تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 173 از 177 اولاول ... 73123163169170171172173174175176177 آخرآخر
نمايش نتايج 1,721 به 1,730 از 1769

نام تاپيک: همه چیز درباره مودمها در گنو/لینوکس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Alborz

پيش فرض

شما اگر مودمت تنظیم شده باشه که به اینترنت متصل بشه و طریقه ی دادن IP هم DHCP باشه هیچ مشکلی نداره، کابل لن رو متصل کنید به سیستم، بعد مرورگرتون رو باز کنید، و آدرس 192.168.1.1 رو وارد کنید، از شما یوزرنیم و پسورد می خواهد، که با توجه به نوع مودمتون باید admin , admin باشه، در تنظیمات مربوط به WAN مودم رو تنظیم کنید که متصل بشه به اینترنت.
    ممنون.حقیقتش من احتمال میدم که lan مادربورد را نشناخته باشه مادربورد من giga هست مدل GA-EP31-DS3L که از چیپ ست RTL8111C برای network استفاده می کنه که تو cd ش درایور این مدل برای linux نبود ولی من گشتم تو اینترنت تو سایت شرکت سازندش درایورش رو پیدا کردم حالا سوالم اینه که از کجا باید بفهمم که اصلا تو ubuntu این درایور هست؟ (یا باید دانلود و کامپایل کنم) و به نظرتون اصلا اشکال از این هست یا از تنظیمات مودم هست ؟من طریقه IP دادن که فرمودید متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید؟

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

ممنون.حقیقتش من احتمال میدم که lan مادربورد را نشناخته باشه مادربورد من giga هست مدل GA-EP31-DS3L که از چیپ ست RTL8111C برای network استفاده می کنه که تو cd ش درایور این مدل برای linux نبود ولی من گشتم تو اینترنت تو سایت شرکت سازندش درایورش رو پیدا کردم حالا سوالم اینه که از کجا باید بفهمم که اصلا تو ubuntu این درایور هست؟ (یا باید دانلود و کامپایل کنم) و به نظرتون اصلا اشکال از این هست یا از تنظیمات مودم هست ؟من طریقه IP دادن که فرمودید متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید؟
    من تو این 4-5 سالی که با گنو/لینوکس کار کردم، تا به الآن به موردی که کارت شبکه در سیستم شناخته نشه بر نخوردم! مگر اینکه کارت شبکه ی شما از این نوعهایی باشه که توسط USB متصل شده، که خوب اونها مشکل دارند، ولی اگر کارت روی مادربورد باشه و یا از درگاه های مادربورد متصل باشه، همونطور که گفتم هیچ مشکلی نداره.
    راه امتحانش هم ساده هست، گفتم کابل لن رو متصل کنید، مرورگر رو باز کنید و در قسمت آدرس این IP رو وارد کنید 192.168.1.1 اگر پاسخ گرفتید یعنی به سیستم وصل هستید، یا اگر می خواهید مطمئن هم باشید که gateway همین هست به ویندوز برید و بر روی آیکون Ethernet کلیک کنید و ببنید که gateway چی هست، عموما همینی هست که گفتم.
    در مورد تنظیمات مودم هم شرمنده اینجا جاش نیست، در انجمن اینترنت مطرح کنید تا دوستان بهتون کمک کنند، هر مودم رابط خودش رو داره و من فقط می تونم کلی بهتون کمک کنم، که در پست قبل گفتم.

3. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Alborz

پيش فرض

من تو این 4-5 سالی که با گنو/لینوکس کار کردم ...
    جناب کارت شبکه من on board هست از اون جایی که در ویندوز مادربورد درایورش نصب هست ولی تو ubuntu نصب نیستند و IP که شما فرمودید من قبلا امتحان کردم ولی اصلا وصل نمیشه و تنها همین احتمال هست که اصولا چیپ network مادربورد را نشناخته باشه.حالا می خوام بدونم از کجا می تونم بفهمم درایور این نوع چیپ تو لینوکس نصب هست یا نه؟

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خروجی ۲ دستور زیر رو بزار:
    lspci
    و
    ifconfig -a
    با اینها می‌شه فهمید لینوکس کارت شبکه رو شناخته یا نه

داره خودمونی میشه omnia2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

سلام

من یه EDGE USB Modem دارم متفرقه است سایت هم نداره! میخوام ببینم درایور واسه ی لینوکس هم داره یا اصلا خود لینوکس بدون درایور هم ساپورتش میکنه؟ البته روش نوشته برای همه ورژنهای ویندوز و لینوکس. با ویندوز که مشکلی ندارم حتی تو سون هم نصب میشه ولی برای لینوکس درایور نذاشتن
    چیپست این دستگاه زیمنس هست
    اگه کمکم کنید ممنون میشم
    با تشکر

داره خودمونی میشه DHT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام

من یه EDGE USB Modem دارم متفرقه است سایت هم نداره! میخوام ببینم درایور واسه ی لینوکس هم داره یا اصلا خود لینوکس بدون درایور هم ساپورتش میکنه؟ البته روش نوشته برای همه ورژنهای ویندوز و لینوکس. با ویندوز که مشکلی ندارم حتی تو سون هم نصب میشه ولی برای لینوکس درایور نذاشتن
    اگه کمکم کنید ممنون میشم
    با تشکر
    شما اون وصل کنید ببینید اصلا شاید مشکلی نداشته باشه!و کار میکنه!

8. این کاربر از DHT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال thelastblack's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

اگه کمکم کنید ممنون میشم
    با تشکر
    ‌من خودم یه دونه دارم مشکلی هم ندارم . مدلش با ماله شما یکی نیست ولی فکر نمیکنم شما هم مشکلی داشته باشین.

10. این کاربر از thelastblack بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

شما اون وصل کنید ببینید اصلا شاید مشکلی نداشته باشه!و کار میکنه!
    ‌من خودم یه دونه دارم مشکلی هم ندارم . مدلش با ماله شما یکی نیست ولی فکر نمیکنم شما هم مشکلی داشته باشین.
    وصل کردم اصلا نمیشناسه!
    شما هم درایور نصب کردین یا بدون درایور ساپورتش میکنه؟
    اگر تنظیمی یا ترفندی داره لطف کنید بگین ممنون میشم آخه خیلی بهش احتیاج دارم تو لینوکس

پروفشنال thelastblack's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

وصلش کن بعد روی آیکون شبکه کلیک کن. باید یه گزینه ی دیگه به اسم mobile broadband اضافه میشه روش کلیک کن. بعد تو تنظیماتش ایران رو انتخاب کن و مدل سیم کارتت رو. بعد هم دوباره روی آیکون شبکه بزن و روی کانکشنی که تازه درست کردی کلیک کن. باید وصل شده من که مشکلی نداشتم.

13. این کاربر از thelastblack بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

وصلش کن بعد روی آیکون شبکه کلیک کن. باید یه گزینه ی دیگه به اسم mobile broadband اضافه میشه روش کلیک کن. بعد تو تنظیماتش ایران رو انتخاب کن و مدل سیم کارتت رو. بعد هم دوباره روی آیکون شبکه بزن و روی کانکشنی که تازه درست کردی کلیک کن. باید وصل شده من که مشکلی نداشتم.
    متاسفانه نمیشه! این گزینه ای که گفتی به منوی شبکه اضافه نمیشه فقط تو قسمت کانکشن این گزینه هست که تنظیمش کردم اضافه میشه تو لیست mobile broadband ولی تو منوی شبکه اضافه نمیشه اونجا هم هیچ گزینه ای نداره که کانکتش کنم حالا چیکار کنم؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •