تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: حداکثر فضای قابل پشتیبانی توسط مادربرد

داره خودمونی میشه fuladpanjeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    Marand

1 حداکثر فضای قابل پشتیبانی توسط مادربرد

با سلام .
    مادر برد من مدل P5P41C ، سی پی یو هم Dual Core و رم 4 گیگ . مادربرد من 4 تا Port ساتا داره . که الان یک هارد 1 ترابایت و 1 هارد 500 گیگ روش نصبه . قبلا یک هارد 500 گیگ دیگه هم نصب بود که بعضی مواقع بعد از بالا اومدن ویندوز یکی از هارد ها رو نمیشناخت و باید رستارت می کردم یا کابل هارو چک می کردم . الان میخوام یک هارد 2 ترابایت دیگه اضافه کنم (3.5 ترا بشه) . میخواستم بپرسم آیا برای مادربرد من محدودیتی برای حداکثر فضای هارد وجود داره ؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام .
    مادر برد من مدل P5P41C ، سی پی یو هم Dual Core و رم 4 گیگ . مادربرد من 4 تا Port ساتا داره . که الان یک هارد 1 ترابایت و 1 هارد 500 گیگ روش نصبه . قبلا یک هارد 500 گیگ دیگه هم نصب بود که بعضی مواقع بعد از بالا اومدن ویندوز یکی از هارد ها رو نمیشناخت و باید رستارت می کردم یا کابل هارو چک می کردم . الان میخوام یک هارد 2 ترابایت دیگه اضافه کنم (3.5 ترا بشه) . میخواستم بپرسم آیا برای مادربرد من محدودیتی برای حداکثر فضای هارد وجود داره ؟
    سلام .
    چيپست مربوط به پل جنوبي مادربردتان که ICH7 هست به خاطر 48Bit LBA بودن ميتواند تا ظرفیت 128PiB را آدرس دهي كند (48Bit LBA برای اولین بار در استاندارد ATA/ATAPI-6 معرفی و ارائه شده است) و در نتیجه مشکلی با خرید و نصب هارد دیسک دو ترابایتی نخواهید داشت.

مسئله عدم شناسایی یکی از هارد دیسکها میتونه مشکل از پاور ، هارد دیسک ، کابلها و اتصالات و حتی خود مادربرد باشد که باید تمام موارد چک شود.

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •