تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: کنترل چند منظوره سامسونگ IR

حرفه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض کنترل چند منظوره سامسونگ IR

با توجه به اینکه بعضی از کاربران می خواهند از این وسیله استفاده کنند و قبلا تایپیکی به این منظور ایجاد شده بود ولی به دلیل اینکه بر خلاف قوانین سایت از کلمات غیر ضروری استفاده می کردند لذا این تایپیک را به این هدف که مشگلی از مشگلات کاربران را حل کند چکیده همان مطالب را بصورت جامع در اینجا گنجانیدیم و قبلا از عزیزانی که در این امر دخیل بوده تشکر و سپاس گذاریم

دوستان عزیز
    این کابل یک جور کنترول برای ارتباط بین تلویزیون و دستگاه های خارجی مانند سینما خانگی - dvd - و هر دستگاه پخش کننده دیگر که ساز گار با این سیستم باشد و در مواردی برای ورود به منوی سرویس تلویزیون می باشد
    روش کار

نگه دارید یک فاصله 5 سانتی متر حداقل بین کابل توسعه دهنده IR و دستگاه های خارجی، که در تصویر نشان می دهد. صورت CABLE توسعه دهنده IR نسبت به سیگنال کنترل از راه دور دستگاه های خارجی گیرنده. توجه داشته باشید که باید آن را بدون مانع بین توسعه دهنده IR و دستگاه های خارجی باشد. حضور مانع تداخل با انتقال سیگنال کنترل از راه دورمی کند.
    لازم بذکر است که باید این کابل به خروجی یعنی IR out تلویزیون وصل باشد.
    ورود به منوی سیستم برای تغییر local set
    برای آن دسته از کاربرانی که 8 سری F و یا هر مدل دیگر که همراه تلویزیون شان بلستر IR ) دارند تعویض local_set به منطقه مورد نظر خود را دارند خیلی سر راست است
    . 1 دانلود فایل های WAV را از اینجا
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    . 2وارد کنید فایل FACTORY+3SPEED_inv.wav به داخل iTunes و یا هر دستگاهی دیگر که موسیقی پخش می کند) . ایجاد یک لیست پخش تنها با این فایل در آن ، اطمینان حاصل شود که عملکرد تکرار خاموش است تا فایل فقط یک بار اجرا شود. در properties این فایل در آیتونز ، به نوبه خود تنظیم صدا را تا 100٪
    تنظیم و اگر از کامپیوتر استفاده می کنید ولوم صدا را بر روی PC خود تا حد حداکثر برسانید .
    . 3 بلستر IR را به TV
    سامسونگ و به سوکت هدفون کامپیوتر تان وصل کنید. تراز کنید بلستر IR را با گوشه پایین سمت راست از تلویزیون .
    . 4باز کردن منوی سرویس بر روی تلویزیون با استفاده از کنترل از راه دور معمولی بدین صورت عمل کنید - تلویزیون را در حالت استنبای
    قرار دهید ،دکمه های info > menu > mute > power را از روی کنترول فشارهید

. 5اجرای فایل
    SPEED_inv.wavFACTORY +3 در iTunes . و یا هر وسیله ای که موسیقی پخش می کند صفحه نمایش تلویزیون باید چشمک بزند و به شما امکان وارد شدن را بدهد
    . 6
    . درست است local_set در حال حاضر باید قابل ویرایش باشد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همون طور که اشاره شده باید قسمت فیش مانند این کابل رو به قسمت IR در پشت TV زد و سر دیگه ی کابلو جلوی دستگاهی که میخوای کنترلش کنی با یه حداقل فاصله ی 5 سانتی بزاری.

با این ویژگیه تلویزیون میشه سه نوع دستگاه یعنی Set-Up-Box () سینمای خانگی و دستگاه بلوری رو کنترل کرد یعنی یکی برای این همه دستگاه.که تازه از هر نوع میتونی دوتا یا بیشتر انتخاب کنی.

در ابتدا باید دکمه ی Source رو بزنی بعد میبینی که منوی کنترل چند منظوره در بالا سمت راست یا چپ ظاهر میشه بستگی به این داره که زبان منو فارسی باشه یا انگلیسی. حالا روش ok کن .در صفحه ی بعد باید مارک تجاری دستگاه رو تایپ کنی. اگر سینمای خانگی یا بلوری باشه چون بیشتر برندهای تو ایران معروف اند سریع پیدا میکنی ولی اگر دنبال مارک دستگاه مورد نظر میگردی پوست از کلت کنده میشه و اگه بخوای نتیجه بگیری باید صبر ایوب داشته باشی!!!

چرا اینو میگم. چون اغلب مارکهای دستگاه مورد نظر که تو ایرانه تو این لیست نبوده.
    ولی دنیا که به آخر نرسیده!!!

در این جا دو راه داری :
    1- یا تو اون قسمتی که باید تایپ کنی یه نقطه بزار و سرچ کن که در این صورت میبینی که لیستی طویل از مارک های دستگاه مورد نظر جلوت ظاهر میشه که تو باید از همون بالا به ترتیب بدون اینکه یکی از اونا رو جا بندازی یکی یکی با صبر و حوصله بگردی و ببینی که دستگاه مورد نظر با کدوم برندی که اسمش اونجاست واکنش نشون میده و مچ میشه که اگه خوش شانس باشی سریع پیدا میکنی و اگر هم خوش شانس نباشی دیر پیدا میکنی ولی حتما پیدا میکنی نشد نداره (جوینده یابنده است)
    2 - از تجربه ی کسایی مثل من که راه اول رو رفتن استفاده میکنی که اونم احتمالش کمه دستگاه مورد نظر مورد نظرت اینجا قید شده باشه چون تعداد کمی این ویژگی تلویزیون رو می دونن و اگرم بدونن نمیرن دنبالش و اگرم برن تو راه اول میمونن و ادامه نمیدن و اگرم برن و نتیجه بگیرن یادشون میره که این پست و خوندن و دیگه به این صفحه برنمیگردن که بگن مارک دستگاه مورد نظر شون چی بوده و با چی مچ شده
    و تقریبا تمامی کارها اعم از روشن و خاموش و کانال و ضبط و منوی دستگاه مورد نظر و دکمه های رنگی و خیلی های دیگه رو ساپورت میکنه.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سوال

این کلیدا که فرمودید با کنترل تلوزیون فعل مورد نظر رو انجام میده ( مثلا اگر با کنترل تلویزیون کانال عوض کنی کانال دستگاه مورد نظر عوض میشه ) درسته
    جواب
    بله همینطوره اگه کاملا مچ بشه.و تو اون منبع باشی یعنی اگه دستگاه مورد نظر با HDMI 2 به TV وصل کردید دکمه های تغییر کانال و ضبط و غیره وقتی کار میکنه که تو HDMI 2 باشید.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سوال
    وقتی از کنترل استفاده میکنم برای تلویزیون هست
    چیکار باید کرد تا به عنوان کنترل دستگاه مورد نظر ازش استفاده بشه ؟؟؟
    کار خاصی باید انجام داد و دکمه ای رو زد ؟؟؟

یا اصلا دستگاه مورد نظر مچ نشده ؟؟؟
    چطور باید تشخیص بدم مچ شده ؟؟
    جواب
    در قسمت تایپ شما باید اسم دستگاه مورد نظر تان را بنویسید بعد اگه اسمش نبود یا اینکه اسمش بود ولی با این حال بازم مچ نشد برید دنبال مچ کردن با یه دستگاه مورد نظر دیگه.خلاصه اینکه شما باید دستگاه مورد نظر رو سرچ کنی که تو پیش فرضای tv موجوده.فقط قبلش اون AEG رو پاک کن و به راهنمایی های خود TV هم بیشتر توجه کن.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سوال

چطور باید کنترل رو سوئیچ کنم روی دستگاه مورد نظر ؟؟؟؟

از کجا باید تشخیص بده که کنترل تلویزیون داره استفاده میشه یا دستگاه مورد نظر ؟؟؟
    جواب
    زمانی که داری دستگاه رو معرفی میکنی ورودی دستگاه را به تلویزیون مشخص میکنی وهر زمان که در منو سورس دستگاه مورد نظر را انتخاب کنی کلید ها کنترل ( متغیر ها) برای دستگاه مورد نظر اعمال میشود
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سوال

هرکاری که گفته شد رو انجام دادم

دستگاه رو معرفی کردم (( تو خود تنظیمات گزینه دستگاه مورد نظر بود ))
    بعدش دستگاه رو شناخت و تو سورس دیگه به جای AV مینوشت STB - دستگاه مورد نظر
    شاید هم دلیل هماهنگ نشدنش این بود که دستگاه مورد نظر من قدیمی بود
    جواب
    شما تنظیمات رو از اول انجام بده در محلی که باید اسم دستگاه مورد نظر رو وارد کنی سه نقطه بزار و ok کن تا کل لیست باز بشه بعد از لیست starbox رو انتخاب کن و بعد بقیه مراحل ببین درست میشه
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سوال

میگم منظورت شما از شناختن دستگاه چیه ؟
    یعنی بعد از تعین ورودی دستگاه با فشار دادن +p و -p کانال عوض کرد یا اینکه اسم دستگاهت رو روی سورس زیر ورودی زد
    جواب
    فقط اسم دستگاه را روی سورس بزنید
    همین !!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سوال
    من در رابطه با کنترل یه سوال دارم
    فرض کن دستگاه رو تنظیم کردم و میخوام با کنترل تلویزیون همزمان دستگاه مورد نظر رو هم کنترل کنم

خب اولش که از سورس گزینه av رو انتخاب میکنم و خروجی دستگاه مورد نظر نمایش داده میشه
    اونوقت چطور باید به کنترل بهفمونم که وقتی میخوام صدا رو کم و زیاد کنم دارم تلویویزیون رو کم میکنم یا دستگاه مورد نظر را؟؟؟؟
    جواب
    در مورد کنترل صدا هم اضافه کنم که زمانی که کاملا مچ باشه کلید های صدای کنترل برای تلویزیون و حرکت افقی روی تاچ پد برای تنظیم صدای دستگاه مورد نظر است
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    قابل توجه دوستان كه می خواهند بدانند كه اين سيستم چگونه كار ميكند
    شما وقتي از كنترل دستگاه مورد نظر استفاده ميكنيد يك سيگنال مادون قرمز به دستگاه مورد نظر ميفرستد كه دستگاه مورد نظر طبق آن سيگنال عمل ميكند
    در اين روش شما چهار عملكرد اصلي (تعويض كانال و ميزان صدا) توسط كنترل تلويزيون انجام ميشود
    به اين صورت كه وقتي شما كانالي را با كنترل تلويزيون عوض ميكنيد
    تلويزيون مشابه سيگنال كنترل دستگاه مورد نظر را توليد و از طريق همان قطعه به دستگاه مورد نظر ارسال ميكند (علت مشخص كردن نام دستگاه هم همين است كه تلويزيون سيگنال مشابه كنترل همان دستگاه مورد نظر را ارسال كند)

فقط دوستان توجه داشته باشند كه جهت خروجي سيگنال IR به سمت بالاي دستگاه است و ميبايست اين قطعه را جوري جلوي دستگاه قرار دهيد كه سيگنالهاي خروجي اين وسيله به گيرنده IR دستگاه مورد نظر برسد

براي ديدن سيگنال IR مبدل تلويزيون و متوجه شدن منظور من كافيست از دوربين موبايل استفاده كنيد
    در مرحله آخر تلويزيون كه گفته دكمه تعويض كانال را فشار دهيد اگر با دوربين به مبدل IR نگاه كنيد ميبينيد كه مشغول ارسال سيگنال است

اگر اين نكته را دقت و رعايت نكنيد و مبدل در جاي صحيح خود قرار نگيرد و سيگنال به دستگاه مورد نظر نرسد تمامي زحمات شما بي فايده خواهد بود
    ربطي به نوع ورودي ويا خروجي دستگاه نداره با هر نوع دستگاهي كار ميكنه

كار اين كابل دقيقا به اين صورت است:
    همانطور كه ميدانيد ارتباط بين تلويزيون و رسيور از نوع راديويي است (برخلاف باقي تلويزيونها كه ارتباطشان تنها با بادون قرمز است)
    وقتي شما اين كابل را به تلويزيون وصل ميكنيد و مدل دستگاه مورد نظر را به تلويزيون معرفي ميكنيد
    تلويزيون كنترل دستگاه مورد نظر را از طريق اين كابل شبيه سازي ميكند
    به اين صورت كه دستور از طريق ارتباط راديويي كنترل تلويزيون دريافت و تلويزيون دستور را به مادون قرمز تبديل و به رسيور ميفرستد
    اينگونه است كه شما وقتي با كنترل تلويزيون كانال را عوض ميكنيد كانال دستگاه مورد نظر عوض ميشود

ولي يك نكته شگفت آور كشف كردم
    وقتي شما دستگاه مورد نظر را به تلويزيون ميشناسانيد
    تلويزيون نوع مدل و كد ارسال سيگنال مادون قرمز را به كنترل تلويزيون ارسال ميكند
    حال ميتوانيد كابل رابط را قطع كنيد!
    در اين حالت خود كنترل تلويزيون فرستنده سيگنال مادون قرمز ميشود و ميتوانيد از آن به عنوان كنترل معمولي استفاده كنيد

لطفاً از بکاربردن کلمات و اسامی دستگاه ها و سیستمهای که ممنوعیت در سایت دارند خوداری فرمایید . وبه جای آن از (
    دستگاه مورد نظر) استفاده نمائید

با تشکر از

Last edited by matinpour; 02-12-2014 at 13:23.

2. 2 کاربر از matinpour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه M E H R D A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

اين كابل قيمتش چنده و از كجا ميشه تهيه كرد؟
    تلويزيون من ua48h6390 هست. آيا از اين كابل پشتيباني مي‌كنه؟

حرفه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

اين كابل قيمتش چنده و از كجا ميشه تهيه كرد؟
    تلويزيون من ua48h6390 هست. آيا از اين كابل پشتيباني مي‌كنه؟
    دوست عزیز
    تا آنجا که من می دانم از اين كابل پشتيباني نمي‌كند ولی با این وجود می شود بررسی کرد
    و باید از نمایندگی ها و یا تعمیر گاه های مجاز سامسونگ تهیه کنید و قیمت چندانی هم ندارد

5. این کاربر از matinpour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه pooladi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

سلام.اقا ما یه f6400 داریم ک وصلش کردم به ضبط صوت خانگی jvc همه چیزش رو ست کردم
    و از چند منظوره صداش رو کنترل میکنم
    و خاموش روشن شدنش رو(با کنترل TV ضبط رو کنترل میکنم)
    حالا مشکل اینه ک وقتی TV روشن میشه تولوزیون (IR) چند بار دستور روشن و خاموش شدن ب ضبط میده
    حداقل 10 بار(با دوربین میشه دید ک IR روشن میشه) وآخرش هم خاموش میمونه(یعنی تا ضبط میاد روشن بشه،دستور
    خاموش بش میده،خلاصه در 5 ثانیه همش روشن خاموش میشه )
    ولی برای کم و زیاد کردن و خاموش کردن مشکلی نیست
    فقط برا روشن شدن مشکل دارم.
    متشکر

داره خودمونی میشه pooladi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

کسی به این مورد برنخورده؟

حرفه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دوست عزیز
    کاربر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از بکاربردن اسمهایی که برخلاف قوانین سایت است پرهیز کنید و به جای آن از واژه (دستگاه مورد نظر )استفاده کنید.
    و درموردسوالتان ب شما باید از همون بالا به ترتیب بدون اینکه یکی از اونا رو جا بندازی یکی یکی با صبر و حوصله بگردی و ببینی که دستگاه مورد نظر با کدوم برندی که اسمش اونجاست واکنش نشون میده و مچ میشه که اگه خوش شانس باشی سریع پیدا میکنی و اگر هم خوش شانس نباشی دیر پیدا میکنی ولی حتما پیدا میکنی نشد نداره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

دوست عزیز این کابل رو از کجا میشه گیر آورد مدل تلویزیونم LG 42lb620v هست آیا ساپورت میکنه

حرفه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دوست عزیز این کابل رو از کجا میشه گیر آورد مدل تلویزیونم LG 42lb620v هست آیا ساپورت میکنه
    دوست عزیز
    تا آنجا که من می دانم این در سیستم سامسونگ کارایی دارد ولی شما می توانید در سیستم خودتان آن را تست کنید و این کابل را هم می توانید از نمایندگی های سامسونگ تهیه کنید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام جناب مهندس با عرض خسته نباشید...کنترل لمسی تلویزیون سامسونگ اسمارت 50 اینچ من حدود یکسال بدون استفاده متاسفانه همراه با باطری خوابیده بوده و از کنترل دیگری استفاده می کردم حال با تعویض باطری و تمیز نمودن جای باطریها اصلا کار نمیکند حتی دکمه ریست پشت کنترل را چندین بار فشرده و نگه داشتم ولی هیچگونه واکنشی در روشن و خاموش نمودن تلویزیون و غیره انجام نمیدهد. خواهشمند است راهنمایی بفرمایید مشکل اساسی کجاست و چگونه میتوانم مشکل احتمالی را بر طرف نمایم. راه های تست کنترل

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •