تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: چطور ميشه از فونت هاي فارسي غير از فونت هاي استاندارد استفاده كرد؟

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Pejvak61's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض چطور ميشه از فونت هاي فارسي غير از فونت هاي استاندارد استفاده كرد؟

همونطور كه ميدونيد از طريق css ميشه از فونت هاي خاصي از آدرسي در وب استفاده كرد و فونتهاي متنوع تري را به كار برد. منتها اونطور كه تحقيق كردم يك وب سايت رسمي دولتي كه بشه بهش به صورت كامل اتكا كرد براي اين منظور وجود نداره.

من وب سايتي به همين منظور پيدا كردم كه به طور غير انتفاعي داره اين كارو ميكنه. اين از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . انصافاً به هر دليلي كه اين كارو ميكنن خدا خيرشون بده. ولي من بيشتر دنبال وب سايتي هستم كه پايداريش تضمين شده باشه. البته ميشه تو هاست خودمون فونتها را بذاريم ولي با هر بار بازديد بخشي از ترافيك را به همين دليل از دست خواهيم داد.

اگر از دوستان كسي نطري داره لطف كنه به اشتراك بذاره.

مدیر انجمن طراحی صفحات وب tabriz-info's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    هالیکارناسوس

پيش فرض

شما در حالت رسمی نباید به سایت دیگری متکی باشید
    دیگه از گوگل که این سایت‌ها بالاتر نخواهد بود
    به خود گوگل هم نباید اتکا کنید
    دلیلش هم این هست که بر فرض مثال فونت‌ها و یا اسکریپت های سایت رو رفرنس گوگل میزارید
    بعد میاد پورتهای گوگل برای ای اس پی بسته میشه اونوقت دیگه لود نمیشه
    این خیلی رایج هست که بعضی سایت‌ها همیشه در حالت لودینگ میمونن و لودشون کامل نمیشه، معمولا این اتفاق زمانی میفته که همچین کاری رو سایت انجام بدید
    پس اولویت همیشه هاست خودتون باشه
    اولویت های بعدی همچین سایت های

Sent from my Xperia Z2

3. این کاربر از tabriz-info بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض

اما من نميخوام به خاطر فونت، ترافيكم مورد استفاده قرار بگيره. دقيقاً به همين دليل هم گفتم وب سايت معتبري كه بي صاحب نباشه و مدام آنلاين باشه. گوگل اگر تحريم نكنه و يا دوستان كمي تا قسمتي محترم فيل تر ينك نسبت به مسدود كردن بعضي ارتباطات اينچنيني اقدام نكنن گوگل يا امثالهم بسيار مناسب هستن.

اما يك كشوري مثل ايران كه به علت كمبود ارتباطاتش با جهان مدرن از ابتدا نسبت به اهميت وجود زبان فارسي در توليدات نرم افزاري بي تفاوت بوده حداقل ميبايستي تلاش كنه از طريق برپايي سرورهاي اينچنيني به طور ويژه براي رفع اين مشكل اقدام كنه. فكر نميكنم داشتن چندين و چند سرور در مناطق مختلف كشور با ارائه مكانيزمي به اين صورت كه اگر يك يا چندتاشون دچار نقصان سرويس دهي بشن بقيه سرورها جورشونو بكشن كار سختي باشه. اينجوريه كه گفته ميشه 90 درصد هزينه هاي دولت صرف كارمندانش ميشه و عملاً چيزي براي عمران باقي نميمونه.

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

دوست عزیز فکر نمی کنم 1 مگابایت فونت آنچنان تاثیری رو پهنای باند شما داشته باشه.
    دقت کنید که با هر سری لود صفحه که از پهنای باند شما کم نمیشه، پس نقش کش مرورگر اینجا چیه ؟
    البته باید توجه کنید که اگر روی سرور ایرانی میزبانی میشید فکر می کنم مشکل ساز باشه براتون و پهنای باندتون رو تموم کنه.

به هر حال اولین اولویت هاست دانلود و بعدش گوگل فونت هست اگرم نشد رو آپلودسنتر های داخلی آپلود کنید که پشتیبانی کنند از فرمت فونت ها.

موفق باشید
    Last edited by Thor God; 29-11-2014 at 21:01.

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض

هميشه كاربران يكساني از وب سايت بازديد نميكنن. ممكنه خيلي هاشون جديد باشن. در ضمن گمان نميكنم 1 مگابايت حجم كمي باشه.

7. این کاربر از Pejvak61 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

ببينيد اين مسئله يك چيزه نسبي هست تا بررسي دقيق كامل انجام نديم، مقدار ip ورودي به سايت، نوع سروري كه سايت روش راه اندازي شده و چند مورد ديگه بررسي نشه نميشه دقيقا نظر كامل داد.

به هر حال تو پست قبل روش هايي كه ميتونيد استفاده كنيد رو براتون شرح دادم.

موفق باشيد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •