تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: راهنمایی جهت خرید تلویزیون سامسونگ یا سونی 55 اینج

داره خودمونی میشه mahdi_o's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض راهنمایی جهت خرید تلویزیون سامسونگ یا سونی 55 اینج

سلام
    دوستان گرامی من یه TV میخوام و این فاکتورها خیلی برام مهم هست

1- رزولیشن و کیفیت تصویر وقتی به PC وصل هست، منظورم خوانایی گزینه ها و منو ها هست
    2- در تصاویر سریع بهترین بازخورد رو داشته باشه (به نوعی اثر تصویر قبلی باقی نمونه)
    3- امکان اتصال وایرلس به شبکه ها رو داشته باشه و بقیه دیوایس ها مثل گوشی و... هم بتونن به راحتی بهش وصل بشن

چه گزینه خوب و حرفه ای رو معرفی می کنید
    تا سقف 7 میلیون

ممنون

کاربر فعال انجمن فوتبال خارجی romantic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام

1- رزولیشن و کیفیت تصویر وقتی به PC وصل هست، منظورم خوانایی گزینه ها و منو ها هست
    2- در تصاویر سریع بهترین بازخورد رو داشته باشه (به نوعی اثر تصویر قبلی باقی نمونه)
    3- امکان اتصال وایرلس به شبکه ها رو داشته باشه و بقیه دیوایس ها مثل گوشی و... هم بتونن به راحتی بهش وصل بشن

تا سقف 7 میلیون

ممنون
    متوجه قسمت اول نشدم. یعنی میخواید ورودی PC داشته باشه؟ با HDMI هم میشه به راحتی ارتباط رو برقرار کرد.

به هرحال برای سایز 55 و بودجه شما پیشنهادهای من ایناست:

1) Samsung 55HU8890
    مدل 4K با تصویر خیلی خوب که در فاصله نزدیک هم پیکسل‌ها به سختی قابل تشخیص هستن. پورت HDMI2.0 و USB3 داره. البته Input Lag نسبتا بالا باعث میشه برای گیم ایده‌آل نباشه.

2) Sony 55W904A (یا مدل بدون گارانتی 55W900A)
    این تیوی اتفاقا وروردی PC هم داره. تصویر FullHD بی‌نقصی میده و میتونم بگم هیچ ایرادی نمیشه بهش گرفت. Input Lag خیلی خیلی پایینی هم داره.

3) Samsung 55F8880 (یا مدل 55F8000 که بدون گارانتیه)
    در تصویر با مدل W900 سونی یکسانه. امکانات اسمارتش بیشتره و طراحیش هم از نظر من زیباتره. اما Input Lag نسبتا بالایی داره.

4) Samsung 55H7790
    مدل 2014 سامسونگ واقعا در تلویزیون های FullHD امسال یکی از بهترین‌هاست. امسال که تمرکزها بیشتر روی 4K بود، این مدل میتونه پرچمدار رزولوشن 1080 باشه. Input Lag این مدل هم شاید بخوبی مدلهای سونی نباشه، اما برای گیم کافیه. مثل تمام مدلهای امسال سامسونگ ریموت هوشمند فوق‌العاده سامسونگ رو هم داره

5) Sony 55W800B
    تصویر عالی‌ای داره و مثل مدل سونی W900 برای گیم هم ایده‌آله. قیمتش هم از همه گزینه‌های دیگه کمتره

6) Samsung 55HC8880
    اگر علاقه خاصی به تلویزیون صفحه مقعر دارید، انتخاب خوبیه. تصویرش خیلی خوبه اما قیمتش بالاست. با پولش میشه همون مدل 4K اولی که معرفی کردم رو بخرید.

پ.ن: مدل‌هایی که من معرفی میکنم تقریبا همیشه از بین مدلهای دارای گارانتی هستن. بنابراین اگر مدلی رو پیشنهاد نمیدم برای اینه که یا با گارانتیش نیست یا اینکه قیمتش با گارانتی از بودجه کسی که مشاوره میخواد بیشتره. پس اگر بگردید ممکنه مدلهای بالاتری پیدا کنید که بدون گارانتی در بودجه شما قرار بگیره.
    Last edited by romantic; 12-12-2014 at 10:41.

3. این کاربر از romantic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mahdi_o's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

متوجه قسمت اول نشدم. یعنی میخواید ورودی PC داشته باشه؟ با HDMI هم میشه به راحتی ارتباط رو برقرار کرد.

به هرحال برای سایز 55 و بودجه شما پیشنهادهای من ایناست:

1) Samsung 55HU8890
    مدل 4K با تصویر خیلی خوب که در فاصله نزدیک هم پیکسل‌ها به سختی قابل تشخیص هستن. پورت HDMI2.0 و USB3 داره. البته Input Lag نسبتا بالا باعث میشه برای گیم ایده‌آل نباشه.

2) Sony 55W904A (یا مدل بدون گارانتی 55W900A)
    این تیوی اتفاقا وروردی PC هم داره. تصویر FullHD بی‌نقصی میده و میتونم بگم هیچ ایرادی نمیشه بهش گرفت. Input Lag خیلی خیلی پایینی هم داره.

3) Samsung 55F8880 (یا مدل 55F8000 که بدون گارانتیه)
    در تصویر با مدل W900 سونی یکسانه. امکانات اسمارتش بیشتره و طراحیش هم از نظر من زیباتره. اما Input Lag نسبتا بالایی داره.

4) Samsung 55H7790
    مدل 2014 سامسونگ واقعا در تلویزیون های FullHD امسال یکی از بهترین‌هاست. امسال که تمرکزها بیشتر روی 4K بود، این مدل میتونه پرچمدار رزولوشن 1080 باشه. Input Lag این مدل هم شاید بخوبی مدلهای سونی نباشه، اما برای گیم کافیه. مثل تمام مدلهای امسال سامسونگ ریموت هوشمند فوق‌العاده سامسونگ رو هم داره

5) Sony 55W800B
    تصویر عالی‌ای داره و مثل مدل سونی W900 برای گیم هم ایده‌آله. قیمتش هم از همه گزینه‌های دیگه کمتره

6) Samsung 55HC8880
    اگر علاقه خاصی به تلویزیون صفحه مقعر دارید، انتخاب خوبیه. تصویرش خیلی خوبه اما قیمتش بالاست. با پولش میشه همون مدل 4K اولی که معرفی کردم رو بخرید.

پ.ن: مدل‌هایی که من معرفی میکنم تقریبا همیشه از بین مدلهای دارای گارانتی هستن. بنابراین اگر مدلی رو پیشنهاد نمیدم برای اینه که یا با گارانتیش نیست یا اینکه قیمتش با گارانتی از بودجه کسی که مشاوره میخواد بیشتره. پس اگر بگردید ممکنه مدلهای بالاتری پیدا کنید که بدون گارانتی در بودجه شما قرار بگیره.

سلام
    ممنون از راهنمایی کامل شما
    منظور من از قسمت اول این هست که کلماتی که توی منو ها و زیر آیکون ها توی PC هستن خوب نشون داده بشه
    مثلا یک مدل سامسونگ داشتیم که با HDMI که وصل می کردیم کیفیت خوبی نداشت و تار بود ولی مثلا روی سونی این مشکل رو نداشتم

راستی این input tag دقیقا توی چه مواردی به حساب میاد؟ چون من قصد بازی ندارم!

یه سوال دیگه
    motion blur (اگه اشتباه نکنم) توی Tv و لحظاتی که سرعت خیلی بالایی دارن (باعث میشه که اثر تصویر باقی نمونه)
    توی این چند مورد، کدومش بهترین هست؟

و سوال دیگه
    این مدل H7790 چطوریه؟ (سامسونگ)

ممنون
    Last edited by mahdi_o; 13-12-2014 at 12:03.

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای تالکین

پيش فرض

LED 3D 4K SMART SONY 49X8504

وایرلس داخلی + 800 هرتز (که کوچکترین لرزش در صحنه های اکشن نخواهید دید ) + رزولیشن 4k (خوانایی بسیار زیاد و وضوح عالی)

قیمت 6.600

6. این کاربر از sansa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن فوتبال خارجی romantic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام
    ممنون از راهنمایی کامل شما
    منظور من از قسمت اول این هست که کلماتی که توی منو ها و زیر آیکون ها توی PC هستن خوب نشون داده بشه
    مثلا یک مدل سامسونگ داشتیم که با HDMI که وصل می کردیم کیفیت خوبی نداشت و تار بود ولی مثلا روی سونی این مشکل رو نداشتم

راستی این input tag دقیقا توی چه مواردی به حساب میاد؟ چون من قصد بازی ندارم!

یه سوال دیگه
    motion blur (اگه اشتباه نکنم) توی Tv و لحظاتی که سرعت خیلی بالایی دارن (باعث میشه که اثر تصویر باقی نمونه)
    توی این چند مورد، کدومش بهترین هست؟

و سوال دیگه
    این مدل H7790 چطوریه؟ (سامسونگ)

ممنون
    اگر اون سامسونگ از مدل‌های قدیمی بوده، طبیعیه. تیوی‌ها الان تکنولوژی‌ها و الگوریتم‌های بهتری برای این کار دارن. مخصوصا این مدل‌ها که همه high end هستن.
    درکل بهتره اسم ورودی hdmi که کامپیوتر رو بهش وصل می‌کنید، به pc تغییر بدید. عوض کردن label ورودی به pc نتیجه خوبی داره.
    این Input Lag به تاخیری گفته میشه که از زمان ارسال سیگنال از سورس تا نمایش اون روی تیوی سپری شده. مرجعش هم مانیتورهای crt هستن که input lag صفر دارن. برای سورس‌هایی مثل ----- و بلوری‌پلیر که اصلا مهم نیست. اما اگر سورس pc یا کنسول بازی باشه، میتونه تاثیر زیادی بذاره. درکل برای استفاده به عنوان مانیتور input lag زیر ۹۰ میلی‌ثانیه و برای بازی با کنسول زیر ۴۰ میلی‌ثانیه خوبن.

مدل سامسونگ h7790 بنظر من بهترین led امسال با رزولوشن 1080 هست. (البته من فقط مدل‌های سامسونگ، سونی و الجی دارای گارانتی رو تست کردم.)

بنظر من اگر میخواید خیلی از تیوی به عنوان مانیتور استفاده کنید، بهتره یک 4k با سایز پایین‌تر بخرید. هشت میلیون پیکسل در سایز مثلا ۴۸ یا ۵۰، تراکم خیلی خوبی بوجود میاره که باعث میشه نوشته‌های ریز ویندوز بخوبی نمایش داده بشن.
    همین مدل سونی 49x850B که دوستمون معرفی کرد، گزینه خوبیه. پنلش هم IPS هست که در زاویه عملکرد خوبی داره. البته اگر در اتاق کاملا تاریک زیاد فیلم می‌بینید، پنل IPS نمیتونه راضیتون کنه. چون سیاهش به خاکستری میزنه. این مدل local dimming پیشرفته‌ای داره ولی بازهم عمق سیاهش تقریبا نصف مدل بالاترش یعنی x900b هست که با پنل va ساخته شده. درکل برای جای روشن عالیه اما برای اتاق تاریک ایده‌آل نیست.
    شما همچنین میتونید سامسونگ 48hu8890 بخرید که پنل va داره و عمق سیاه و کنتراستش حرف نداره. البته زاویه دیدش محدوده و با بیش‌تر شدن زاویه از ۵۰ درجه، رنگ‌هاش دقتشون رو از دست میدن. جالب اینجاست که این سایز ‌input lag کمتری از سایز ۵۵ داره و حدودا ۴۰ میلی‌ثانیه است؛ یعنی ۲۰ میلی‌ثانیه کمتر. قیمتش هم با گارانتی و سینمای خانگی ۶،۲۰۰،۰۰۰ هست.

در مورد Blur هم که پرسیدید باید بگم که این مدل‌ها هیچ‌کدوم این مشکلات رو ندارن. حتی اگر تازه از جعبه بیرون اومده باشن و کالیبره هم نشن، باز Blur ندارن. ضمن اینکه تنظیمات کاملی برای برطرف کردن مشکل احتمالی و نرم‌کردن حرکت تصویر در منوهاشون هست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام

تا سقف 7 میلیون

ممنون
    46f7770 یا 46c8880 یا 46c7770 dh یا 46h7150 و تحت هیچ عنوان سری جدید یو اچدی یا کرو نگیرین . به نظر من خواسته های شما رو سری 6 اف بغیر از 6450 هم میتونه براورده کنه اکثر فول لچدی ها مود پی سی رو عالی نشون میدن موشن پلاس هم خوبه . فقط کمی کنتراست کم میارن با بد بودن تصاویر اسدی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •