تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 58

نام تاپيک: آیا دنیای لینوکس دنیای مطمئنیه؟

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

پیرو فرمایشات دوستان یه نکته ای رو اشاره کنم

yum یک پکیج منیجر front-end برای rpm هستش و apt-get یک پکیج منیجر front-end برای dpkg هست. rpm و dpkg هردو نصاب سطح پایین (low-level) هستند. پس اینجا تقابل yum و apt-get رو داریم.

آره dpkg یکی از بزرگترین معضلات توزیع های مبتنی بر اوبونتوست.وقتی با yum با سرعت ۱۹۰-۲۰۰ میگیرم با اون ۲۵-۳۰ هست!!!
    معمولا آره مگر اینکه از mirror دیگه ای بخواد بگیره اونوقت میرسه به ۵!!!و هر ۳۰ ثانیه یه بار قطع میشه و دوباره به میرر دیگه ای وصل میشه و... ولی خیلی کم پیشمیاد
    جدی سرعت مخازن yum انقدر بالاتره؟
    خیلی تفاوت ها بینشونه اگه وقت کردم یه تاپیک براش میزنم، yum روی خطاها و تایم آوت ها خودکار سوییچ میکنه روی میرور های دیگه درحالیکه apt-get کل روند نصب رو متوقف میکنه و ریستارت میشه و کل زحماتتون به فنا میره.

apt-get روی ابونتو و مشتقاتش سرعت پایینی داره. اولین کاری که در یک سیستم تحت مخزنهای دبیان باید انجام داد نصب شل اسکریپت apt-fast هست که به شکل عالی سرعت دانلود رو میشه باهاش بوست کرد. با کارکردی مشابه بیت تورنت به طور همزمان پکیج هارو از میرورهای مختلف دریافت میکنه. تعداد کانکشن رو هم باید تنظیم کرد مثلن 10 تا.

aptitude و synaptic هم گزینه های خوبی میتونن باشن.

+

به نظر بنده هم کل کل و تعصب در زمینه توزیع ها اصلن کار زیبایی نیست. ولی نبینم کسی از اونایی که من دوست دارم بد بگه : دی

+

ازین سایت میتونید درصد محبوبیت دیسترو هارو ببینید. (البته شیوه اشون زیاد جالب نیست)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ارادت

2. 5 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی تفاوت ها بینشونه اگه وقت کردم یه تاپیک براش میزنم، yum روی خطاها و تایم آوت ها خودکار سوییچ میکنه روی میرور های دیگه درحالیکه apt-get کل روند نصب رو متوقف میکنه و ریستارت میشه و کل زحماتتون به فنا میره.

apt-get روی ابونتو و مشتقاتش سرعت پایینی داره. اولین کاری که در یک سیستم تحت مخزنهای دبیان باید انجام داد نصب شل اسکریپت apt-fast هست که به شکل عالی سرعت دانلود رو میشه باهاش بوست کرد. با کارکردی مشابه بیت تورنت به طور همزمان پکیج هارو از میرورهای مختلف دریافت میکنه. تعداد کانکشن رو هم باید تنظیم کرد مثلن 10 تا.

aptitude و synaptic هم گزینه های خوبی میتونن باشن.

+

به نظر بنده هم کل کل و تعصب در زمینه توزیع ها اصلن کار زیبایی نیست. ولی نبینم کسی از اونایی که من دوست دارم بد بگه
    : دی

+

ازین سایت میتونید درصد محبوبیت دیسترو هارو ببینید. (البته شیوه اشون زیاد جالب نیست)
    ممنونم امین عزیز که افتخار دادی و در این تاپیک شرکت کردی. مثل همیشه از اطلاعاتت استفاده کردیم. در مورد apt-get متاسفانه سرعتش گاهی خیلی پایینه و واقعا روی اعصابه و منم از apt-fast استفاده میکنم بیشتر. بازم ممنون.

4. 2 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال pars20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

مثلا تا حالا شده یک سری اطلاعات از روی یک درایو که فرمت ext4 داره بدون دلیل پاک بشه؟ یا دیتاهای روی اون درایو آسیب ببینن؟

بله متاسفانه دوبار لینوکس رو نصب کردم و بعد از نصب کل پارتیشن های هارد دومم !!! (دوتا هارد دارم یکی سیستم عامل و یکی دیتا روش هست اونی که سیستم عامل روش نبود رو خراب کرد) و بخاطر این از لینوکس استفاده نمیکنم

6. 2 کاربر از pars20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله متاسفانه دوبار لینوکس رو نصب کردم و بعد از نصب کل پارتیشن های هارد دومم !!! (دوتا هارد دارم یکی سیستم عامل و یکی دیتا روش هست اونی که سیستم عامل روش نبود رو خراب کرد) و بخاطر این از لینوکس استفاده نمیکنم
    سلام دوست من. اطلاعات شما در مراحل نصب از بین رفت یا بعد از نصب؟ بیشتر توضیح میدین؟ مرسی

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام
    شرمنده رک حرف میزنم. ولی لطفا کاربری نادرست خودتون رو به سیستم عامل نسبت ندید
    بار ها تو همه ی تاپیک ها گفته شده که گنو/لینوکس با کسی شوخی نداره و خودش هم خود به خود هیچ کاری انجام نمیده
    ولی خیلی کاربر ها بدون این که اول تحقیق کنن و یاد بگیرن اومدن نصبش کردن و بعد هاردشون پاک شده.. چون مراحل نصب گنو لینوکس مثل ویندوز نیست که ۴ تا نکست بزنی همه چیز درست بشه
    نحوه ی مدیریت بلاک ها در گنو/لینوکس با ویندوز خیلی متفاوت هست و مثل ویندوز درایو c d e f وجود نداره به خاطر همین خیلی ها اشتباهی پارتیشن دیگه ای رو فرمت میکنن

9. 4 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال pars20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام دوست من. اطلاعات شما در مراحل نصب از بین رفت یا بعد از نصب؟ بیشتر توضیح میدین؟ مرسی
    سلام وحید جان .بعد از نصب چیزی که خیلی جای تعجب داره اینکه که هاردی که اوبونتو رو روش نصب نکردم اینطوری شد ! اونم دوبار !!! برای نصب با چند تا از اساتید مشورت کردم و بعد که اینطوری شد همه تعجب کردن

سلام
    شرمنده رک حرف میزنم. ولی لطفا کاربری نادرست خودتون رو به سیستم عامل نسبت ندید
    بار ها تو همه ی تاپیک ها گفته شده که گنو/لینوکس با کسی شوخی نداره
    شرمنده که رک حرف میزنم ولی تعصب احمقانه بعضی از دوستان باعث چندش میشه. این تعصب ادم رو یاد داعش میندازه .اخه کی میخوایم سرعقل بیایم؟ این تعصبات به درد چی میخوره؟ لینوکس یعنی ازادی نه تعصب کورکورانه و توهین به کاربران دیگه
    Last edited by pars20; 17-01-2015 at 13:12.

11. 2 کاربر از pars20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام وحید جان .بعد از نصب چیزی که خیلی جای تعجب داره اینکه که هاردی که اوبونتو رو روش نصب نکردم اینطوری شد ! اونم دوبار !!! برای نصب با چند تا از اساتید مشورت کردم و بعد که اینطوری شد همه تعجب کردن
    جالبه. دلیلش رو نمیدونم ولی برای خودم تا به حال پیش نیومده. حتی اولین باری که ردهت رو نصب کردم با کمی دقت در مراحل نصب هیچ خللی به اطلاعاتم وارد نشد ولی مورد شما فرق داره. امیدوارم دوستان دیگری هم در بحث شرکت کنن و ببینیم دلیل این قضیه چی میتونه باشه.

13. این کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

خوب شما از چه آپشنی موقع نصب استفاده کردی؟ اینکه خودش خودکار کنار ویندوز نصب شه یا پارتیشن بندی دستی و انتخاب پارتیشن ریشه؟

15. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

شرمنده که رک حرف میزنم ولی تعصب احمقانه بعضی از دوستان باعث چندش میشه. این تعصب ادم رو یاد داعش میندازه .اخه کی میخوایم سرعقل بیایم؟ این تعصبات به درد چی میخوره؟ لینوکس یعنی ازادی نه تعصب کورکورانه و توهین به کاربران دیگه
    این حرف دوستمون توهین نبود یه واقعیت بود اشتباه خودتون رو به مشکل لینوکس نسبت ندید خیلی بده این نه توهینه نه چیزی
    راست میگی ثابت کن همچین مشکل و باگی داره با مدرک!
    اینکه من فلان کارو کردم فلان شد دقیق نمیدونم چی شد فقط میدونم هاردم فلان شد که نشد حرف!

17. 5 کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال pars20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

جالبه. دلیلش رو نمیدونم ولی برای خودم تا به حال پیش نیومده. حتی اولین باری که ردهت رو نصب کردم با کمی دقت در مراحل نصب هیچ خللی به اطلاعاتم وارد نشد ولی مورد شما فرق داره. امیدوارم دوستان دیگری هم در بحث شرکت کنن و ببینیم دلیل این قضیه چی میتونه باشه.
    فکر نمیکنم برای کس دیگه این مشکل پیش اومده باشه

خوب شما از چه آپشنی موقع نصب استفاده کردی؟ اینکه خودش خودکار کنار ویندوز نصب شه یا پارتیشن بندی دستی و انتخاب پارتیشن ریشه؟
    نه خود ابونتو به تنهایی.دقیقا طبق روش اموزش ابونتو و با راهنمایی های دوستان قدیمی عمل کردم.

اون پست رو نزدم که مشکل حل بشه فقط یه جور درد دل بود

این حرف دوستمون توهین نبود یه واقعیت بود اشتباه خودتون رو به مشکل لینوکس نسبت ندید خیلی بده این نه توهینه نه چیزی
    راست میگی ثابت کن همچین مشکل و باگی داره با مدرک!
    اینکه من فلان کارو کردم فلان شد دقیق نمیدونم چی شد فقط میدونم هاردم فلان شد که نشد حرف!

به خاطر عقب موندگی مون یه دقیقه سکوت میکنم...

19. این کاربر از pars20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •