تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: اشکال در خصوص ارتقا رم سیستم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض اشکال در خصوص ارتقا رم سیستم

با درود
    دوستان یه سیستمی دارم با مشخصات زیر
    با مادربورد Asus p5p41t-usb3
    2 عدد رم 1Gb با فرکانس 1333
    گرافیک 1
    Cpu core 2 due 2.93Ghz
    می خواستم رم سیستم رو از 2 گیگ به 6 گیگ با رم جدید 4 گیگ با همون برند و فرکانس افزایش بدم ولی رم جدید رو نمیشناسه رم 4 گیگ جدید رو به تنهایی میزنم سیستم بالا نمیاد(روشن میشه ولی تصویر ندارم و صدای بوق شناسایی رم نمیاد). ضمنا در manual مادر بورد قبل از خرید رم دیدم تا 8 گیگ رو ساپورت میکنه بشرط اینکه ویندوز 7 و 64 بیتی باشه من هم قبل از نصب رم جدید یه ویندوز profetional 7 تازه 64 بیتی ریختم ولی مشکل بالا رو دارم رم جدید رو روی یه سیستم دیگه هم تست کردم رم سالمه. ممنون میشم دوستان من رو راهنمایی کنند که اشکال کار از کجاست؟
    با سپاس

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

با درود
    دوستان یه سیستمی دارم با مشخصات زیر
    با مادربورد Asus p5p41t-usb3
    2 عدد رم 1Gb با فرکانس 1333
    گرافیک 1
    Cpu core 2 due 2.93Ghz
    می خواستم رم سیستم رو از 2 گیگ به 6 گیگ با رم جدید 4 گیگ با همون برند و فرکانس افزایش بدم ولی رم جدید رو نمیشناسه رم 4 گیگ جدید رو به تنهایی میزنم سیستم بالا نمیاد(روشن میشه ولی تصویر ندارم و صدای بوق شناسایی رم نمیاد). ضمنا در manual مادر بورد قبل از خرید رم دیدم تا 8 گیگ رو ساپورت میکنه بشرط اینکه ویندوز 7 و 64 بیتی باشه من هم قبل از نصب رم جدید یه ویندوز profetional 7 تازه 64 بیتی ریختم ولی مشکل بالا رو دارم رم جدید رو روی یه سیستم دیگه هم تست کردم رم سالمه. ممنون میشم دوستان من رو راهنمایی کنند که اشکال کار از کجاست؟
    با سپاس
    باتوجه به مشخصات مین تا 8 گیگ رم رو حمایت میکنه ولی فکر کنم روی هر اسلات رم بیشتر از 2 گیگ رو حمایت نمیکنه شما با ماژول 2 گیگی هم تست کنید فکر کنم با اینکار مشکلتون حل بشه اگه رم 4 به تنهایی رو همه اسلات ها همین مشکل رو داره به نظرم میتونه مشکل از این مورد باشه که هر اسلات بیشتر از 2 گیگ رو شناسایی نکنه با یک ماژول 2 گیگی هم تست کنید و نتیجرو بگید
    ضمن اینکه بایوس مین حتما آپدیت باشه

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

باتوجه به مشخصات مین تا 8 گیگ رم رو حمایت میکنه ولی فکر کنم روی هر اسلات رم بیشتر از 2 گیگ رو حمایت نمیکنه شما با ماژول 2 گیگی هم تست کنید فکر کنم با اینکار مشکلتون حل بشه اگه رم 4 به تنهایی رو همه اسلات ها همین مشکل رو داره به نظرم میتونه مشکل از این مورد باشه که هر اسلات بیشتر از 2 گیگ رو شناسایی نکنه با یک ماژول 2 گیگی هم تست کنید و نتیجرو بگید
    ضمن اینکه بایوس مین حتما آپدیت باشه
    دوست عزیز از پاسخ سریعی که دادی ممنونم الان حافظه 2 گیگی دسترس ندارم ولی یه خواهشی دارم که اگه ممکنه این manual مینبورد رو از آدرس زیر
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بگیری و یه نگاهی به صفحات 9و 24 تا 27 بفرمایید خصوصا ابتدای صفحه 24 که میگه
    you mayinstall 512MB,1GB,2GB,4GB unbuffered non-ecc DDR3 DIMMs into the DIMM sockets
    آیا این موید اینه که بیشتر از 2GB میشه روی یه اسلات نصب کرد یا نه و موید نظر شماست؟
    ضمنا اگه بیشتر از 2GB نشه نصب کرد الان این رم 4 گیگ رو میتونم به شرکت گارانتی کنندش پس بدم و 2 تا 2 گیگ بگیرم؟
    با سپاس

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

دوست عزیز از پاسخ سریعی که دادی ممنونم الان حافظه 2 گیگی دسترس ندارم ولی یه خواهشی دارم که اگه ممکنه این manual مینبورد رو از آدرس زیر
    بگیری و یه نگاهی به صفحات 9و 24 تا 27 بفرمایید خصوصا ابتدای صفحه 24 که میگه
    you mayinstall 512MB,1GB,2GB,4GB unbuffered non-ecc DDR3 DIMMs into the DIMM sockets
    آیا این موید اینه که بیشتر از 2GB میشه روی یه اسلات نصب کرد یا نه و موید نظر شماست؟
    ضمنا اگه بیشتر از 2GB نشه نصب کرد الان این رم 4 گیگ رو میتونم به شرکت گارانتی کنندش پس بدم و 2 تا 2 گیگ بگیرم؟
    با سپاس
    بله من گفتم شاید مشکل از این مورد باشه ولی طبق این پی دی اف میتونه 4 گیگ هم باشه ولی ضرر نداره یک خدمات کامپیوتری ببرید با یک ماژول 2 گیگ هم تست کنید
    احتمال دیگر هم میتونه از ناسازگار بودن رم با برد باشه که در این وضعیت اگه با آپدیت بایوس مین درست نشه باید با یک برند رم دیگه تست بشه

6. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    بندرعباس

پيش فرض

آقا unbuffered درمورد رم یعنی چی ممنون .

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

این در مورد بافره:

آنبافر رو نمیدونم. لابد منفی میشه. یه همچین چیزایی.
    شاید میشه بدون حافظه.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

بیشتر برای سرورها کاربرد داره ...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

بله من گفتم شاید مشکل از این مورد باشه ولی طبق این پی دی اف میتونه 4 گیگ هم باشه ولی ضرر نداره یک خدمات کامپیوتری ببرید با یک ماژول 2 گیگ هم تست کنید
    احتمال دیگر هم میتونه از ناسازگار بودن رم با برد باشه که در این وضعیت اگه با آپدیت بایوس مین درست نشه باید با یک برند رم دیگه تست بشه
    سلام
    من یه ایمیلی به asus فرستادم در مورد این مشکل پاسخش به شکل زیر است:
    Thank you for contacting ASUS,
    Kindly download the latest Bios from the below link and update it.
    Clean the memory slot and memory golden finger aswell.
    Download the latest drivers from the below link.
    Please refer the memory support list from the below link as well. Thanks
    من بهشون گفتم رم 4 گیگ خریدم. تو جوابشون نمیگه که 4 گیگ رو ساپورت نمیکنه من رم 4 گیگم رو بردم گارانتی و با 2 تا رم 2 گیگ با همون سازنده و فرکانس(Silicon Power) عوض کردم اومدم انداختم کار نکرد اینبار صدای بوق های منقطع میده
    به شرکت سازگار هم که گارانتی مادربورد های ایسوس رو انجام میده زنگ زدم کارشناسشون گفت باید برند های مختلفی رو امتحان کنی ببینی شاید یکیشون جواب بده یه رم کینگ 2 گیگ از یکی از دوستانم گرفتم شناخت و مشکلی نداشت به نظرتون الان چیکار باید بکنم؟ رم ها رو دستم مونده

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام
    من یه ایمیلی به asus فرستادم در مورد این مشکل پاسخش به شکل زیر است:
    Thank you for contacting ASUS,
    Kindly download the latest Bios from the below link and update it.
    Clean the memory slot and memory golden finger aswell.
    Download the latest drivers from the below link.
    Please refer the memory support list from the below link as well. Thanks
    من بهشون گفتم رم 4 گیگ خریدم. تو جوابشون نمیگه که 4 گیگ رو ساپورت نمیکنه من رم 4 گیگم رو بردم گارانتی و با 2 تا رم 2 گیگ با همون سازنده و فرکانس(Silicon Power) عوض کردم اومدم انداختم کار نکرد اینبار صدای بوق های منقطع میده
    به شرکت سازگار هم که گارانتی مادربورد های ایسوس رو انجام میده زنگ زدم کارشناسشون گفت باید برند های مختلفی رو امتحان کنی ببینی شاید یکیشون جواب بده یه رم کینگ 2 گیگ از یکی از دوستانم گرفتم شناخت و مشکلی نداشت به نظرتون الان چیکار باید بکنم؟ رم ها رو دستم مونده
    بله همونطور که در پست قبلی گفتم ممکنه مینتون با بعضی برندها مشکل داشته باشه باید با برندی که مشکل نداره کار کنید اگه با آپدیت بایوس این مشکل حل نشه راهش تنها همین است با برندهای اپسر یا کینگ مکس هم تست کنید

12. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •