تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 13 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 129

نام تاپيک: آموزش بازيابي پارتيشنهاي RAW و Unallocated شده

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این درایوهای Unallocated رو باید بصورت Logical پارتیشن بندی کنید . چون در حالت MBR فقط چهار پارتیشن Primary میتونید بسازید . در همان برنامه ای که عکسشو گذاشتید باید گزینه و آپشنهایی وجود داشته باشه که بصورت Logical باشه یا Primary . دقت کنید که اینکار رو بذارید بعد از ریکاوری اطلاعاتی که از بین رفتن .

روی درایو Logical هم میتونید ویندوز نصب کنید فایلهای سیستمی هم بطور اتوماتیک روی درایو 100 مگابایتی که Primary هست ذخیره میشوند .

این هارد دیسک کلاً بد پارتیشن بندی شده و درایوهای Logical کنار هم نیستند و بینظم و ترتیب هست . مگر اینکه بعداً همه پارتیشنها رو حذف و دوباره پارتیشن بندی کنید (بعد از انتقال اطلاعات به جای دیگه) .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

این درایوهای Unallocated رو باید بصورت Logical پارتیشن بندی کنید . چون در حالت MBR فقط چهار پارتیشن Primary میتونید بسازید . در همان برنامه ای که عکسشو گذاشتید باید گزینه و آپشنهایی وجود داشته باشه که بصورت Logical باشه یا Primary . دقت کنید که اینکار رو بذارید بعد از ریکاوری اطلاعاتی که از بین رفتن .

روی درایو Logical هم میتونید ویندوز نصب کنید فایلهای سیستمی هم بطور اتوماتیک روی درایو 100 مگابایتی که Primary هست ذخیره میشوند .

این هارد دیسک کلاً بد پارتیشن بندی شده و درایوهای Logical کنار هم نیستند و بینظم و ترتیب هست . مگر اینکه بعداً همه پارتیشنها رو حذف و دوباره پارتیشن بندی کنید (بعد از انتقال اطلاعات به جای دیگه) .
    درسته..فقط منم دیشب همین سوال به ذهنم رسید که آیا در چنین شرایطی تبدیل primary به logical و یا بالعکس، خطری نداره؟ ینی تغییری تو پارتیشن های سالم دیگم بوجود نمیاره؟..برنامه ی mimitool رو دیشب امتحان کردم..اون گزینه ی تبدیل primary به logical و یا بالعکس رو که داشت..فقط ترسیدم انجامش بدم..!
    جالب اینجاس که mini tool نوع پارتیشن هارو دقیقا برعکس easuse نشون میده...همه ی پارتیشنهای سالمم(همه غیر از پارتیشنهای ویندوز سالم هستند)، اینارو primary میزنه و اون پارتیشنهای ویندوزی که الان unallocated شدن رو logical میزنه...دقیقا برعکس easus...!!! ولی باز تو همین minitool هم وقتی میام مثلا c رو creat کنم میگه تو این پارتیشن mbr خالی وجود نداره و نمیشه...این یعنی چی؟

و سوال دیگه اینکه، با تغییر پارتیشن c از primary به logical آیا بعدا میتونم crerat کنمش دوباره؟
    آیا وقتی creat شد حالا اگر بکاپی که قبلا(وقتی ویندوز سالم بود) با استفاده از acronisاز سیستمم(c) تو ویندوز گرفته بودم،آیا حالا میتونم باز با استفاده از acronis تحت بوت این بکاپ رو توی c مجددا بنشونم بدون اینکه مشکل حجم یا سکتور داشته باشه؟چون بالاخره قراره c رو از حالت اولیه ش(primary) به logical تبدیل کنم دیگه..آیا خللی وارد نمیشه؟

تکلیفم با اون درایو recovery کخ خود ویندوز اورجینال ساخته بود چی میشه؟ احتمالا بعد از create درایو c باید او درایو 17G recovery که unallocated شده رو با استفاده از resize به c مجددا اضافه کنم بعدا بکاپم رو برگردونم...درسته؟

و در مورد نکته ی آخر شما : من 4سال بهترین و سرحال ترین لپتاپ دنیا رو داشتم تا همین چند روز پیش که اومدم و به حجم c اضافه کردم از طریق نرم افزار خوبکه یادم نیست اسمشو،ولی این مقداری که اضافه کردم دقیقا کنار c نبود..از کناریه c بریدم ولی این بریدگیه رفت طرف راستش و نمیتونستم دیگه از خود ویندوز c و این بریدگیه رو بهم بچسبونم، رفتم با استفاده از اون نرم افزار کارو انجام دادم..24 ساعت بعدش هم سیستم مشکلی نداشت..تا اینکه یه نرم افزار پاک کردم و سیستم ریستارت شد و این شد که الان هست..

در آخر هم اولا ممنونم، ثانیا ببخشید کامل توضیح میدم، چون دوس دارم سوال و جوابهامون بدرد کسایی که شرایط مشابه من دارند بخوره و بفهمن موضوع چیه،چون من خودم همیشه از این موضوع رنج میبرم که دوستان واضح سوال نمیکنن معمولا..

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    مشهد

9

با سلام...
    دوستان خواهشمندم کمکم کنید چون واقعا دیگه گیج شدم...

ببینید من میخواستم از یکی از درایوهام که I رو انتخاب کردم مقداری از حجمش رو در واقع اضافه کنم به درایو C که جای بیشتری برای نصب برنامه هم داشته باشم... با چندتا نرم افزار مثل Acronis یا مثلا Mini Tool Partotion Wizard یا حتی EaseUS Partition Master کار کردم ولی مشکلم رفع نمیشه... همونطور که گفتم میخواستم از درایو I حدود 6 گیگابایت رو به درایو C اضافه کنم... یه پارتیشن جدا مجبور شدم بسازم ولی نمیتونم اون رو به درایو C اضافه کنم و در واقع اون رو Merge کنم... بیشتر دنبال دستورات CMD هستم که بدونم چه جوری اون Volume یا دیسک مورد نظر رو Select کنم و بعدش با دستور Diskpart بتونم درایو J رو به Basic تبدیل کنم.... اگه هر راه دیگه ای که درست میدونید فرقی نمیکنه بگید فقط میخوام مشکلم حل بشه... عکس های زیر هم مربوط به محیط های مختلف نرم افزارهای بالاست که نام بردم یا حتی خود DiskManagment ویندوز اما بازم نشد... ازتون خواهش میکنم کمکم کنید خیلی درگیرش بودم دیگه گیج شدم
    در واقع گزینه Extend Volume هم دیگه غیر فعال شده تو ویندوز از طرفی هم پیغم میده توی یکی از نرم افزارها که درایو J رو باید به Basic تبدیل کنم...

اسم اون درایوی هم که گذاشتم J در واقع همون مقداری هست که از درایو I برداشتم و تبدیل به پارتیشنی جداگانه کردم که در تصویر هم مشخص هست!
    خواهش میکنم کمک کنید دوستان چون واقعا خسته شدم از دستش
    Last edited by MyEvil2011; 09-10-2015 at 15:38.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ببینید من میخواستم از یکی از درایوهام که I رو انتخاب کردم مقداری از حجمش رو در واقع اضافه کنم به درایو C که جای بیشتری برای نصب برنامه هم داشته باشم... با چندتا نرم افزار مثل Acronis یا مثلا Mini Tool Partotion Wizard یا حتی EaseUS Partition Master کار کردم ولی مشکلم رفع نمیشه
    درايو I بغل دست درايو C نيست و نميتونيد همنيطوري به درايو C اضافه كنيد . بايد ابتدا به انتهاي H اضافه كنيد و دوباره از ابتداي H كسر كنيد و به انتهاي E اضافه كنيد الي آخر تا برسه بغل دست C . اونوقت ميتونيد به C اضافه كنيد .

و بعدش با دستور Diskpart بتونم درایو J رو به Basic تبدیل کنم
    اين هارد ديسك كلاً دايناميك شده . اگر ميخواهيد Basic بشه ميتونيد طبق روش گفته شده در پست زير عمل كنيد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يا اينكه میتونید از نرم افزار AOMEI Dynamic Disk Manager Pro Edition هم استفاده کنید . دستور العمل و نحوه انجام اینکار رو با دقت مطالعه کنید (در سایت موجوده) . دقت كنيد در حالت MBR و Basic حداكثر 4 پارتيشن Primary ميتونيد داشته باشيد و الباقي درايوها بايد logical باشند و همچنین توصیه میکنم یه کپی از اطلاعات مهم داشته باشید .

در واقع گزینه Extend Volume هم دیگه غیر فعال شده
    گزینه Extend زمانی فعال هست که فضای Unallocated دقیقا سمت راست درایو مورد نظر وجود داشته باشد .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

درسته..فقط منم دیشب همین سوال به ذهنم رسید که آیا در چنین شرایطی تبدیل primary به logical و یا بالعکس، خطری نداره؟ ینی تغییری تو پارتیشن های سالم دیگم بوجود نمیاره؟..برنامه ی mimitool رو دیشب امتحان کردم..اون گزینه ی تبدیل primary به logical و یا بالعکس رو که داشت..فقط ترسیدم انجامش بدم..!
    جالب اینجاس که mini tool نوع پارتیشن هارو دقیقا برعکس easuse نشون میده...همه ی پارتیشنهای سالمم(همه غیر از پارتیشنهای ویندوز سالم هستند)، اینارو primary میزنه و اون پارتیشنهای ویندوزی که الان unallocated شدن رو logical میزنه...دقیقا برعکس easus...!!! ولی باز تو همین minitool هم وقتی میام مثلا c رو creat کنم میگه تو این پارتیشن mbr خالی وجود نداره و نمیشه...این یعنی چی؟

و سوال دیگه اینکه، با تغییر پارتیشن c از primary به logical آیا بعدا میتونم crerat کنمش دوباره؟
    آیا وقتی creat شد حالا اگر بکاپی که قبلا(وقتی ویندوز سالم بود) با استفاده از acronisاز سیستمم(c) تو ویندوز گرفته بودم،آیا حالا میتونم باز با استفاده از acronis تحت بوت این بکاپ رو توی c مجددا بنشونم بدون اینکه مشکل حجم یا سکتور داشته باشه؟چون بالاخره قراره c رو از حالت اولیه ش(primary) به logical تبدیل کنم دیگه..آیا خللی وارد نمیشه؟

تکلیفم با اون درایو recovery کخ خود ویندوز اورجینال ساخته بود چی میشه؟ احتمالا بعد از create درایو c باید او درایو 17G recovery که unallocated شده رو با استفاده از resize به c مجددا اضافه کنم بعدا بکاپم رو برگردونم...درسته؟

و در مورد نکته ی آخر شما : من 4سال بهترین و سرحال ترین لپتاپ دنیا رو داشتم تا همین چند روز پیش که اومدم و به حجم c اضافه کردم از طریق نرم افزار خوبکه یادم نیست اسمشو،ولی این مقداری که اضافه کردم دقیقا کنار c نبود..از کناریه c بریدم ولی این بریدگیه رفت طرف راستش و نمیتونستم دیگه از خود ویندوز c و این بریدگیه رو بهم بچسبونم، رفتم با استفاده از اون نرم افزار کارو انجام دادم..24 ساعت بعدش هم سیستم مشکلی نداشت..تا اینکه یه نرم افزار پاک کردم و سیستم ریستارت شد و این شد که الان هست..

در آخر هم اولا ممنونم، ثانیا ببخشید کامل توضیح میدم، چون دوس دارم سوال و جوابهامون بدرد کسایی که شرایط مشابه من دارند بخوره و بفهمن موضوع چیه،چون من خودم همیشه از این موضوع رنج میبرم که دوستان واضح سوال نمیکنن معمولا..

سلام مدیر محترم..خسته نباشید...ببخشید اگر on هستید میشه این سوالی که پرسیدم رو جواب بدید که دیگه برم کارشو تموم کنم..ممنون..من on هستم..

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آیا در چنین شرایطی تبدیل primary به logical و یا بالعکس، خطری نداره؟
    تبديل از primary به logical خطري نداره بجزء براي درايوهاي سيستمي كه باعث عدم بوت ويندوز ميشه . چون فقط پارتيشنهاي Primary ميتونند سيستمي و اكتيو باشند . بلعكس هم خطري نداره مشروط بر اينكه تعداد پارتيشنهاي Primary بيش از چهار عدد نشه (در حالت MBR) و اگر هم سعي كنيد تعداد بيشتري پارتيشن Primary ساخته بشه دايناميك ميشه .

در واقع Create شده هست اما بصورت Logical .

جالب اینجاس که mini tool نوع پارتیشن هارو دقیقا برعکس easuse نشون میده...همه ی پارتیشنهای سالمم(همه غیر از پارتیشنهای ویندوز سالم هستند)، اینارو primary میزنه و اون پارتیشنهای ویندوزی که الان unallocated شدن رو logical میزنه...دقیقا برعکس easus...!!!
    يخورده مبهم توضيح داديد . مثلاً اين قسمت "همه ی پارتیشنهای سالمم(همه غیر از پارتیشنهای ویندوز سالم هستند)" طبق عكسي كه صفحه پيش گذاشتيد شما سه درايو Unallocated داريد و فقط پارتيشن ويندوزي نيست كه Unallocated شده . بقيه درايوها هم كه Primary هستند .

ولی باز تو همین minitool هم وقتی میام مثلا c رو creat کنم میگه تو این پارتیشن mbr خالی وجود نداره و نمیشه...این یعنی چی؟
    احتمالاً منظورش اين هست كه نميتونيد درايو Primary بسازيد . وقتيكه ميخواهيد Create كنيد بايد آپشني چيزي داشته باشه كه Logical انتخاب بشه يا Primary . شما بايد logical انتخاب كنيد . ميتونيد از همين مرحله و پيغامهاش يه عكس بذاريد ؟

ولی این مقداری که اضافه کردم دقیقا کنار c نبود..از کناریه c بریدم ولی این بریدگیه رفت طرف راستش و نمیتونستم دیگه از خود ویندوز c و این بریدگیه رو بهم بچسبونم،
    با روشي كه در پست 14# توضيح داده شد ميتونستيد اين فضاي جدا شده رو ببريد بغل دست درايو C .

درايو Recovery كه مربوط به ويندوز اوريجينال بود رو ميتونيد به درايو بغل دستي اضافه (merge) كنيد . البته اگر واقعاً ويندوز اورجينال ديگه براي شما مهم نباشه . البته همانطوريكه گفتيد با هزينه 50 هزار تومن ميتونند براي شما دوباره ويندوز اورجينال نصب كنند كه بنظر من ضرورتي نداره .

در مورد restore كردن بكاپي كه با acronis گرفته بوديد با توجه به شرايطي كه ايجاد كرديد (متفاوت بودن حجم اوليه و حجم فعلي و همچنين متفاوت بودن نوع پارتيشن) اطلاع دقيقي ندارم .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام... دوستان من میخواستم همه درایوهام رو غیر از C رو Format و بعدش همه رو باهم Merge کنم و سه پارتیشن جدید بسازم اما در این بین میخوام به درایو C حدود 6 گیگابایت اضافه کنم! چه جوری این کار رو انجام بدم؟ MBR بهتر است یا GPT؟! میخوام بهترین راه رو برم لطفا کمکم کنید با تشکر

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام... دوستان من میخواستم همه درایوهام رو غیر از C رو Format و بعدش همه رو باهم Merge کنم و سه پارتیشن جدید بسازم اما در این بین میخوام به درایو C حدود 6 گیگابایت اضافه کنم! چه جوری این کار رو انجام بدم؟ MBR بهتر است یا GPT؟! میخوام بهترین راه رو برم لطفا کمکم کنید با تشکر
    سلام .

من توصیه میکنم اطلاعات موجود در درایو C رو به جای دیگر منتقل کنید و هارد دیسک رو دوباره پارتیشن بندی و فرمت کنید . قبلش هم هارد دیسک رو به حالت Basic کانورت کنید که لینک نحوه انجام اینکار رو هم برای شما گذاشتم .

در مورد MBR یا GPT ؛ از اونجایی که حجم هارد دیسک کمتر از دوترابایت هست MBR رو انتخاب کنید .

داره خودمونی میشه amir4390's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام خدمت همه دوستان
    ضمن تشکر بابت راهنمایی های جامع و کاربردی

روی یک رم 8GB با کامپیوتر تعداد زیادی فایل صوتی و تصویری ریختم
    وقتی رم را داخل تلفن همراه گذاشتم، پیام داد که: رم آسیب دیده و فرمت کنید
    بعد از آن روی کامپیوتر هم رم را نمیشناخت

طی راهنمایی های عزیزان ، شاید 80درصد اطلاعات با EaseUS قابل بازیابی هست

ولی برایم مهم است بدانم امکان برگرداندن به حالت اولیه برای رم وجود دارد؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آموزش استفاده از برنامه MiniTool Power Data Recovery در پست دوم قرار داده شد .

ظاهراً برنامه EaseUS Data Recovery Wizard اشکالی داره (bug) که پس از اتمام اسکن پارتیشن مورد نظر ، در حالت The program is intelligently building a new directory, please wait باقی میمونه و دیگه از این حالت خارج نمیشه (عکس زیر) .

پس پیشنهاد میکنم فعلاً از برنامه MiniTool Power Data Recovery استفاده کنید .

صفحه 6 از 13 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •