تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: کمک های اولیه برای اسید پاشی

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض کمک های اولیه برای اسید پاشی

سلام دوستان همون طوری که خبر دارید یک موج تو اصفهان به وجود اومده که یه صورت زن ها اسید میپاشن خوب این موج به وجود اومده و این اتفاق میوفته ما اگر دیدیم همچین اتفاقی افتاد برای یکی چیکار کنیم برای کمک به اون شخص که اسیب رو هر چقدر که میتونیم کم کنیم که کمتر اسیب ببینه حداقل اگر ظاهر طرف از بین میره بینایی و حس های دیگر توی اون شخص کم تر ازبین بره
    حداقل کاری که ما تو اون موقع میتونیم انجام بدیم که کم تر اون شخص اسیب ببینه چیه؟

2. 2 کاربر از 1376MAXIMUM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

سلام دوستان همون طوری که خبر دارید یک موج تو اصفهان به وجود اومده که یه صورت زن ها اسید میپاشن خوب این موج به وجود اومده و این اتفاق میوفته ما اگر دیدیم همچین اتفاقی افتاد برای یکی چیکار کنیم برای کمک به اون شخص که اسیب رو هر چقدر که میتونیم کم کنیم که کمتر اسیب ببینه حداقل اگر ظاهر طرف از بین میره بینایی و حس های دیگر توی اون شخص کم تر ازبین بره
    حداقل کاری که ما تو اون موقع میتونیم انجام بدیم که کم تر اون شخص اسیب ببینه چیه؟

برای کمک های اولیه بیشتر توصیه میشه سریعا یه بتری آب روی صورت شخص بریزید، چراکه آب از نفوذ اسید در استخوان و آسیب های جدی جلوگیری میکنه.

4. 2 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

برای کمک های اولیه بیشتر توصیه میشه سریعا یه بتری آب روی صورت شخص بریزید، چراکه آب از نفوذ اسید در استخوان و آسیب های جدی جلوگیری میکنه.
    سلام
    ببخشید که من باید نظر و توصیه تون رو کاملا رد کنم.اگر آب پاشیده بشه اثر اسید بیشتر میشه و باعث سوختگی هرچه شدیدتر میشه.اصلا میدونید چرا اسید وقتی روی پوست میریزه میسوزونه؟ عامل اسیدی تمایل شدید به واکنش با آب(حالا در مورد پوست اون رطوبت پوست) داره و به محض اینکه یون H+(عامل اسیدی) فرصتشو پیدا کنه خیلی شدید واکنش میده.
    یادتون باشه اسید تشنه آب و رطوبته.

من نمی دونم که باید چیکار کرد ولی قطعا پاشیدن آب وضع رو وخیم تر می کنه. توی کارگاه هایی که با اسید سر و کار دارند یه سری پمادهای مخصوص برای مواقع ضروری هست ولی من نمی دونم چیه و قطعا در شرایط اضطراری بهشون دسترسی نیست.

امیدوارم که ناراحت نشده باشی ولی قطعا آب و اسید عاشق و معشوق هستن و نباید با هم تماس داده بشن.

یه مورد دیگه هم که عینا دیدم یه نوع اسید به صورت پودر سفید هست که روی پوست دست یه خانمی ریخته بود سوزش شدیدی داشت و به صورت غریزی فورا به سمت شیر آب می دوید خدا رو شکر مسئول آزمایشگاه سریع متوجه شد و جلوشو گرفت و فقط با دستمال کاغذی باقیمانده پودر رو پاک کرد و کمی شیر روی دستش ریخت و بعدش هم که بیمارستان و ... .
    Last edited by raana; 20-10-2014 at 23:06.

6. 2 کاربر از رومنس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

سلام
    ببخشید که من باید نظر و توصیه تون رو کاملا رد کنم.اگر آب پاشیده بشه اثر اسید بیشتر میشه و باعث سوختگی هرچه شدیدتر میشه.اصلا میدونید چرا اسید وقتی روی پوست میریزه میسوزونه؟ عامل اسیدی تمایل شدید به واکنش با آب(حالا در مورد پوست اون رطوبت پوست) داره و به محض اینکه یون H+(عامل اسیدی) فرصتشو پیدا کنه خیلی شدید واکنش میده.

من نمی دونم که باید چیکار کرد ولی قطعا پاشیدن آب وضع رو وخیم تر می کنه. توی کارگاه هایی که با اسید سر و کار دارند یه سری پمادهای مخصوص برای مواقع ضروری هست ولی من نمی دونم چیه و قطعا در شرایط اضطراری بهشون دسترسی نیست.

امیدوارم که ناراحت نشده باشی ولی قطعا آب و اسید عاشق و معشوق هستن و نباید با هم تماس داده بشن.

دوست عزیز واکنش اب و اسید باعث رقیق شدن اسید میشه وهر چه مقدار آب بیشتر باشه اثر اسید به میزان بیشتری خنثی میشه.

8. 2 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

دوست عزیز واکنش اب و اسید باعث رقیق شدن اسید میشه وهر چه مقدار آب بیشتر باشه اثر اسید به میزان بیشتری خنثی میشه.
    این در صورتیه که شما یک لوله آزمایشگاهی داشته باشی یا یه ظرف توش اسید باشه و آب اضافه کنید این بله باعث رقیقتر شدن و افزایش PH میشه ولی وقتی دارید در مورد پوست انسان صحبت کنید اینکار ابتدا باعث تشدید سوختگی میشه(اسید تشنه آبه تا جایی که اوج واکنش از بین بره) و بعد از این باعث رقیق شدن و کاهش اثر میشه ولی خب سوختگی اولیه رو قطعا بدتر میکنه.
    یه مثال براتون بزنم شما سرکه دارید بهش جوش شیرین که خنثی کننده اش هست بزنید اولش چی میشه؟ سریع کف می کنه و می زنه بالا و بعدش اون حالت خنثی رقیق شده و افزایش ph داده شده به وجود میاد.حالا همین قضیه در مورد پوست انسان هم هست اولش اون واکنش هیجانی و ناجور اسید و آب رخ میده و بعدش به رقیق شدن میرسه.
    100 در 100 آب ریختن قضیه رو بدتر میکنه.
    شاید بهتر باشه دوستان پزشک هم بیان تو بحث که مطمئن بشیم چه کاری درسته.

10. این کاربر از رومنس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام

این حرف درسته اسید و اب خیلی سریع واکنش میدن و اسید رقیق میشه و این رقیق شدن هم با گرما همراه هست و گرماده هست اما خوب اب ریختن باعث میشه که اسید فرصت کم تری داشته باشه که بدن طرف رو حل کنه و ضعیفتر بشه و یه چیزی تو مایه های همین اسید هایی بشه که توی خونه ها استفاده میکنیم و روی دست هم بریزه خیلی اسیبی نمیرسونه فقط مسئله گرما هست نمیدونم که این گرما چقدر هست که طرف رو نپزه اب که میریزیم
    من تا جایی که فهمیدم و گشتم در موردش سریع باید لباس های طرف رو که اسیدی هست در بیاریم و اگر لباس چسبیده بود به بدن طرف بهتره که کاری نکنیم که بد تر نشه چون تو بعضی مواقع خیلی اسیب میرسونه

یه مورد دیگه هم که عینا دیدم یه نوع اسید به صورت پودر سفید هست که روی پوست دست یه خانمی ریخته بود سوزش شدیدی داشت و به صورت غریزی فورا به سمت شیر آب می دوید خدا رو شکر مسئول آزمایشگاه سریع متوجه شد و جلوشو گرفت و فقط با دستمال کاغذی باقیمانده پودر رو پاک کرد و کمی شیر روی دستش ریخت و بعدش هم که بیمارستان و ... .
    اون اسید جامد بوده متمئنا با تماس با آب سریعتر واکنش میداد و اون وانکنشی هم که میداده به دلیل رطوبت بدن و هوا بوده

اینو یه خبر گزاری نوشته
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Arash4484; 18-11-2014 at 14:18. دليل: تلفیق

12. این کاربر از 1376MAXIMUM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام

در منابع مختلف گفته شده که بهتره فورا محل سوختگی به مدت 20 تا 30 دقیقه با آب شسته بشه . . . .
    Last edited by PLAΨMID; 19-10-2014 at 21:35.

14. 3 کاربر از PLAΨMID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

تا آخرین لحضه که به اورژانس منتقل میشن باید روی نواحی سوختگی آپ ریخت.
    مخصوصا" چشم ها.

منتها نزارین آبی که اسید رو باهاش شستین به قسمت های دیگه بدن تماس پیدا کنه.

16. 2 کاربر از laxer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال B3NYAMIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

. برای شستن چشم‌ها هم آب ولرم بریزید و پلک‌ها را تمام مدت باز نگه دارید تا اسید شسته شود.

. فوری آمبولانس خبر کنید و تا زمان رسیدن آن، به آب‌گرفتن روی سوختگی‌های مصدوم ادامه دهید.

. لباس‌های چسبیده به محل سوختگی و حتی عینک را در نیاورید. لباس، کفش، جواهرات، ساعت و هر شئ دیگری را که با پوست مصدوم در تماس است ولی نچسبیده، همین‌طور که آب می‌ریزید در بیاورید.

. لباس‌ها و همه اشیای دیگر را در کیسه پلاستیکی نگه دارید چون سند است.

⇠ بایدها و نبایدها در کمک به مجروح اسیدپاشی:

- شست‌وشو با آب ولرم را در طول مدت امداد قطع نکنید.

- از یخ استفاده نکنید. به پوست صدمه می‌زند.

- پارچه پرز دار مثل حوله یا پتو استفاده نکنید.

- تاول‌های روی پوست را نترکانید.

- کره یا روغن یا هر چربی و پماد دیگری روی پوست نمالید.

18. 2 کاربر از B3NYAMIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

این تاپیک به لحاظ اهمیت بالایی که داره استیکی میشه.

20. 5 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •