تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 25

نام تاپيک: نصب هارد SSD روی لپ تاپ در کنار هارد خودش

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

خب حالا یه سوال:

من دیدم وقتی از hdd caddy استفاده میکنن جای درب دی وی دی رایتر خالی میمونه!!!!!!
    که خیلی ضایع هست حالا آیا میشه جوری ازش استفاده کرد که اون قسمت درب دی وی دی رایتر بمونه و جای خالی نداشته باشه؟؟؟؟؟

2. برای استفاده از ssd که بتونیم ویندوز رو روش نصب کنیم، آیا تنظیمات خاصی هم داره یا نه؟؟؟

3. آخرین سوال هم اینکه، من یه جا دیدم یه جعبه آچاری مخصوص لپتاپ بود که همه نوع آچار مخصوص باز و بسته کردن قطعات لپتاپ رو داشت، آیا اسم خاص یا چیز خاصی هست تحت عنوان جعبه ابزار لپتاپ یا نه و اگر هست از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

دوستان سلام
    3تا سوال در همین رابطه داشتم:

1. وقتی از hdd caddy استفاده میکنیم، جای درب DVD خالی میمونه و یه قیافه زشتی به لپتاپ میده. آیا میشه کاری کرد که این فضای خالی پر بشه؟

2.وقتی SSD روی سیستم نصب شد آیا برای استفاده مثلا نصب ویندوز و برنامه ها روی آن نیازی به کار خاص و تنظیمات خاصی هست یا نه؟؟؟؟؟

3. در مورد لپتاپ من شنیدم جعبه ابزارهای خاصی وجود داره که همه آچارهای مورد نیاز برای تعمییر و باز و بسته کردن لپتاپ درونش هست، آیا همچین چیزی صحت داره یا نه و اگه درسته از کجا و با چه نامی میشه تهیه کرد؟؟؟؟؟؟ (اگر هم صحت نداره برای لپتاپ چه نوع آچارهایی باید گرفت)

خیلی ممنون از همه دوستان
    Last edited by starsport; 30-01-2015 at 08:42.

داره خودمونی میشه exeda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام دوستان من مطالب توی سایت رو خوندم و یه سوال واسم پیش اومده من لنونو Z510 i7 دارم و میخواستم سیستمو ارتقا بدم. ایا اگه بخوام یک هارد 120 ssd با HDDcaddy بذارم روی سیستمم و ویندوز رو روی اون بوت کنم سرعت ویندوز در مقایسه با این که هارد اصلیه سیستم رو ssd بذارم یکسان خواهد بود ؟؟یا کند تر یا سریعتره؟؟؟(منظورم فقط سرعت ویندوز و و نرخ انتقال داده از ssd هستش)
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
    راستی ایا میشه این پروسه رو برعکس انجام داد؟؟ ینی که هارد SSD رو جای هارد اصلی بذارم و هارد HDD رو به درایو نوری منتقل کنم؟؟؟
    و اینکه ایا اصلن این دوتا هارد کنار هم باشن باعث نمیشه سرعت ssd کم بشه؟ (این سوالو محض این پرسیدم که ایا سیستم عامل میتونه نوعشون رو از هم تفکیک کنه و مدیریت صحیحی روی سرعت داده ها داشته باشه یا نه)
    ببخشید سوالاتم زیاد شد ولی فک کنم سوال خیلیا باشه

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

سلام دوستان من مطالب توی سایت رو خوندم و یه سوال واسم پیش اومده من لنونو Z510 i7 دارم و میخواستم سیستمو ارتقا بدم. ایا اگه بخوام یک هارد 120 ssd با HDDcaddy بذارم روی سیستمم و ویندوز رو روی اون بوت کنم سرعت ویندوز در مقایسه با این که هارد اصلیه سیستم رو ssd بذارم یکسان خواهد بود ؟؟یا کند تر یا سریعتره؟؟؟(منظورم فقط سرعت ویندوز و و نرخ انتقال داده از ssd هستش)
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
    راستی ایا میشه این پروسه رو برعکس انجام داد؟؟ ینی که هارد SSD رو جای هارد اصلی بذارم و هارد HDD رو به درایو نوری منتقل کنم؟؟؟
    و اینکه ایا اصلن این دوتا هارد کنار هم باشن باعث نمیشه سرعت ssd کم بشه؟ (این سوالو محض این پرسیدم که ایا سیستم عامل میتونه نوعشون رو از هم تفکیک کنه و مدیریت صحیحی روی سرعت داده ها داشته باشه یا نه)
    ببخشید سوالاتم زیاد شد ولی فک کنم سوال خیلیا باشه
    بهتره SSD رو جای هارد اصلی بذارید و هارد رو درون کدی. اینطوری SSD از نهایت سرعتش استفاده میکنه.
    ویندوز و نرم افزارها رو روی SSD نصب کنین.
    SSD پیشنهادی من:
    Samsung 850 EVO 120GB : 260,000
    برای استفاده ی بهینه از SSD و افزایش عمر اون، طبق این آموزش عمل کنین:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. 3 کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

متشکرم بابت پاسخ
    یک سوال دیگه ای هم واسم پیش اومده اینکه اگه من هارد اصلی رو داخل کدی قرار بدم (با فرض اینکه پارتیشن بندی رو تغییر ندم) و هارد جدید رو هم اضافه کنم و ویندوز 10 روش نصب کنم ایااااا اطلاعات هارد قبلی باقی میمونه؟؟ و اگر باقی میمونه ایا ویندوز قبلی 8.1 که روی هارد داخل کدی هست هم بوت میشه؟؟ ینی هر دوتا ویندوز در دسترس میمونه؟؟؟

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

متشکرم بابت پاسخ
    یک سوال دیگه ای هم واسم پیش اومده اینکه اگه من هارد اصلی رو داخل کدی قرار بدم (با فرض اینکه پارتیشن بندی رو تغییر ندم) و هارد جدید رو هم اضافه کنم و ویندوز 10 روش نصب کنم ایااااا اطلاعات هارد قبلی باقی میمونه؟؟ و اگر باقی میمونه ایا ویندوز قبلی 8.1 که روی هارد داخل کدی هست هم بوت میشه؟؟ ینی هر دوتا ویندوز در دسترس میمونه؟؟؟
    کسی نیییییییییییییییییس؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟
    پیشنهاد شما برای لپ تاپ z510 چه برند و مدلی از کدی و و ssd 120 Gb هست؟؟ این خوبه سامسونگ 850 evo 120 gb؟؟؟ مدلش میخوره توی لپتاپم؟؟؟؟
    فرق ssd 120 و ssd 128 چیه؟؟؟
    Last edited by exeda; 08-08-2015 at 19:45.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

متشکرم بابت پاسخ
    ایااااا اطلاعات هارد قبلی باقی میمونه؟؟
    بله ، اطلاعات هارد دیسک قبلی باقی میمونه .

و اگر باقی میمونه ایا ویندوز قبلی 8.1 که روی هارد داخل کدی هست هم بوت میشه؟؟ ینی هر دوتا ویندوز در دسترس میمونه؟؟؟
    ویندوز 8.1 قبلی که روی هارد دیسک داخل Caddy هست هم بوت میشه و در واقع هردو ویندوز هم قابل بوت هستند البته شما باید از داخل بایوس اولویت اول بوت رو مشخص کنید .

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام. واسه منم این سوال پیش اومد که ایا میشه بدون استفاده از کدی و حفظ هارد فعلی به لپتاپم ssd اضافه کنم؟ مدل لپتاپم asus n43sm هست. و اینکه توی لپتاپ هایی که این امکان وجود داره ssd به چه پورتی وصل میشه؟ ممنون

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. واسه منم این سوال پیش اومد که ایا میشه بدون استفاده از کدی و حفظ هارد فعلی به لپتاپم ssd اضافه کنم؟ مدل لپتاپم asus n43sm هست. و اینکه توی لپتاپ هایی که این امکان وجود داره ssd به چه پورتی وصل میشه؟ ممنون

سلام .

مشخصات لپتاپی که دارید رو در سایت Asus بررسی کردم . این مدل اسلات mSATA یا M.2 نداره و در نتیجه چاره ای ندارید که بجای رایتر از کدی استفاده کنید .

12. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام .

مشخصات لپتاپی که دارید رو در سایت Asus بررسی کردم . این مدل اسلات mSATA یا M.2 نداره و در نتیجه چاره ای ندارید که بجای رایتر از کدی استفاده کنید .
    ممنون از راهنماییتون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •