تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 62

نام تاپيک: انصراف از تحصیل یا گرفتن مدرک کاردانی؟!

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

نکته ای که باید دقت کرد اینه که وقتی شما از تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته انصراف دادید و مدرک کاردانی گرفتید اگه بخواید در همون رشته کارشناسی بگیرید رشته محلهای کمتری برای انتخاب در مقطع کاردانی به کارشناسی وجود داره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2016

پيش فرض

سلام منم همین وضعیت دارم و میخوام انصراف بدم و یه بار تغییر رشته دادم اومدم برق اما الان اصلا به برق علاقه ای ندارم و پاس کردن خیلی سخته ولی بخاطر وضعیت نظام وظیفه فقط یه بار میشه تغییر رشته داد و چون یه بار تغییر رشته دادم دیگه نمیتونم بدم تصمیم گرفتم انصراف بدم و مدرک کاردانی بگیرم حالا میخوام بدونم میتونم تو کنکور شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم برا کارشناسی ناپیوسته یا باید برم سربازی؟؟؟؟
    اگه میشه بهم بگین چون خیلی برام مهم
    مرسی

کاربر فعال نرم‎افزار و سیستم‎عامل Pr0m3en's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

سلام منم همین وضعیت دارم و میخوام انصراف بدم و یه بار تغییر رشته دادم اومدم برق اما الان اصلا به برق علاقه ای ندارم و پاس کردن خیلی سخته ولی بخاطر وضعیت نظام وظیفه فقط یه بار میشه تغییر رشته داد و چون یه بار تغییر رشته دادم دیگه نمیتونم بدم تصمیم گرفتم انصراف بدم و مدرک کاردانی بگیرم حالا میخوام بدونم میتونم تو کنکور شرکت کنم و ادامه تحصیل بدم برا کارشناسی ناپیوسته یا باید برم سربازی؟؟؟؟
    اگه میشه بهم بگین چون خیلی برام مهم
    مرسی
    بعید میدونم گیر بدن
    تا وقتی تو مراکز آموزشی مجاز مشغول به تحصیلی معافی

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

بستگی داره به اینکه وقتی می گید تغییر رشته دادید یعنی انصراف دادید از رشته قبلیتون، بعد دوباره کنکور دادید رشته برق قبول شدید، یا اینکه تو همون دانشگاه تغییر رشته دادید؟ اگه انصراف دادیدیک بار و بخواهید دوباره انصراف بدید نمی تونید تا حل شدن مشکل سربازیتون ادامه تحصیل بدید، اگه تا حالا انصراف نداده باشید برا ادامه تحصیل یک شرط رو باید رعایت کنید، مجموع ترم هایی که تا حالا از معافیت تحصیلی استفاده کردید: یعنی هرچند ترمی که تو رشته قبلیتون خوندید به علاوه این چند ترمی که برق خوندید باید کمتر از شش ترم باشه، در این صورت می تونید مدرک معادل کاردانی بگیرید و اگه تو آزمون کاردانی به کارشناسی قبول بشید می تونید ادامه بدید. اگه که می خواید از اول بخونید، یعنی کنکور سراسری بدید نباید مدرک معادل بگیرید. سوالی بود در خدمتم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2016

پيش فرض

بستگی داره به اینکه وقتی می گید تغییر رشته دادید یعنی انصراف دادید از رشته قبلیتون، بعد دوباره کنکور دادید رشته برق قبول شدید، یا اینکه تو همون دانشگاه تغییر رشته دادید؟ اگه انصراف دادیدیک بار و بخواهید دوباره انصراف بدید نمی تونید تا حل شدن مشکل سربازیتون ادامه تحصیل بدید، اگه تا حالا انصراف نداده باشید برا ادامه تحصیل یک شرط رو باید رعایت کنید، مجموع ترم هایی که تا حالا از معافیت تحصیلی استفاده کردید: یعنی هرچند ترمی که تو رشته قبلیتون خوندید به علاوه این چند ترمی که برق خوندید باید کمتر از شش ترم باشه، در این صورت می تونید مدرک معادل کاردانی بگیرید و اگه تو آزمون کاردانی به کارشناسی قبول بشید می تونید ادامه بدید. اگه که می خواید از اول بخونید، یعنی کنکور سراسری بدید نباید مدرک معادل بگیرید. سوالی بود در خدمتم.
    من دو ترم تو یه دانشگاه دولتی برق خوندم اما چون شهر غریب بودم انصراف دادم اومدم ازاد همین رشته برق دروسی که پاس کردم معادل سازی کردم و الان دو ترم تو ازاد خوندم جمعا میشه 4 ترم درس خوندم بعد تا ترم تابستونم 70 واحد پاس میکنم حالا میخوام بدونم میتونم کاردانی به کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم یا باید برم سربازی؟
    البته میدونم دیگه نمیتونم تغییر رشته بدم ولی چون مدرک کاردانی بگیرم به نوعی فارغ‌التحصیل هستم میزارن کنکور کارشناسی ناپیوسته شرکت کنم و برم دانشگاه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

نه متاسفانه. با اینکه شما تعداد ترماتون زیر شش ترمه، چون دومین بارتون می شه که انصراف دادید نمی تونید کاردانی به کارشناسی بخونید. قانون نظام وظیفه می گه هر کس فقط یک بار می تونه توی دوران تحصیلش انصراف بده و بدون اینکه سربازی بره ادامه تحصیل بده. اینکه مدرک معادل بگیرید برای نظام وظیفه حکم انصراف داره نه فارغ التحصیلی. شما توی آزمون کاردانی به کارشناسی می تونید شرکت کنید و قبول بشید، و ثبت نام کنید. ولی برا صدور حکم معافیت تحصیلی به مشکل برمی خورید. در هر حال تصمیم برای دادن معافیت تحصیلی به شما رو کارشناسای نظام وظیفه می گیرن، در هر حال شاید با صحبت کردن یا پارتی بازیبتونید این مشکل رو حل کنید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2016

پيش فرض

نه متاسفانه. با اینکه شما تعداد ترماتون زیر شش ترمه، چون دومین بارتون می شه که انصراف دادید نمی تونید کاردانی به کارشناسی بخونید. قانون نظام وظیفه می گه هر کس فقط یک بار می تونه توی دوران تحصیلش انصراف بده و بدون اینکه سربازی بره ادامه تحصیل بده. اینکه مدرک معادل بگیرید برای نظام وظیفه حکم انصراف داره نه فارغ التحصیلی. شما توی آزمون کاردانی به کارشناسی می تونید شرکت کنید و قبول بشید، و ثبت نام کنید. ولی برا صدور حکم معافیت تحصیلی به مشکل برمی خورید. در هر حال تصمیم برای دادن معافیت تحصیلی به شما رو کارشناسای نظام وظیفه می گیرن، در هر حال شاید با صحبت کردن یا پارتی بازیبتونید این مشکل رو حل کنید.

خیلی ممنون مرسی از پاسختون
    حالا اگه مثلا دو سه واحد کم اوردم میتونم معرفی به استاد بگیرم یا نه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

قربان شما، آره فکر کنم تا سه واحد رو بتونی ارائه به استاد برداری.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

سلام
    من ترم 4 معماری دانشگاه سراسری هستم، الان میخوام تغییر رشته بدم به برق (انتقال دائم + تغییر رشته). میخواستم بدونم میتونم برای مدرک کاردانی معماری هم درخواست بدم؟ تا آخر این ترم 68 واحد پاس میکنم که 15 تاش عمومیه. تو پستا دیدم گفتن بالای 70، اگر تابستون 2 واحد دیگه عمومی بردارم میشه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    به راهنمایی شما دوستان خیلی نیاز دارم،
    بنده 19 سالمه و در حال حاضر ترم 2، رشته عمران پیوسته مشغول به تحصیلم،

بنا به دلایلی میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم، این کار و میخوام با مدرک فوق دیپلمم انجام بدم.
    سوالات بنده اینان:

1: حداقل واحد های پاسی و دروس اجباری برای مدرک فوق دیپلم؟؟؟
    2: تعداد ترم های تحصیلی چقدر تاثییر داره در گرفتن فوق دیپلم!؟ ( تعداد واحد مد نظره فقط، یا تعداد ترم هم ک میگذرونیمهم مهمه!!!)
    3: بعد از انجام کارهای معافیتم میتونم دوباره در رشته خودم( عمران) با مدرک فوق دیپلم ادامه تحصیل بدم!؟ و چ شرایطی داره ادامه دادانش!؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •