تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 32

نام تاپيک: درد متوسط تا شدید سمت راست بدنم(خصوصا زیر آخرین دنده سمت راست)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض درد متوسط تا شدید سمت راست بدنم(خصوصا زیر آخرین دنده سمت راست)

سلام
    همونطور که قبلا در این تاپیک هم توضیح داده بودم() این درد سمت راست بدنم دیگه کلافم کرده.اسکن اسپیرال شکمی هم انجام دادم و نتیجه اش خوب بود یعنی هیچ نوع سنگ(صفرا و کلیه و ...) مشکل کبدی کلیوی عضلانی و ...... نشون داده نشده.همه چیز کاملا نرمال بود.

ولی این درد ادامه داره و بیشتر هم میشه الان علاوه بر سمت شکم و دنده ها حتی گردنم هم درد می کنه.گاهی هم زیر آخرین دنده سمت راستم بدجور تیر می کشه.گاهی منطقه درد به قدری وسیع هست که نفس کشیدنم برام سخت میشه.

اگر هیچ مشکلی در اعضای داخلی بدنم نیست و حتی با توجه به این عکس ها و گفته دکترم گرفتگی عضلانی هم ندارم پس علت این درد سمت راستم چیه؟ دیگه به چه متخصصی باید مراجعه کنم.با توجه به اینکه منطقه و شدت دردم در ابتدا خیلی کم بود و طی چند ماه هی بیشتر شده خیلی نگرانم.راهنماییم کنید.احساس می کنم یکی از درون هرچی که سمت راستم هست رو محکم تو مشتش گرفته و داره فشار می ده.

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

سلام
    همونطور که قبلا در این تاپیک هم توضیح داده بودم() این درد سمت راست بدنم دیگه کلافم کرده.اسکن اسپیرال شکمی هم انجام دادم و نتیجه اش خوب بود یعنی هیچ نوع سنگ(صفرا و کلیه و ...) مشکل کبدی کلیوی عضلانی و ...... نشون داده نشده.همه چیز کاملا نرمال بود.

ولی این درد ادامه داره و بیشتر هم میشه الان علاوه بر سمت شکم و دنده ها حتی گردنم هم درد می کنه.گاهی هم زیر آخرین دنده سمت راستم بدجور تیر می کشه.گاهی منطقه درد به قدری وسیع هست که نفس کشیدنم برام سخت میشه.

اگر هیچ مشکلی در اعضای داخلی بدنم نیست و حتی با توجه به این عکس ها و گفته دکترم گرفتگی عضلانی هم ندارم پس علت این درد سمت راستم چیه؟ دیگه به چه متخصصی باید مراجعه کنم.با توجه به اینکه منطقه و شدت دردم در ابتدا خیلی کم بود و طی چند ماه هی بیشتر شده خیلی نگرانم.راهنماییم کنید.احساس می کنم یکی از درون هرچی که سمت راستم هست رو محکم تو مشتش گرفته و داره فشار می ده.
    کاهش وزن , تب یا تعریق ندارید؟

غیر از ct scan آزمایش خون هم میتونه کمک کننده باشه.

ممکنه درد های شما بیشتر روانی باشه که در این صورت باید به روانپزشک مراجعه کنید.

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

کاهش وزن , تب یا تعریق ندارید؟

غیر از ct scan آزمایش خون هم میتونه کمک کننده باشه.

ممکنه درد های شما بیشتر روانی باشه که در این صورت باید به روانپزشک مراجعه کنید.
    بله تا حالا 3 بار برای این موضوع و با تجویز متخصصان مختلف آزمایش خون دادم.که همه خوب بوده و فقط کلسترولم حدود 250 بود که قرص استرواستاتین برای این موضوع تجویز شد.

کاهش وزن نداشتم.تعریق کلا از بچگی داشتم و مواقع پیاده روی معمولی یه مقدار میشه گفت بیش از حد یه آدم نرمال هست.تب هم نداشتم.
    ممنون

داره خودمونی میشه mehrdad-hp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    sari

پيش فرض

سلام
    وقتی درد در ناحیه ی راست فوقانی شکمی پیش میاد معمولا مشکلات صفراوی و کبدی مدنظر هستن که اینها هم فقط با آزمایشات قابل تشخیصه.
    طبق گفته ی خودتون آزمایشات و گرافی ها هیچی رو نشون نداده.
    برای اطمینان پزشک متخصص دیگه ای رو ببینید و مستندات رو نشونش بدید.

5. این کاربر از mehrdad-hp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام
    وقتی درد در ناحیه ی راست فوقانی شکمی پیش میاد معمولا مشکلات صفراوی و کبدی مدنظر هستن که اینها هم فقط با آزمایشات قابل تشخیصه.
    طبق گفته ی خودتون آزمایشات و گرافی ها هیچی رو نشون نداده.
    برای اطمینان پزشک متخصص دیگه ای رو ببینید و مستندات رو نشونش بدید.
    این کار(مراجعه به چندین متخصص ) رو انجام دادم و هر بار نتایج آزمایشات قبلی همراهم بوده.با توجه به محل ناحیه درد و حدسی که خودم هم در مورد مشکلات کبدی و سنگ کیسه صفرا داشتم از پزشکان خواسته بودم که آزمایشات لازم رو تجویز کنن که هیچی در آزمایشات نشون داده نشد.مثلا همین سی تی اسکن اسپیرال شکمی حدود 50 عکس هست که از زیر شکم تا شانه ها گرفته شده و همه چیز نرمال بوده.

باز هم اگر فاکتور خاصی هست که مربوط به سلامت کبد و کیسه صفرا میشه بفرمایید که اگر در آزمایشاتم هست عددش رو بهتون گزارش کنم اگرم نیست برم آزمایش جدید بدم.
    واقعا حس میکنم یکی از زیر قفسه سینم داره همه جوارح داخلیم رو محکم فشار میده.
    2 حالت دیگه هم دارم که فراموش کردم بگم .یکی ا احساس دفع ناکامل موقع اجابت مزاج و دیگری اسهال های گاه و بیگاه هست.

7. این کاربر از رومنس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

سلام دوست عزیز
    این درد در مواقعی که دچار استرس و اضطراب میشید یا غذای خاصی مصرف (یا به طور کل بعد از خوردن غذا)بروز میکنه یا همیشگی و بدون هیچ دلیل؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    این درد در مواقعی که دچار استرس و اضطراب میشید یا غذای خاصی مصرف (یا به طور کل بعد از خوردن غذا)بروز میکنه یا همیشگی و بدون هیچ دلیل؟؟؟؟
    سلام
    نه هیچ ارتباطی با استرس و اضطرابم نداره. به غذای خاصی هم مربوط نمیشه. بعد از غذا با قبل از غذا فرقی نداره.
    یک درد همیشگی و بدون دلیل که روز به روز هم منطقه درد وسیعتر میشه و هم شدت درد.گاهی اوقات بدون هیچ دلیلی هم این شدت درد خیلی زیاد میشه و شدیدا تیر میکشه.

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با این حساب فکر میکنم مشکلتون سندرم روده ی تحریک پذیر باشه

11. این کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن عکاسی sara_program's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من به دید ورزشی به قضیه نگاه می کنم. ببینید شما احتمالا وقتی می ایستید همیشه وزن بدنتون روی پای راست (یا چپ) هستش. اول از همه باید وزنتون رو 50 - 50 روی دو تا پاتون تقسیم کنید. ضمناً شما مشکل ضعف عضله هم دارین. شما باید اکسیژن کافی رو به عضلاتتون برسونید.

این تمرینی که من میدم را تا 6 روز و روزی سه بار انجام بدین. مشکلتون حل میشه

شما باید حرکات کششی انجام بدین. زمانیکه کشش انجام میدین، نفس بگیرین تا جایی که ریه هاتون اشباع از اکسیژن بشه. چند ثانیه به همین حالت بمونین و بدن را شل کنین.

1- پاها را به عرض شانه بازکنید. زانو ها صاف و سعی کنید دست را به زمین نزدیک کنید. (عمل بازدم)
    2- بدن را به سمت بالا بکشید (برید روی پنجه پا) . انقدر که حس کنید دارید به سمت سقف چیزی را هل میدهید (عمل دم، 6 ثانیه)
    3- کمر خم . زانو صاف. سعی کنید دست را به زمین نزدیک کنید (بازدم)
    4- بلند شده و بدن را به سمت راست بکشید. انقدر که حس کنید دارید به سمت راست چیزی را هل میدهید . دستها هردو بالای سر قرار دارند. (عمل دم، 6 ثانیه)
    5-کمر خم . زانو صاف. سعی کنید دست را به زمین نزدیک کنید (بازدم)
    6- بلند شده و بدن را به سمت چپ بکشید. انقدر که حس کنید دارید به سمت چپ چیزی را هل میدهید . دستها هردو بالای سر قرار دارند. (عمل دم، 6 ثانیه)

6 مرحله فوق را روزی سه بار تکرار کنید. ضمن اینکه یادتون باشه طی حرکات روزمره خودتون علی الخصوص ایستادن، وزن بدن را 50 - 50 روی هر دو پا بندازید.
    Last edited by sara_program; 06-12-2014 at 23:35.

13. این کاربر از sara_program بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

با این حساب فکر میکنم مشکلتون سندرم روده ی تحریک پذیر باشه
    قرص های کلوفک(مبورین) 3 بار در روز و یه نوع قرص دیگه که اسمشو یادم نیست و فقط می دونم که نوعی روغن نعناع با روکش مخصوصی بود که در روده حل می شد برام تجویز کردن که هیچ کدوم در مدت استفاده تاثیری نداشتند.

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •