تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 58

نام تاپيک: آیا دنیای لینوکس دنیای مطمئنیه؟

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

نه فایلهام زیاد خراب نمیشه. چندبار پیش اومد که فایلی رو کپی کردم تو فلش مموری ولی بعد دیدم نیست! البته تاکیدی روی این قسمت ندارم و شاید دارم اشتباه میکنم. فقط سوال پرسیدم که اطلاعاتم زیاد بشه
    اها فهمیدم چی شد
    درایور های fat32 یه مشکلی که دارن وقتی یه فایل توش کپی می کنی٬ بعد از چند ثانیه با سرعت نور اون نوارش پر میشه و برنامه فکر می کنه که عملیات انجام شده ولی در پشت پرده همچنان در حال انتقال فایل هست
    این مشکل توی درایو های fat32 خیلی زیاده.
    مثلا یه فایل یک گیگی رو کپی می کنید. با سرعت ۳۰ مگابایت بر ثانیه نوارش پر میشه ولی در واقع سرعت انتقال ۱۵ مگابایت هست و باعث میشه که عمل کپی بیشتر از زمان اعلام شده طول بکشه حتی اگه برنامه اعلام کنه که عملیات تمام شده
    به خاطر همین اگر فلش مموری چراغ داره به چراغش نگاه کنید که مطمئن بشید کارش تموم شده یا چند دقیقه صبر کنید. معمولا موقع رد و بدل اطلاعات درایو قفل میشه و اجازه unmount داده نمیشه. پس اگر قبل از کشیدن
    درایو unmountش کنید میتونید مطمئن بشید که عملیات تموم شده

ممنون از پاسخت دوست خوبم. این قسمت از حرفهات برام عجیب بود. چون به نظر من حتی یک ساعت نمیشه ویندوز رو بدون آنتی ویروس استفاده کرد. درسته که کمی طول میکشه که آنتی ویروسها ویروسهای جدید رو شناسایی کنن ولی احتمال اینکه شما به ویروسهای قدیمی هم آلوده بشین همیشه هست و وجود آنتی ویروس کاملا ضروریه. مخصوصا با استفادهء امروزی ما از فلش مموری ها و متصل بودن دائم ما به اینترنت و ... البته طبق گفتهء شما جای این بحث اینجا نیست.
    البته گفتم این بحث نیاز به تاپیک جدا داره. یه سه چهار ماهی میشه که chikorita رو از رده خارج کردم (خدا بیامرزدش الان کنارم نشسته داره خاک میخوره) ولی از اون موقع که خریدمش تا اخر هیچوقت روش انتی ویروس نصب نکردم. مهم اینه برنامه ای که از جای غیر قابل اطمینان و معتبر (دوستان٬‌سایت های ایرانی٬ سایت های غیر از سایت سازنده ی اصلی) میاد رو روی کامپیوتر اجرا نکنید. به برنامه هایی که قاعدتا نباید به دسترسی administrator احتیاج داشته باشن دسترسی ندید (مثلا کسی نمیاد firefox رو در root اجرا کنه. در ویندوز هم همینطور باید باشه) و .. اینجوری چیزی نیست که امنیت سیستم رو به خطر بندازه

در نهایت اینکه. اشکال نداره من درسته خودم لحن تندی دارم ولی هیچوقت بابت این چیزا ناراحت نمیشم. جمع دوستانه است

2. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اها فهمیدم چی شد
    درایور های fat32 یه مشکلی که دارن وقتی یه فایل توش کپی می کنی٬ بعد از چند ثانیه با سرعت نور اون نوارش پر میشه و برنامه فکر می کنه که عملیات انجام شده ولی در پشت پرده همچنان در حال انتقال فایل هست
    این مشکل توی درایو های fat32 خیلی زیاده.
    در این مورد هم تجربه شو داشتم و ممنونم که یادآوری کردین. از این به بعد حتمن دقت میکنم که به موقع فلش رو جدا کنم

در نهایت اینکه. اشکال نداره من درسته خودم لحن تندی دارم ولی هیچوقت بابت این چیزا ناراحت نمیشم. جمع دوستانه است
    ممنون که ناراحت نمیشی ولی نگفتی چجوری متن اولیه رو نقل قول کردی کنجکاوم دیگه

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

ممنون که ناراحت نمیشی ولی نگفتی چجوری متن اولیه رو نقل قول کردی کنجکاوم دیگه
    والا من که میام خونه٬‌ معمولا ۲۰ ۳۰ تا تب باز می کنم تا جمعشون کنم یکی دو ساعت طول می کشه. این نقل قول رو قبل از ویرایش شما کرده بودم ولی گذاشتم اخر سر جواب دادم. دیگه چک نکردم که ادیت کردید فقط اون پست اخر رو دیدم به جوابم اضافه کردم

5. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

یه مشکل دیگه هم که امیدوارم تو ورژن های بعد GParted رفع شه اینه که اگه توی یه درایو (گسترش یافته)extended دو تا یا بیشتر فضای تخصیص داده نشده (unallocated) داشته باشید کلا هارد رو نمیشناسه.اولین بار هم که اینو فهمیدم میخواتم مینت رو نصب کنم که دیدم هارد رو نمیشناسه و بعد کلی تحقیق متوجه شدم.

الان ترجیح میدم از KDE Partition Manager استفاده کنم.تو مینت ویرایش KDE به طور پیش فرض نصبه و رابطش به نظر من از جی پارت اِد قشنگ تره!!!

7. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه SETIZEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

در مورد اون پاپ آپ چون واقعا آزار دهنده بود مجبور شدم بلاکش کنم
    و یه مشکل که بیشتر مشکل اجتماعی محسوب میشه اینه که چرا کاربران لینوکسی سر توزیع یا میز کار یا نرم افزار مورد علاقشون انقدر کل کل میکنند؟

9. 2 کاربر از SETIZEN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

در مورد اون پاپ آپ چون واقعا آزار دهنده بود مجبور شدم بلاکش کنم
    و یه مشکل که بیشتر مشکل اجتماعی محسوب میشه اینه که چرا کاربران لینوکسی سر توزیع یا میز کار یا نرم افزار مورد علاقشون انقدر کل کل میکنند؟
    بالاخره وقتی آدم به یه چیزی علاقه مند میشه یه تعصبی بهش پیدا میکنه!!!

11. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

دیگه کل کل نداره که همه میدونن gentoo از همه بهتره

13. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

دیگه کل کل نداره که همه میدونن gentoo از همه بهتره
    تجربه کار با اون رو نداشتم ولی بین ۲۵ دیسترویی که امتحان کردم مینت از همه بهتر بود

راستی یکی از دوستام CD فدورا (نه دی وی دی ) رو دانلود کرده که پیش فرض کدک فایل های صوتی و تصویری رو نداره.موقع جستجو هم میگه که پیداش نمیکنه و نصب نمیشه.کسی راه حلی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

15. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

تجربه کار با اون رو نداشتم ولی بین ۲۵ دیسترویی که امتحان کردم مینت از همه بهتر بود

راستی یکی از دوستام CD فدورا (نه دی وی دی ) رو دانلود کرده که پیش فرض کدک فایل های صوتی و تصویری رو نداره.موقع جستجو هم میگه که پیداش نمیکنه و نصب نمیشه.کسی راه حلی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    فدورا در مخازن رسمیش پکیج های غیر ازاد رو نداره
    یه سری مخازن غیر رسمی هست که میتونید از اونا استفاده کنید. فکر کنم اسمش rpm fusion یا یه همچین چیزی بود
    gentoo توزیع خیلی خوبیه و بدون شک جزو ۱۰ توزیع پیشرو هست. به همه پیشنهاد می کنم یه بار امتحان کنن. خوبیش اینه که برای نصب لازم نیست حتما دیسک خودشو داشته باشید٬‌با دیسک لایو هر توزیعی میشه نصبش کرد (خودشم dvd لایو داره). شنیدم سیستم عامل گوگل کروم هم از این توزیع fork شده. البته مطمئن نیستم

اگر کسی دوست داشت.. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پکیج نصب و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اموزش نصب برای پردازنده های amd64

17. 2 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوبیش اینه که برای نصب لازم نیست حتما دیسک خودشو داشته باشید٬‌با دیسک لایو هر توزیعی میشه نصبش کرد
    این قسمت رو توضیح مییدی دوست من؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •