تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 58

نام تاپيک: آیا دنیای لینوکس دنیای مطمئنیه؟

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض آیا دنیای لینوکس دنیای مطمئنیه؟

سلام به همه دوستان و اساتید.
    من حدود 11 ساله که لینوکس رو میشناسم، حدود 5-6 ساله که روش دقیق شدم و حدود سه ساله که کاربر سیستم عاملهای لینوکسی هستم. این دنیا رو دوست دارم و علی رغم مشکلات و کمبودهایی که باهاشون گاهی برخورد میکنم اما حس خوبی از کار کردن با لینوکس و نفس کشیدن در دنیای لینوکسی دارم. هنوزم کاربر کاملا معمولی با کارکردهای معمولی هستم و هیچ کار عجیب و غریب و پیچیده ای با سیستم عامل انجام نمیدم. در طول زمانی که کاربر لینوکس هستم با یک سری مسائل کلی / جزئی برخورد کردم که نمیدونستم چجوری و کجا اونها رو مطرح کنم و دنبال بازی با کلمات بودم که بتونم منظورمو برسونم. بلاخره به این نتیجه رسیدم که با ساخت یک تاپیک بحث مفیدی رو شروع کنم. البته امیدوارم مفید باشه

بحث رو با یک سوال شروع میکنم: آیا دنیای لینوکس دنیای مطمئنیه؟

و حالا سعی میکنم سوالمو توضیح بدم. خب ما در یک دنیای جدید هستیم و اکثرا از ویندوز به این دنیا اومدیم. یکسری امکانات پایه لازم داریم و یک سری امکانات شخصی به فراخور نوع کاربریمون. حالا بحث من یک بحث کاملا عمومیه. سوالم رو به چند سوال جزئی تبدیل میکنم. آیا فایل سیستمهای لینوکسی مطمئنن؟ مثلا تا حالا شده یک سری اطلاعات از روی یک درایو که فرمت ext4 داره بدون دلیل پاک بشه؟ یا دیتاهای روی اون درایو آسیب ببینن (به هر دلیل)؟ مثلا شما فیلمی رو پخش کنین و ببینین اون فیلم خراب شده!!! آیا فایل منیجرهای لینوکسی مطمئنن و عملیات اولیه مثل کپی و جابجایی فایلها رو دقیق انجام میدن؟ تا حالا شده فایلی رو کپی کنید و بعد ببینین درست کپی نشده؟ یا یه فولدر رو کپی کنید و ببینید چندتا از فایلهای درونش کپی نشدن؟ تا حالا هیچ تهدید امنیتی ای واقعا براتون رخ نداده؟ دانلود منیجر های لینوکسی مثل axel فایلها رو بدون مشکل دانلود میکنن؟ تا حالا شده فایلی رو دانلود کنید و بعد ببینید ناقص یا با مشکل دانلود شده؟ در مورد تورنت چطور؟ و... کلی از این دست سوالا توی ذهنم هست که اکثرا بر اساس اتفاقها و تجربه های شخصیم شکل گرفته. درسته که شاید بعضی از این سوالا حتی مسخره به نظر برسند ولی یک قانون علمی هست که میگه گاهی مشکلات دقیقا همونجایی به وجود میان که انتظار نداری. مثلا من از smplayer خیلی خوشم میاد و پلیر اصلیم در مینت همین smplayer هست ولی یه نکته جالبی که وجود داره اینه که وقتی صدای پلیر رو میبندی پخش فیلم به مشکل میخوره و فریم فریم میشه!!! مشکل از این عجیب تر سراغ دارین؟ یا مثلا چندبار من از طریق تورنت فایلهای مختلف دانلود کردم و دانلود بدون مشکل به پایان رسید ولی وقتی به طور اتفاقی چند روز بعد تورنت دانلود شده رو recheck کردم دیدم مثلا 95% دانلود شده و باز دانلود رو ادامه دادم تا دوباره 100% شد!!! یا گاهی اوقات حس کردم متنی که با pluma ویرایش کردم و سیو کردم وقتی بازش کردم قسمتهای ویرایش شده سیو نشده بودن!!! این مسائل کوچیک باعث شد یک سوال بزرگ در ذهنم شکل بگیره که در این پست سعی کردم با شما مطرحش کنم. میدونم سوالای زیادی پرسیدم و جواب دادن بهشون برای شما وقتگیره ولی لطفا هرکدوم از دوستان در مورد هر بخش از صحبتهای من که نظر و تجربه ای دارن مطرح کنن تا در کنار هم به نتیجه برسیم.

توضیح تکمیلی: شاید در تمامی مواردی که مطرح کردم ایراد از من بوده و یا حتی دچار توهم شدم. خواهش میکنم دوستان در بحث شرکت کنن که من بفهمم مشکلی در میان هست یا نه. ممنون

2. 8 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

ممنون وحید خان.تاپیک خیلی مفیدی رو باز کردید.یکی از مشکلات اساسی من مشکل لینوکس و فرمت ntfs هست.من تا زمانی که ویندوز بودم تمام درایوام به این فرمت بود و الانم که فقط لینوکس دارم هنوز همینطوره.اگه حین کار با این فایل سیستم کوچکترین مشکلی پیش بیاد ممکنه درایو یا حتی یه پوشش خراب شه و تنها راهش اجرای chkdsk /f در دیسک بوت ویندوزه.همینطور پارتیشن منیجر ها هم باهاش مشکل دارن.در کل به نظر من کسی که با لینوکس کار میکنه بهتره از ext4 استفاده کنه...

4. 3 کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه SETIZEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

من بیشتر یه خاطر بازی و یه سری مسائل کنار لینوکس، ویندوز هم دارم و نزدیک 8 ترا پارتیشن NTFS دارم ( به غیر از هار های اکسترنالم )
    تو این دو سه سال خدا رو شکر مشکلی از بابت حذف اطلاعات ندیدم
    تنها مشکلی که بیشتر آزارم داد درایور انحصاری کارت گرافیک بود که این دیگه مشکل لینوکس نیست و شرکت سازنده باید به فکر باشه

6. 3 کاربر از SETIZEN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون وحید خان.تاپیک خیلی مفیدی رو باز کردید.یکی از مشکلات اساسی من مشکل لینوکس و فرمت ntfs هست.من تا زمانی که ویندوز بودم تمام درایوام به این فرمت بود و الانم که فقط لینوکس دارم هنوز همینطوره.اگه حین کار با این فایل سیستم کوچکترین مشکلی پیش بیاد ممکنه درایو یا حتی یه پوشش خراب شه و تنها راهش اجرای chkdsk /f در دیسک بوت ویندوزه.همینطور پارتیشن منیجر ها هم باهاش مشکل دارن.در کل به نظر من کسی که با لینوکس کار میکنه بهتره از ext4 استفاده کنه...
    من از شما ممنونم برای شرکت در بحث. خب وقتی سیستمتون فقط لینوکس هست چرا پارتیشنها رو ext4 نکردین دوست من؟

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

انتقال فایل ها به یک درایو دیگه و فرمت و اینکارا خیلی وقت گیر بود.ولی تو فکرشم...

9. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام به همه دوستان و اساتید.
    من حدود 11 ساله که لینوکس رو میشناسم، حدود 5-6 ساله که روش دقیق شدم و حدود سه ساله که کاربر سیستم عاملهای لینوکسی هستم. این دنیا رو دوست دارم و علی رغم مشکلات و کمبودهایی که باهاشون گاهی برخورد میکنم اما حس خوبی از کار کردن با لینوکس و نفس کشیدن در دنیای لینوکسی دارم. هنوزم کاربر کاملا معمولی با کارکردهای معمولی هستم و هیچ کار عجیب و غریب و پیچیده ای با سیستم عامل انجام نمیدم. در طول زمانی که کاربر لینوکس هستم با یک سری مسائل کلی / جزئی برخورد کردم که نمیدونستم چجوری و کجا اونها رو مطرح کنم و دنبال بازی با کلمات بودم که بتونم منظورمو برسونم. بلاخره به این نتیجه رسیدم که با ساخت یک تاپیک بحث مفیدی رو شروع کنم. البته امیدوارم مفید باشه

بحث رو با یک سوال شروع میکنم: آیا دنیای لینوکس دنیای مطمئنیه؟

و حالا سعی میکنم سوالمو توضیح بدم. خب ما در یک دنیای جدید هستیم و اکثرا از ویندوز به این دنیا اومدیم. یکسری امکانات پایه لازم داریم و یک سری امکانات شخصی به فراخور نوع کاربریمون. حالا بحث من یک بحث کاملا عمومیه. سوالم رو به چند سوال جزئی تبدیل میکنم. آیا فایل سیستمهای لینوکسی مطمئنن؟ مثلا تا حالا شده یک سری اطلاعات از روی یک درایو که فرمت ext4 داره بدون دلیل پاک بشه؟ یا دیتاهای روی اون درایو آسیب ببینن (به هر دلیل)؟ مثلا شما فیلمی رو پخش کنین و ببینین اون فیلم خراب شده!!! آیا فایل منیجرهای لینوکسی مطمئنن و عملیات اولیه مثل کپی و جابجایی فایلها رو دقیق انجام میدن؟ تا حالا شده فایلی رو کپی کنید و بعد ببینین درست کپی نشده؟ یا یه فولدر رو کپی کنید و ببینید چندتا از فایلهای درونش کپی نشدن؟ تا حالا هیچ تهدید امنیتی ای واقعا براتون رخ نداده؟ دانلود منیجر های لینوکسی مثل axel فایلها رو بدون مشکل دانلود میکنن؟ تا حالا شده فایلی رو دانلود کنید و بعد ببینید ناقص یا با مشکل دانلود شده؟ در مورد تورنت چطور؟ و... کلی از این دست سوالا توی ذهنم هست که اکثرا بر اساس اتفاقها و تجربه های شخصیم شکل گرفته. درسته که شاید بعضی از این سوالا حتی مسخره به نظر برسند ولی یک قانون علمی هست که میگه گاهی مشکلات دقیقا همونجایی به وجود میان که انتظار نداری. مثلا من از smplayer خیلی خوشم میاد و پلیر اصلیم در مینت همین smplayer هست ولی یه نکته جالبی که وجود داره اینه که وقتی صدای پلیر رو میبندی پخش فیلم به مشکل میخوره و فریم فریم میشه!!! مشکل از این عجیب تر سراغ دارین؟ یا مثلا چندبار من از طریق تورنت فایلهای مختلف دانلود کردم و دانلود بدون مشکل به پایان رسید ولی وقتی به طور اتفاقی چند روز بعد تورنت دانلود شده رو recheck کردم دیدم مثلا 95% دانلود شده و باز دانلود رو ادامه دادم تا دوباره 100% شد!!! یا گاهی اوقات حس کردم متنی که با pluma ویرایش کردم و سیو کردم وقتی بازش کردم قسمتهای ویرایش شده سیو نشده بودن!!! این مسائل کوچیک باعث شد یک سوال بزرگ در ذهنم شکل بگیره که در این پست سعی کردم با شما مطرحش کنم. میدونم سوالای زیادی پرسیدم و جواب دادن بهشون برای شما وقتگیره ولی لطفا هرکدوم از دوستان در مورد هر بخش از صحبتهای من که نظر و تجربه ای دارن مطرح کنن تا در کنار هم به نتیجه برسیم.

توضیح تکمیلی: شاید در تمامی مواردی که مطرح کردم ایراد از من بوده و یا حتی دچار توهم شدم. خواهش میکنم دوستان در بحث شرکت کنن که من بفهمم مشکلی در میان هست یا نه. ممنون
    باگ های نرم افزاری همیشه وجود داشته و وجود خواهند داشت.
    اشتباه شما اینه که گنو/لینوکس رو یکپارچه فرض می کنید. در گنو/لیوکس تمام اجزای سیستم عامل به صورت جدا از هم روی همدیگه سوار میشن تا یک سیستم عامل کامل رو تشکیل بدن. نکته ی مهم اینه که هرکدوم از این قطعات می تونه با یک قطعه ی مشابه خودش تعویض بشه بدون این که در سیستم عامل مشکلی ایجاد بشه. مثلا به جای Gnu coreutils میشه از busybox استفاده کرد. یا به جای linux از hurd استفاده کرد.
    بحث امنیتی هم که شما نگرانش هستید برمیگرده به همین اجزا. اگر از یکی خوشتون نمیاد می تونید اون رو عوض کنید.. همین بحث جزء جزء بودن سیستم عامل باعث بوجود اومدن dependency ها میشه. چون بیشتر نرم افزار ها برای اجرا از برنامه های دیگه هم کمک میگیرن. مثلا یک فایل منیجر به depend coreutils میشه چون فقط یک wrapper هست و برای نشون دادن فایل ها از ls استفاده می کنه٬‌ برای کپی کردن از cp و ... درواقع فایل منیجر مورد بحث یک پوسته ی گرافیکی برای coreutils هست.
    همین smplayer که شما مثال زدید یک پوسته برای mplayer هست در واقع شما از mplayer استفاده می کنید و smplayer به صفحه ی شما چند تا دکمه اضافه می کنه تا شما راحت تر باشید. این مشکل افت فریم رو هم من ندارم. ممکنه مشکل از کدکی که mplayer استفاده می کنه باشه یا تنظیمات. با درایور های مختلف صدا و تصویر بازی کنید تا به بهترین نتیجه برسید. خودم از alsa و gl استفاده می کنم

اما فایل سیستم. اولا فایل سیستم ربطی به لینوکس نداره و لینوکس تقریبا از همه ی فایل سیستم های ازاد پشتیبانی می کنه. اگر احساس می کنید که با ext4 مشکل دارید می تونید فایل سیستم های دیگه رو امتحان کنید. الیته ext4 امتحانشو خیلی وقته که پس داده و جزو پایدارترین ها هست. مشکل خراب شدن فایل ها و .. ممکنه از یه برنامه ی خراب یا سیستم عامل دیگه مثل ویندوز باشه. مخصوصا ویندوز که خیلی با چیزایی که ازش سر در نمیاره ور میره.
    فایل سیستم های غیر ازاد مثل ntfs مشکل هستن چون کسی به غیر از سازندش نمی دونه چجوری کار می کنن و فقط با مهندسی معکوس اونها درایور براشون نوشته میشه. درایور ntfs-3g برای خوندن اطلاعات خوبه ولی برای نوشتن اطلاعات روی درایو به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم. چون احتمال خراب کردن فایل سیستم توش زیاده. اگر فایل سیستمی می خواید که هم تو ویندوز کار کنه هم گنو/لینوکس پیشنهاد من فایل سیستم exfat هست که البته ازاد نیست ولی درایور بهتری برای لینوکس داره
    ----
    سخن اخر اینکه قبلا گفته بودم که لینوکس دنیا نیست. فرهنگ هم نیست. انقلاب هم نیست. یک برنامه هست. به طور دقیق تر هسته ی سیستم عامل هست که با unix و استاندارد هاش سازگاره. معمولا در سیستم عامل های gnu/linux و Android و سیستم های embedded ازش استفاده میشه.

11. 3 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اشتباه شما اینه که گنو/لینوکس رو یکپارچه فرض می کنید.
    دوست من سلام. باور کن من هیچوقت نگفتم گنو/لینوکس یکپارچه است. من همیشه میگم سیستم عاملهای لینوکسی( یعنی سیستم عاملهایی که برپایهء لینوکس هستند). اینکه من لینوکس رو دنیا میدونم برداشت منه و اینکه شما اونو یک نرم افزار میدونی برداشت شماست. من حکمی صادر نکردم دوست من. منظور از دنیای لینوکس همون هسته ایست که شما مطرح کردی به علاوهء تمامی بسته هایی که بهش اضافه شده و میتونه بشه. مثل ویندوز که یک سیستم عامله و به همراه نرم افزارهای جانبیش یک دنیا رو میسازن ... بحث من اینه که ما معمولا در ویندوز به یک استانداردهایی رسیدیم و حد و حدودی از امکانات و قابلیتها و درصد اطمینان این سیستم عامل داریم. مثلا همه میدونیم که ویندوز بدون آنتی ویروس نمیتونه زیاد دووم بیاره ! یا یک سری پیش فرض برای هرکاری در ویندوز در ذهنمون هست. مثلا میدونیم که power DVD کارشو خوب بلده یا jetAudio خیلی خوبه. به یکسری استانداردها در ویندوز رسیدیم. من میخوام بدونم این موارد در لینوکس چگونه است. مثلا اگر صحت کپی کردن فایل در ویندوز 99% هستش(مثال زدم فقط) در لینوکس چگونه است.این بحث رو راه انداختم که از تجربه های شخصیمون بگیم دوست من. امیدوارم بحث ادامه پیدا کنه. بازم ممنون

* بی ربط به موضوع: یک گله هم از مدیران این انجمن دارم و اونم اینه که چرا انقدر تبلیغات pop-up این سایت زیاد و دست و پا گیر هستن. داری پست مینویسی و یک جای متن کلیک میکنی صفحهء تبلیغات باز میشه. درسته که مخارج سایت از راه تبلیغات تامین میشه ولی تعبیه کردن تبلیغ به این شکل خیلی آزا دهنده است. همین الان در حال نوشتن و یرایش کردن این پست 3 بار پنجره pop-up باز شد ممنون
    Last edited by vahidmir2000; 08-11-2014 at 15:44.

13. 3 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممکنه مشکل از کدکی که mplayer استفاده می کنه باشه یا تنظیمات. با درایور های مختلف صدا و تصویر بازی کنید تا به بهترین نتیجه برسید. خودم از alsa و gl استفاده می کنم
    ممنون از اینکه منو به فکر انداختی یکبار دیگه با تنظیمات smplayer ور برم. با برداشتن تیک گزینهء use software volume مشکل گیر کردن فیلم موقع بستن صدای پلیرحل شد!!! یعنی اینهمه مدت من گیرم فقط همین تیک بود؟ بازم ممنون.

15. 2 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

دوست من سلام. میشه بگی دقیقا کجا به این نتیجه رسیدی که من گنو/لینوکس رو یکپارچه فرض کردم؟ من همیشه میگم سیستم عاملهای لینوکسی( یعنی سیستم عاملهایی که برپایهء لینوکس هستند). شما متاسفانه به جای توجه به مواردی که مطرح کردم مدام درحال گرفتن غلط املایی هستین. اینکه من لینوکس رو دنیا میدونم برداشت منه و اینکه شما در حد یک نرم افزار معمولی میدونی برداشت شماست. من حکمی صادر نکردم دوست من. منظور از دنیای لینوکس همون هسته ایست که شما مطرح کردی به علاوهء تمامی بسته هایی که بهش اضافه شده و میتونه بشه. مثل ویندوز که یک سیستم عامله و به همراه نرم افزارهای جانبیش یک دنیا رو میسازن ... بحث من اینه که ما معمولا در ویندوز به یک استانداردهایی رسیدیم و حد و حدودی از امکانات و قابلیتها و درصد اطمینان این سیستم عامل داریم. مثلا همه میدونیم که ویندوز بدون آنتی ویروس نمیتونه زیاد دووم بیاره ! یا یک سری پیش فرض برای هرکاری در ویندوز در ذهنمون هست. مثلا میدونیم که power DVD کارشو خوب بلده یا jetAudio خیلی خوبه. به یکسری استانداردها در ویندوز رسیدیم. من میخوام بدونم این موارد در لینوکس چگونه است. مثلا اگر صحت کپی کردن فایل در ویندوز 99% هستش(مثال زدم فقط) در لینوکس چگونه است. باور کن بعد از چند سال میدونم smplayer پوسته ای برای mplayer هستش. این بحث رو راه انداختم که از تجربه های شخصیمون بگیم دوست من. امیدوارم از هم نرنجیم و بحث ادامه پیدا کنه. بازم ممنون

* بی ربط به موضوع: یک گله هم از مدیران این انجمن دارم و اونم اینه که چرا انقدر تبلیغات pop-up این سایت زیاد و دست و پا گیر هستن. داری پست مینویسی و یک جای متن کلیک میکنی صفحهء تبلیغات باز میشه. درسته که مخارج سایت از راه تبلیغات تامین میشه ولی تعبیه کردن تبلیغ به این شکل خیلی آزا دهنده است. همین الان در حال نوشتن و یرایش کردن این پست 3 بار پنجره pop-up باز شد ممنون
    سلام. البته ناراحت نشید من همیشه لحن تند و رکی دارم
    لحن کلی شما در پست اول طوری هست که سیستم عامل رو یکپارچه فرض کردید. فایل سیستم و پلیر و فایل منیجر و ... همه چیز های جدا از هم هستن و ربطی به لینوکس ندارن. فقط لینوکس به صورت پیشفرض درایور های فایل سیستم های پر طرفدار رو در سورسش قرار میده. منظورتون این بود؟
    بله برداشت ها متفاوته. طوری که من از صحبت های شما متوجه شدم. برداشت شما اینه که لینوکس رو فرض کردید که بعد قطعات دیگه بهش اضافه شده و یک سیستم عامل کامل رو تشکیل داده.
    برداشت من این هستش که چندین پکیج مختلف به هم دوخته شده و یک سیستم عامل کامل بوجود اومده که لینوکس یکی از این پکیج هاست. نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا نه. در کل دارم میگم که لینوکس به هیچوجه از coreutils یا libc مهم تر نیست. بلکه همه ی اینا باید باهم باشن
    در سیستم عامل گنو/لینوکس هم استاندارد هایی وجود داره ولی این استاندارد ها اونطوری که شما با استاندارد های ویندوز مقایسه میکنید نیست. میتونید استاندارد های GNU و POSIX رو مطالعه بفرمایید. اصلا اینطوری نیست که وجود داشتن یک پلیر گرافیکی استاندارد کاربری یا توصعه دهنده ای باشه. همه ی این "استاندارد" هایی که میفرمایید مخصوص خود و شخص خود شماست.
    اتفاقا برعکس شما من فکر می کنم انتی ویروس برای ویندوز فقط یک کلاهبرداری برای پول گرفتن از افراد بی اطلاع هست. چون برخلاف اون چیزی که فکر می کنید ویندوز امنیتش بالاست. نهایتا یک سازمان یا نهاد مهم دست به دامن شرکت های امنیتی میشه برای جلوگیری از سرقت اطلاعات مهم. که البته بازهم میگم امنیت ویندوز بالاتر از اون چیزی که فکر می کنید هست به شرطی که مدیر سیستم بتونه اون رو درست پیکره بندی کنه. "استاندارد" من از ویندوز اینه که حرف شما "ویندوز بدون انتی ویروس نمیتونه زیاد دووم بیاره" خنده داره چون اصلا انتی ویروس ها هنوز قدرت شناسایی بد افزار هارو ندارن و برای پیدا کردن بدافزار ها از یک دیتابیس بدافزار های شناخته شده استفاده می کنن. یعنی اول باید یک شرکت اون رو شناسایی بکنه بعد در دیتابیسش ذخیره بکنه تا تازه انتی ویروس شما بتونه اون بد افزار رو تشخیص بده. تا این پروسه طی بشه تاریخ مصرفش چند ماهه که گذشته! البته این بحث خودش تاپیک جدا میخواد
    Powerdvd و jetaudio هم باز هم نظر شخصی شماست. خودم به همه smplayer رو پیشنهاد می کنم. با وجود باگ های فراوان smplayer باز هم به نظرم به خاطر استفاده از mplayer خیلی خیلی از دیگر پلیر ها بهتره. برای موزیک هم foobar2000 معروفه.
    حالا نگی غلط املایی ولی این کلمه ی استاندارد که شما به کار می بری اشتباه هست و فقط به سلیقه ی کاربر بر می گرده.
    صحت کپی کردن فایل هم من تاحالا ندیدم فایلی خراب بشه. اگر احساس می کنی فایلات زیاد خراب میشه یا ویندوز خرابش می کنه یا هاردت بد سکتور داره

--

اون گله رو هم من چندین بار به مدیران گفتم ولی کو گوش شنوا. کلا سایت های ایرانی میخوان به هر قیمت از کاربر پول بکشن. خیلی ناراحت نشو

ممنون از اینکه منو به فکر انداختی یکبار دیگه با تنظیمات smplayer ور برم. با برداشتن تیک گزینهء use software volume مشکل گیر کردن فیلم موقع بستن صدای پلیرحل شد!!! یعنی اینهمه مدت من گیرم فقط همین تیک بود؟ بازم ممنون.
    خواهش. متاسفانه تو گنو/لینوکس تنظیمات پیشفرض بیشتر پکیج ها چندان جالب نیست. حداقل برای من اینجور بوده و همیشه بعد از نصب برنامه ها چندین ساعت برای کانفیگ کردنشون وقت صرف می کنم !

17. 2 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اتفاقا برعکس شما من فکر می کنم انتی ویروس برای ویندوز فقط یک کلاهبرداری برای پول گرفتن از افراد بی اطلاع هست. چون برخلاف اون چیزی که فکر می کنید ویندوز امنیتش بالاست. نهایتا یک سازمان یا نهاد مهم دست به دامن شرکت های امنیتی میشه برای جلوگیری از سرقت اطلاعات مهم. که البته بازهم میگم امنیت ویندوز بالاتر از اون چیزی که فکر می کنید هست به شرطی که مدیر سیستم بتونه اون رو درست پیکره بندی کنه. "استاندارد" من از ویندوز اینه که حرف شما "ویندوز بدون انتی ویروس نمیتونه زیاد دووم بیاره" خنده داره چون اصلا انتی ویروس ها هنوز قدرت شناسایی بد افزار هارو ندارن و برای پیدا کردن بدافزار ها از یک دیتابیس بدافزار های شناخته شده استفاده می کنن. یعنی اول باید یک شرکت اون رو شناسایی بکنه بعد در دیتابیسش ذخیره بکنه تا تازه انتی ویروس شما بتونه اون بد افزار رو تشخیص بده.
    ممنون از پاسخت دوست خوبم. این قسمت از حرفهات برام عجیب بود. چون به نظر من حتی یک ساعت نمیشه ویندوز رو بدون آنتی ویروس استفاده کرد. درسته که کمی طول میکشه که آنتی ویروسها ویروسهای جدید رو شناسایی کنن ولی احتمال اینکه شما به ویروسهای قدیمی هم آلوده بشین همیشه هست و وجود آنتی ویروس کاملا ضروریه. مخصوصا با استفادهء امروزی ما از فلش مموری ها و متصل بودن دائم ما به اینترنت و ... البته طبق گفتهء شما جای این بحث اینجا نیست.

power DVD و jetaudio رو مثال زدم به عنوان نرم افزارهایی که امتحانشونو پس دادن. اتفاقا خودم الان در ویندوز از فوبار 2000 استفاده میکنم

صحت کپی کردن فایل هم من تاحالا ندیدم فایلی خراب بشه. اگر احساس می کنی فایلات زیاد خراب میشه یا ویندوز خرابش می کنه یا هاردت بد سکتور داره
    نه فایلهام زیاد خراب نمیشه. چندبار پیش اومد که فایلی رو کپی کردم تو فلش مموری ولی بعد دیدم نیست! البته تاکیدی روی این قسمت ندارم و شاید دارم اشتباه میکنم. فقط سوال پرسیدم که اطلاعاتم زیاد بشه

متاسفانه تو گنو/لینوکس تنظیمات پیشفرض بیشتر پکیج ها چندان جالب نیست. حداقل برای من اینجور بوده و همیشه بعد از نصب برنامه ها چندین ساعت برای کانفیگ کردنشون وقت صرف می کنم !
    با این قسمت از حرفاتون کااااملا موافقم و واقعا برام عجیبه که چرا در این بخش توسعه دهنده ها یکم خوش سلیقه تر نمیشن منم هربار توزیع جدیدی نصب میکنم واقعا کلافه میشم با تنظیمات ریز و کوچیکی که در جهت خوشدست کردن نم افزارهام انجام میدم. یه مثال میزنم. مثلا در VLC به طور پیشفرض گزینهء Disable Screen Saver فعال نیست و موقع پخش ویدئو اسکرین سیور فعال میشه. حالا این یه مثال جزئی بود ولی خوشحالم که در این بخش هم عقیده ایم بازم ممنونم.

پ ن: ضمنا من متن پست قبلیمو چندین بار ویرایش کردم که خدایی نکرده باعث رنجش شما نشه و لحنم بد نباشه ولی در کمال تعجب دیدم شما متن اصلی رو نقل قول کردین که نمیدونم از کجا آوردینش
    Last edited by vahidmir2000; 08-11-2014 at 18:29.

19. این کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •