligent transfer service
    windows search
    windows update
    windows error reporting service

کلید ویندوز روی کیبورد را +Q بزنید و بنویسید defender
    حالا بر windows defender کلیک کنید و پس از باز شدن پنجره windows defender بهsetting بروید و بر administrator کلیک کنید و سپس تیک turn on windows defender را بردارید و save change را بزنید.(احتمالا node 32 قبلا ان را غیرفعال کرده است )

در قسمت سرچ کنترل پنل بنویسید maintenance و وارد action center شوید . و سپس به maintenance رفته و در زیر مجموعه ان setting را بزنید و سپس در پنجره باز شده change report setting for all user را بزنید و بر never check تنظیم کنید. (فقط برای بررسی)

آنتی ویروس هم در حال اسکن است که درصدی از استفاده از هارد مربوط به اسکن آنتی ویروس می باشد که طبیعی است.
    Last edited by vissoto; 30-12-2014 at 17:31.

10. 2 کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

با تشکر از همه دوستان، من همه راهها رو امتحان کردم ولی مشکل (اگر مشکل باشه با توجه به سخنان شما) هنوز پابرجاست، یک مدت با همین اوضاع سر میکنم تا ببینم چی میشه، باز هم از همه ممنونم...

12. این کاربر از hraa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز saeed774's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

شما درایورهای مربوط به چیپست ، cpu ، هارد رو اخیرا آپدیت نکردید ؟ مخصوصا درایور مربوط به آپدیت Intel Desktop Chipset ؟
    این مورد برای منم مدتی قبل بوجود اومد که به دلیل قدیمی بودن مادربردم ، آپدیت مربوط به چیپست هارد رو در ویندوز 8.1 انجام دادم که بعد اون صداهای عجیبی از هارد میومد یا هارد مثل هارد شما مدتی با خودش درگیر میشد .

شما در Device Manager روی Storage Controllers کلیک کن و بعد روی Intel Desktop/server/... Chipset دابل کلیک کن و بعد در تب Driver ببین گزینه Roll Back Driver فعال هست یا نه ؟ اگر فعال بود یعنی اینکه این درایور آپدیت شده ! میتونی روی اون کلیک کنی تا درایورهای قبلی سازگارتر برگردونده شوند .

اگر هم آپدیت نکردی که هیچ !

14. این کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    منم یک هفته ای هست این مشکل رو دارم
    موقع بالا اومدن ویندوز فایل System هارد رو 100% درگیر میکنه
    انواع و اقسام نرم افزارهای پاک سازی و دیفراگ و تعمیر و... رو امتحان کردم
    کل اینترنت رو شخم زدم
    چندین گیگ آموزش و فیلم و فایل دانلود کردم
    خیلیا این مشکل رو دارن ولی هیچکس راه حلی براش نداره!
    ویندوزم 8 اورجینال بود که چند ماه پیش به 8.1 آپدیت کردم
    جالب اینکه وقتی Windows Repair استفاده میکنم ارور میده و باز هم هیچکس نمیدونه این ارور چطوری رفع میشه!

کد:
    مایکروسافت با این ویندوز 8ش گند زد به ابروی چندین و چند ساله کمپانی به اون عظمت
    من که واقعا پشیمونم که مک بوک نگرفتم

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

نرم افزار quick startup رو تست کنین. من نتیجه خوبی گرفتم ازش

17. این کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •