تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 27

نام تاپيک: تبلت یا لب تاپ؟کدام؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض تبلت یا لب تاپ؟کدام؟

باسلام
    من قصد خرید وسیله ای دارم که بتونم کارهایی که ازش انتظار دارم رو انجام بده ولی هرچی تحقیق میکنم به هیچ نتیجه ای نمی رسم گفتم دراین انجمن سوال کنم شاید به نتیجه ای برسم.وسیله ای که من میخوام درمرحله اول حتما ویندوز باشه چون کارهایی برنامه نویسی انجام میدم ودرزمینه ویندوز اطلاعات دارم واصلا با سیستم عامل های دیگه کارنمیکنم و از آندروید هم خوشم نمیاد چون اصلا برای کارهای حرفه ای نیست که روی تبلت های قرارش دادند بنابراین از درمرحله اول ویندوز باشه نرم افزارهای تقریبا سنگین مثل ویژوال استودیو 2013 یا نسخه های بعدی رو بدون مشکل اجرا کنه،زاویه دید خوب،وب گردی،اصلا وبه هیچ وجه من بازی نمیکنم اگر هم بخوام با PC خونه انجام میدم وازاین نظر مشکلی ندارم البته اینم بگم کارهایی سنگین رو هم با اون انجام میدم این وسیله تنها برای ارائه پروژه در دانشگاه،وب گردی،تماشای فیلم،کارهای برنامه نویسی که نرم افزارهای خاص خودشون رو دارند.از طرفی از نظر سیستم عامل به مشکل خوردم با تبلت ها چون در این زمینه انتخاب های زیادی ندارم و یا تبلت خیلی قوی تری نسبت به انتظارات من وجود داره که سری سرفیس هست و یا اینکه خیلی ضعیف هستند واینطور که تحقیق کردم وطبق شنیده ها محدودیت هایی در تبلت ها در زمینه Multi Tasking(چند وظیفه ای)وجود داره که صحتش رو در هیچ سایتی من تایید رو پیدا نکردم ولی انکارش رو هم پیدا نکردم وخیلی محدودیت های دیگه که دراین زمینه وجود داره از طرفی لب تاپ ها فضای زیادی می گیرند و هنگام بعضی کارها کیبرد اونها واقعا باعث آزار هست.
    بااین اوصاف به نظر شما کدوم محصول برای من بهتراست؟تبلت یا لب تاپ؟کدام مدل؟درضمن این رو هم اضافه کنم نمیخوام اضافه هزینه کنم که شاید روزی بخوام بازی سنگین نصب کنم یا این موارد کل کارهای من برای همیشه همین موارد هستندو نمیخوام پول الکی به سیستمی بدم که اصلا ازش استفاده نمیکنم و 1دهم ازاون سیستم رو استفاده میکنم درضمن ظاهرش اصلا برام مهم نیست.
    خلاصه متن:
    وب گردی
    برنامه نویسی و ارائه پروژه(نصب نرم افزارهای مختلف ویندوزی و اجرای بدون مشکل)
    سیستم عامل ویندوز
    زاویه دید و کیفیت تصویر به نسبت بالا یا متوسط
    دیدن فیلم
    خواندن فایل های نوشتاری(PDF)
    مهم نبودن ظاهر
    نبود هیچ هزینه اضافی
    و این هم عنوان کنم به هیچ وجه بازی نصب نمیکنم و بازی نمیکنم پس به گرافیک و Ram خیلی بالای احتیاج ندارم.
    لب تاپ یا تبلت؟کدام مدل؟

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

سلام
    تبلت ب اون معني كار شما رو نميكنه ببنيد مثلا سرفيس ١ ميليوني هست ولي ويندوز rt داره يعني عملا مثل اندرويد هست
    بنظر من شما بايد روي الترا بوك ها مانور بدي چون هم سبك و قابل حمل و هم شيك و زيبا هستند منم كاراييم مشابه شماست و الترا بوك انتخاب كردم
    تو الترا بوك ها سوني فعلا پيشنازه و مدل هاي جاللبي داره كه بعضا بعضي ها شبيه تبلت هستند و صفحه لمسي دارند تو سايت ديجي كالا ميتونيد مدل ها رو ببينيد
    مدل هاي سرفيس پرو هم خوب هستند
    نكته بعدي شما به رم بالا براي بعضي مجازي سازي ها نياز داريد ٦يا ٨ گيگ ميتونه ايده عال باشه
    در ضمن باز هم ميگم اون بحث مالتي تسكينگ براي ويندوز rt هست اگر هر دستگاهي كه ويندوز معمولي (يعني ويندوزي كه بشه با ديسك نصبش كرد) روش نصب باشه مشكلات مالتي تسكينگ نداره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

باسلام دوست عزیز وبا عرض تشکر بابت راهنمایی شما درمورد مسائل مربوط به مجازی سازی و اینطورکارهای سنگین من ازPC استفاده میکنم و چون برای بازی هم استفاده نمیکنم به RAM بالا فکرنکنم احتیاج داشته باشم.درمورد الترا بوک ها(امیدوارم فارسیش رو درست نوشته باشم)تنوع محصول زیادی وجود نداره یعنی تنوع زیادی وجود نداره تابتونی چیزی که واقعا لازم داری رو تهیه کنی که این مورد برای من جزو موارد اساسی هست.درمورد الترابوک های سونی که در ایران و تهران که مرجع محسوب میشه کمیاب هست توی خود سایت دیجی کالا که اصلا موجودی نداره توی بازاررضا هم چندمورد فقط موجودی داشت.سرفیس پرو مدل های فوق العاده با امکاناتی فوق العاده ارائه میده ولی این محصول به نظرم برای کاربرهای حرفه ای طراحی شده وبرای کارهای ساده طراحی نشده به عنوان مثال پردازنده ای که در سرفیس استفاده شده روی بهترینPC ها داره استفاده میشه.به نظرتون بعداز اومدن ویندوز 10 چندوقت طول میکشه تا تبلت یا لبتاپی با مشخصاتی که میخوام برای اون بیاد؟اینطور که چند جا خبر اومده ومعلومه تا قبل از عید قراره ویندوز 10 بطوررسمی و کامل دراختیار عموم قرار بگیره به نظرشما ارزش داره تا اون موقع صبر کرد؟راستی نظرتون درمورد لب تاپ ها چیه؟چون امکان تغییر سیستم عامل رو دارند و اینکه در زمینه ویندوز میشه مانور زیادی روی اونها داد توی این موردهایی که عنوان کردم به نظرتون کاربردی تر نیست از لب تاپ استفاده کنم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

سلام
    ببین الترا بوک به لپتاپ های سبک و باریک میگن پس مثل سایر لپتاپ ها هستند و نمیشه بگی محصول جدای هستند
    نتها مشکل شما اینه که میخوای با ویژوال کار کنی که برای انتخاب به مشکل میخوری چون ویژوال فقط روی ویندوز معمولی میاد بالا ولی سایر کاربرد های شما را سیتم عامل های دیگر مانند اندروید خیلی بهتر از ویندوز انجام میدن
    در ضمن اگر شما نرم افزار میخونید باید روی لپتاپ بیشتر تمرکز کنید پس فردا برای یک شرکت یک برنامه نوشتید و یا اصلا خواستند به همایشی چیزی بروید نمیشه که کیس تو خونه رو همراه ببرید! و بگی من کارای سنگین رو با این انجام میدم!!!! این تقکر کاملا اشتباهی هست....
    در ضمن cpu سرفیس پرو ۳ هم آنچنان قوی نیست و برای برنامه نویسی مناسب هست
    در مورد ویندوز ۱۰ هم قکر نکنم انچان فرقی با ۸ داشته باشه و براحتی روی ۸ اپدیت میشه از این بابت نگران نباشید

5. 2 کاربر از HOJ-JAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن لپ تاپ mg_mahyar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

جواب سادس اگر پول داری متونی تبلت قوی بخری نداری برو سراغ لپ تاچ
    بودجه چقدره؟ ضمنا برای بنامه نویسی Core i5 4200U به بالا مناسبه.

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

برای لپ تاپ
    ASUS UX32LN
    وزن: 1.45 کیلوگرمپردازنده مرکزی:Intel Core i7 4510U

حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3

حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm

پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 840M 2GB
    صفحه نمایش:13 اینچ از نوع IPS LCD با دقت Full HD 1920x1080 - با روکش مات

امکانات:فاقد درایو نوری Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi HDMI Port

سایر مشخصات:باتری 3 سلولی - Microsoft Windows 8.1

البته TAICHI 21 هم هست همین قیمت حدودی رو داره و گرافیک کمتره. هر دو مدل حدود 4 میلیون تومانه.

Microsoft Surface Pro 2 with Keyboard
    وزن: 907 گرم

پردازنده:Intel Core i5 4200U Dual Core
    حافظه داخلی:حافظه داخلی 512 گیگابایت - قابلیت نصب کارت حافظه
    صفحه نمایش:صفحه نمایش لمسی - اندازه 10.6 اینچ - صفحه نمایش لمسی 10.6 اینچی با تکنولوژی IPS با وضوح 1080 × 1920 پیکسل - تراکم پیکسلی: 207ppi پیکسل بر اینچ
    امکانات ارتباطی:- قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای - بلوتوث - USB
    دوربین:یک مگاپیکسل - وب کم یک مگاپیکسل
    امکانات:- شتاب سنج ، ژیروسکوپ ، سنجش نور محیط ، قطب نما

سایر مشخصات:مایکروسافت ویندوز

8. این کاربر از mg_mahyar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

جواب سادس اگر پول داری متونی تبلت قوی بخری نداری برو سراغ لپ تاچ
    بودجه چقدره؟ ضمنا برای بنامه نویسی Core i5 4200U به بالا مناسبه.
    معمولا این جوابی هست که فروشنده ها به خریدار میدن.میگی یک لب تاپ میخوام میگن چقدر پول داری؟نمیگن برای چه کاری میخواهی؟بذارید یک مثال بزنم که این باور غلط که داره همه گیر میشه رو براتون روشن کنم شما فکر کنید که برید رستوران به گارسون بگید یک غذا میخوام اون فرد بهتون میگه چقدر پول دارید که براتون کمتر یا بیشتر غذا بیاره بعدش مثلا 3 تا دیس غذا براتون میاره شما بزور 1 رو میخورید و دوتا رو میریزید دور یا همونجا میگذارید ولی پولش را داده اید درمورد خرید لوازم هم همینطوری هست شما سیستمی را می خرید 10 میلیون ولی کارهایی که با اون انجام میدهید با یک سیستم 1 میلیونی هم انجام میشه بنابراین شما 9 میلیون رو بدون استفاده توی مغازه گذاشته اید یا دور ریخته اید و هیچ سودی برای شما نداره این واقعا باور درستی هست که بعضی از دوستان دارند؟دراین مورد فقط نیست درمورد تمامی لوازم تکنولوژی هست حتی تلویزیون ها شخص اتاقش جمعا 20 مترهست یک تلویزیون 70 اینچ میخره درصورتی که اصلا احتیاجی نداره من نمیخوام به هیچ کس توهین کنم و واقعا از راهنماییتون ممنونم ولی نظرمو درمورد این باور که داره همه گیر میشه یا شده میگم.درمورد این جمله که پول داری برو تبلت قوی بخر همین الان در پست بالا دوست عزیزمون گفتند که تبلت ها اونطورکه باید و شاید نیازهارو برآورده نمی کنند ومشکل دیگه ای هم که دارند نبود تنوع در زمینه تبلت های ویندوزی هست پس اصلا نمیشه بهشون فکر کرد.
    درمورد CPU معرفی شده شما با این CPU میتونید یک شبکه کوچیک راه اندازی کنید و این CPU را سرور قرار بدید بدون مشکل براتون کارمیکنه یک سوالی که برام پیش اومده چه برنامه ای یا زبانی به اینقدر پردازش احتیاج داره؟برنامه ای که اینقدر سنگین باشه وبه پردازش احتیاج داشته باشه اصلا استفاده نمیشه در مصارف خانگی و عمومی بلکه این نوع برنامه ها درمصارف صنعتی هستند با یک حساب کوچیک ومحسابه قدرت پردازش این CPU خودتون هم به این نتیجه می رسید.درمورد عنوان کردن برنامه نویسی در بالا اشتباه از من بود که عنوان را کامل ننوشتم زبان هایی که من باهاشون کارمیکنم و میخوام ادامه بدم سی شارپ و زبان های تحت وب هستند که هرکدوم ازاین گرایش ها جزو برنامه نویسی های سبک محسوب میشن سمت وب که فوق العاده سبک هست و اصلش هم همینه و هرروز هم داره از کدنویسی وپردازش های اون کمتر میشه سی شارپ همه که زبانی کامل و با performance پایین هست که برنامه های نوشته شده بااون پردازش های زیادی ندارند البته اگر اصولی کدنویسی شود و از تکنیک های مختلف استفاده درست بشه بنابراین لزومی نمیبینم همچین پردازشگر حتما لازم باشه.
    ممنون ازراهنماییتون

10. این کاربر از hsdn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    ببین الترا بوک به لپتاپ های سبک و باریک میگن پس مثل سایر لپتاپ ها هستند و نمیشه بگی محصول جدای هستند
    نتها مشکل شما اینه که میخوای با ویژوال کار کنی که برای انتخاب به مشکل میخوری چون ویژوال فقط روی ویندوز معمولی میاد بالا ولی سایر کاربرد های شما را سیتم عامل های دیگر مانند اندروید خیلی بهتر از ویندوز انجام میدن
    در ضمن اگر شما نرم افزار میخونید باید روی لپتاپ بیشتر تمرکز کنید پس فردا برای یک شرکت یک برنامه نوشتید و یا اصلا خواستند به همایشی چیزی بروید نمیشه که کیس تو خونه رو همراه ببرید! و بگی من کارای سنگین رو با این انجام میدم!!!! این تقکر کاملا اشتباهی هست....
    در ضمن cpu سرفیس پرو ۳ هم آنچنان قوی نیست و برای برنامه نویسی مناسب هست
    در مورد ویندوز ۱۰ هم قکر نکنم انچان فرقی با ۸ داشته باشه و براحتی روی ۸ اپدیت میشه از این بابت نگران نباشید
    باتشکر از راهنمایی شما
    من هم نگفتم اولترابوک ها جداهستند همونطورکه خودتون گفتید گروهی از لب تاپ ها ها هستند اما همین گروه عضو های زیادی نداره وتنوع بالایی نداره بنابراین انتخاب های زیادی موجود نیست البته در بازار ایران.درمورد نرم افزار من تقریبا سنیگین ترین نرم افزاری رو که باهاش سروکار دارم رو عنوان کردم البته فکرکنم فتوشاپ سنگین ترباشه خلاصه درهمین حد هست وبیش از این حد هم لازم نداره نرم افزارهای زیادی هست که باهاشون کارمیکنم و فقط در ویندوز اجرا می شوند چون اکثرا محصولات خود مایکروسافت هستند بنابراین مجبورم از ویندوز استفاده کنم.به نظرمن و تحقیقاتی که کردم اندروید برای گوشی طراحی شده وروی گوشی عالی عمل میکنه ولی روی ابزارهای بزرگتر مانند تبلت ها عملکرد خوبی نداره چون اصلا به این منظور طراحی وساخته نشده واینکه کلا از اندروید خوشم نمیاد چون همیشه با ویندوز کارکردم وبا ساختارآشنایی دارم ازاین سیستم عامل استفاده میکنم ومیخوام استفاده کنم چون پشتیبانی همیشگی داره.
    درمورد همایش ها که بعید میدونم توی همایش ها پردازش های سنگینی انجام بشه اگر هم انجام بشه درسطح من نیست وکاربردی برای من نداره من درزمینه وب میخوام فعالیت کنم پس پردازش های سنگین ندارم درمورد ارائه پروژه به شرکت ها :چون من درسطح عمومی و خانگی میخوام برنامه نویسی کنم نه درسطح صنعتی موظف هستم برنامه ای که می نویسم performance پایینی داشته باشه پس موقع ارائه درمورد پردازش به مشکل بر نمی خورم به نظرم.
    پردازشگر سرفیس 3 از نوع CorI7 هست و از سری ای هست که روی کامپیوترهای سطح بالا داره استفاده میشه نمیشه گفت بهترین اما سخت افزار استفاده شده سخت افزاری حرفه ای محسوب میشه.
    من دراین مورد عنوان کردم منتظر ویندوز 10 باشم که به نظرم ویندوزی که پیش فرض روی ابزار هست خیلی بهتره تا ویندوزی که بصورت دستی نصب میشه؟این مورد تاثیری نداره؟و یا تاثیرش اونقدرنیست که منتظر اومدن ویندوز 10 باشم؟
    به نظرم از نظر برنامه نویسی شما فقط اجرای نرم افزارهای درسطح همین ویژوال را درنظر بگیرید چون من فعالیت های خودم را میدونم ومطمئنا نرم افزارهایی که مینویسم به پردازش های سنگین احتیاجی ندارند اگرهم برفرض محال احتیاج شد وگرایش خودم را تغییر دادم لب تاپ حرفه ای برای شغلم می گیرم درحال حاضر لب تاپی میخوام که نیازهامو برطرف کنه نه بیشتر نه کمتر چون به نظرم هزینه بیخودی هست پول دادن بابت چیزی که ازش استفاده ای نمیشه.
    البته ازشما عذرمیخوام که صحبت ها را پاسخ میدم واز جواب هاتون ممنونم اما یکی از عادت های تقریبا میشه گفت بدم هست که به قول معروف به چالش میکشم مسئله رو.اول میخوام ابزاری رو که مدنظرم هست رو مشخص کنم بعدش برم سراغ برآورد هزینه چون به نظرم اینطوری بهتره شاید ابزاری که من میخوام قیمتش 1تومن باشه من یک ابزار 5تومنی بخرم بی مورد شاید 3تومن باشه من 1تومنی بخرم واین موارد.از راهنمایی شما ممنونم

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

اين خيلي خوب هست كه با توجه ب نياز خريد كنيد
    cpu سرفيس دو مدل i5u و i7 u هست اين مدل ها اصلا سطح بالا و حرفه اي نيستند نميدانم دليلي اين حرفتان چيست؟؟!!
    اين مدل ها براي برنامه نويسي عالي هستند ضعيف تر از اينا مانند پنتيوم بگيريد بشدت ب مشكل بر ميخوريد بدليل اينكه كتابخانه ها و ابزار ها بشدت دير لود خواهند شد ديگه خود دانيد!!!
    طبق گفته ماكروسافت ويندوز ٨ قابليت اپديت شدن به ١٠ رو داره يعني كافي به منو ويندوز اپديت بريد و عمليات اپديت رو اغاز كنيد

13. 2 کاربر از HOJ-JAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

من بارها برای برنامه نویسی و خرید تبلت و اینا مشاوره دادم.
    خود منم C# و ASP.NET و ... کار کردم و اصولا شغلم طراحی وبه.
    ایشون یا نمیدونه چی میخواد یا زیادی مغرووره یا اصلا پول کافی نداره .
    قاعدتا کسی که مشاوره میخاد محدوده خریدشو میگه نیازشم میگه سولم داشته باشه میپرسه.
    اگر شما اصلاعات کافی داری که کدوم پردازنده مناسبه و ... که مشاوره نداره برو بخر دیگه.
    من محل کارم 4200M بوده توی خونه 4700 درم و i3 و ... میدونم دارم چی به شما معرفی میکنم.
    اگر ب.دجتون کمه بفرمایید در حد بودجه شما معرفی کنم.
    همن الان هم میتونید ویندوز 10 نسخه مخصوص توسعه گرا رو رایگان از ماکروسافت دانلود کنید. و اصلا نگران ویندوز نباشید. این ویندوزم دست کم تا بیاد دو سال طول داره. شما وینوز 9 هم این وسط دارید. بعد از 8 عدد 9 هست پس از حالا برای 10 برنامه ریزی نکنید.

15. این کاربر از mg_mahyar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •