تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 58

نام تاپيک: آیا دنیای لینوکس دنیای مطمئنیه؟

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

بله ویروسر جان (اسم کوچیکتو نمیدونم؟؟؟) ، به نقل از ویکیپدیا:

By February 2010, Google switched its development Linux distribution for Chrome from Ubuntu to Gentoo Linux in order to use that distribution's Portage package management system, which, according to sources at Google, is used with "Google's own take on the vanilla Linux kernel"

2. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه SETIZEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

راستش من خودم به غیر از اوبونتو و مشتقاتش از اوپن سوزه و آرچ هم خوشم میاد ( رو لپ تاپ اوپن سوزه دارم )
    ولی منظورم اینه که قلب تپنده همه اینها لینوکس هست که همه باید باهم اتحاد داشته باشند

4. 3 کاربر از SETIZEN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستش من خودم به غیر از اوبونتو و مشتقاتش از اوپن سوزه و آرچ هم خوشم میاد ( رو لپ تاپ اوپن سوزه دارم )
    ولی منظورم اینه که قلب تپنده همه اینها لینوکس هست که همه باید باهم اتحاد داشته باشند

منم با اینکه همچنان کاربر مینت هستم اما نسبت به تمامی توزیع ها حس مثبت دارم و امیدوارم تجربه هامون به درد همدیگه بخوره.

البته منکر لذت کل کل نمیشم

6. 3 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

آره همین کل کل هاست که باعپ میشه نواقص و فواید دیسترو و دسکتاپ همدیگه رو بفهمیم.شاید هم با هم به برطرف کردنشون کمک کنیم!؟

8. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

این قسمت رو توضیح مییدی دوست من؟
    منظورم این بود که برای نصبش می تونید از هر محیط لایو لینوکسی استفاده کنید و لازم نیست حتما دیسک خودش رو دانلود کنید (چون طریقه ی نصبش این هست که اون پکیج رو دانلود می کنید و اکسترکت می کنید. به خاطر همین به چیز خاصی احتیاج ندارید و در هر محیط گنو/لینوکسی ای میشه نصبش کرد)
    بله ویروسر جان (اسم کوچیکتو نمیدونم؟؟؟) ، به نقل از ویکیپدیا:
    کوچیک شما٬‌ارمان هستم
    آره همین کل کل هاست که باعپ میشه نواقص و فواید دیسترو و دسکتاپ همدیگه رو بفهمیم.شاید هم با هم به برطرف کردنشون کمک کنیم!؟
    منم با اینکه همچنان کاربر مینت هستم اما نسبت به تمامی توزیع ها حس مثبت دارم و امیدوارم تجربه هامون به درد همدیگه بخوره.

البته منکر لذت کل کل نمیشم
    درسته. البته دیسترو های مختلف اونقدر ها هم باهم فرق ندارن. به غیر از اوبونتو که بحثش جداست و جزو منفور ترین هاست (و خودمم به هیچکس پیشنهادش نمی کنم)
    بقیه توزیع ها فقط در پکیج منیجر (مخازن) و برنامه ها (و تنظیمات) پیشفرض با هم متفاوتند.
    به خاطر همین جای کل کلی باقی نمی مونه. تنها چیزی برای بحث وجود داره yum vs dpkg vs pacman vs portage هست که این دیگه معلومه که pacman راحت ترین و portage قدرتمند ترین هست. (yum قابل تحمل و dpkg افتضاح.. که خوشبختانه apt یکم به وضعیتش کمک میکنه)
    این برای کسی که با پکیج منیجر های مختلف کار کرده باشه کاملا واضحه

10. 3 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

آره dpkg یکی از بزرگترین معضلات توزیع های مبتنی بر اوبونتوست.وقتی با yum با سرعت ۱۹۰-۲۰۰ میگیرم با اون ۲۵-۳۰ هست!!!

12. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آره dpkg یکی از بزرگترین معضلات توزیع های مبتنی بر اوبونتوست.وقتی با yum با سرعت ۱۹۰-۲۰۰ میگیرم با اون ۲۵-۳۰ هست!!!
    جدی سرعت مخازن yum انقدر بالاتره؟

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

معمولا آره مگر اینکه از mirror دیگه ای بخواد بگیره اونوقت میرسه به ۵!!!و هر ۳۰ ثانیه یه بار قطع میشه و دوباره به میرر دیگه ای وصل میشه و... ولی خیلی کم پیشمیاد

15. 2 کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

یه سری مشکلات هم هست که خیلی کوچیکن و شاید اصلا مشکل به حساب نیان، ولی واقعا یه کاربر تازه وارد همچین چیزایی رو میبینه چه ذهنیتی از لینوکس تو ذهنش ایجاد میشه؟ مثلا اینکه تو مینت درایو های ext به صورت read-only مانت میشن و هربار باید فایل منیجر رو به صورت روت باز کنی، یا دنگ و فنگ های درایور و ... واقعا خیلی ها رو از لینوکس فراری میده و ترجیح میدن که از همون ویندوز استفاده کنن...

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یه سری مشکلات هم هست که خیلی کوچیکن و شاید اصلا مشکل به حساب نیان، ولی واقعا یه کاربر تازه وارد همچین چیزایی رو میبینه چه ذهنیتی از لینوکس تو ذهنش ایجاد میشه؟ مثلا اینکه تو مینت درایو های ext به صورت read-only مانت میشن و هربار باید فایل منیجر رو به صورت روت باز کنی، یا دنگ و فنگ های درایور و ... واقعا خیلی ها رو از لینوکس فراری میده و ترجیح میدن که از همون ویندوز استفاده کنن...
    در لینوکس (تمامی توزیع ها) file system به صورت Read-only هستش برای اینکه دخل و تصرف ناخواسته ای روی فایلهای اصلی سیستم صورت نگیره که البته شما با مجوز روت میتونین هر دخل و تصرفی خواستین روش صورت بدین . ولی این فقط مختص به همون قسمت هست و شما مثلا اگر یک پارتیشن جداگانه با سیستم فایل ext4 برای فایلهای شخصیتون بسازین یا مثلا در Home هرکاری بخواین میتونین انجام بدین. ممنون از پستت. البته منم باهات در مورد یک سری مشکلات (یا هر اسمی روش بذاریم) در سیستم عامل های لینوکسی که ممکنه تازه واردها رو فراری بده موافقم

18. 2 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •