تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 13 اولاول ... 456789101112 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 129

نام تاپيک: آموزش بازيابي پارتيشنهاي RAW و Unallocated شده

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

سلام خسته نباشيد . من يه مشكل خيلي بزرگ دارم . من دو تا هارد به سيستمم وصله . يكي هارد اصلي كه ويندوز روش هست و با ساتا وصله به مادر بورد . يكي هم هارد دوم كه 500 گيگه و برقش از پاور تامين ميشه و كابل ساتا بهش وصله ولي اين كابل با يه تبديل يو اس بي به پشت كيس وصل بود .
    اين هارد دوم كه 500 گيگ هست 5 تا درايو داره . داخل هر درايو پوشه هايي هست كه من با برنامه ي winmend folder hidden اون پوشه ها را مخفي كردم و وقتي پوشه مخفي ميشه كلا هر چي داخلش هست هم مخفي ميشه . 2-3 سالي بود كه اينطئوري بود و هر وقت به پوشه هام نياز داشتم ميرفتم و با اين برنامه اونا را unhide ميكردم و ازشون استفاده ميكردم و بعد از كارم دوباره hide ميكردم با اين برنامه وين مند فولدر هايدن. دو روز قبل يهو همينطور كه هارد به سيستم وصل بود يه اروري داد و يكي از درايوهاي اون هارد دوم raw شد . مشكل من اينجاس كه وقتي ريكاوري ميكنم با برنامه مثلا ريكاوري ماي فايل ، پوشه هاي اون درايو را بهم نشون ميده ولي وقتي سيو ميكنم فايل ها را . با پوشه ي مادر كه وينمند فولدر هايدن هست مواجه ميشم و وقتي روش ميزنم و كليك ميكنم قفله و باز نميكنه . البته اين پوشه داخل هر درايوي اتوماتيك ساخته ميشه بعد از نصب برنامه اش . و هميشه هم وقتي روش كليك ميكردم قفل بود . الانم همينطوره .
    اين عكسو ببينيد تا متوجه منظورم بشين :

اين سايت گويا نميذاره من لينك بفرستم . ولي يه عكس گرفتم از برنامه ريكاوري ماي فايل كه وضعيت فولدر هاي منو نشون ميده . لطفا بياين تلگرام تا نشون بدم عكسو . اينجا ميگه چون كاربر جديد هستي نميشه عكس و لينك بفرستي .

لطفا كمكم كنيد اطلاعاتم واقعا مهم و حياتي هست . اينم شمارمه 09397670837

2. این کاربر از N95N93i بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای YAHYA-PRO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام
    سیستمم دو تاهارد داره یکی ssd که ویندوز 10 روش بود یکی هم عادی که فایلهام روش بودن . حالا دیشب ویندوز دهم ریست فکتوری زدم و دقیقا انتخاب کردم فقط درایوی که ویندوز روشه فرمت پاک بشه . حالا برداشته یکی از درایوهام پاک کرده و الان داخل لیست درایوهام نیست و یه درایو جدید با حجم 340 مگ درست کرده.
    درایوی که پاک کرده فقط داخل دیسک منیجمنت به عنوان فضای استفاده نشده نشون میده اینو با روش هایی که گفته شده میشه ریکاوری کرد؟

4. این کاربر از YAHYA-PRO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    سیستمم دو تاهارد داره یکی ssd که ویندوز 10 روش بود یکی هم عادی که فایلهام روش بودن . حالا دیشب ویندوز دهم ریست فکتوری زدم و دقیقا انتخاب کردم فقط درایوی که ویندوز روشه فرمت پاک بشه . حالا برداشته یکی از درایوهام پاک کرده و الان داخل لیست درایوهام نیست و یه درایو جدید با حجم 340 مگ درست کرده.
    درایوی که پاک کرده فقط داخل دیسک منیجمنت به عنوان فضای استفاده نشده نشون میده اینو با روش هایی که گفته شده میشه ریکاوری کرد؟
    سلام .

با برنامه MiniTool Power Data Recover ، این درایو رو اسکن کنید . البته گزینه Damaged Partition Recovery و full scan رو باید انتخاب کنید تا با احتمال بشتری اطلاعات پیدا بشوند .
    اطلاعاتی که پیدا شدن رو باید در فضای دیگه ای ذخیره کنید .

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام و روز خوش
    منم هاردم به حالت RAW دراومده.
    اول اینکه آیا برای ریکاوری اطلاعات توسط برنامه mini tool باید یه هارد دیگه داشته باشم. برای مثال فکر کنم حدود 200 گیگ اطلاعات دارم. آیا باید یه هارد با فضای خالی 200 گیگ داشته باشم؟
    دوم اینکه آیا فقط اطلاعات فعلی روی هارد بازیابی میشه یا نه اطلاعاتی که قبلا روی هاردم بوده و پاکشون کردم و دیگه بهشون نیازی ندارم هم بازیابی میشند؟
    و در نهایت اینکه آیا فایل ها مثل قبل و دسته بندی شده ریکاوری میشند؟
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام و روز خوش
    منم هاردم به حالت RAW دراومده.
    اول اینکه آیا برای ریکاوری اطلاعات توسط برنامه mini tool باید یه هارد دیگه داشته باشم. برای مثال فکر کنم حدود 200 گیگ اطلاعات دارم. آیا باید یه هارد با فضای خالی 200 گیگ داشته باشم؟
    دوم اینکه آیا فقط اطلاعات فعلی روی هارد بازیابی میشه یا نه اطلاعاتی که قبلا روی هاردم بوده و پاکشون کردم و دیگه بهشون نیازی ندارم هم بازیابی میشند؟
    با تشکر
    سلام .

بله ، برای ذخیره اطلاعات بازیابی شده باید فضایی داشته باشید که حداقل حجمش 200 گیگ باشه . البته در پست اول این تاپیک آموزشی موجود هست که میتونید بدون نیاز به حجم اضافه ، مشکل پارتیشن RAW شده رو برطرف کنید ولی بازیابی تک تک اطلاعات و ذخیره اونها در فضای دیگه به نظرم روش مطمئن تری هست .

کل اطلاعات چه قدیم و چه جدید با توجه به شرایطی که دارند بازیابی میشوند . پس بعد از اتمام اسکن هارد دیسک ، شما باید فایلهای مورد نظر رو انتخاب کنید .

باید تست کنید تا ببینید به چه شکلی بازیابی میشه . حتی ممکن هست با نام اصلی خودشون بازیابی نشن .

9. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

سلام و تشکر از پاسختون

ولی بازیابی تک تک اطلاعات و ذخیره اونها در فضای دیگه به نظرم روش مطمئن تری هست .
    روش اینکار رو دارید. تو پست اول من فقط روش اول رو دیدم.

کل اطلاعات چه قدیم و چه جدید با توجه به شرایطی که دارند بازیابی میشوند . پس بعد از اتمام اسکن هارد دیسک ، شما باید فایلهای مورد نظر رو انتخاب کنید .
    خب من فقط اطلاعات هارد قبل از raw شدن برام مهمه و اصلا به اطلاعات پاک شده قبلی نیازی ندارم. مهم اینه که اونها رو بیاره که امیدوارم بیارشون.

هاردم 1 ترابایت وسترن دیجیتال هستش. اینترنال بوده که با باکس هارد اکسترنالش کردم. مشکلی نداشت و به خوبی کار می کرد تا اینکه خواستم پارتیشن بندیش کنم. متاسفانه میان عملیات سیستم هنگ کرد و مجبور شدم ری استارت کنم. وقتی بالا اومد دیدم دیگه شناسایی نمیشه. بعد از تحقیق فهمیدم raw شده.
    در نهایت می خواستم بپرسم که این راه چقدر مطمئن هستش و بازیابی اطلاعات چقدر امکان پذیره. آیا راه مطمون تر و بهتری هم هست.
    با تشکر دوباره

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

روش اینکار رو دارید. تو پست اول من فقط روش اول رو دیدم.
    کلاً دو روش توضیح دادم . یه روش هست که نیازی به حجم اضافه ندارید و در واقع با استفاده از نرم افزار MiniTool Partition Wizard سعی میشود مشکل پارتیشن برطرف شود ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و روشی که باید با استفاده از نرم افزارهایی مثل MiniTool Power Data Recovery و یا EaseUS Data Recovery Wizard Professional تک تک اطلاعات بازیابی و روی هارد دیسک دیگه ذخیره بشوند ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) .
    روش دوم مطمئن تر هست ولی به زمان و زحمت بیشتری نیاز هست .

در نهایت می خواستم بپرسم که این راه چقدر مطمئن هستش و بازیابی اطلاعات چقدر امکان پذیره. آیا راه مطمون تر و بهتری هم هست.
    اطلاعات اگر مهم هست پیشنهاد میکنم ارسال کنید به کلینیکهای تخصصی در غیر اینصورت از روشی که در پست دوم همین تاپیک گفته شد استفاده کنید . روش دوم هیچ تغییری در پارتیشنها و اطلاعات ایجاد نمیکنه (فقط خواندن از روی هارد دیسک) و اگر بازیابی ناموفق باشه میتونید دوباره تکرار کنید حتی با نرم افزارهای مختلف .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

کلاً دو روش توضیح دادم . یه روش هست که نیازی به حجم اضافه ندارید و در واقع با استفاده از نرم افزار MiniTool Partition Wizard سعی میشود مشکل پارتیشن برطرف شود ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و روشی که باید با استفاده از نرم افزارهایی مثل MiniTool Power Data Recovery و یا EaseUS Data Recovery Wizard Professional تک تک اطلاعات بازیابی و روی هارد دیسک دیگه ذخیره بشوند ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) .
    روش دوم مطمئن تر هست ولی به زمان و زحمت بیشتری نیاز هست .

اطلاعات اگر مهم هست پیشنهاد میکنم ارسال کنید به کلینیکهای تخصصی در غیر اینصورت از روشی که در پست دوم همین تاپیک گفته شد استفاده کنید . روش دوم هیچ تغییری در پارتیشنها و اطلاعات ایجاد نمیکنه (فقط خواندن از روی هارد دیسک) و اگر بازیابی ناموفق باشه میتونید دوباره تکرار کنید حتی با نرم افزارهای مختلف .
    با سلام مجدد
    ممنون از توضیحاتتون. تو پست اول فرمودید که ابتدا روش اول رو برم و سپس اگر نتیجه نداد روش دوم. درسته؟
    حالا من روش اول رو میرم اگر مشکلی بود مزاحمتون میشم. با تشکر

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام مجدد
    ممنون از توضیحاتتون. تو پست اول فرمودید که ابتدا روش اول رو برم و سپس اگر نتیجه نداد روش دوم. درسته؟
    حالا من روش اول رو میرم اگر مشکلی بود مزاحمتون میشم. با تشکر
    همانطوریکه در دو پست بالاتر هم گفتم بهتر هست روش دوم رو برید و تک تک فایلها رو بازیابی و سپس ذخیره کنید این روش اگر چه به وقت و زحمت بیشتری نیاز هست اما مطمئن تر هست چون روی هارد دیسک هیچ تغییراتی ایجاد نمیشه و اگر بازیابی اول ناموفق بود میتونید دوباره تکرار کنید حتی با نرم افزارهای مختلف دیگه .

15. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای YAHYA-PRO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام .

با برنامه MiniTool Power Data Recover ، این درایو رو اسکن کنید . البته گزینه Damaged Partition Recovery و full scan رو باید انتخاب کنید تا با احتمال بشتری اطلاعات پیدا بشوند .
    اطلاعاتی که پیدا شدن رو باید در فضای دیگه ای ذخیره کنید .
    با این روش فایلها رو کامل پیدا کرد منتها وقتی دکمه سیو میزنم و مسیر میدم هیچی ذخیره نمیشه
    اینم تصاویر
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی این عکس دیسک منجمینت هست
    این درایو اگه اسم بدم بهش فایل ها برنمیگرده ؟ ظاهرا فقط اسمش پاک شده چون وقتی پراپرتیس میزنم رو درایو نوشته چقدر جا خالی و استفاده شده داره
    Last edited by YAHYA-PRO; 22-11-2016 at 16:12.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •