تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 62

نام تاپيک: انصراف از تحصیل یا گرفتن مدرک کاردانی؟!

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض انصراف از تحصیل یا گرفتن مدرک کاردانی؟!

سلام
    دانشجوی کارشناسی پیوسته برق الکترونیک هستم و بنا به دلایلی میخوام ترک تحصیل کنم. تعداد واحدهایی که پاس کردم از 70 تا خیلی بیشتره و عملاً میتونم 2 تا کار انجام بدم:

»» درخواست بدم که دانشگاه با مدرک فوق دیپلم من رو به نظام وظیفه معرفی کنه.
    »» انصراف بدم و با مدرک دیپلم برم خدمت.

اگه فوق دیپلم بگیرم برای ادامه تحصیل باید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم که نسبت به کنکور کارشناسی پیوسته خیلی سخت تره!

با توضیحاتی که کاربران در تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ارائه دادن، هنوز یه سؤال برام بدون جواب مونده:

اگه کاردانی بگیرم با کنکور کاردانی به کارشناسی در چه دانشگاه هایی میتونم قبول بشم؟
    دفترچه سازمان سنجش رو که نگاه کردم اکثرشون فنی حرفه ای بودن، در حالیکه من دانشگاه سراسری درس خوندم و چارت واحدهای ما احتمالاً کمی فرق میکنه.
    از نظر آموزشی با مدرک کاردانی دانشگاه سراسری میتونم کارشناسی رو در فنی حرفه ای بگیرم؟

اما اگه انصراف بدم، مدرکی نمیدن ولی بعداً اگه بخوام ادامه تحصیل بدم، میتونم کنکور شرکت کنم؛ بعد واحدهایی که پاس کردم، تطبیق بشه و ادامه واحدها رو بگذرونم. البته منظورم همون کنکوری هست که از مدرسه میرن دانشگاه!
    اینطوری واحدهایی که میگذرونم همون واحدهای کارشناسی سراسری خواهد بود.

آیا جایی از حرفهام اشتباهه؟!
    به نظر شما کدوم راه بهتره؟

محتوای مخفی: 1 

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدرک کاردانی رو میدن.
    کنکورش سختتر نیست کمی بخونید میتونید خیلی راحت قبول بشید چونکه تعداد شرکت کننده ها نسبت به کنکور سراسری خیلی خیلی کمتر هست همینطور تعداد درسها خیلی کمتر هست فقط چند درس رو باید بخونید مثلا واسه رشته من 3 یا 4 درس رو باید می خوندیم. در حالی که واسه سراسری کل دروس رو باید بخونید از همه پایه ها.
    همچنین چون چند سالی از دبیرستان میگذره بیشتر دروس رو فراموش کردید احتمالا ولی الان چون تازه دانشگاه تموم میکنید درسا یادتون هست.
    اگه دوباره بخاید کنکور بدید جو روانیش هم هست اینکه همه این سال ها عمرتون تلف شده و دوباره باید با سنین پایینتر سر کلاس بشینید. در حالی که اگه کنکور کاردانی به کارشناسی بدید 2 سال جلوتر میفتید تا اینکه بخاید دوباره 4 سال از اول بخونید.
    کنکور سراسری عمومی هست همه شرکت می کنند ولی کاردانی به کارشناسی کنکور بدی فقط با هم رشته ای های خودت رقابت داری.
    واسه سراسری چون رقابت زیاد هست باید خیلی بیشتر تلاش کنی ولی واسه کاردانی به کارشناسی چند ماه بخونی میتونی جای خوب قبول بشی.
    فقط مشکلی که هست چون کنکور کاردانی به کارشناسی بیشتر واسه فنی حرفه ای ها بوده دانشگاه دولتی مثل سراسری به اونصورت نداره و فقط هم چند دانشگاه دولتی خوب داره. اما غیر انتفاعی و آزاد شبیه به سراسری هست بیشتر اونهایی که توی سراسری هست اینجا هم هست. میتونی دفترچه انتخاب رشته رو از سایت سنجش بگیری تا همه چیز دستت بیاد.

عاقلانه ترین کار اینه که مدرکت رو بگیری چون هم توی سربازی چونکه درجه داری برات خیلی بهتر هست هم دو سال جلو میفتی.هم اینکه بعد سربازی ممکنه دیگه حال و حوصله درس خوندن رو نداشته باشی که در اون صورت حداقل مدرک کاردانیت رو داری.هر موقع هم خواستی میتونی ادامه بدی.
    در ضمن طبق دفترچه سال 93 سراسری با مدرک کاردانی هم میتونی کنکور بدی

محتوای مخفی: 2 

داداش کلا داری اشتباه میکنی . من یه تجربه هایی دارم که اگه بگم باز یه سری افراد میان زیرش داستان مینویسن واسه همین دیگه نمیگم اما بهت اطمینان میدم اگه کلا بزاریش کنار بدجوری پشیمون میشی اگه دیگه نمیتونی ادامه بدی بگو مدرک معادل کاردانی بهت بدن .این که از اول بیای با بقیه بشینی و کارشناسی رو از ابتدا بخونی حتی اگه واحدهات رو هم قبول کنن خیلی بهت سخت میگذره .من یه بار نظیرش رو در مقطع کاردانی تجربه کردم میتونم بگم از سربازی هم سخت تره کلا زجرکش میشی و نمیتونی تحمل کنی چون حالت تکرار پیدا میکنه و اذیت میشی به هیچ وجه این کارو نکن .کلا لپ کلامم اینه که نه فقط در مورد دانشگاه بلکه در تمام مراحل زندگی هیچ وقت سعی نکن کاری رو از اول انجام بدی یا برگردی عقب چون بار دومش از بار اول خیلی سخت تر و غیر قابل تحمل تره .

سربازی رفتن با مدرک دیپلم هم معلومه دیگه یه جاهایی مثل معافیت و مرخصی اینطور که شنیدم بهتر باهات راه میان اما پست هایی که میدن به مراتب سخت تره .اونایی که دانشگاهین یه مقدار ممکنه مسئولیتشون سنگین تر باشه اما وضعشون از سربازه دپلمه بهتره .یه مثالش همین خدمت در مناطق درگیر یا لب مرزه یا بد اب و هوا .درسته که هر کسی با هر مدرکی ممکنه هرجایی بیفته اما خدمت در اینگونه مناطق احتمالا اولویت با افرادیه که مدرک تحصیلیشون پایین تره .البته من فقط شنیدم و مطمئن نیستم که واقعا اینطور باشه چون هنوز قسمت نشده تجربش کنم

یا علی

محتوای مخفی: 3 

خیالت تخت، اصلا هم سخت تر از کنکور سراسری نیست هیچ، آسون تر هم هست پس کلا این رو از فکرت بیرون کن که سخته

محتوای مخفی: 4 

اصلا کنکور کاردانی به کارشنای ازاد و علمی کاربردی برداشته شده .......

آخر فروم باز paranoid_android's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    in My Earphones

پيش فرض

گذشت اون سال هایی که کنکور کاردانی به کارشناسی سخت تر از کنکور سراسری و ارشد بود... همانطور که خودتون هم می دونید دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و یکسری از غیرانتفایی ها بدون کنکور پذیرش دارن.
    چون دانشگاه دولتی درس خوندید میتونید با یه مقدار درس خوندن توی کنکورش هم قبول بشید، یا اینکه می تونید برای کنکور ارشد سرمایه گذاری کنید و یه دانشگاه بهتر قبول بشید.

تحت هر شرایطی انصراف از تحصیل کار بسیار اشتباهیه. روی تطبیق واحدها خیلی حساب باز نکنید، دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی روی مطابقت واحدها خیلی اذیت میکنن و خیلی از واحدهای دروس اصلی و تخصصی رو تطبیق نمیدن اصلا...

3. 2 کاربر از paranoid_android بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

گذشت اون سال هایی که کنکور کاردانی به کارشناسی سخت تر از کنکور سراسری و ارشد بود... همانطور که خودتون هم می دونید دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و یکسری از غیرانتفایی ها بدون کنکور پذیرش دارن.
    با مدرک کاردانی دولتی میشه کارشناسی ناپیوسته در این مؤسسات قبول شد؟
    چون سیستمشون فرق میکنه؛ اونها فنی هستند ما نهایت کار عملی که داشتیم توی آزمایشگاه بود!

اگه بخوام کاردانی بگیرم، دانشگاه دولتی میشه کارشناسی ناپیوسته قبول شد؟
    ترجیح میدم تا جایی که میشه دانشگاه شهریه ای نباشه!

تحت هر شرایطی انصراف از تحصیل کار بسیار اشتباهیه. روی تطبیق واحدها خیلی حساب باز نکنید، دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی روی مطابقت واحدها خیلی اذیت میکنن و خیلی از واحدهای دروس اصلی و تخصصی رو تطبیق نمیدن اصلا...
    در صورت انصراف اگه دوباره کنکور بدم و کارشناسی پیوسته دولتی قبول بشم، بعد قبول نمیکنن؟ یعنی واحدها تطبیق نیمشه؟

چون دانشگاه دولتی درس خوندید میتونید با یه مقدار درس خوندن توی کنکورش هم قبول بشید، یا اینکه می تونید برای کنکور ارشد سرمایه گذاری کنید و یه دانشگاه بهتر قبول بشید.
    منظورتون از ارشد چیه؟ خُب اول باید کارشناسی رو بگیرم دیگه!
    مگه کاردانی به کارشناسی ارشد پیوسته هم داریم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام داداش عزیزم. من دقیقاً وضعیتم مثل تو بود. کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری. تنها فرقش این بود که قدرت می خوندم.
    مدرک کاردانی رو بهمن 92 گرفتم. توی 5-6 ماهی که فرصت بود نشستم به خوندن. خیلی هم کم خوندم. در حدی که اگه بخوام مفید کلش رو جمع کنم شاید بشه یه هفته. چون از رشته های مهندسی زده شده بودم و یه علاقۀ کمی هم به معماری داشتم این رشته رو انتخاب کردم. آزمونش هم وسط تابستون. رفتم امتحان دادم نتایج که اومد توی بهترین دانشگاه روزانه‌ای که می‌شد قبول شد، پذیرفته شدم! اصلاً امیدی به قبولی نداشتم. پس فکر نکن قبول شدنش سخته. من هم اصلاً آدم نخبه‌ای نیستم. یه درصد خیلی پایینی درسای تخصصی رو زده بودم و یه درصد متوسطی هم درسای عمومی. کارنامه قبولی‌ها تو همین فوروم هست. بگردی پیدا می‌کنی. تازه درصد پذیرش هم سال به سال بالاتر می‌ره. از این بابت خیالتون راحت.
    به نکته ای که هست چون گرفتن مدرک همون انصراف هست نه توی کاردانی به کارشناسی می‌تونید رشتۀ قبلیتون رو انتخاب کنید نه موقعی که رفتید سربازی و بخواید دوباره از نو کنکور سراسری بدید.
    چون رشتۀ غیرمرتبط باید برید اگه قبول شید نهایت 10 واحد اضافی مربوط به درسای کاردانی رشته‌ای که قبول می‌شید رو باید بگذرونید (هر وقت که شد: همزمان با واحدای اصلی، بعد از اونا، ترم تابستون) ولی برای ارشد دوباره می‌تونید رشتۀ قبلیتون رو بخونید.
    از اینجا به بعد براساس وضعیت شخصی خودتون باید تصمیم‌گیری کنید. قضیه سربازی، کار و خیلی چیزای دیگه پیش می‌آد.
    من خودم اینجا که قبول شدم یه ترم رفتم دیگه ول کردم. (الآن حکم ترک تحصیل برام اومده! ) چون فهمیدم (اگرچه خیلی دیر) درس به درد من نمی‌خوره. (البته راه‌حل جایگزینی براش پیدا نکردم، دارم بیخودی ول می‌چرخم، فکر و خیال دیوونم کرده)
    پس بازم می‌گم براساس شرایط خودتون باید تصمیم بگیرید. تصمیمی که خیلی مهمه. کاملاً منطقی و به دور از احساس باید تصمیم بگیرید. (که خدای نکرده به حال و روز من نیفتید)
    از اون طرف سال به سال ارزش مدرک داره پایین می‌آد. اگه بخواید. برید سربازی برگردید دوباره کنکور بدید این مدرکی که خواهید گرفت به دردتون می‌خوره؟
    اگه از لحاظ مالی مشکلی ندارید و بعد از درس از هر لحاظ از طرف خانوده پشتیبانی می‌شید (حتی اگه مدرک به دردتون نخورد سرمایه برای کار دیگه‌ای در اختیارتون می‌ذارن؟) و به تحصیل علاقه دارید برید دنبال درس. وگرنه درس به دردتون نمی‌خوره چه کاردانی به کارشناسی بخونید چه از اول.
    درهرحال بازم آینده مشخص نیست شاید هم خوندید و توی مسیری قرار گرفتید که خوشبخت شدید.
    برای انتخابتون یه استخاره خوب بگیرید و به خدا توکل کنید و همه چیز رو به خدا واگذار کنید. ایشالا که موفق باشید.
    سوالی هم بود در خدمتتون هستم.

6. 2 کاربر از hrgh2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Khan gholi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

فقط یک چیز رو مد نظر داشته باشید اینکه فقط و فقط میشه یکبار دانشگاه دولتی درس بخونید و دولت هزینه تحصیل شما رو میده.برای کارشناسی دوباره باید از دانشگاه های پولی استفاده کنید

8. 2 کاربر از Khan gholi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

با تشکر فراوان از راهنمایی کاربران محترم

من رفتم انصراف دادم و درخواست نوشتم برای مدرک کاردانی.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

آقا نمیدونم واسه شما سخته یانه ولی واسه من روزایی که به انصراف فکر میکردم و انجامش دادم دردناک بود.دقیقا اون روزی رو که نوشتم:اینجانب فلانی دانشجوی فلان با 88واحد پاس کرده درخواست انصراف از تحصیل و دریافت مدرک کاردانی رو دارم یادم هست.منم سراسری بودم.چند سال گذشت..
    حالا سوالم اینه که کدوم دانشگاه ها میتونم ثبت نام کنم برای کاردانی به کارشناسی.ثبت نامشون کی هست ؟کلا چیزای مربوط به کنکورو یادم رفته.فقط یادمه کنکور اوایل تابستون بود..همین الان تو یه سایت دیدم سری ثبت نام بدون کنکور داشگاه غیرانتفاعی تا فردا مهلت داره.اگه سریع بتونید جوابمو بدید ممنون میشم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

این دوتا اطلاعیه مال سازمان سنجشه. لینک سومی رو هم نگاه کن شاید اطلاعاتی داشته باشه. برای دانشگاه های آزاد و ... برو تو سایتشون نگاه کن. تو همین فروم هم کلی تاپیک هست که کامل همه چیزو توضیح دادن. سرچ کنی حتماً پیداشون می کنی.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

سلام
    ببخشید تاپیک زیرخاکی رو بالا میکشم، ولی ضروری بود. میخواستم بدونم مگه میشه کسی انصراف بده، مدرک معادل فوق دیپلم بگیره و بعد از سربازی بیاد تو آزمون کاردانی به کارشناسی (همون کارشناسی ناپیوسته ) شرکت کنه ؟ چون من تو آیین نامه دانشگاه ازاد خوندم نمیشه .

13. این کاربر از A_two_sa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام
    بله که می شه! حتی اگه تا شیش ترم تونستید مدرک معادل بگیرید، نیازی نیست که سربازی برید، اگه کاردانی به کارشناسی قبول شدید می تونید بدون مشکل دانشگاه برید. پس این دوستانی که وضعیتشونو بالا گفتن می خوان چه کار کنن؟ البته من وضعیت دانشگاه سراسری رو می دونم، ممکنه آزاد آیین نامه هاش فرق داشته باشه. بهترین راه برای اینکه مطمئن بشید اینه که برید از آموزش دانشگاتون سوال بپرسید، البته از کسی که سر در می آره.

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •