تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 25

نام تاپيک: نصب هارد SSD روی لپ تاپ در کنار هارد خودش

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض نصب هارد SSD روی لپ تاپ در کنار هارد خودش

سلام و خسته نباشید
    من لپ تاپم مدل لنوو z510 هست /
    مخواستم ی هارد SSD در کنار هارد خودش داشته باشم و ویندوز رو روی هارد SSD نصب کنم تا ویندوز خیلی سریع بالا بیاد ...

آیا امکانش هست؟؟؟؟؟
    مرسی ممنون

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام و خسته نباشید
    من لپ تاپم مدل لنوو z510 هست /
    مخواستم ی هارد SSD در کنار هارد خودش داشته باشم و ویندوز رو روی هارد SSD نصب کنم تا ویندوز خیلی سریع بالا بیاد ...

آیا امکانش هست؟؟؟؟؟
    مرسی ممنون
    سلام .

دو راه وجود دارد :

1. یک هارد دیسک WD Black² بخرید که همزمان 120 گیگابایت SSD و یک ترابایت HDD دارد . سابقاً در بازار موجود بود و قیمت گرانی هم داشت ولی الان نمیدونم در بازار موجود هست یا خیر .

2. یک SSD درایو بخرید و روی آن ویندوز نصب کنید و برای هارد دیسک هم یک HDD Caddy بخرید و به جای رایتر نصب کنید.

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

سلام اگر ssdرو دو تا پارتیشن بکنیم تو سرعت تاثیری دارد

اگر Caddy بزاریم بجای درایور نوری و هارد رو قرار بدیم سرعت کم نمیشود البته فقط برای دیتاهای دانلود شده ووو نه برای نصب نرم افزارها یا اینکه حرارت هارد باعث کاهش قدرت سیستم نمیشه
    اگر اکسترنالش کنیم چی بهتره یا اینترنال
    ممنون میشم شما طبق تخصصتونن ظر بدید کدام بهتره و چرا

و خودتان باشید کدام گزینه رو پیشنهاد میدید البته بدون در نظر گرفت بودجه

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام اگر ssdرو دو تا پارتیشن بکنیم تو سرعت تاثیری دارد

اگر Caddy بزاریم بجای درایور نوری و هارد رو قرار بدیم سرعت کم نمیشود البته فقط برای دیتاهای دانلود شده ووو نه برای نصب نرم افزارها یا اینکه حرارت هارد باعث کاهش قدرت سیستم نمیشه
    اگر اکسترنالش کنیم چی بهتره یا اینترنال
    ممنون میشم شما طبق تخصصتونن ظر بدید کدام بهتره و چرا

سلام .

اگر ssdرو دو تا پارتیشن بکنیم تو سرعت تاثیری دارد
    نبايد تاثيري داشته باشه برخلاف هارد ديسكها كه سرعت در تمام قسمتهاي پلاتر يكسان نيست .

دو نكته :

1. كارايي و سرعت خود هارد ديسك : پرفورمنس هارد ديسكي كه در HDD Caddy قرار گرفته در مقايسه با زماني كه در جاي اصلي خودش بوده تغييري نخواهد داشت مگر اينكه كنترلري كه رايتر به آن متصل شده متفاوت از كنترلري باشد كه هارد ديسك به آن متصل ميشد كه خيلي بعيد ميدونم دو كنترلر متفاوت براي رايتر و هارد ديسك لپتاپ وجود داشته باشد چون اكثر چيپستهاي اصلي مادربرد لپتاپ به تعداد كافي پورت براي رايتر و هارد ديسك فراهم ميكنند و نيازي به تعبيه كنترلر جداگانه نيست. حتي با فرض متفاوت بودن نوع كنترلر فكر نميكنم ميزان تفاوت پرفورمنس چشمگير و محسوس باشه .

2. كارايي و سرعت سيستم عامل و برنامه هاي نصب شده بر روي آن : همانطوريكه قبلاً در تاپيك خودتان هم گفته شد تا زمانيكه نرم افزارها ، برنامه ها ، درايورهاي مرتبط و ... بر روي HDD نباشند سرعت و كارايي سيستم هم كاهش نخواهد داشت .

در مورد حرارت ، از آنجايي كه هارد ديسكها در مقابل تغييرات گرمايي هر چندوقت يكبار مجدداً كاليبره ميشوند پس تغييرات گرمايي نبايد تاثيري بر روي عملكرد هارد ديسك و ساير اجزاء سيستم داشته باشد مگر اينكه دما آنقدر افزايش پيدا كند و آسيبهاي سخت افزازي ببيند.

اين بيشتر به سليقه خودتان و ميزان استفاده از رايتر و يا ديتاهاي آرشيو شده در HDD بستگي دارد. استفاده از هارد ديسك بصورت اينترنال بنظرم كارايي بهتري خواهد داشت و اگر از رايتر استفاده اي نداريد و يا كم ، ميتوانيد با HDD Caddy جايگزين كنيد.

6. 6 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

ممنون از اینکه وقت گذاشتید
    برای این سوال کردم چون تو لب تاپ های ایسوس وقتی سیستم روشن میشه یا فیلمی رو پلی میکنم اپتیکال درایور نوری تق تق میکنه و یکجورایی گمون به حرکت میفته

یک سوال تخصصی اگر باکس هارد تهیه کنم یو اس بی 3 نمیشه درسته تو سرعتش چقدر تاثیر داره و ضمانی که فایلی دانلود میشه برای تکمیل فایل فرضا 1 گیگ فیلم تو هارد باید ذخیره بشه کند عمل میکنه یا خیر
    چون ssdاصلا مکث نداره مثل فرفره کپی میشه

راهی برای جلوگیری از صدای درایور هست
    هارد لب تاپم چقدر قیمت میخوره
    و ایا صلاح هست بفروشمش یک اکسترنال دیگه پاسپورتی بخرم یا واسش باکس بگیرم حیرون موندم

میخواهم برای امتحان باکس پاسپورتی رو که دارم دربیارم این هاردو بزارم جاش برای تست ایا صلاح هست یا خیر اسیب میبینه گرچه هارد لب تاپ رو خالی کردم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از اینکه وقت گذاشتید
    برای این سوال کردم چون تو لب تاپ های ایسوس وقتی سیستم روشن میشه یا فیلمی رو پلی میکنم اپتیکال درایور نوری تق تق میکنه و یکجورایی گمون به حرکت میفته

یک سوال تخصصی اگر باکس هارد تهیه کنم یو اس بی 3 نمیشه درسته تو سرعتش چقدر تاثیر داره و ضمانی که فایلی دانلود میشه برای تکمیل فایل فرضا 1 گیگ فیلم تو هارد باید ذخیره بشه کند عمل میکنه یا خیر
    چون ssdاصلا مکث نداره مثل فرفره کپی میشه

راهی برای جلوگیری از صدای درایور هست
    و ایا صلاح هست بفروشمش یک اکسترنال دیگه پاسپورتی بخرم یا واسش باکس بگیرم حیرون موندم

میخواهم برای امتحان باکس پاسپورتی رو که دارم دربیارم این هاردو بزارم جاش برای تست ایا صلاح هست یا خیر اسیب میبینه گرچه هارد لب تاپ رو خالی کردم
    1. فکر کنم بتونید یک باکس با اینترفیس USB 3 در بازار پیدا کنید. یا اینکه هارد های اکسترنال خراب که خود باکس و ماژول SATA to USB آن هنوز سالم هست را بخرید.
    2. پهنای باند اینترفیس USB 2 پایین و در نتیجه انتقال دیتا (Copy/Paste کردن و یا تکمیل و ذخیره فایلهای دانلودی) کندتر و به زمان بیشتر نیاز خواهد داشت.

باز کردن باکس هارد دیسکهای اکسترنال معمولاً ساده و آسان نیست و خطر شکستگی خار و ضامنهای نگهدارنده وجود دارد مگر اینکه خیلی دقت کنید یا اینکه صرفاً دارای چند عدد پیچ باشد که بتونید با پیچ گوشتی راحت باز کنید. ضمناً مدلهای پرتابل وسترن دیجیتال SATA to USB جدا شدنی ندارند و جزئی از برد هارد دیسک هست.

از قیمت دست دوم اطلاعی ندارم ولی اگر میتونید به قیمت خوبی بفروشید (با وجودیکه عملکرد مناسبی نداشته و احتمالاً مشتری کمی پیدا خواهد شد که آنرا به مبلغ مناسبی بخرد) ردش کنید و یک هارد اکسترنال بخرید در غیر اینصورت یک باکس بخرید و تبدیل به اکسترنال کنید.

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام دوستان

آیا میشه هارد ssd رو بدون استفاده از HDD Caddy و بدون درآوردن هارد اصلی لپتاپ بر روی خود main board اصلی سیستم نصب کرد؟؟؟؟؟؟؟
    (مثل بعضی از مادربرد ها که جاشو داره)

مدل لپتاپم Asus N550j هست.

تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

سلام دوستان

آیا میشه هارد ssd رو بدون استفاده از HDD Caddy و بدون درآوردن هارد اصلی لپتاپ بر روی خود main board اصلی سیستم نصب کرد؟؟؟؟؟؟؟
    (مثل بعضی از مادربرد ها که جاشو داره)

مدل لپتاپم Asus N550j هست.
    نه روی این مدل امکان نداره من خودم از همین ایسوس استفاده میکنم
    من هارد اصلی رو دراوردم ssdزدم جاش و هارد اصلی رو زدم تو باکس اکسترنالش کردم الان چند ماهه دارم عالی استفاده میکنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

ای داد بیداد

حالا اگه خواهش هم کنیم فایده نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هیجوری نمیشه یه جاییش جا داد؟

آخه لامصب هارد ssd ها ظرفیت کمی دارن الآن هارد خودش 1.5 ترا هست
    نمیخوام هم hdd caddy استفاده کنم.

اصلا میشه از hdd cddy توی این مدل استفاده کرد؟

تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

اصلا جای جداگانه نداره
    بله میشه استفاده کرد

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •